РІШЕННЯ № 1348

ПРО ВИКОНАННЯ  БЮДЖЕТУ БОРИСЛАВСЬКОЇ МІСЬКОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ ЗА СІЧЕНЬ-БЕРЕЗЕНЬ 2023 Року

БОРИСЛАВСЬКА МІСЬКА РАДА ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

РІШЕННЯ
 
                                                                                                 
 
30 травня 2023 року Борислав                        № 1348  
 
Про виконання бюджету Бориславської
міської територіальної громади за січень-
березень 2023 року
 
Відповідно до ч.4.ст.80 Бюджетного кодексу України, п.23 ч.1 ст.26 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”, заслухавши звіт виконавчого комітету міської ради про підсумки виконання бюджету Бориславської міської територіальної громади  за січень-березень 2023 року, беручи до уваги рішення постійної комісії з питань планування бюджету і фінансів, економіки, здійснення державної регуляторної політики від 29 травня 2023 року №40/1 та листа начальника фінансового управління міської ради від  25 квітня  2023 року №01-35/267,  міська рада
        
ВИРІШИЛА :
 
1.Затвердити звіт начальника фінансового управління  Бориславської міської ради Юрія Петріва про підсумки виконання бюджету Бориславської міської територіальної громади  за січень-березень 2023 року, в тому числі:
  1. за доходами в сумі 92549,1 тис.грн., в тому числі за загальним фондом в сумі 87360,2 тис.грн. і спеціальним фондом в сумі 5188,9 тис.грн.;
  2.  за видатками в сумі 72740,9 тис.грн., в тому числі за загальним фондом в сумі 67531,7 тис.грн. та спеціальним фондом в сумі 5209,2 тис.грн., що додається.
 
2 Управлінню комунальної власності, земельних відносин та архітектури міської ради (Любомир Бреньо):
2.1) вжити заходів щодо недопущення зменшення надходжень до бюджету Бориславської міської територіальної громади орендної плати за комунальне майно у порівнянні з минулим роком.
2.2) забезпечити:
  виконання плану надходжень від орендної плати за користування цілісним  майновим комплексом та іншим майном, що перебуває в комунальній власності;
облік за наданням земельних ділянок в оренду чи користування юридичним та фізичним особам;
 контроль за своєчасністю заключення та передачею на облік в Дрогобицьке управління головного управління Державної податкової служби у Львівській області договорів оренди земельних ділянок несільськогосподарського призначення;
 виконання плану надходжень від орендної плати за земельні ділянки, що перебувають у комунальній власності, не допускаючи при цьому зменшення надходжень у порівнянні з минулим роком;
належний контроль за збереженням майна, що перебуває у комунальній власності;
формування та наповнення бази власників земельних ділянок, орендарів земельних ділянок на виконання Меморандумів про співпрацю та взаємодію між Головним управлінням Державної податкової служби у Львівській області та територіальними громадами;
формування бази власників земельних паїв;
проведення звірки даних з Головним управлінням Державної податкової служби у Львівській області щодо земельних ділянок, які підлягають оподаткуванню;
проведення інвентаризації прийнятих рішень про виділення земельних ділянок.
 
3. Комісії з питань забезпечення і повноти своєчасності  сплати податків та погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій і стипендій та інших соціальних виплат  (Світлана Солоненко):
3.1) проводити:
роботу із погашення заборгованості із заробітної плати та сплати платежів до бюджетів усіх рівнів;
заслуховування платників акцизного податку, що дупустили зменшення надходжень у порівнянні з аналогічним періодом минулого року;
постійний моніторинг сплати податку на доходи фізичних осіб до бюджету територіальної громади з метою виявлення фактів зміни зарахування даного надходження до інших бюджетів;
3.2) заслуховувати спільно з Дрогобицьким управлінням головного управління Державної податкової служби у Львівській області  керівників підприємств та організацій, які зменшили сплату податків до бюджетів територіальних громади в порівнянні з відповідним періодом минулого року та у яких мінімальна заробітна плата менше визначеного законодавством мінімального рівня.
 
4. Головному управлінню Державної податкової служби у Львівській області:
4.1) вжити заходів щодо :
погашення наявної на 01.04.2023 року та недопущення виникнення поточної заборгованості з платежів до бюджету територіальної громади;
повноти оподаткування доходів фізичних та юридичних осіб, виявлення фактів уникнення від оподаткування, недопущення збільшення заборгованості перед бюджетом міської територіальної громади та забезпечити виконання планових показників із надходжень до бюджету;
4.2) забезпечити :
виявлення найманих працівників, праця яких використовується роботодавцями без належного їх оформлення;
щомісячний моніторинг нарахування і сплати акцизного податку з кінцевих продаж;
виконання планових показників по податку на нерухоме майно, відмінне від земельних ділянок;
виконання планових показників, затверджених у бюджеті територіальної громади;
виконання вимог доручення голови Львівської облдержадміністрації від 02.04.2021 року №12/0/6-21 в частині обміну інформацією необхідної для розширення бази оподаткування.
 
5. Фінансовому управлінню міської ради (Юрій Петрів) :
5.1) спільно з Дрогобицьким управлінням Головного управління Державної податкової служби у Львівській області:
  посилити роботу з легалізації виплати заробітної плати у небюджетній сфері, вжити заходів щодо забезпечення в повному обсязі надходжень податку на доходи фізичних осіб до бюджету;
5.2) запровадити постійний контроль за правильністю зарахування податків та платежів до бюджету міської територіальної громади і забезпечити вчасне виявлення та усунення випадків неправильного зарахування доходів бюджету;
5.3) здійснювати:
аналіз фактичних надходжень податків і зборів (податку на доходи фізичних осіб, податку на майно відмінне від земельної ділянки, податку на майно  в частині плати за землю, єдиного податку) до бюджету міської  територіальної громади у розрізі платників;
аналіз фактичних надходжень акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів;
аналіз власних надходжень бюджетних установ;
проведення роботи з  платниками (юридичні фізичні особи), які допустили заборгованість до бюджету Бориславської міської територіальної громади по сплаті податку на доходи фізичних осіб, єдиного податку, податку на майно відмінного від земельної ділянки;
постійний моніторинг за сплатою податкових надходжень платниками до бюджету Бориславської міської територіальної громади;
постійний контроль за споживанням енергоносіїв в натуральних одиницях по бюджетних установах, що фінансуються за рахунок коштів бюджету Бориславської міської територіальної громади;
щомісячний моніторинг фонду заробітної плати установ, що фінансуються за рахунок бюджету Бориславської міської територіальної громади;
щомісячно проводити моніторинг виконання Плану заходів щодо погашення дефіциту бюджету міської територіальної громади на оплату праці у 2023 році, затвердженого розпорядженням міського голови від 25 січня 2023 року № 15-р «Про затвердження плану заходів щодо погашення дефіциту бюджету міської територіальної громади на оплату праці»;
5.4) забезпечити :
аналіз отриманої інформації від Головного управління Державної податкової служби у Львівській області на виконання доручення голови Львівської облдержадміністрації від 02.04.2021 року №12/0/6-21 з метою отримання додаткових надходжень до бюджету Бориславської міської територіальної громади;
забезпечення прогнозування дохідної та видаткової частини бюджету Бориславської міської територіальної громади в умовах воєнного стану  у зв’язку з внесенням змін до бюджетного законодавства;
першочергове фінансування бюджетної сфери (оплати праці працівників бюджетних установ, оплати комунальних послуг і енергоносіїв та інших захищених видатків), комунальних підприємств у період воєнного стану;
формування бази податку на майно відмінного від земельної ділянки, спільно з відділом надання адміністративних послуг Бориславської міської ради, управлінням комунальної власності, земельних відносин та архітектури Бориславської міської ради, Головним управлінням Державної податкової служби у Львівській області;
проведення звірки даних з Головним управлінням Державної податкової служби у Львівській області щодо об’єктів нерухомості, які підлягають оподаткуванню;
5.5) спільно з старостами сіл, які увійшли до складу Бориславської міської територіальної громади організувати роботу щодо погашення заборгованості по сплаті податку на майно відмінне від земельної ділянки, податку на майно в частині плати за землю юридичними та фізичними особами, які розташовані на території сіл;
5.6) підготувати проєкт рішення виконавчого комітету міської ради, яким схвалити План заходів щодо організації роботи із складання прогнозу бюджету Бориславської міської територіальної громади на 2024-2026 роки, складання проєкту бюджету Бориславської міської територіальної громади на 2024 рік, організації виконання бюджету Бориславської міської територіальної громади, підготовки та розгляду звіту про виконання бюджету Бориславської міської територіальної громади.
6. Відділу освіти міської ради (Елла Качмарчик):
6.1) встановити щомісячний контроль за недопущенням понадлімітного споживання установами освіти, що фінансуються за рахунок бюджету міської територіальної громади, енергоносіїв у натуральних одиницях.
6.2) забезпечити:
збільшення обсягу власних надходжень;
погашення дебіторської заборгованості, яка виникла по власних надходженнях установ освіти, зокрема платі за послуги, що надаються бюджетними установами станом на 01 квітня 2023 року;
виконання Плану заходів щодо погашення дефіциту бюджету міської територіальної громади на оплату праці, затвердженого розпорядженням міського голови від 25 січня 2023 року № 15-р «Про затвердження плану заходів щодо погашення дефіциту бюджету міської територіальної громади на оплату праці»;
попереднє обговорення комплектації шкільної мережі на 2023/2024 навчальний рік з урахуванням наявного фінансового ресурсу, не допускати необґрунтованого збільшення класів та зменшення учнів у них;
перегляд кількості педагогічних ставок в закладах загальної середньої освіти та приведення їх у відповідність до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 30 грудня 2022 року № 1472 «Деякі питання розподілу обсягу освітньої субвенції на 2023 рік»;
недопущення нарощування кредиторської заборгованості у зв'язку з обмеженістю фінансового ресурсу;
проведення аналізу відвідуваності дітей дошкільного віку в гімназії № 6, Попелівському ЗЗСО та Ясенице-Сільнянській гімназії з метою доцільності функціонування дошкільних груп в цих закладах.
 
7 Управлінню житлово-комунального господарства та енергозбереження міської ради (Роман Корпан):
7.1) забезпечити:
контроль за цільовим використанням коштів бюджету територіальної громади, що виділяються на фінансування програми розвитку житлово-комунального господарства та благоустрою територіальної громади не допускаючи при цьому реєстрації та взяття на облік бюджетних зобов’язань без відповідних бюджетних призначень;
контроль за відображенням в обліку комунальних підприємств обсягу завершеного будівництва, реконструкції, капітального ремонту та збільшення обсягів статутного капіталу;
контроль за використання коштів бюджету Бориславської міської територіальної громади виділених на виконання Програм відшкодування різниці між розміром ціни (тарифу) на житлово-комунальні послуги, що затверджувалися або погоджувалися рішенням місцевого органу виконавчої влади та органу місцевого самоврядування, та розміром економічно обгрунтованих витрат на їх виробництво (надання);
недопущення нарощування кредиторської заборгованості у зв'язку з обмеженістю фінансового ресурсу.
 
8. Комунальному некомерційному підприємству "Центральна міська лікарня міста Борислава" Бориславської міської ради (Віталій Головчак):
8.1) встановити щомісячний контроль за недопущенням понадлімітного споживання установами охорони здоров'я, що фінансуються за рахунок бюджету територіальної громади, енергоносіїв у натуральних одиницях;
8.2) не допускати виникнення простроченої заборгованості по оплаті праці з нарахуваннями працівникам комунального некомерційного підприємства "Центральна міська лікарня міста Борислава" Бориславської міської ради;
8.3) забезпечити :
цільове та ефективне використання коштів бюджету Бориславської міської територіальної громади виділених на фінансування Програми безоплатного та пільгового відпуску лікарських засобів за рецептами лікарів амбулаторного лікування окремих груп населення та за певними категоріями захворювань за рецептами виписаними сімейними лікарями-фізичними особами підприємцями;
виконання вимог постанови Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2023 року № 174 «Деякі питання організації спроможної мережі закладів охорони здоров’я»;
виконання пункту 2 рішення міської ради від 26 січня 2023 року №1201 «Про звіт директора КНП «Центральна міська лікарня міста Борислава»;
виконання середньострокового плану розвитку комунального некомерційного підприємства «Центральна міська лікарня міста Борислава» на 2023 рік.
 
9. Управлінню культури, молоді, фізичної культури та спорту міської ради (Володимир Рахель) :
9.1) забезпечити:
встановити щомісячний контроль за недопущенням понадлімітного споживання установами культури, що фінансуються за рахунок бюджету міської територіальної громади, енергоносіїв у натуральних одиницях;
погашення дебіторської заборгованості, яка виникла по власних надходженнях установ культури, зокрема, платі за послуги, що надаються бюджетними установами станом на 01 квітня 2023 року;
вивчити питання збільшення розміру батьківської плати дитячої школи мистецтв;
переведення додатково штатних одиниць педагогічного персоналу дитячої школи мистецтв на утримання за рахунок спеціального фонду установи;
            9.2) недопущення нарощування кредиторської заборгованості у зв'язку з обмеженістю фінансового ресурсу.
 
10) Управлінню праці та соціального захисту населення міської ради (Віталій Плоскодняк):
10.1) здійснювати контроль за ефективним витрачанням бюджетних коштів та вживати заходів щодо недопущення зростання протермінованої дебіторської та кредиторської заборгованості;
10.2) недопущення нарощування кредиторської заборгованості у зв'язку з обмеженістю фінансового ресурсу;
10.3) забезпечити:
            встановити щомісячний контроль за недопущенням понадлімітного споживання установами культури, що фінансуються за рахунок бюджету міської територіальної громади, енергоносіїв у натуральних одиницях.
 
11. Контроль за виконанням цього рішення покласти на секретаря міської ради Юрія Химина, першого заступника міського голови Романа Садлівського, заступників міського голови Світлану Солоненко, Роксоляну Гарасимів, згідно з розподілом їх функціональних обов'язків та постійну комісію з питань планування бюджету і фінансів, економіки, здійснення державної регуляторної політики (Руслан Зелінський).
 
 
Міський голова                                                                                   Ігор ЯВОРСЬКИЙ.
 
                                                                                                                             
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
                                                                                                 ЗАТВЕРДЖЕНО
                                                                                   рішення міської ради
                                                                                    30 травня 2023 року №1348
ЗВІТ
ПРО ПІДСУМКИ  ВИКОНАННЯ  БЮДЖЕТУ БОРИСЛАВСЬКОЇ МІСЬКОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ ЗА СІЧЕНЬ-БЕРЕЗЕНЬ 2023 РІК.
 
ДОХОДИ БЮДЖЕТУ БОРИСЛАВСЬКОЇ МІСЬКОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ.
 
За січень-березень 2023 року до загального та спеціального фондів бюджету Бориславської міської територіальної громади надійшло надходжень  в сумі 92549,1 тис. грн., що складає 102,9 відсотка до плану на січень-березень 2023 року та 24,1 відсотка  уточненого плану на 2023 рік.
Зокрема:
 до загального фонду надійшло надходжень в сумі   87360,2 тис. грн., що складає 111,5 відсотка до плану на січень-березень 2023 року та 25,7 відсотка  до уточненого плану на 2023 рік ;
 до спеціального фонду надійшло надходжень 5188,9  тис. грн., що складає 45,0 відсотка до плану на січень-березень 2023 року та  11,7 відсотка до уточненого плану на 2023 рік .
 
В порівнянні з аналогічним періодом 2022 року надходження  до  бюджету міської територіальної громади (за загальним та спеціальним фондом) за  перший квартал 2023 року зросли на 5022,7 тис. грн. або на 5,7 відсотка, а видатки за загальним та спеціальним фондом зросли у порівнянні з аналогічним періодом року зросли на 1016,3 тис.грн. або 1,4 відсотка.
 

 

 
+18,8%
Доходи +32%
Видатки +31,3 %
Доходи +14.4%
Видатки +4,3%
 
Видатки - -32877,1 тис.грн
.
Податкових та неподаткових надходжень до бюджету Бориславської міської територіальної громади за перший квартал 2023 року по загальному фонду надійшло в сумі 55975,581 тис.грн., що складає 119,4 відсотка до уточненого плану на перший квартал 2023 року та 26,8 відсотка до плану на 2023 рік.  
Надходження  Перший квартал 2020 року Перший квартал 2021 року Перший квартал 2022 року Перший квартал 2023 року
Податкові та неподаткові надходження 40893,275 47470,946 53872,049 55975,581
 
В порівнянні з аналогічним періодом 2022 року надходження зросли 2103,5 тис.грн. або 3,9 відсотка, а в порівнянні з 2021 роком на 8504,6 тис.грн., або 17,9 відсотка.
 
+13,0%
+31,7%
 
Тобто план за перший квартал 2023 року перевиконано бюджет Бориславської міської територіальної громади на суму 9085,5 тис.грн або на 19,3 відсотка.
Очікуване виконання дохідної частини бюджету Бориславської міської територіальної громади за 2023 рік складе 223902,232 тис.грн.
           
За перший квартал 2023 року до бюджету Бориславської міської територіальної громади надійшло з державного бюджету та інших бюджетів офіційних трансфертів за загальним фондом в сумі 31384,633 тис.грн., що складає 99,7 відсотків до уточненого плану на перший квартал 2023 року та 24,0 відсотка до уточненого плану на 2023 рік , зокрема:
базової дотації з державного бюджету надійшло в сумі 12164,100 тис.грн., що складає 100,0 відсотків до плану на перший квартал 2023 року та 25,0 відсотків до плану на 2023 рік;
            субвенції з державного бюджету надійшло в сумі 18910,9 тис.грн. або 100,0 відсотків до плану на перший квартал 2023 року та 25,0 відсотків до плану на 2023рік;
субвенцій з інших бюджетів надійшло  в сумі 309,633 тис.грн., що складає 75,2 відсотка до плану на перший квартал 2023 року та 22,4 відсотка до уточненого плану на 2023 рік.
Зокрема:
  Перший квартал 2020 року Перший квартал 2021 року Перший квартал 2022 року Перший квартал 2023 року
Офіційні трансферти 21705,632 26213,676 29577,400 31384,633
 
            В порівнянні з аналогічним періодом минулого 2022 року обсяг офіційних трансфертів зріс на суму 1807,233 тис.грн. або на 6,1 відсотків, а в порівнянні з першим кварталом 2021 року обсяг офіційних трансфертів зріс на 5170,957 тис.грн. або 19,7 відсотка.
 

 
--30,8%
 
Вигнута догори стрілка: --30,8%
 
-
+36,3%
+12,8%
+20,8%
            Основною причиною збільшення обсягу надходжень офіційних трансфертів до бюджету Бориславської міської територіальної громади є збільшення обсягів базової дотації.            Основним джерелом формування бюджету Бориславської міської територіальної громади є податок на доходи фізичних осіб, якого за звітний період надійшло в сумі 27619,1 тис.грн., що складає 116,2 відсотка до уточненого плану на  січень-березень 2023 року та 24,3 відсотка до плану на 2023  рік.
 В структурі податкових та неподаткових надходжень частка даного податку складає  49,3 відсотка . Зокрема:
 
Надходження  Перший квартал 2020 року Перший квартал 2021 року Перший квартал 2022 року Перший квартал 2023 року
Податок на доходи фізичних осіб, що сплачується податковими агентами, із доходів платника податку у вигляді заробітної плати 20783,46 22103,49 27794,30 26129,05
Податок на доходи фізичних осіб з грошового забезпечення, грошових винагород та інших виплат, одержаних військовослужбовцями та особами рядового і начальницького складу, що сплачується податковими агентами 472,17 498,88 988,03 997,75
Податок на доходи фізичних осіб, що сплачується податковими агентами, із доходів платника податку інших ніж заробітна плата 78,31 93,29 235,49 117,40
Податок на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування 253,69 306,71 465,78 374,94
Всього 21587,63 23002,37 29483,59 27619,14
 
В порівнянні з аналогічним періодом 2022 року надходження податку на доходи фізичних осіб скоротилися на суму 1864,4 тис.грн. або 6,3 відсотка, а в порівнянні з першим кварталом 2021 року надходження зросли на 4616,7 тис.грн. або 20,1 відсотка.
Очікуване виконання бюджету Бориславської міської територіальної громади за 2023 рік складе за розрахунками фінансового управління 110476,5 тис.грн., що на 3255,4 тис.грн. або 2,9 відсотка менше до затвердженого плану на 2023 рік.
 

 
+19,8%
+19,6%
+23,0%
+893,3 тис.грн.
 
31,3%
Вигнута догори стрілка: 31,3%Найбільшу питому вагу в надходженнях податку на доходи фізичних осіб за звітний період складає податок на доходи фізичних осіб, що сплачується податковими агентами, із доходів платника податку у вигляді заробітної плати – 94,6 відсотка.
+11,1%
Всього за перший квартал 2023 року до бюджету Бориславської міської територіальної громади надійшло 26129,0 тис.грн. вищезазначеного податку, що на 1665,2 тис.грн менше ніж за аналогічний період минулого року або на 6,0 відсотка.Основною причиною зменшення надходження податку на доходи фізичних осіб у 2023 році в порівнянні з 2022 роком стало те, що у лютому та березні 2022 року у деяких підприємствах та установах відбулася дострокова виплата заробітної плати за березень та квітень 2022 року в зв’язку з військовим вторгненням на територію України, в т.ч. підприємства АТ «Укрнафта».
Аналізом надходжень податку на доходи фізичних осіб в розрізі платників встановлено, що найбільші зменшення сплати податку на доходи фізичних осіб відбулися по наступних платниках:
Нафтогазовидобувне управління "Бориславнафтогаз" ПАТ "Укрнафта", Управління нафтопромислового сервісу ПАТ "Укрнафта"-дострокова виплата заробітної плати за березень 2022 року, реорганізація та припиненням виплат премій інженерно-технічним працівникам, оздоровчих та ювілейних в період воєнного часу, в  даний час за працівників даного підприємства ПДФО сплачує  ПАТ "Укрнафта" (ЄДРПОУ 135390);
Нафтогазовидобувне управління "Охтирканафтогаз" ПАТ "Укрнафта"– дострокова виплата заробітної плати за березень 2022 року, реорганізація, сплачує податок на доходи фізичних осіб ПАТ "Укрнафта" (ЄДРПОУ 135390);
ТзДВ "Бориславський завод "РЕМА" – переведення працівників на неповний робочий тиждень;
Комунальне некомерційне п-во "Центральна міська лікарня м.Борислава" Бориславської МР – кредиторська заборгованість станом на 01.04.2023 року по сплаті ПДФО становить 580080,90 грн. (100%);
КП "Еко-місто" Бориславської МР, Аптека № 126 – виплата заробітної плати достроково у грудні 2022 року;
7 Державний пожежно-рятувальний загін Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Львівській – скасування з 01 лютого 2023 року виплат додаткових винагород працівникам ДСНС в розмірі 30 тис. грн. при перебуванні поза фронтом;
Спільне підприємство "Бориславська нафтова компанія" у формі ТзОВ – в березні 2022 року сплачено ПДФО з винагороди за результатами роботи за 2021р.;
ДП "Дрогобицьке лісове господарство" – з січня 2023 року сплачує Філія "Дрогобицьке лісове гос-во" Державного спеціалізованого господарського п-ва "Ліси України" (ЄДРПОУ 45037507);
ВНЗ ЛОР "Бориславський медичний коледж" - зменшення надбавок і доплат до заробітної плати;
ТзОВ "АТБ-маркет" – зменшення норми робочого часу через зміну графіку роботи в комендантські години;
Львівська дирекція Українського ДП поштового зв'язку "Укрпошта" (ЄДРПОУ22336769) – виплата заробітної плати достроково у грудні 2022 року;
Бориславський заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів № 4 ім. С.Коваліва, Бориславський заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів № 3 Бориславської МР, Бориславська державна гімназія, Бориславський заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів № 1 Бориславської МР, Бориславський заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів № 8 Бориславської МР, Бориславський заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів № 7 Бориславської МР, КЗ ЛОР "Бориславська загальноосвітня санаторна школа-інтернат І-ІІІ ступенів", Бориславський заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів № 5 Бориславської МР, Бориславський заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів № 9 Бориславської МР - зменшення надбавок і доплат до заробітної плати педагогічним працівникам;
Західне міжрегіональне управління Міністерства юстиції (м. Львів) (ЄДРПОУ 43317547) – реорганізація, сплачує податок на доходи фізичних Західне міжрегіональне управління Міністерства юстиції (ЄДРПОУ 43316386);
ТзОВ "Бориславський експериментальний ливарно-механічний завод Україна", ТзОВ "Вудкрафт Трейдінг" –  призупинили діяльність;
Управління праці та соціального захисту населення Бориславської МР - скорочення чисельності працівників, в зв’язку з реорганізацією;
ТзОВ "Буковиця", ТзОВ "Крутогір" – підприємства у січні 2023 року не здійснювали діяльність, не сприятливі погодні умови для роботи;
ПАТ "Укртранснафта" – в січні 2022 року була виплачена премія за досягнення КПЕ;
ТзОВ "Київ-Торг" - в Бориславській ДПС перебуває як платник податків за не основним місцем обліку. Звітність не подана. Засновник підприємства – громадянин Російської федерації;
ТзОВ "Аптека доброго дня" – реорганізація, частково працівники переведені в ПП "Аптека Аронія";
КП "Спортивно-оздоровчий комплекс "Нафтовик" – в січні та лютому 2022 року працівники отримали відпускні та матеріальні допомоги на оздоровлення;
ТзОВ "Бориславська сонячна станція", ДП "Національна енергетична компанія "Укренерго", ТзОВ "Хельтекс", КП "Аптека № 126"  - виплата заробітної плати достроково у грудні 2022 року;
Головне управління Державної податкової служби у Львівській області (ЄДРПОУ 43143039) перереєстроване на Головне управління Державної податкової служби у Львівській області ( ЄДРПОУ 43968090);
ТзОВ Торгівельно-виробнича компанія "Львівхолод" – в березні 2022 року було сплачено ПДФО із розрахункових та відпускних;
ТзОВ "Бівервуд"-у жовтні 2022 року розрахувалися 2 осіб. За даними ГУ ДПС у Львівській області кількість найманих працівників - 3 особи. За січень - березень 2023 року заробітна плата ще не виплачувалася;
ТзОВ агрофірма "Беркут" ЛТД – в березні 2022 здійснена виплата розрахункових за лютий 2022 року;
Повне т-во "Ломбард-Свищ, Бударова" – з 2023 року припинили діяльність;
ПП "Рекламно-інформаційне агентство "Карпатська брама" – призупинили діяльність;
ПП "Бориславське" – січень - лютий не працювали;
Повне товариство "Ломбард "Фінанс" за участю ТзОВ "ІТМ Маркет" та ТзОВ "І-Компані" – згідно податкової звітності кількість найманих працівників яким нараховується заробітна плата по 890,00 грн. в місяць – 2 осіб;
ТзОВ "Ремонттехсервіс" - виплата заробітної плати достроково у грудні 2022 року. А також сплата ПДФО із лікарняних в лютому 2022 року;
ТзОВ "Ніденія", ТзОВ "Хижак" – за даними ГУ ДПС у Львівській області дані платники на обліку в Бориславській ДПС не перебувають;
ТзОВ "Волиньтабак" - виплата заробітної плати достроково у грудні 2022 року та виплата лікарняних у січні 2022 року;
ТзОВ "Юридична та інжинірингова компанія "Роксал" – кількість найманих працівників – 6 осіб. Згідно податкової звітності заробітна плата нараховується але не виплачується;
ТзОВ "Вікторія Плюс"(ЄДРПОУ 32730992) з травня 2022 року не платять. За даними ГУ ДПС у Львівській області кількість найманих працівників - 2 особи. Згідно поданої звітності, з березня 2022 року заробітна плата не нараховувалася та не виплачувалася;
ТзОВ "Арарта" (ЄДРПОУ 32320160) - з травня 2022 року не платять. За даними ГУ ДПС у Львівській області кількість найманих працівників - 1 особа. Згідно поданої звітності заробітна плата не нараховувалася та не виплачувалася;
ТзОВ "Люкспромгаз" - в січні 2022 року були виплачені лікарняні за грудень 2021 року;
ОСББ "Фортуна" – з листопада 2022 року наймані працівники відсутні;
ПП "Фармацевтична компанія "Здорова родина" – дострокова виплата заробітної плати за березень 2022 року;
ПП "Галич-Авто" – згідно даних ГУ ДПС у Львівській області кількість найманих працівників 24 чоловік, з них 5 чол. отримують мінімальну заробітну плату, 2 чоловік менше мінімальної зарплати, решта  працівникам зарплата не нараховується і не виплачується;
ТзОВ "Джаст Ін" – припинили діяльність в м. Борислав;
ПП "Гал.Буд" (ЄДРПОУ 35528741) з березня 2022 року призупинили діяльність. За даними ГУ ДПС у Львівській області кількість найманих працівників - 2 особи. Згідно поданої звітності заробітна плата не нараховується і не виплачується;
ТзОВ "ГрандМістобуд" - за даними ГУ ДПС у Львівській області кількість найманих працівників - 1 особа. Застосовується соціальна пільга;
ТзОВ "Ера" - за даними ГУ ДПС у Львівській області кількість найманих працівників - 10 осіб. Одній людині нараховується і виплачується мінімальна заробітна плата;
ПП "Дрогобич-Автотранс" - за даними ГУ ДПС у Львівській області кількість найманих працівників - 7 осіб. Виплата заробітної плати менше мінімальної зарплати;
Повне товариство "Ломбард Копійка ТзОВ "Укр. Концепт-Кар" і ПП "ІД" – в зв’язку з введенням воєнного стану в Україні змінено графік роботи з цілодобового на 8 годинний робочий день;
 
Бориславський міський відділ Державної виконавчої служби Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Львів) – реорганізація, сплачує податок на доходи фізичних сплатили Західне міжрегіональне управління Міністерства юстиції (ЄДРПОУ 43316386);
 ПрАТ "Бориславський авторемонтний завод" – згідно податкової звітності, наймані працівники відсутні, з березня 2022 року припинили платити;
ОСББ "Галицька Оселя 39" – звіти в 2022 та 2023 роках не подавалися, інформація щодо найманих працівників відсутня;
ТзОВ "Юніверсал Трейд ЛТД – в Державну податкову службу звіти не подаються;
ОСББ "Трускавецька-69" – з лютого 2022 року наймані працівники відсутні.
ОСББ "Тисмениця-2", ОСББ "Блок-6" – наймані працівники відсутні.
 
            Крім цього повідомляємо, що станом на 01 квітня 2023 року, згідно даних програми ІАС «Місцеві бюджети» у Львівській області заборгованість по сплаті податку на доходи фізичних осіб складає 1323,3 тис.грн. (в частині, що належить міському бюджету 846,9 тис.грн.), в тому числі в розрізі платників, а саме :
 
ТЗДВ «БЕЛМЗ» - 1247,7 тис.грн., ДКП ЖЕК№3 – 14,7 тис.грн., Бориславське ШБУ №7 ВАТ-1,4 тис.грн., Госпрозрахункова архітектурно-планувальна група – 1,2 тис.грн., ДКП по побутовому обслуговуванню населення «МРІЯ» - 12,0 тис.грн.( на даний час перебуває в стані припинення), КП «Благоустрій» - 40,5 тис.грн.( на даний час перебуває в стані припинення), Філія «КОМ-ЕКО-БОРИСЛАВ» - 5,8 тис.грн.
 
СРезервами збільшення надходжень податку на доходи фізичних осіб є :
проведення постійного моніторингу спати податку на доходи фізичних осіб з метою виявлення випадків здійснення господарської діяльності на території м.Борислава без сплати податку на доходи фізичних осіб;
робота з потенційними платниками податку на доходи фізичних осіб, які здійснюють господарську діяльність без належним чином оформлених документів та відповідно не сплачують податок на доходи фізичних осіб;
робота з платниками , які виплачують заробітну плату, нижчу законодавством встановленого мінімуму (робота з мінімізаторами);
забезпечення погашення заборгованості зі сплати податку на доходи фізичних осіб;
проведення роботи з залучення нових платників податку – інвестиційна діяльність.  
 
Податку на прибуток підприємств комунальної власності до бюджету Бориславської міської територіальної громади за січень-березень 2023 року надійшло в сумі 59,3 тис.грн., що складає 352,9 відсотків до плану на перший квартал 2023 року та 88,2 відсотка до плану на 2023 рік.
В порівнянні з аналогічним періодом 2021 року надходження зросли на 9,6 тис.грн. або 19,3 відсотка.
Негативно на надходження вищевказаного податку впливає податкова заборгованість  комунальних підприємств міста перед бюджетом в сумі 92,5 тис.грн., в тому числі :
КП «Благоустрій» - 13,1 тис.грн.;
ДКП ЖЕК № 3 -79,4 тис.грн..
З метою збільшення надходжень податку на прибуток підприємств комунальної форми власності до бюджету міської територіальної громади фінансове управління пропонує зобов’язати керівників розробити графіки погашення  податкової заборгованості по вищезазначеному податку.
 
Рентної плати за користування надрами до бюджету міської територіальної громади за перший квартал 2023 року надійшло в сумі 3649,77 тис.грн., що складає 190,9 відсотка до плану на перший квартал 2023 року та 39,1 відсотків до плану на 2023 рік, зокрема:
 Надходження Перший квартал 2020 року Перший квартал 2021 року Перший квартал 2022 року Перший квартал 2023 року
Рентна плата за спеціальне використання лісових ресурсів в частині деревини, заготовленої в порядку рубок головного користування  0,00 0,00 6,59 7,54
Рентна плата за спеціальне використання лісових ресурсів (крім рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів в частині деревини, заготовленої в порядку рубок головного користування)  0,00 160,36 308,28 582,70
Рентна плата за користування надрами для видобування інших корисних копалин загальнодержавного значення 13,40 29,37 45,28 30,22
Рентна плата за користування надрами для видобування нафти  474,61 647,75 940,04 1180,72
Рентна плата за користування надрами для видобування природного газу  109,08 243,12 1164,49 1848,58
Всього 597,09 1080,61 2464,69 3649,77
 
В порівнянні з аналогічним періодом минулого року надходження рентної плати за користування надрами до бюджету міста Борислава зросли на 1185,08 тис.грн. або 48,1 відсотка, а в порівнянні з аналогічним періодом 2021 року надходження зросли на 2569,16  тис.грн. або 237,5 відсотка.
Динаміка надходжень рентної плати до бюджету громади за 2020-2021 роки
 
Найбільше зростання рентної плати спостерігається по надходженнях рентної плати за користування надрами для видобування природного газу на суму 684,09 тис.грн. або 58,7 відсотка, рентної плати за користування надрами для видобування нафти на суму 240,68 тис.грн. або 25,6 відсотка, рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів (крім рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів в частині деревини, заготовленої в порядку рубок головного користування)  на суму 274,42 тис.грн. або 89,01 відсотка.
 

Акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів за січень-березень 2023 року надійшло до бюджету Бориславської міської територіальної громади в сумі 2297,65 тис.грн., що складає 165,9 відсотка до уточненого плану на січень-березень 2023 року та 38,7 відсотка до плану на 2023 рік, зокрема :
 
 Надходження Перший квартал 2020 року Перший квартал 2021 року Перший квартал 2022 року Перший квартал 2023 року
Акцизний податок з вироблених в Україні підакцизних товарів (продукції) - пальне 136,39 164,20 106,25 145,07
Акцизний податок з ввезених на митну територію України підакцизних товарів (продукції) - пальне 440,96 553,21 358,00 859,72
Акцизний податок з реалізації виробниками та/або імпортерами, у тому числі в роздрібній торгівлі тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну,рідин, що використовуються в електронних сигаретах, що оподатковується згідно з підпунктом 213.1.14 0,00 0,00 0,00 585,28
Акцизний податок з реалізації суб`єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів (крім тих, що оподатковуються згідно з підпунктом 213.1.14 пункту 213.1 статті 213 Податкового кодексу України) 837,89 959,16 971,75 707,59
Всього 1415,24 1676,57 1436,00 2297,65
 
В порівнянні з аналогічним періодом минулого року надходження акцизного податку до бюджету Бориславської міської територіальної громади  зросли  на 861,65 тис.грн. або 60,0 відсотка та на 621,08 тис.грн або 37,04 відсотка в порівнянні з аналогічним періодом 2021 року.
         

           
 
+7,1%
-10,2%
В структурі надходжень акцизного податку найбільша частка припадає на надходження акцизного податку з ввезених на митну територію України підакцизних товарів (продукції) – пального та на надходження акцизного податку з реалізації суб`єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів (крім тих, що оподатковуються згідно з підпунктом 213.1.14 пункту 213.1 статті 213 Податкового кодексу України). 
Очікуване виконання акцизного податку за 2023 рік складе 9190,6 тис.грн.
 
Акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів до бюджету Бориславської міської територіальної громади надійшло 1292,863 тис.грн., що складає 108,9 відсотка до уточненого плану на перший квартал 2023 року та 25,1 відсотка до плану на 2022 рік.
В порівнянні з аналогічним періодом минулого року надходження зросли на 321,1 тис.грн. або 33,3 відсотка.
 
+12,6%
 
%
                     Резервами збільшення надходжень акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів є:
проведення роз’яснювальної роботи з платниками податку щодо недопущення зменшення надходжень акцизного податку;
виявлення пунктів несанкціонованої торгівлі підакцизними товарами;
виявлення випадків торгівлі незаконно виробленої підакцизної продукції.
 
Місцевих податків і зборів до бюджету міської територіальної громади за січень-березень 2023 року надійшло в сумі 21288,53 тис.грн., що складає 111,8 відсотка до уточненого плану на перший квартал 2023 року та 27,7 відсотка до плану на 2023 рік.
Структуру місцевих податків і зборів в бюджеті міста Борислава формує податок на майно відмінне від земельної ділянки, податок на майно в частині плати за землю, туристичний збір, єдиний податок.
тис.грн.
 
 Надходження Перший квартал 2020 року Перший квартал 2021 року Перший квартал 2022 року Перший квартал 2023 року
Податок на майно відмінне від земельної ділянки 498,56 695,62 561,93 1211,05
Податок на майно в частині плати за землю 11492,06 14063,33 10758,48 12212,34
Транспортний податок з фізичних осіб 12,65 0,00 0,00 0,00
Туристичний збір 4,37 0,28 -2,95 0,28
Єдиний податок 4631,72 6462,01 8122,18 7864,87
Всього 16639,36 21221,23 19439,63 21288,53
 
 
Надходження місцевих податків до бюджету міської територіальної громади за січень-березень 2020-2021  років
В порівнянні з аналогічним періодом минулого року надходження місцевих податків і зборів зросли на 1848,9 тис.грн. або 9,5  відсотка, а в порівнянні з аналогічним періодом 2021 року надходження зросли на 67,3 тис.грн. або 0,3 відсотка. 
Динаміка надходжень місцевих податків та зборів до бюджету громади за 2020-2021 роки
 
 
+2,5%
            В структурі надходжень місцевих податків та зборів найбільша частка припадає на надходження до бюджету міської територіальної громади  податку на майно в частині плати за землю частка, якого складає 57,3 відсотка, єдиний податок частка, якого складає 36,6 відсотка. 
За січень-березень 2023 року до бюджету Бориславської міської територіальної громади надійшло податку на майно в частині плати за землю в сумі 12212,338 тис.грн, що складає 111,6 відсотка до уточненого плану на січень-березень 2023 року та 27,9 відсотків до плану на 2022 рік.
 
 
+3201,5 тис.грн.
Зокрема:земельного податку з юридичних осіб 7527,08 тис.грн., що складає 102,5 відсотка до уточненого плану на перший квартал 2023 року та 25,6 відсотка до плану на 2023 рік;
орендної плати з юридичних осіб 4035,8 тис.грн., що складає 131,5 відсотка до уточненого плану на перший квартал 2023 року та 32,9 відсотка до плану на 2023 рік;
земельного податку з фізичних осіб 251,5 тис.грн., що складає 177,7 відсотка до уточненого плану на перший квартал 2023 року та 44,4 відсотка до плану на 2023 рік;
орендної плати з фізичних осіб 397,9 тис.грн., що складає 102,9 відсотка до уточненого плану на перший квартал  2023 року та 24,5 відсотка до плану на 2023 рік.
 
Порівняно з аналогічним періодом 2022 року надходження плати за землю у звітному періоді зросли на 1453,9 тис.грн. або 13,5 відсотка, зокрема:
надходження земельного податку з юридичних осіб зросли на 49,0 тис.грн. або 0,66 відсотка;
надходження орендної плати з юридичних осіб зросли на 1093,6 тис.грн., або на 37,2 відсотка;
надходження земельного податку з фізичних осіб скоротилися на 165,6 тис.грн. або 192,6 відсотка;
надходження орендної плати з фізичних осіб зменшилися на 145,6 тис.грн. або 57,8 відсотка.
 

 
Земельного податку з юридичних осіб за січень-березень 2023 року до бюджету Бориславської міської територіальної громади надійшло в сумі 7527,08 тис.грн., що складає 102,5 відсотка до плану на січень-березень 2023 року та 25,6 відсотка до плану на 2023 рік.
 
 Надходження Перший квартал 2020 року Перший квартал 2021 року Перший квартал 2022 року Перший квартал 2023 року
Земельний податок з юридичних осіб 9398,81 11345,85 7478,04 7527,08
 
В порівнянні з аналогічним періодом 2022 року надходження земельного податку з юридичних осіб скоротилися на 49,0 тис.грн., або 0,66 відсотка, а в порівнянні з аналогічним періодом 2021 року скоротилися на 3818,77 тис.грн., або 33,7 відсотка.
 

Орендної плати за земельні ділянки з юридичних осіб за звітний період до бюджету Бориславської міської територіальної громади надійшло 4035,840 тис.грн., що складає 131,5 відсотка до уточненого плану на  перший квартал 2023 року та 32,9 відсотка до плану на 2023 рік.
 
  Перший квартал 2020 року Перший квартал 2021 року Перший квартал 2022 року Перший квартал 2023 року
Орендна плата з юридичних осіб  1752,31 2199,38 2942,27 4035,84
 
В порівнянні з аналогічним періодом минулого року надходження орендної плати за земельні ділянки сільськогосподарського призначення зросли на 1093,57 тис.грн. або 37,2 відсотка
 
, зокрема: 

 
Резервами збільшення надходжень орендної плати за землю є:
            проведення інвентаризації землі з метою виявлення землекористувачів, що самовільно займають земельні ділянки комунальної форми власності;
            забезпечення контролю за виконанням рішень щодо надання в оренду земельних ділянок несільськогосподарського призначення, а саме щодо недопущення протермінування укладання договорів оренди та їх передачі до Державної податкової інспекції у м. Бориславі;
             посилення претензійно-позовної роботи щодо стягнення заборгованих сум з плати за землю до бюджету Бориславської міської територіальної громади.
            проведення роботи по формуванню бази потенційних платників за землю та заключенню відповідних договорів.
 
А також повідомляємо, що станом на 01 квітня 2023 року, згідно даних програми ІАС «Місцеві бюджети» заборгованість по сплаті орендної плати за землю з юридичних осіб складає 2011,0 тис.грн., в тому числі в розрізі платників :
             ДП БУ-43 ВАТ «ПРИКАРПАТБУД» - 223,6 тис.грн., ТзОВ "Прикарпатзахідтранс" – 1,8 тис.грн., Релігійна організація "Релігійна громада помісної церкви християн віри Євангельської м. Борислав – 2,2 тис.грн., Торгово-Виробнича фірма «Збруч» - 10,1 тис.грн., ТзОВ "ЛВ-ІНВЕСТСЕРВІС" – 3,2 тис.грн., ДП "Темп "ТзОВ "Цеглинка-М" – 818,6 тис.грн., ТзОВ «Пропангазсервіс» - 2,5 тис.грн.,  ТзОВ "Карпатська скарбниця здоров"я" – 1,0 тис.грн., ТзОВ "Торгівельно – промисловий комплекс "ЛТД" – 0,01 тис.грн., ТзОВ «Компанія Машсервіс» - 2,8 тис.грн., ТзОВ "ВУДКРАФТ ТРЕЙДІНГ" – 0,5 тис.грн., ТзОВ «Юридична фірма «Європейська інвестиційно-правова група» - 444,9 тис.грн., ТзОВ «Еко енергія плюс» - 259,6 тис.грн., Фермерське гоподарство "ДОБРОБУТ 2020" – 5,2 тис.грн., ТзОВ «Бориславбуд» - 235,0 тис.грн..
 
            Податку на майно відмінне від земельної ділянки до бюджету міської територіальної громади надійшло за перший квартал  2023 року в сумі 1211,05 тис.грн., що складає 124,9 відсотка до уточненого плану на січень-березень 2023 року та 27,8 відсотка до плану на 2023 рік. 
            Зокрема:
 
 Надходження Перший квартал 2020 року Перший квартал 2021 року Перший квартал 2022 року Перший квартал 2023 року
Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений юридичними особами, які є власниками об`єктів житлової нерухомості  6,46 6,83 11,33 9,44
Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений фізичними особами, які є власниками об`єктів житлової нерухомості  49,05 93,62 38,50 277,73
Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений фізичними особами, які є власниками об`єктів нежитлової нерухомості  90,13 146,90 71,26 310,33
Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений юридичними особами, які є власниками об`єктів нежитлової нерухомості  352,92 448,27 440,84 613,55
Всього 498,56 695,62 561,93 1211,05
 
            В порівнянні з аналогічним періодом минулого року надходження до бюджету міста Борислава зросли на 649,1 тис.грн. або 115,5 відсотка, а в порівнянні з 2020 роком надходження зросли на 515,4 тис.грн. або 74,1 відсотка.
 
73,8%
Кругова стрілка: 73,8%Резервами збільшення надходжень податку на майно, відмінного від земельної ділянки є :
забезпечення формування повної бази оподаткування податку на нерухоме майно фізичних та юридичних осіб;
посилити претензійно-позовну роботу щодо стягнення заборгованих сум з плати податку на нерухоме майно фізичних та юридичних осіб до бюджету Бориславської міської територіальної громади;
створення бази оподаткування по податку на майно відмінного від земельної ділянки (юридичні фізичні особи).
 
Єдиного податку до бюджету міської територіальної громади за перший квартал 2023 року надійшло в сумі 7864,86 тис.грн., що складає 110,3 відсотка до уточненого плану на січень-березень 2023 року та 27,4 відсотка до плану на 2023 рік, зокрема:
 
  Перший квартал 2020 року Перший квартал 2021 року Перший квартал 2022 року Перший квартал 2023 року
Єдиний податок з юридичних осіб  531,79 753,62 921,02 753,81
Єдиний податок з фізичних осіб  4099,93 5703,15 7193,44 7095,02
Єдиний податок з сільськогосподарських товаровиробників, у яких частка сільськогосподарського товаровиробництва за попередній податковий (звітний) рік дорівнює або перевищує 75 відсотків`  0,00 5,23 7,72 16,04
Всього 4631,72 6462,01 8122,18 7864,86
 
В порівнянні з аналогічним періодом минулого року надходження єдиного податку скоротилися на 257,3 тис.грн. або 3,2 відсотка, а в порівнянні з 2021 роком надходження зросли на 1402,854 тис.грн., або 21,7 відсотка.
 

 
+34,2%
 
 
+41,6%
За даними Бориславського відділення Дрогобицької об’єднаної державної податкової інспекції станом на 01 квітня 2023 року фактично здійснюють діяльність 1253 підприємців (фізичних осіб), які працюють на єдиному податку, в тому числі: першої групи 195 платника, другої групи 563 платника, третьої групи 495 платника (з них 2%-176 платників, 3%-9 платників, 5%-310 платника) та 129 юридичних осіб платників єдиного податку (2%-31 платник, 3%-7 платників, 5%-91 платник). В порівнянні з 01.01.2023 року кількість підприємців (фізичних осіб) зменшилися на 117 платників.
                       
 
+49,0%
Надходжень від орендної плати за користування цілісним майновим  комплексом та іншим майном, що перебуває у комунальній власності, до бюджету Бориславської міської територіальної громади за перший квартал 2023 року надійшло в сумі 257,9 тис.грн., що складає 133,1 відсотка до уточненого плану на січень-березень 2023 року та 33,3 відсотка до плану на 2023 рік.  
В порівнянні з аналогічним періодом минулого року надходження орендної плати скоротилися на 156,7 тис.грн. або на 37,8 відсотка, а в порівнянні з аналогічним періодом 2021 року надходження зросли на 57,4 тис.грн. або 28,6 відсотка.
 

 
+46,2%
+47.2%
+28,6%
           Заборгованість по орендній платі за користування цілісним майновим комплексом та іншим майном, що перебуває у комунальній власності до бюджету Бориславської міської територіальної громади станом на 01 квітня 2023 року становить 67,4 тис.грн.
 
 
+46,2%
З метою збільшення надходжень плати за оренду майна, що перебуває у комунальній власності до бюджету Бориславської міської територіальної громади фінансове управління пропонує:            посилити претензійно-позовну роботу щодо боржників за оренду комунального майна;
            провести інвентаризацію комунального майна з метою надання об’єктів комунальної власності в оренду.
 
            Плати за надання адміністративних послуг за звітний період до бюджету міської територіальної громади надійшло в сумі 490,0 тис.грн., що складає 106,7 відсотків до уточненого плану на перший квартал 2023 року та 23,0 відсотка до плану на 2023 рік
            В порівнянні з аналогічним періодом минулого року надходження плати за надання адміністративних послуг зросли на 174,3 тис.грн. або 54,7 відсотка.
 
            За січень-березень 2023 року до спеціального фонду бюджету міста Борислава надійшло надходжень в сумі 5188,9 тис.грн., що складає 45,01 відсотка до уточненого плану на січень-березень 2023 року та 11,7 відсотків до плану на 2023 рік, в тому числі:
надходження без врахування офіційних трансфертів з інших бюджетів склали в сумі 5188,9 тис.грн., що склало 45,01 відсотка до уточненого плану на січень-березень 2023року та 11,7 відсотка до плану на 2023 рік;
 
В порівнянні з аналогічним періодом 2022 року податкові та неподаткові надходження до спеціального фонду зросли на 1190,4  тис.грн. або 29,8 відсотка.
 
Надходження до екологічного фонду за перший квартал 2023 року склали в сумі 115,3  тис.грн., що складає 109,8 відсотка до уточненого плану на перший квартал 2023 року та 27,3 відсотка до плану на 2023 рік.
В порівнянні з аналогічним періодом минулого року надходження скоротилися на 23,4 тис.грн. або 16,9 відсотка.
 
Цільові фонди, утворені Верховною Радою Автономної Республіки Крим, органами місцевого самоврядування та місцевими органами виконавчої влади за перший квартал 2023 року надходження  склали в сумі 23,8 тис.грн., що складає 7,5 відсотка до уточненого плану на січень-березень 2023 року та 1,9 відсотка до плану на 2023 рік
В порівнянні з аналогічним періодом минулого року надходження скоротилися на 511,2  тис.грн.
 
Коштів від продажу земельних ділянок несільськогосподарського призначення, що перебувають у державній або комунальній власності, та земельних ділянок, які знаходяться на території Автономної Республіки Криму звітному періоді 2023 року надійшло в сумі 926,7 тис.грн., що складає 9,9 відсотка до уточненого плану на перший квартал 2023 року та 2,6 відсотка до плану на 2023 рік.
 В порівнянні з аналогічним періодом минулого року надходження скоротилися на 448,6 тис.грн.
 
Надходження коштів від відчуження майна, що належить Автономній Республіці Крим та майна, що перебуває в комунальній власності у звітному періоді 2023 року склали в сумі 1081,9 тис.грн., що складає 534,5 відсотка до уточненого плану на перший квартал 2023 року та 133,1 відсотка до плану на 2022 рік.
 В порівнянні з аналогічним періодом минулого року надходження зросли на 598,1 тис.грн. або 81,6 відсотка.
 
Власних надходжень бюджетних установ у звітному періоді до бюджету міської територіальної громади надійшло в сумі 2806,2 тис.грн., що склало 180,3 відсотка до плану на перший квартал 2023 року та 45,1 відсотків до плану на 2022 рік.
В порівнянні з аналогічним періодом 2020 року надходження зросли на 1660,7 тис.грн., або 147,0 відсотка, в тому числі:
надходження від плати за послуги, що надаються бюджетними установами згідно із законодавством зросли на 315,9 тис.грн. або 42,6 відсотка;
інші джерела власних надходжень бюджетних установ надходження зросли на 1344,8 тис.грн. або 332,4 відсотка.
 
Надходжень від плати за послуги, що надаються бюджетними установами згідно із законодавством надійшло в сумі 1056,950 тис.грн., що складає 76,6 відсотка до уточненого плану на перший квартал 2023 року та 19,2 відсотка до плану на 2023 рік..
                                                                                                                                 тис.грн.
 
КПКВ За перший квартал 2023 року За перший квартал 2022 року Відхилення 2023 року до 2022 року
25010000 "Надходження від плати за послуги, що надаються бюджетними установами" 25010100 "Плата за послуги що надають-ся бюджетними установами" 25010200 "Надходження бюджетних установ від додаткової (господарської) діяльності 25010300              "Плата за оренду майна бюджетних установ 25010400  "Надходження бюджетних установ від реалізації в установлено порядку майна" 25010000 "Надходження від плати за послуги, що надаються бюджетними установами" 25010100 "Плата за послуги що надаються бюджетними установами" 25010200 "Надходження бюджетних установ від додаткової (господарської) діяльності 25010300              "Плата за оренду майна бюджетних установ 25010400  "Надходження бюджетних установ від реалізації в установлено порядку майна"
у грн. у відсотках
0100 "Органи місцевго самоврядуван-ня" 166,1 0,0 160,1 0,0 6,0 88,6 0,0 88,4 0,2 0,0 77,5 87,6
1000 "Освіта" 848,9 845,3 0,5 0,0 3,1 625,5 622,4 0,0 0,2 2,8 223,4 35,7
4000 "Культура" 42,0 13,3 0,0 26,0 2,7 27,1 8,9 0,0 18,2 0,0 14,9 54,8
Всього 1057,0 858,5 160,6 26,0 11,8 741,1 631,3 88,4 18,6 2,8 315,8 42,6
 
В порівнянні з аналогічним періодом минулого року надходжень плати за послуг, що надаються бюджетними установами зросли  на 315,8 тис.грн. або 42,6 відсотка.
 

 
+66,4 тис.грн
 
+32,3%
Інших джерел власних надходжень бюджетних установ надійшло 1749,3 тис.грн., що складає 987,6 відсотка до уточненого плану на  перший квартал 2023 року та 246,9 відсотка до плану на 2023 рік тис.грн.
КПКВ Січень-березень 2023 року Січень-березень 2022 року Відхилення січня-березня 2023 року до січня березня 2022 року
25020000 Інші джерела власних надходжень бюджетних установ   25020100  Благодійні внески, гранти та дарунки  25020200 Надходження, що отримують бюджетні установи від підприємств, організацій, фізичних осіб та від інших бюджетних установ для виконання цільових заходів, у тому числі заходів з відчуження для суспільних потреб земельних ділянок та розміщених на них інших об` 25020000 Інші джерела власних надходжень бюджетних установ   25020100  Благодійні внески, гранти та дарунки  25020200 Надходження, що отримують бюджетні установи від підприємств, організацій, фізичних осіб та від інших бюджетних установ для виконання цільових заходів, у тому числі заходів з відчуження для суспільних потреб земельних ділянок та розміщених на них інших об` тис.грн. у %
0100
 Органи місцевого самоврядування
484,5 484,5 0,0 0,0 0,0 0,0 484,5 0,0
1000
 Освіта
 
1142,1 1142,1 0,0 260,4 227,6 32,8 881,6 338,5
3000
Соціальний захист
58,8 58,8 0,0 74,7 74,7 0,0 -15,9 -21,3
4000
Культура
42,9 42,9 0,0 30,8 25,3 5,6 12,1 39,3
5000
Фізична культура
10,8 0,0 10,8 9,7 9,7 0,0 1,1 11,6
7000
Економічна діяльність
10,2 10,2 0,0 28,9 28,9 0,0 -18,7 -64,7
Вього 1749,3 1738,5 10,8 404,5 366,1 38,4 1344,8 332,4
 
В порівнянні з аналогічним періодом минулого року надходження інших джерел власних надходжень бюджетних установ зросли на 1344,8 тис.грн. або 332,4 відсотка.

 
На кінець звітного періоду загальна сума заборгованості по сплаті податків і зборів підприємств, організацій до бюджету Бориславської міської територіальної громади склала 6689,5 тис.грн.
 
 
+115,9%
-45,5%
+209,7 тис.грн.
Найбільшими боржниками до бюджету Бориславської міської територіальної громади є наступні платники:ПАТ «Промінвестбанк» - 74,5 тис.грн., ПАТ «Укрнафта» - 824,5 тис.грн., ТЗДВ «БЕЛМЗ» - 2774,8 тис.грн., БУ-43 ВАТ „Прикарпатбуд”  – 499,5 тис.грн., ДКП ЖЕК № 3 – 416,4  тис.грн., Бориславське Шляхо-БУ №7 ВАТ «ЗАХІДШЛЯХБУД» - 11,1 тис.грн., ТЗОВ "Бориславське автотранспортне підприємство 24659" – 12,6 тис.грн., ПАТ «Українська інноваційна компанія» - 37,0 тис.грн., ДП "ПРИКАРПАТЗАХIДТРАНС" – 1,8 тис.грн., Комбінат комунальних підприємств – 0,3 тис.грн., Релігійна громада християн віри Євангельської у м. Бориславі – 6,2 тис.грн., МПП "Пролісок" – 1,8 тис.грн., Торгово-виробнича фірма «Збруч» - 21,8 тис.грн., ТзОВ «Волиньтабак" – 4,8 тис.грн., ТЗОВ "ЛВ-IНВЕСТСЕРВIС" – 3,2 тис.грн., МКП «Соломія» - 0,1 тис.грн., МКП «Мажор» - 0,1 тис.грн., Госпрозрахункова архітектурно-планувальна група – 3,3 тис.грн.,  Державне КП по побутовому обслуговуванню населення «Мрія» - 12,0 тис.грн., ТзОВ «Галич» - 17,6 тис.грн., МПП «Прадобуд» - 3,1 тис.грн., ВАТ «Галгазотерм» - 4,5 тис.грн., ДП «ТЕМП» ТзОВ «Цеглинка-М» - 818,6 тис.грн., КП «Благоустрій» - 89,0 тис.грн.,  ТЗОВ "ПРОПАНГАЗСЕРВIС" – 9,6 тис.грн., ПП «Інтра – Львів» - 27,7 тис.грн., Філія «КОМ-ЕКО-БОРИСЛАВ» - 5,8 тис.грн., ТзОВ «Бориславська оселя» - 6,0 тис.грн., ТзОВ «Карпатська скарбниця здоров’я» - 1,0 тис.грн., ТзОВ «Торгівельно – промисловий комплекс» - 0,01 тис.грн., ТзОВ «Компанія Машсервіс» - 2,8 тис.грн., ТзОВ «Вудкрафт Трейдінг» - 0,5 тис.грн., ПП «Сафо-Сервіс» - 0,3 тис.грн, ТЗОВ "БНС СЕРВIС" – 29,8 тис.грн., ТзОВ «Юридична фірма «Європейська інвест.-правова група» - 444,9 тис.грн., ТзОВ «Еко енергія плюс» - 259,6 тис.грн., ТзОВ «Галицька торгівельна компанія «Лемберг» - 2,4 тис. грн., ФГ «Добробут 2020» - 5,2 тис.грн., ТзОВ «Юридична та інжинірингова компанія «Роксал» - 15,9 тис.грн., ТзОВ "БОРИСЛАВБУД" – 239,3 тис.грн.
 
 
ВИДАТКИ БЮДЖЕТУ
 БОРИСЛАВСЬКОЇ МІСЬКОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ
 
За січень-березень 2023 року по бюджету Бориславської міської територіальної громади проведені видатки всього в сумі 72740,9 тис.грн., в тому числі:
 видатки загального фонду склали - 67531,7 тис.грн.;
 видатки спеціального фонду – 5209,2 тис.грн.
 
В порівнянні з відповідним періодом 2022 року видатки по бюджету територіальної громади зросли на 1016,3 тис. грн. або 1,4 відсотка в тому числі:
 видатки загального фонду зменшилися на 727,4  тис.грн.;
 видатки спеціального фонду зросли на 1743,7 тис.грн.
 
За економічною ознакою в звітному періоді 2023 року найбільшу частку у загальному обсязі видатків бюджету міської територіальної громади за загальним фондом становлять кошти, які спрямовуються на заробітну плату з нарахуваннями працівників бюджетних установ 42362,4 тис.грн. (62,7 відсотка), поточні трансферти 13824,8 тис.грн. (20,5 відсотка), енергоносії та комунальні послуги 8074,9 тис.грн (12,0 відсотків), інші видатки 2660,4 тис.грн. ( 3,9 відсотка), соціальне забезпечення 609,1 тис.грн. (0,9 відсотка).
 
Проведеним аналізом штатної чисельності по бюджетних установах міської територіальної громади встановлено, що станом на 01 квітня 2023 року утримується штатна чисельність в кількості 1372,48 штатних одиниць, а саме:
по органах місцевого самоврядування штатна чисельність складає 147,0 штатних одиниць;
по установах освіти утримується штатна чисельність в кількості 1091,48 штатних одиниць;
по установах культури утримується штатна чисельність в кількості 67 штатних одиниць;
по установах фізичної культури і спорту утримується штатна чисельність в кількості 39,3 штатних одиниць ;
по установах соціального забезпечення утримується штатна чисельність в кількості 27,75 штатних одиниць.
 
 
+29,6%
За рахунок освітньої субвенції проведені видатки в сумі 16670,8 тис.грн., в тому числі на :на оплату праці і нарахування на заробітну плату проведені видатки в сумі 16670,8 тис.грн. (на оплату праці з нарахуваннями на заробітну плату педагогічним працівникам закладів загальної середньої освіти, Бориславського ліцею, Бориславської гімназії №6 та №9, Ясенице-Сільнянської гімназії, дитячого будинку «Оріана»).
 
На фінансування оплати праці з нарахуваннями на заробітну плату педагогічним працівникам інклюзивно-ресурсного центру за рахунок субвенції з місцевого бюджету на здійснення переданих видатків у сфері освіти за рахунок відповідної субвенції з державного бюджету проведені видатки в сумі 156,6 тис.грн..
 
За рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами проведені видатки в сумі 47,1 тис.грн.
 
За січень-березень 2023 року проведені видатки по загальному фонду без врахування субвенцій з державного бюджету в сумі 50657,1 тис.грн., зокрема в розрізі галузей:
по органах місцевого самоврядування – 7778,3 тис.грн.;
по установах освіти – 22741,0 тис.грн.;
по установах охорони здоров’я – 4550,3 тис.грн.;
по установах культури – 2730,5 тис.грн.;
по житлово-комунальному господарству – 7661,0 тис.грн.;
по соціальному захисту населення – 1374,4 тис.грн.;
по фізичній культурі і спорту – 2315,0 тис.грн.;
по економічній діяльності – 690,3 тис.грн.;
по іншій діяльності – 466,3 тис.грн.;
по міжбюджетних трансфертах – 350,0 тис.грн.
 
 

 
 
Структура видаткової частини бюджету територіальної громади за січень-березень 2021 року
 
В структурі видатків бюджету міської територіальної громади найбільша частка видатків припадає на видатки на утримання установ освіти 44,9 відсоток, на утримання органів місцевого самоврядування 15,4 відсотків, на утримання житлово-комунального господарства 15,1 відсотка, на утримання комунального некомерційного підприємства «Центральна міська лікарня м. Борислава», комунального некомерційного підприємства «Стоматполіклініка», програм по охороні здоров’я, які фінансуються за кошти бюджету громади 9,0 відсотків, на утримання установ культури та програм у сфері культури 5,4 відсотка, утримання установ фізичної культури та програм у сфері фізичної культури та спорту 4,6 відсотка.
За звітний період по загальному фонду з бюджету Бориславської міської територіальної громади проведені видатки на заробітну плату з нарахуваннями в сумі 42362,4 тис.грн., в тому числі:
 
Галузь Фонд заробітної плати з нарахуваннями за січень-березень 2022 року Фонд заробітної плати з нарахуваннями за січень-березень 2023 року Відхилення січня-березня 2023 року до січня-березня 2022 року
В тис.грн. У відсотках
Органи місцевого самоврядування 7940,9 6994,1 -946,8 -11,9
Освіта 35207,2 31951,0 -3256,2 -9,2
Соціальний захист та соціальне забезпечення 740,6 720,6 -20,0 -2,7
Культура 1637,0 1677,5 40,5 2,5
Фізична культура та спорт 1016,1 1019,3 3,2 0,3
Всього 46541,7 42362,4 -4179,3 -9,0
 
Видатки на виплату заробітної плати з нарахуванням скоротилися у порівнянні з відповідним періодом минулого року на 4179,3 тис. грн. або на 9,0 відсотків за рахунок підвищення заробітної плати працівникам бюджетних установ.
 

 
Найбільше зменшення фонду оплати праці з нарахуваннями за січень-березень 2023 року відбулося по органах місцевого самоврядування, установах освіти, установах соціального захисту.
 
Частка видатків на заробітну плату з нарахуваннями в структурі видатків складає 62,7 відсотка.
 
Проведеним аналізом фактичних видатків бюджету міської територіальної громади на заробітну плату за січень-березень 2023 року в порівнянні з аналогічним періодом 2022 року встановлено, що фонд заробітної плати скоротився на 3294,9 тис. грн. або 7,3 відсотка , в тому числі в розрізі галузей :
 
Галузь Фонд заробітної плати за січень-березень 2022 року Фонд заробітної плати за січень-березень 2023 року Відхилення січня-березня 2023 року до січня-березня 2022 року Середня зарплата за січень-березень 2023 року Середня зарплата за січень-березень 2022 року Ріст середньої заробітної плати січня-березня 2023 року до січня-березня 2022 року у відсотках
У тис.грн. У відсотках
Органи місцевого самоврядування 7420,5 6981,5 -439,1 -5,9 15,831 16,827 94,1
Освіта 34582,8 31413,9 -3168,9 -9,2 9,594 10,226 93,8
Соціальний захист та соціальне забезпечення 719,1 756,4 37,3 5,2 9,086 8,638 105,2
Культура 1437,9 1529,4 91,5 6,4 7,609 6,947 109,5
Фізична культура та спорт 833,7 1018,0 184,2 6,4 8,645 7,081 122,1
Всього 44994,0 41699,1 -3294,9 -7,3 10,127 10,635 95,2
 
 
Середня зарплата по бюджетних установах за звітний період 2023 року склала 10,127 тис.грн. і зменшилася в порівнянні з аналогічним періодом 2022 року на 4,8 відсотка.

 
На придбання продуктів харчування по загальному фонду бюджету міської територіальної громади використано 728,6 тис.грн.
 
На оплату енергоносіїв та комунальних послуг по загальному фонду бюджету міста у звітному періоді використано коштів в сумі 8074,9 тис.грн., зокрема:
 
Галузь Видатки на оплату комунальних послуг та енергоносіїв за перший квартал 2022 року Видатки на оплату комунальних послуг та енергоносіїв за перший квартал 2023 року Відхилення  першого кварталу 2023 року до першого кварталу 2022 року
В тис.грн. У відсотках
Органи місцевого самоврядування 291,1 330,2 39,1 13,4
Освіта 6313,5 6413,2 99,8 1,6
Соціальний захист та соціальне забезпечення 31,8 40,1 8,3 26,0
Житлово-комунальне господарство 727,9 601,1 -126,8 -17,4
Культура 474,3 367,1 -107,2 -22,6
Фізична культура та спорт 0,0 323,3 323,3 0,0
 
Всього 7838,5 8074,9 236,4 3,0
В порівнянні з січнем-березнем 2022 року видатки на оплату енергоносіїв та комунальних послуг зросли на 236,4 тис.грн. або 3,0 відсотка.
 

 
В загальній структурі видатків частка захищених видатків бюджету складає 52312,1 тис.грн. або 77,5 відсотка.
 
Код економічної класифікації видатків Найменування захищених видатків Касові видатки за січень-березень 2023 року період
2111 Заробітна плата 34720,6
2120 Нарахування на оплату праці 7641,8
2230 Продукти харчування 728,6
2270 Оплата комунальних послуг та енергоносіїв 8074,9
2280 Дослідження і розробки, окремі заходи по реалізації державних (регіональних) програм 187,1
2620 Поточні трансферти органам державного управління інших рівнів 350,0
2730 Інші виплати населенню 609,1
  Усього 52312,1
 

 
 
Станом на 01 квітня 2023 року по бюджету Бориславської міської територіальної громади  обліковується дебіторська заборгованість за загальним фондом в сумі 494,3  тис.грн., яка зросла проти початку року на 70,6 тис.грн., а саме:
             по спожитих енергоносія та комунальних послугах – 494,3 тис.грн..
 
            Найбільшу питому вагу в цій сумі займає заборгованість перед відділом освіти орендарів, що не вчасно або не в повному обсязі відшкодовують спожиті  енергоносії та комунальні послуги.
           
Станом на 01 квітня 2023 року кредиторська заборгованість по загальному фонду складає 9005,5 тис. грн., в тому числі протермінована 81,1 тис.грн., а саме:
            по оплаті праці з нарахуваннями на заробітну плату – 8502,3 тис.грн.;
            за придбані предмети, матеріали, обладнання та інвентар – 65,5 тис.грн.;
            за придбані продукти харчування -33,3 тис.грн.;
            по оплаті послуг ( крім комунальних) – 20,8 тис.грн.;
            по видатках на відрядження – 6,5 тис.грн.;
            по поточних трансфертах підприємствах – 180,2 тис.грн.;
            по інших виплатах населенню – 196,9 тис.грн.;
          
По спеціальному фонду бюджету міста та за рахунок власних надходжень бюджетних установ (та за рахунок спеціального фонду бюджету) проведені видатки за січень-березень 2023 року в сумі 5209,3 тис.грн., в тому числі :
оплата праці і нарахуванням на заробітну плату в сумі – 214,8 тис.грн.;
продукти харчування – 474,5 тис.грн.;
інші видатки – 729,6 тис.грн.;
капітальні видатки – 3790,4 тис.грн.
 
Станом на 01 квітня 2023 року відсутня дебіторська заборгованість по спеціальному фонду.
Кредиторська заборгованість по спеціальному фонду складає на 01.04.2023 року складає 287,8 тис.грн., в тому числі:
по оплаті праці з нарахуваннями на заробітну плату -58,9 тис.грн.;
за придбані предмети, матеріали, обладнання та інвентар – 8,8 тис.грн.;
за придбані продукти харчування – 1,6 тис.грн.;
по поточних трансфертах – 207,2 тис.грн.;
            по оплаті послуг ( крім комунальних) – 11,3 тис.грн..
           
Згідно розпорядження міського голови від 25 січня 2023 року № 15-р «Про затвердження плану заходів щодо погашення дефіциту бюджету міської територіальної громади на оплату праці» розроблено і затверджено заходи, спрямовані на погашення дефіциту фонду оплати праці на 2023 рік в повному обсязі в сумі 5759,7 тис.грн., а саме:
раціональна організація навчального процесу (взаємозаміна відсутніх працівників) – 800,0 тис.грн. ;
зменшення надбавок, доплат педагогічним працівникам - 3181,2 тис.грн.:
оптимізація мережі класів та учнів – 842,0 тис.грн.
економія в нарахуванні на заробітну плату працюючим інвалідам – 196,5 тис.грн.;
надання відпусток без збереження заробітної плати -320,0 тис.грн.;
не заповнення вакантних посад- 420,0 грн.
 
Станом на 01.04.2023 р. по установах освіти фактично вжито заходів з економії бюджетних коштів в сумі 955,2 тис. грн., що складає 16,6 відсотки до річного плану в тому числі:
за рахунок раціональної організація навчального процесу (зменшення замін) – 156,9 тис. грн.;
за рахунок зменшення надбавок, доплат – 413,0 тис. грн.;
за рахунок оптимізації мережі класів та учнів – 27,5 тис.грн;
за рахунок економії в нарахуванні на заробітну плату працюючим інвалідам – 87,1 тис. грн.;
за рахунок надання відпусток без збереження заробітної плати в сумі – 117,0 тис. грн.;
за рахунок не заповнення вакантних посад – 152,4 тис. грн.
інші заходи по економії бюджетних коштів – 1,3 тис. грн.
 
Незабезпеченість фондом оплати праці педагогічних працівників установ освіти станом на 01.04.2023 року з врахуванням заходів по економії складає 4804,5 тис. грн.
 
Проведеним аналізом споживання бюджетними установами енергоносіїв в натуральних одиницях протягом першому кварталу 2023 року встановлено, що теплопостачання спожито на рівні аналогічного періоду 2022 року, водопостачання на 17,9 відсотки більше ніж за аналогічний період 2022 року, електроенергії на 15,4 відсотків менше, природного газу на 8,3 відсотки більше. Збільшення споживання природного газу виникло у зв’язку з запровадженням дистанційного навчання в закладах освіти в І кварталі минулого року та через введення воєнного стану 24.02.2022 р. в деяких установах було призупинено подачу газу, збільшення споживання води у зв'язку з проживанням внутрішньо-переміщених осіб в Народному Домі мікрорайону Губичі.
 
 
 
 
 
Вид
енергоносіїв
 
 
 
Натуральні одиниці за  перший квартал 2022 року Натуральні одиниці за перший квартал 2023 року Відхилення першого кварталу 2023 року до першого кварталу 2022 року
У
натуральних
одиницях
У відсотках
Теплопостачання
( тис.Гкал)
2,0 2,0 - -
Водопостачання та водовідведення
( тис.м.куб.)
2,8 3,3 +0,5 +17,9
Електроенергія
(тис.Квт.год.)
351,6 297,5 -54,1 -15,4
Природний газ
(тис.м.куб.)
72,4 78,4 +6,0 +8,3
 
 
 
 
ВИДАТКИ НА УТРИМАННЯ ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО
САМОВРЯДУВАННЯ
 
              
На утримання органів місцевого самоврядування за перший квартал 2023 року проведено видатків в сумі 7778,3 тис. грн., що складає 81,8 відсотка до уточненого плану на звітний період 2023 року.
 
За рахунок бюджету міської територіальної громади фактично утримується 126 штатні одиниці при штатній чисельності 147 штатних одиниць.
 
За рахунок бюджету міста Борислава утримується апарат виконавчого комітету міської ради, апарат фінансового управління міської ради, апарат управління праці та соціального захисту населення міської ради, апарат управління культури молоді, фізичної культури та спорту міської ради, апарат відділу освіти міської ради, апарат управління житлово-комунального господарства та енергозбереження міської ради, апарат управління комунальної власності, земельних відносин, архітектури міської ради. Зокрема:
 
Назва установи Видатки на утримання: Відхилення  першого кварталу 2023 року до першого кварталу  2022 року Штатна чисельність
За  перший квартал 2022 року За  перший квартал 2023 року
За перший квартал 2023 року За перший квартал 2022 року По штатному розписі Фактично зайнято По штатному розписі Фактично зайнято
Виконавчий комітет міської ради 4449,5 4352,7 96,8 70 66 71 65
Відділ освіти міської ради 202,7 219,9 -17,2 5 4 5 4
Управління праці та соціального захисту населення міської ради 1375,9 1590,3 -214,5 32 31 32 27
Управління культури, молоді, фізичної культури та спорту міської ради 234,8 261,1 -26,3 6 4 6 4
Управління житлово-комунального господарства та енергозбереження міської ради 539,8 815,4 -275,6 12 12 12 9
Управління комунальної власності, земельних відносин, архітектури  міської ради 395,8 575,5 -179,7 11 11 10 7
Фінансове управління міської ради 579,9 567,7 12,2 11 10 11 10
Всього по органах місцевого самоврядування 7778,3 8382,6 -604,3 147,0 138,0 147,0 126,0
 
В порівнянні з аналогічним періодом 2022 року видатки на утримання органів місцевого самоврядування зменшилися на 604,3 тис.грн., або 7,2 відсотка.
 

 
 
В структурі видатків бюджету міста Борислава, видатки на утримання апарату управління складають 11,5  відсотка.
 
+32,8%
 
 Видатки на заробітну плату з нарахуваннями проведені в сумі 6994,1 тис.грн., що складає 89,9 відсотка до загальних видатків на утримання органів місцевого самоврядування.
 
Середня заробітна плата по апарату управління за звітний період 2023 року склала 15,831 тис.грн. проти 16,827 тис.грн. у 2022 році тобто зменшилися на 5,9 відсотка.
 
Видатки на оплату енергоносіїв та комунальних послуг проведені в сумі 330,2 тис.грн. або 13,4 відсотка.
 
Слід відмітити, що практично 94,2 відсотка від всіх видатків на апарат управління займають заробітна плата з нарахуваннями та енергоносії (7324,3 тис.грн.).
 
Станом на 01 квітня 2023 року по органах місцевого самоврядування  обліковується кредиторська заборгованість за загальним фондом в сумі 1514,9 тис.грн., в тому числі протермінована  8,1 тис.грн., в тому числі в розрізі напрямків використання:
по оплаті праці з нарахуваннями на заробітну плату – 1501,8 тис.грн.;
за придбані предмети, матеріали, обладнання та інвентар – 12,4 тис.грн.;
по видатках на відрядження – 0,7 тис.грн.
 
Дебіторська заборгованість станом на 01 квітня  2023 року складає 0,5 тис.грн. і зросла  проти початку року 0,5 тис.грн., в тому числі :
по оплаті комунальних послуг та енергоносіїв – 0,5 тис.грн.
 
За спеціальним фондом за перший квартал 2023 року по органах місцевого самоврядування проведені видатки в сумі 520,6 тис.грн., в тому числі по:
придбанню предметів, матеріалів обладнання та інвентаря проведені в сумі  3,0 тис.грн.;
інших поточних видатках проведені видатки  в сумі 0,2 тис.грн.;
капітальні видатки в сумі 517,4 тис.грн..
 
Станом на 01 квітня  2023 року по органах місцевого самоврядування відсутня дебіторська заборгованість за спеціальним фондом .
Кредиторська заборгованість за спеціальним фондом станом на 01.04.2023 року складає 1,5 тис.грн., в тому числі:
за придбані предмети, матеріали, обладнання та інвентар – 1,5 тис.грн.;
На виконання Програми щодо запобігання та ліквідації надзвичайних ситуацій та наслідків стихійного лиха проведені видатки в сумі 194,6 тис.грн.
На фінансову підтримку комунальних підприємств проведено видатків в сумі 412,1 тис.грн., в тому числі:
фінансова підтримка засобів інформації – 271,7 тис.грн.;
фінансова підтримка КП «Бориславський ТІЦ» - 140,4 тис.грн.
За звітний період з бюджету Бориславської міської територіальної громади надано субвенцію з місцевого бюджету державному бюджету на виконання програм соціально-економічного розвитку регіонів в сумі 250,0 тис.грн., в тому числі в розрізі програм, а саме:
на виконання Програми попередження надзвичайних ситуацій та забезпечення пожежної безпеки Бориславської міської територіальної громади на 2021-2025 роки проведені видатки в сумі 200,0 тис.грн. для 6-ДПРЧ 7ДПРЗ ГУ ДСНС України у Львівській області;
на виконання Програми фінансової підтримки Державної міграційної служби на 2023 рік проведені видатки в сумі 50,0 тис.грн. для Бориславського відділу Головного управління Державної міграційної служби України у Львівській області.
 
На виконання Програми з організації військового обліку військовозобов’язаних та призовників, призову громадян на строкову військову службу у Збройні Сили України та підготовку юнаків до військової служби Бориславської міської територіальної громади на 2021-2025 роки надано субвенцію з бюджету Бориславської міської територіальної громади бюджету Дрогобицької міської територіальної громади в сумі 100,0 тис.грн.
 
ОСВІТА
 
На утримання установ освіти по загальному фонду за перший квартал 2023 року проведено видатків в сумі 39615,4 тис. грн., що складає 85,3 відсотка до уточненого плану на перший квартал 2023 року
            За рахунок бюджету міської територіальної громади утримуються дванадцять дошкільних закладів освіти, вісім закладів загальної середньої освіти, три гімназії, один ліцей, дитячий будинок „Оріана”, позашкільний заклад освіти, централізована бухгалтерія відділу освіти, група по обслуговуванню, міжшкільний ресурсний центр, інклюзивно-ресурсний центр, центр професійного розвитку педагогічних працівників.
            Зокрема:
Напрямки використання Виконання за перший квартал 2022 року Виконання за перший квартал 2023 року Відхилення першого кварталу 2023 року до першого кварталу 2022 року
У грн. У відсотках
Заклади дошкільної освіти 9301,1 9013,7 -287,4 -3,1
Заклади загальної середньої освіти (в т. ч. ліцеї, гімназії) 27382,5 25417,8 -1964,6 -7,2
Дитячі будинки 536,1 514,1 -22,1 -4,1
Позашкільні заклади освіти, заходи із позашкільної роботи з дітьми 1459,4 1335,6 -123,8 -8,5
Забезпечення діяльності центрів професійного розвитку педагогічних працівників 164,7 134,8 -29,9 -18,1
Забезпечення діяльності інших закладів у сфері освіти 1400,7 1106,5 -294,3 -21,0
Забезпечення діяльності інклюзивно-ресурсного центру 165,8 169,1 3,4 2,0
Надання освіти за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами 25,9 47,1 21,2 81,7
Надання спеціалізованої освіти  школи естетичного виховання 1858,5 1876,8 18,3 1,0
Всього 42294,7 39615,4 -2679,3 -6,3
 
В порівнянні з аналогічним періодом 2022 року видатки на освіту скоротилися на 2679,3 тис.грн. або 6,3 відсотка.
 
+418,5 тис.грн.
 
 

В структурі видатків бюджету міста Борислава видатки на освіту складають 58,7 відсотка .
 
+40,4%
 
За рахунок бюджету міської територіальної громади проведені видатки на утримання установ освіти в сумі 22741,0 тис.грн.
 
 
+29,6%
За рахунок освітньої субвенції проведені видатки в сумі 16670,8 тис.грн., в тому числі на:на оплату праці і нарахування на заробітну плату проведені видатки в сумі 16670,8 тис.грн. (на оплату праці з нарахуваннями на заробітну плату педагогічним працівникам закладів загальної середньої освіти, гімназій, ліцею та дитячого будинку «Оріана»).
 
На фінансування оплати праці з нарахуваннями на заробітну плату педагогічним працівникам інклюзивно-ресурсного центру за рахунок субвенції з місцевого бюджету на здійснення переданих видатків у сфері освіти за рахунок відповідної субвенції з державного бюджету проведені видатки в сумі 156,6 тис.грн.
 
За рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами проведені видатки в сумі 47,1 тис.грн.
 
На заробітну плату і нарахування використано кошти в сумі 31951,0 тис.грн., що складає 80,6 відсотка до всіх видатків на утримання установ освіти.
 
Середня заробітна плата по установах освіти за перший квартал 2023 року склала 9,594 тис.грн. і зменшилася проти відповідного періоду минулого року на 6,2 відсотка.
 
На продукти харчування за загальним фондом використано коштів в сумі 728,7 тис.грн., що складає 1,8 відсотка до всіх видатків на освіту .
 
Видатки на оплату енергоносіїв проведено в сумі 6413,2 тис.грн., що складає 16,2 відсотка до всіх видатків на освіту.
 
Слід відмітити, що 98,7 відсотка всіх видатків на утримання установ освіти складають захищені статті видатків (39109,5 тис.грн.).
 
Станом на 01 квітня 2023 року комплектовано 187 класів на 4584 учнів. Наповнюваність класів на 01 квітня 2023 року склала 24,51 учня на клас.
 
 
 
2016/2017 навчаль-ний рік 2017/2018 навчальний рік 2018/2019 навчаль-ний рік 2019/2020 навчаль-ний рік
 
2020/2021 навчаль-ний рік
 
2021/2022
навчаль-ний рік
2022/2023
навчаль-ний рік
Кількість
класів
169 169 169 167 194 189 187
Кількість учнів 3957 4011 4072 4168 4602 4548 4584
Середня напов-нюваність 23,41 23,73 24,1 24,9 23,72 24,06 24,51
Кількість педставок 354 356,9 346,0 346 487,69 488,76 473,74
Кількість педставок на клас 2,09 2,11 2,05 2,05 2,52 2,59 2,53
Кількість учнів на одну педставку 11 11 12 12 9,4 10,75 9,67
 
Навантаженість учнів на одного педпрацівника у звітному періоді 2023 року склала 9,67 одиниці.
Кількість педставок на один клас у звітному періоді склала 2,53 педставки на клас.
 

 
Проведеним аналізом витрат на одного учня по загальноосвітніх закладах освіти встановлено, що найбільші витрати на одного учня є по гімназії  № 6- 12,2 тис.грн. , Ясенице-Сільнянській гімназії – 11,2 тис.грн., гімназії № 9 – 8,6 тис.грн., Урізькому ЗЗСО – 8,5 тис.грн.
 
назва школи кількість учнів станом на 1 квітня 2023 року кількість класів станом на 1 квітня 2023 року Відсоток наповнюваності до потужності шкіл Наповнюваність Кількість педставок Кількість педставок на клас Витрати на одного учня, тис. грн.
ЗЗСО № 1 560 22 82,3 25,5 55,2 2,51 6,030
ЗЗСО № 3 504 19 77,5 26,5 47,7 2,51 6,212
ЗЗСО № 4 826 29 98,3 28,5 81,0 2,79 5,931
ЗЗСО № 5 376 15 69,6 25,1 34,9 2,33 5,352
ЗЗСО № 7 509 18 84,8 28,3 46,1 2,56 5,854
ЗЗСО № 8 494 19 88,9 26,0 42,3 2,23 5,524
гімназія № 9 150 9 62,5 16,7 20,8 2,31 8,581
ліцей 430 14 100 30,7 36,6 3,18 5,735
гімназія  № 6 120 9 40,0 13,3 18,5 2,06 12,182
Попелівський ЗЗСО 311 14 63,6 22,2 36,6 2,62 6,931
Ясениця-Сільнянська гімназія 141 9 71,9 15,7 21,9 2,41 11,228
Урізький ЗЗСО 163 10 81,5 16,3 24,1 2,36 8,523
Всього 4584 187 X 24,5 473,7 2,53 6,435
 
 
            Станом на 01 квітня  2023 року в дошкільних закладах освіти комплектовано 51 груп на 966  дітей, та при закладах загальної середньої освіти та гімназіях – 6 груп на 98 вихованців.
 
Показники
 
 2011
 рік
2012
рік
2013
рік
 
2014
рік
 
2015
рік
2016
рік
2017
 рік
2018
рік
2019
рік
2020
 рік
2021
рік
2022
рік
2023 рік
Кількість груп в дошкільних закладах освіти 58 59 60 60 60 61 60 60 60 60 58 58 57
Кількість дітей 1185 1266 1279 1264 1250 1258 1294 1347 1347 1155 1122 1147  
 
1064
Середня наповнюваність
 
20,43 21,46 21,32 21,07 20,83 20,62 21,57 22,5 22,5 19,25 19,34 19,78 18,67
Кількість педагогічних працівників 117,5 115 115 115 114,5 117 120 119,0  
119
 
119,12 148,7 148,7 127,5
 

 
Середня відвідуваність однієї дитини в закладах дошкільної освіти міста за І квартал 2023 року складає 7,44 днів (23584 діто-днів/1064 дітей/3 = 7,39 в тому числі в розрізі дошкільних закладів освіти:
 
Назва закладу І квартал 2022 року
(днів відвідування)
І квартал 2023 року
(днів відвідування)
Заклад дошкільної освіти № 1 6,57 8,14
Заклад дошкільної освіти № 2 7,25 10,13
Заклад дошкільної освіти № 3 4,85 8,06
Заклад дошкільної освіти № 4 5,08 6,91
Заклад дошкільної освіти № 6 4,56 8,16
Заклад дошкільної освіти № 11 4,59 7,62
Заклад дошкільної освіти № 14 3,77 6,76
Заклад дошкільної освіти № 16 5,58 6,16
Заклад дошкільної освіти №17 6,56 11,99
Заклад дошкільної освіти №18 4,52 7,26
Заклад дошкільної освіти №19 7,95 14,03
Заклад дошкільної освіти №20 4,37 6,68
Гімназія № 6 2,0 2,94
Попелівський ЗЗСО 1,88 4,7
Ясениця-Сільнянська гімназія 0,62 3,01
Урізький ЗЗСО 2,25 0
 
Відхилення виникло у зв´язку з запровадженням військового стану та відсутність відвідування дітьми дошкільних закладів протягом першого кварталу 2022 року.
По  дитячому  будинку  виконано  0,9 тис. діто–днів, фактична вартість  харчування  однієї  дитини  в  день  складає  35,69 грн.
 
Станом на 01 квітня 2023 року в дитячому будинку утримується 1 група на 10 вихованців з штатною чисельністю 13,9 штатних одиниць. Тобто на одного вихованця припадає 1,39 штатних одиниць персоналу.
 
 Слід відмітити, що протягом останніх років спостерігається тенденція до зменшення кількості вихованців.
 
Показники 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017 2018 2019 2020 2021 2022  
2023
Вихованці 26 26 27 21 21 19 19 13 13 12 12  
17
 
 
10
Штатні одиниці 28,0 28,0 28,5 28,5 28,5 28,0 28,0 16,3 16,3 16,3 13,9 13,9  
13,9
Кількість штатних одиниць на одного вихованця 1,1 1,1 1,1 1,4 1,4 1,5 1,5 1,25 1,25 1,36 1,16 1,22  
1,39
 

 
Всього  по  установах  освіти (не враховуючи дитячу школу мистецтв)       утримується   1032,48  штатних  одиниць.
 
 За  звітний  період  виконано  22,2 тис. діто - днів  по  дитячих  дошкільних  установах вартість  харчування  однієї  дитини  в  день   складає  43,51 грн., по закладах загальної середньої освіти виконано 1,4 тис. діто-днів, вартість  харчування  однієї  дитини  в  день   складає  28,46 грн.
 
По  загальноосвітніх  школах  по  харчуванню  виконано 24,8 тис. діто – днів. Станом на 01 квітня 2023 року здійснюється безкоштовне харчування  дітей сиріт, дітей з малозабезпечених сімей, діти батьків-учасників АТО, переміщених з тимчасово окупованих територій та дітей з інклюзивною формою навчання ,   вартість харчування цих дітей в день складає 30,0  грн.
 
За рахунок спеціального фонду проведено видатки в сумі 1718,2 тис.грн., в тому числі:
 видатки на оплата праці нарахування на заробітну плату проведені в сумі 214,8 тис.грн.;
видатки на продукти харчування проведені в сумі 416,9 тис.грн.;
інші видатки проведені в сумі 496,3 тис.грн.;
капітальні видатки проведені в сумі 590,2 тис.грн.
 
Станом на 01 квітня 2023 року по установах освіти кредиторська заборгованість за загальним фондом склала 6470,6 тис.грн., в тому числі в розрізі напрямків:
по оплаті праці з нарахуваннями на заробітну плату – 6401,1 тис.грн.;
за придбані предмети, матеріали, обладнання та інвентар – 20,2 тис.грн.;
за придбані продукти харчування – 33,3 тис.грн.;
по платі послуг ( крім комунальних) – 10,3 тис.грн.;
по видатках на відрядження- 5,7 тис.грн..
            Дебіторська заборгованість відділу освіти міської ради станом на 01 квітня 2023 року склала 493,7  тис.грн. та зросла проти початку року на 70,6 тис.грн., в тому числі в розрізі напрямків використання :
по оплаті комунальних послуг та енергоносіїв – 493,7 тис.грн..
 
Станом на 01 квітня 2023 року по установах освіти відсутня дебіторська заборгованість по спеціальному фонду.
Кредиторська заборгованість по спеціальному фонду станом на 01 квітня 2023 року склала 71,2 тис.грн., в тому числі в розрізі напрямків використання:
по оплаті праці з нарахуваннями на заробітну плату – 58,9 тис.грн.;
за придбані предмети, матеріали, обладнання та інвентар – 4,4 тис.грн.;
за придбані продукти харчування – 1,6 тис.грн.;
по платі послуг ( крім комунальних) – 6,3 тис.грн..
 
За рахунок бюджету міської територіальної громади утримується дитяча школа мистецтв на утримання якої використано коштів за січень-березень 2023 року за загальним фондом в сумі 1876,8 тис.грн.
 
По дитячій школі мистецтв утримується 62 штатні одиниці ( в тому числі за рахунок загального фонду 59 штатні одиниці та за рахунок спеціального фонду 3 штатні одиниці) з них: керівники - 2 штатні одиниці, спеціалісти – 5 штатних одиниць, інші – 4 штатні одиниці, педагогічні працівники - 51 штатна одиниця.
 
За звітний період 2023 року надійшло плати за навчання в школі в сумі 185,8 тис.грн. Середній розмір батьківської плати складає 195 грн.
 
За рахунок батьківської плати в дитячій школі мистецтв утримується 3 штатні одиниці педагогічного персоналу, на утримання яких використано кошти в сумі 56,1 тис.грн., що складає 59,6 відсотка всіх видатків по спеціальному фонду установи .
 
Станом на 01 квітня 2023 року у дитячій школі мистецтв навчається 374 учнів.
Протягом звітного періоду 2023 року було звільнено 54 учня від плати за навчання на загальну суму 31,6 тис.грн.
 
Незабезпеченість в асигнуваннях на оплату праці з нарахуваннями на заробітну плату по закладах загальної середньої освіти та дитячому будинку «Оріана» педагогічних працівників, оплата праці яких здійснюється за кошти освітньої субвенції, з врахуванням виконання Плану заходів щодо погашення дефіциту на заробітну плату бюджету Бориславської міської територіальної громади на 2023 рік складає 4804,5 тис. грн
 
ОХОРОНА ЗДОРОВ'Я
 
 На утримання установ охорони здоров'я по загальному фонду за січень-березень 2023 року проведено видатків в 4550,3 тис.грн., що складає 97,9 відсотка до уточненого плану на перший квартал 2023 року.
 
В тому числі в розрізі напрямків використання бюджетних коштів, а саме:
Напрямки використання Виконання за перший квартал 2022 року Виконання за перший квартал 2023 року Відхилення першого кварталу 2023  року до першого кварталу  2022 року
У гривнях У відсотках
Багатопрофільна стаціонарна медична допомога населенню 2940,6 3169,1 228,5 7,8
Стоматологічна допомога населенню 818,9 912,9 94,0 11,5
Забезпечення діяльності інших закладів у сфері охорони здоров’я 336,3 468,4 132,0 39,3
Всього 4095,9 4550,3 454,5 11,1
 
 
В порівнянні з аналогічним періодом 2022 року видатки на охорону здоров'я зросли на 454,3 тис.грн. або на 11,1 відсотка.
 
 
+982,1 тис.грн.
  
 
-11,4%
В структурі видатків бюджету міста Борислава видатки на охорону здоров'я складають 6,7 відсотка .За рахунок коштів бюджету Бориславської міської територіальної громади за звітний період проведені видатки по комунальному некомерційному підприємству «Центральна міська лікарня м.Борислава»  в сумі 3169,1 тис.грн., в тому числі в розрізі напрямків використання :
на оплату комунальних послуг та енергоносіїв проведені видатки в сумі 3619,1 тис.грн. (оплату теплопостачання – 2236,5 тис. грн., оплату водопостачання та водовідведення – 113,4 тис.грн., на оплату електроенергії – 815,2 тис.грн., на оплату природного газу – 0,4 тис.грн., на оплату інших комунальних послуг (дрова)-3,6  тис.грн.).
 
За перший квартал 2023 року комунальне некомерційне підприємство «Центральна міська лікарня м.Борислава» отримала власних надходжень в сумі  1007,6 тис.грн., а саме в розрізі надходжень:
від надання платних послуг згідно функціональних повноважень – 485,5 тис.грн.;
від господарської або виробничої діяльності – 56,9 тис.грн.;
від плати за оренду майна – 62,8 тис.грн.;
від реалізації майна – 0,5 тис.грн.;
від інших джерел надходжень – 401,9 тис.грн..
В установах комунального некомерційного підприємства «Центральна міська лікарня м. Борислава» функціонує 155 ліжок звичайного стаціонару та 38 ліжок денного стаціонару.
 
Штатна чисельність працівників станом на 01.04.2023 року становить 542,75 штатних одиниць (вторинна медична допомога - 414,5 штатних одиниць, первинна медична допомога – 108,5 штатних одиниць, за рахунок спецфонду - 19,75 штатних одиниць) проти 546,25 одиниць станом на початок року 01.01.2023 року.  
 
На виконання програми щодо забезпечення безоплатного та пільгового відпуску лікарських засобів для населення проведено видатки в сумі 463,1 тис.грн. Фактично виписано 305 рецептів на загальну суму 320,0 тис.грн., а саме в розрізі захворювань:
онкологічні захворювання – 44 рецепти на загальну суму 72,4 тис.грн.;
особи з інвалідністю 1-2 групи – 10 рецептів на загальну суму 2,4 тис.грн.;
ревматизм – 11 рецептів на загальну суму 22,3 тис.грн.;
міостепія, міопатія –11 рецептів на загальну суму 11,0 тис.грн.;
діабет – 7 рецептів на загальну суму 4,4 тис.грн.;
пересадка органів – 2 рецепти на загальну суму  1,1 тис.грн.;
шизофренія та епілепсія – 64 рецептів на загальну суму 72,2 тис.грн.;
хвороба Паркінсона – 39 рецептів на загальну суму 65,0 тис.грн.;
ветерани праці – 9  рецепти на загальну суму  3,9 тис.грн.;
діти з інвалідністю до 18 років – 2 рецепти на загальну суму 0,5 тис.грн.;
інвалідність внаслідок війни та прирівняні до них – 13 рецепти на загальну суму 6,3 тис.грн.;
учасники бойових дій АТО – 17 рецептів на загальну суму 7,4 тис.грн.;
стан після операції протезування клапанів серця – 3 рецепти на загальну суму 0,9 тис.грн.;
пенсіонери чи особи з інвалідністю, що отримують пенсію – 4 рецепти на загальну суму 3,6 тис.грн.;
психічні захворювання – 65 рецептів на суму 44,4 тис.грн.;
з статусом ліквідаторів аварії на ЧАЕС – 3 рецепти на суму 1,0 тис.грн.;
з інвалідністю ТЗ – 1 рецепт на сум 0,9 тис.грн.
Харчовий продукт для хворих на фенілкетонурію на загальну суму 236,2 тис.грн..
Загальні витрати на засоби медичного призначення – 70,6 тис.грн.
 
Протягом січня-березня 2023 року профінансовано Національною службою здоров’я України первинну медичну допомогу згідно укладеного договору на 2023 рік про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій в розмірі 7493,6 тис.грн. Дані кошти були спрямовані на наступні видатки:
на оплату праці – 5293,8 тис.грн.;
нарахування на оплату праці – 1052,0 тис.грн.;
на придбання предметів, матеріалів, обладнання та інвентарю – 432,5 тис.грн.;
на придбання медикаментів та перев’язувальних матеріалів – 131,4 тис.грн.;
на оплату послуг (крім комунальних) – 161,5 тис.грн.;
на оплату відрядження – 13,4 тис.грн..
 
Згідно укладеного договору на 2023 рік та договору між Національною службою здоров’я України та комунальним некомерційним підприємством «Центральна міська лікарня м. Борислава» про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій для вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги було отримано протягом січня-березня 2023 року коштів на загальну суму 8473,9 тис грн., за наступними пакетами, а саме:
пакет 3 «Хірургічні операції дорослим та дітям у стаціонарних умовах» - 838,7 тис.грн.;
пакет 4 «Стаціонарна допомога дорослим та дітям без проведення хірургічних операцій» - 5449,1 тис.грн.;
пакет 7 «Медична допомога при пологах» - 862,5 тис.грн.;
пакет 9 «Профілактика, діагностика, спостереження, лікування та реабілітація пацієнтів в амбулаторних умовах» - 973,8 тис.грн.;
пакет 22 «Лікування осіб із психічними та поведінковими розладами внаслідок вживання опіоїдів із використанням препаратів замісної підтримувальної терапії» - 68,7 тис.грн.;
пакет 35 «Ведення вагітності в амбулаторних умовах» - 238,2 тис.грн.;
пакет 47 «Хірургічні операції дорослим та дітям в умовах стаціонару одного дня» - 42,9 тис.грн.
Дані кошти були спрямовані на наступні видатки:
на оплату праці – 6460,0 тис.грн.;
на нарахування на оплату праці – 1678,1 тис.грн.;
на придбання предметів, матеріалів, обладнання та інвентарю – 5,3 тис.грн.;
на придбання медикаментів та перев’язувальних матеріалів – 102,2 тис.грн.;
на продукти харчування – 81,7 тис.грн.;
на оплату послуг (крім комунальних) – 128,4 тис.грн.;
на оплату відрядження – 1,4 тис.грн.;
на виплату пільгових пенсій – 53,4 тис.грн.;
інші видатки – 1,4 тис.грн.
 
За січень-березень 2023 року виконано  11920 ліжко/днів в стаціонарах комунального некомерційного підприємства «Центральна міська лікарня м.Борислава»
Амбулаторні відвідування за звітний період склали  47573  відвідувань.
Вартість одного  ліжко/дня становить по медикаментах склала 37,17 грн., по харчуванню 10,76 грн.
Вартість одного амбулаторного відвідування (без первинної ланки) становить 39,31 грн.
 
Середня заробітна плата по комунальному некомерційному підприємству «Центральна міська лікарня м. Борислава» за перший квартал 2023 року склала 10,873 тис.грн. (первинна медична допомога – 16,579 тис.грн., вторинна медична допомога – 9,238 тис.грн., за рахунок власних надходжень 12,212 тис.грн.).
 
На утримання комунального підприємства  «Комунальне некомерційне підприємство «Стоматологічна поліклініка» з бюджету міської територіальної громади проведені видатки в сумі 912,9  тис.грн., які були спрямовані на :
оплату праці з нарахуваннями на заробітну плату в сумі 558,4 тис.грн.;
відшкодування видатків, пов’язаних із наданням стоматологічної допомоги пільговим категорія населення і сумі 289,7 тис.грн.;
оплату комунальних послуг – 64,8 тис.грн.;
Протягом звітного періоду забезпечено виконання 2000 амбулаторних відвідувань з них:
діти – 838 відвідувань;
пільгові категорії дорослого населення 273 відвідувань (учасники бойових дій – 32 відвідування, інваліди І-ІІ групи загального захворювання – 15 відвідувань, громадяни похилого віку (старше 70 років) – 226 відвідувань).
Середня вартість одного відвідування за рахунок коштів бюджету міста складає 424, 03 грн.
Дебіторська заборгованість за загальним фондом  станом на 01 квітня 2023  року по установах охорони здоров´я відсутня.
Кредиторська заборгованість станом на 01 квітня 2023 року за загальним фондом по установах охорони здоров'я складає 22,3 тис.грн. і зросла проти початку року на 22,3 тис.грн.
 
По спеціальному фонду станом на 01 квітня 2023 року проведені видатки в сумі 144,6 тис.грн., які були спрямовані на капітальний ремонт лікарняного ліфта відділення хірургічних патологій комунального некомерційного підприємства «Центральна міська лікарня міста Борислава» по вулиці Потік,12 у місті Бориславі Львівської області
 
Дебіторська та кредиторська заборгованість за спеціальним  фондом  станом на 01 квітня 2023 року по установах охорони здоров’я відсутня.
 
СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ
На соціальний захист та соціальне забезпечення мешканців громади за січень- березень 2023 року за загальним фондом використано коштів в сумі 1374,4 тис.грн., що складає 87,5 відсотка до уточненого плану на січень-березень 2023 року.
Назва установи Виконання за перший квартал 2022 року Виконання за перший квартал 2023 року Відхилення першого кварталу 2023 року до першого кварталу 2022 року
тис.грн. відсотках
Видатки, які здійснюються з  бюджету громади 1396,1 1374,4 -21,7 -1,6
Всього 1396,1 1374,4 -21,7 -1,6
 
Видатки на соціальний захист та соціальне забезпечення в порівнянні з аналогічним періодом 2022 року скоротилися на 21,7 тис.грн. або 1,6 відсотка.
 

 
 
+43,3%
Із загальної суми видатків на виплату оплати праці і нарахування на заробітну плату використано коштів в сумі 720,6 тис.грн. – на утримання 27,75 шт. одиниць працівників Бориславського міського центру надання соціальних послуг , які надали послуг за січень-березень  2023 року 470 одиноких непрацездатних громадян, в тому числі :відділенням соціальної допомоги вдома надано послуг 151 одиноким непрацездатних громадян;
відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги надано послуги 191 малозабезпеченим самотнім пенсіонерам (засоби реабілітації, одяг бувший у вжитку, продукти харчування та надані перукарські та швацькі послуги);
відділенням соціальної роботи надано послуги 128 особам.
 
Середня заробітна плата по установах соціального захисту за січень-березень 2023 року склала 9,086 тис.грн. і зросла проти аналогічного періоду минулого року на 5,2 відсотка.
 
За рахунок бюджету Бориславської міської територіальної громади за січень-березень 2023 року проведено видатків на виплату інших видатків по соціальному захисту населення (допомог) в сумі 303,7 тис.грн., а саме:
            на виплату одноразової грошової допомоги воїнам афганцям проведені видатки в сумі 30,0 тис.грн.;
            на виплату одноразової допомоги мешканцям міста за розпорядження голови проведені видатки в сумі 73,0 тис.грн.;
            на виплату одноразової грошової допомоги демобілізованих одному учаснику АТО проведені видатки в сумі 2,0 тис.грн.;
            на виплату доплат до пенсії ветеранам УПА проведені видатки в сумі 21,0 тис.грн.;
            на виплату доплат до пенсії почесним громадянам міста проведені видатки в сумі 9,0 тис.грн.;
            на виплату одноразової грошової допомоги сім’ям загиблих учасників АТО на встановлення пам’ятників проведені в сумі 140,0 тис.грн.;
            на відшкодування витрат на поховання загиблих (померлих) під час проведення АТО проведені видатки 13,6 тис.грн.;
            одноразова допомога сім’ям загиблим учасників АТО проведені видатки в сумі 15,1 тис.грн.
 
            За рахунок бюджету міської територіальної громади за січень-березень 2023 року проведено виплат грошової компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги громадянам похилого віку, інвалідам, дітям-інвалідам, хворим, які не здатні до обслуговування і потребують сторонньої допомоги в сумі 191,0 тис.грн.
Кредиторська заборгованість бюджету Бориславської міської територіальної громади по грошовій компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги громадянам похилого віку, інвалідам, дітям-інвалідам, хворим, які не здатні до обслуговування і потребують сторонньої допомоги на 01 квітня 2023 року складає 196,9 тис.грн.
 
За рахунок бюджету міської територіальної громади за січень-березень 2023 року проведено видатків по відшкодуванню муніципальних субсидій, що надаються населенню на житлово-комунальні послуги пільговим категоріям громадян, які визначені рішенням міської ради, на суму 101,8 тис.грн.
 
За рахунок бюджету міської територіальної громади за січень-березень 2023 року проведено видатків по наданню пільг окремим категоріям громадян з оплати послуг зв`язку в сумі 7,3 тис.грн.
 
Дебіторська заборгованість станом на 01.04.2023 року по програмах по соціальному захисту населення за загальним фондом  відсутня.
Кредиторська заборгованість станом на 01.04.2023 року складає по загальному фонду 398,9 тис.грн., в тому числі:
по оплаті праці і нарахуваннях на заробітну плату   – 202,0 тис.грн.;
по інших виплатах населенню – 196,9 тис.грн.
За рахунок спеціального фонду по установах соціального захисту населення за січень-березень 2023 року проведені видатки в сумі 58,8 тис.грн., в тому числі:
 за придбані продукти харчування проведені  в сумі 57,6 тис.грн.;
за придбані предмети, матеріали, обладнання та інвентар в сумі 1,2 тис.грн.
Дебіторська та кредиторська заборгованість станом на 01.04.2023 року по програмах по соціальному захисту населення за спеціальним фондом  відсутня.
 
КУЛЬТУРА
 
За рахунок бюджету міської територіальної громади утримується заклад культури «Бориславська публічна бібліотека», міський палац культури, історико-краєзнавчий музей.
На утримання установ культури по загальному фонду за звітний період проведено видатки в сумі 2730,5 тис.грн. або 65,2 відсотка до уточненого плану на січень-березень 2023 року, зокрема :
 
Назва установи Виконання за перший квартал 2022 року Виконання за перший квартал 2023 року Відхилення першого кварталу 2023 року до першого кварталу  2022 року
тис.грн. відсотках
Заклад культури «Бориславська публічна бібліотека» 1134,5 1155,0 20,6 1,8
Історико-краєзнавчий музей 136,4 201,3 64,9 32,3
Міський палац культури 1102,2 936,6 -165,6 -17,7
Фінансова підтримка кінематографії 80,5 91,5 11,0 0,0
Інші культурно-освітні заклади та заходи 255,4 296,6 41,2 13,9
Інші заходи у галузі культури і мистецтва 0,0 49,4 49,4 0,0
Всього 2708,9 2730,5 21,5 0,8
 
            В порівнянні з звітним періодом 2022 року видатки на утримання установ культури зросли на 21,5 тис.грн. або 0,8 відсотка.   
 
+40,6%
 
+25,6%
 На оплату праці і нарахування на заробітну плату використано коштів в сумі 1677,5 тис.грн., або 61,4 відсотка до всіх видатків по культурі.
 
 
-187,9 тис.грн.
Середня заробітна плата по установах культури за січень-березень 2023 року склала 7,609 тис.грн. і зросла проти минулого року на 9,5 відсотка.  
Видатки на оплату енергоносіїв та комунальних послуг проведені в сумі 601,1 тис.грн., що складає 22,0 відсотка до всіх видатків на утримання установ культури.
 
Станом на 01 квітня 2023 року утримується штатна чисельність працівників культури в кількості 67 штатні одиниці.
 
За рахунок бюджету міської територіальної громади по загальному фонду по закладу культури «Бориславська публічна бібліотека» утримується 34,25 штатних одиниць.
За звітний період по закладу культури «Бориславська публічна бібліотека» надійшло платних послуг в сумі 7,8 тис.грн.
За рахунок спонсорів та централізованих поставок надійшло 336 примірників книг на загальну суму 25,9 тис.грн.
Загальна кількість відвідувань за звітний період склала – 9,542 тисяч читачів та здійснено 75,909 тисяч книговидач.
 
За рахунок загального фонду бюджету по міському палацу культури утримується 27 штатних одиниць, а за рахунок спеціального фонду утримується 3 штатні одиниці.
По міському палацу культури було надано платних послуг на загальну суму 26,4 тис.грн., з них за оренду майна надійшло коштів в сумі 20,9 тис.грн., плати за послуги, що надаються палацом культури надійшло коштів в сумі 5,5 тис.грн.
Загальна кількість відвідувачів за звітний період склала 12,0 тис.осіб . Середня вартість квитка склала 20,0 грн. Проведено за звітний період 118 культурно-масовий захід.
 
По історико-краєзнавчому музею за рахунок загального фонду утримується 5,75 штатних одиниць.
За звітний період надійшло плати за послуги, що надаються бюджетними установами в сумі 7,8 тис.грн.
За січень-березень 2023 року музей відвідало 1260 особи з них 424 пільгові категорії та 836 відвідувача по квитках. Середня вартість квитка складає 9,0 грн.
 
За січень-березень 2023 року за рахунок спеціального фонду по установах культури проведені видатки в сумі 91,9 тис.грн., в тому числі в розрізі видатків:
інші видатки проведені в сумі 65,9 тис.грн. (предмети обладнання інвентар-22,5 тис.грн., оплата інших послуг (крім комунальних) – 41,7 тис.грн., інші поточні видатки-1,7 тис.грн.) ;
 капітальні видатки проведені в сумі 26,0 тис.грн.
 
Станом на 01 квітня 2023 року по установах культури кредиторська заборгованість по загальному фонду 209,0 тис.грн., в тому числі в розрізі напрямків використання:
по оплаті праці з нарахуваннями на заробітну плату – 175,9 тис.грн.;
за придбані предмети, матеріали, обладнання та інвентар – 18,8 тис.грн.;
по субсидіях та поточних трансфертах підприємствах – 14,3 тис.грн.
 
Дебіторська заборгованість за загальним фондом на 01 квітня 2023 року по установах культури відсутня.
 
Дебіторська заборгованість станом на 01 квітня 2023 року по спеціальному фонду відсутня.
 
      Кредиторська заборгованість за спеціальним фондом станом на 01 квітня 2023 року складає 9,4 тис.грн., в тому числі в розрізі напрямків використання:
за придбані предмети, матеріали, обладнання та інвентар – 4,4 тис.грн.;
по оплаті інших послуг (крім комунальних) – 5,0 тис.грн.
 
За рахунок бюджету міської територіальної громади в звітному періоді проведені видатки на фінансову підтримку комунального некомерційного підприємства «Міський парк культури та відпочинку» в сумі 296,6 тис.грн.
 
За рахунок бюджету міської територіальної громади в звітному періоді проведені видатки на фінансову підтримку комунального підприємства «Кінотеатр «Каменяр» в сумі 91,5 тис.грн.
 
ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА І СПОРТ
 
На фізичну культуру і спорт по загальному фонду за січень-березень 2023 року використано коштів в сумі 2315,0 тис. грн., що складає 71,1 відсотка до уточненого плану на січень-березень 2023 року, з них:
Назва установи Виконання за перший квартал 2022 року Виконання за перший квартал 2023 року Відхилення першого кварталу 2023 року до першого кварталу  2022 року
тис.грн. відсотках
Утримання та навчально-тренувальна робота комунальних дитячо-юнацьких спортивних шкіл (утримання ДЮСШ) 1017,1 1412,3 395,2 38,9
Проведення навчально-тренувальних зборів та змагань 0,0 17,0 17,0 0,0
Утримання та фінансова підтримка спортивних споруд (КП СОК "Нафтовик") 396,2 474,0 77,8 19,6
Підтримка спорту вищих досягнень та організацій, які здійснюють фізкультурно-спортивну діяльність в регіоні 177,5 411,7 234,2 131,9
Всього 1590,8 2315,0 724,2 45,5
 
            В порівнянні з аналогічним періодом минулого року видатки на фізичну культуру і спорт зросли на 724,2 тис.грн. або 45,5 відсотка.

За звітний період на утримання дитячої юнацької школи використано бюджетних коштів в сумі 1412,3 тис.грн.
 
29,3%
На оплату праці та нарахування на заробітну плату використано коштів в сумі 1019,3 тис. грн. або 72,2 відсотка видатків на утримання дитячої юнацької спортивної школи.
+30,7%
Середня заробітна плата по установах фізичної культури складає 8,645 тис.грн. і зросла проти аналогічного періоду минулого року на 22,1 відсотка. 
За звітний період з бюджету міста Борислава на фінансову підтримку КЗ СОК «Нафтовик» використано коштів в сумі 474,0 тис.грн.
 
                На підтримку спорту вищих досягнень та організацій, які здійснюють фізкультурно-спортивну діяльність в регіоні використано коштів в сумі 411,7 тис.грн.
 
            На проведення навчально-тренувальних зборів і змагань проведені видатки у звітному періоді 17,0 тис.грн.
 
Станом на 01 квітня 2023 року по установах фізичної культури та спорту відсутня дебіторська заборгованість по загальному фонду.
 
Кредиторська заборгованість станом на 01 квітня 2023 року по установах фізичної культури та спорту по загальному фонду складає 246,9 тис.грн., в тому числі в розрізі напрямків використання:
по оплаті праці з нарахуваннями на заробітну плату – 221,5 тис.грн.;
за придбані предмети, матеріали, обладнання та інвентар – 14,1 тис.грн.;
по платі послуг (крім комунальних) – 10,5 тис.грн..
 
За звітний період по спеціальному фонду бюджету Бориславської міської територіальної громади проведені видатки в сумі 20,5 тис.грн..
 
Станом на 01 квітня 2023 року по установах фізичної культури та спорту відсутня дебіторська та кредиторська заборгованість по спеціальному фонду.
 
ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНЕ ГОСПОДАРСТВО
 
Видатки на житлово-комунальне господарство за звітний період  2023 року склали 7801,5 тис.грн., в тому числі:
по загальному фонду – 7661,0 тис.грн.;
по спеціальному фонду – 140,5 тис.грн..
З них:
Назва установи Виконання за січень-березень 2022 року Виконання за січень-березень 2023 року Відхилення січня-березня 2023 року до січня-березня 2022 року
тис.грн. відсотках
Організація благоустрою населених пунктів 6676,12 6661,03 -15,08 -0,23
Відшкодування різниці між розміром ціни (тарифу) на житлово-комунальні послуги, що затверджувалися або погоджувалися рішенням місцевого органу виконавчої влади та органу місцевого самоврядування, та розміром економічно обґрунтованих витрат на їх виробництво 400,00 1000,00 600,00 150,00
Всього 7076,12 7661,03 584,92 8,27
 
В порівнянні з аналогічним періодом минулого року видатки на житлово-комунальне господарство зросли на 584,9 тис.грн. або 8,3 відсотка.
 
 
 
+73,5%
  

По благоустрою міста проводилось прибирання вулиць міста, вивезення вуличного сміття, зрізка аварійних дерев, озеленення території, експлуатація та ремонт вуличного освітлення.
 
 
+1617,9 тис.грн.
            За звітний період 2023 року було проведено видатки по благоустрою міста на суму 6661,0 тис.грн. в розрізі комунальних служб:
+287,9 тис.грн.
 по КП «Еко-місто» – 4727,5 тис.грн.; по КП «Зелений світ» - 1108,0 тис.грн.;
 по КП «Бориславсвітло» - 502,3  тис.грн.;
 по оплаті вуличного освітлення за спожиту електроенергію – 323,2 тис.грн.
 
Протягом звітного періоду з бюджету міста Борислава надавалася фінансова підтримка комунальному некомерційному підприємству «Центр екології, туризму та сталому розвитку» в сумі 256,1 тис.грн.
 
Протягом звітного періоду  2023 року проводилися видатки на відшкодування різниці між розміром ціни (тарифу) на житлово-комунальні послуги, що затверджувалися або погоджувалися рішенням місцевого органу виконавчої влади та органу місцевого самоврядування, та розміром економічно обґрунтованих витрат на їх виробництво в сумі 1000,0 тис.грн., в тому числі в розрізі комунальних підприємств міста:
по КП «Вододар» - 1000,0 тис.грн..
 
Дебіторська заборгованість по житлово-комунальному господарству станом на 01 квітня 2023 року за загальним  фондом відсутня.
 
Кредиторська заборгованість по житлово-комунальному господарству станом на 01 квітня 2023 року відсутня.
 
По програмі утримання та розвиток автомобільних доріг та дорожньої інфраструктури за рахунок трансфертів з інших місцевих бюджетів проведені видатки в сумі 13,3 тис.грн. за загальним фондом, в тому числі в розрізі напрямків використання:
на проведення експертизи проєктно-кошторисної документації по відновлювальних роботах асфальтного покриття дороги на вулиці Транспортній – 8,5 тис.грн.;
на проведення експертизи проєктно-кошторисної документації по відновлювальних роботах асфальтного покриття дороги на вулиці Яворницького – 4,8 тис.грн..
 
            За рахунок спеціального фонду бюджету Бориславської міської територіальної громади за січень-березень 2023 року проведено видатки в сумі 2889,7 тис.грн.
           
По програмі утримання та розвиток автомобільних доріг та дорожньої інфраструктури за рахунок коштів бюджету Бориславської міської територіальної громади по спеціальному фонду проведені видатки в сумі 841,6 тис.грн., в тому числі:
на капітальний ремонт по вулиці Коваліва від будинку №20 до перехрестя з вулицею Зелена в місті Борислав Львівської області - виготовлення проєктно-кошторисної документації використано коштів в сумі -99,8 тис.грн.;
на капітальний ремонт проїзної частини дороги по вулиці Степана Бандери від будинку №116 до гірськолижного курорту «Крутогір 365» у місті Бориславі Львівської області- виготовлення проектно-кошторисної документації використано коштів в сумі – 102,0 тис.грн.;
на капітальний ремонт проїзної частини дороги по вулиці Дорошенка в місті Бориславі Львівської області- 639,8 тис.грн..
На виконання Програми фінансової підтримки та збереження майна комунальних підприємств на 2022 рік проведені видатки з бюджету Бориславської міської територіальної громади, як внески до статутного капіталу суб`єктів господарювання в сумі 1245,5 тис.грн., в тому числі в розрізі підприємств:
КП «Вододар» - 895,5 тис.грн.;
КП «Бориславтеплоенерго» - 350,0 тис.грн..
 
На виконання Програми сприяння діяльності співвласників багатоквартирних житлових будинків у місті Борислав на 2019-2025 роки проведені видатки в сумі  140,5 тис.грн., в тому числі :
на капітальний ремонт пасажирського ліфта по вулиці Коваліва, 24 А в місті Бориславі Львівської області проведено видатки в сумі 140,5 тис.грн.
 
На виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку Бориславської міської територіальної громади на 2023 рік проведені видатки в сумі 284,5 тис.грн., в тому числі в розрізі напрямків використання :
на реконструкцію мережі вуличного освітлення по вулиці Дрогобицькій у місті Бориславі Львівської області проведені видатки в сумі 284,5 тис.грн.
 
На виконання Програми фінансової підтримки Комунального некомерційного підприємства "Центральна міська лікарня м. Борислава " Бориславської міської ради на 2021-2023 роки проведені видатки в сумі 144,6 тис.грн., в тому числі в розрізі напрямків використання :
на капітальний ремонт лікарняного ліфта відділення хірургічних патологій комунального некомерційного підприємства «Центральна міська лікарня міста Борислава» по вулиці Потік,12 у місті Бориславі Львівської області проведено видатки в сумі 144,6 тис.грн..
 
На виконання Програми оновлення та розроблення містобудівної документації на території Бориславської міської територіальної громади на 2022 -2025 роки проведені видатки в сумі 18,9 тис.грн., в тому числі в розрізі напрямків використання:
на виготовлення детального плану території для розміщення культової споруди – церкви на вулиці Гоголя у місті Бориславі Львівської області використано коштів в сумі 18,9 тис.грн..
 
На виконання Програма розвитку земельних відносин на території Бориславської міської територіальної громади на 2022-2023 роки проведені видатки в сумі 76,6 тис.грн., в тому числі в розрізі напрямків використання:
на проведення нормативно-грошової оцінки земельних ділянок частини Бориславської міської територіальної громади (село Ясениця-Сільна) проведені видатки в сумі 76,6 тис.грн.
 
На виконання Програми розвитку земельних відносин на території Бориславської міської територіальної громади на 2022-2023 роки проведені видатки в сумі 47,0 тис.грн., в тому числі в розрізі напрямків використання:
на проведення експертної грошової оцінки земельної ділянки площею 0,7465 гектара для обслуговування магазину за адресою: Львівська область , місто Борислав, вулиця Трускавецька,125 використано коштів в сумі 17,1 тис.грн.;
на проведення експертної грошової оцінки земельної ділянки з метою продажу у власність для будівництва і обслуговування будівель за адресою: Львівська область, місто Борислав, вулиця Шевченка використано коштів в сумі 5,3 тис.грн.;
на проведення експертної грошової оцінки земельної ділянки з метою продажу у власність для будівництва і обслуговування будівель ринкової інфраструктури за адресою: Львівська область, місто Борислав, вулиця Весняна, 4б використано коштів в сумі 6,4 тис.грн.;
на проведення експертної грошової оцінки земельної ділянки з метою продажу у власність для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд за адресою: Львівська область , місто Борислав, вулиця Коваліва, 16 використано коштів в сумі 5,4 тис.грн.;
на проведення експертної грошової оцінки земельної ділянки з метою продажу у власність для розміщення та експлуатації будівель і споруд автомобільного транспорту та дорожнього господарства за адресою: Львівська область, місто Борислав, вулиця Потік, 5 використано коштів в сумі 12,8 тис.грн.
 
На придбання генератора для закладу загальної середньої освіти №5 використано коштів в сумі 57,5 тис.грн.
 
На придбання основних засобів для виконавчого комітету міської ради використано коштів в сумі 33,0 тис.грн.
 
Станом на 01.01.2023 року кредиторська заборгованість по видатках спеціального фонду бюджету Бориславської міської територіальної громади склала 207,2 тис.грн..
 
 
Секретар міської ради                                                                                   Юрій ХИМИН