ГОЛОСУВАННЯ ЗА ПРОЕКТ РІШЕННЯ: № 589-mr6-2023

БОРИСЛАВСЬКА МІСЬКА РАДА ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

РІШЕННЯ
 
                 2023 року Борислав                               №   
 
Про виконання бюджету Бориславської
міської територіальної громади  за 2022 рік
 
Відповідно до ч.4.ст.80 Бюджетного кодексу України, п.23 ч.1 ст.26 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”, заслухавши звіт виконавчого комітету міської ради про підсумки виконання бюджету Бориславської міської територіальної громади  за 2022 рік, беручи до уваги рішення постійної комісії з питань планування бюджету і фінансів, економіки, здійснення державної регуляторної політики від «____»____________ 2023 року №____ та листа начальника фінансового управління міської ради Юрія Петріва від  30 січня  2023 року №01-35/58,  міська рада
           
ВИРІШИЛА :
 
1.Затвердити звіт начальника фінансового управління  Бориславської міської ради Петріва Юрія про підсумки виконання бюджету Бориславської міської територіальної громади  за 2022 рік, в тому числі:
  1. за доходами в сумі 355085,2 тис.грн.,в тому числі: за загальним фондом в сумі 330169,0 тис.грн. і за спеціальним фондом в сумі 27916,2 тис.грн.;
  2.  за видатками в сумі 339444,0 тис.грн., в тому числі: за загальним фондом в сумі 310120,7  тис.грн. та спеціальним фондом в сумі 29323,3 тис.грн., що додається.
 
2 Управлінню комунальної власності, земельних відносин та архітектури міської ради (Любомир Бреньо) :
2.1) вжити заходів щодо недопущення зменшення надходжень до бюджету Бориславської міської територіальної громади орендної плати за комунальне майно у порівнянні з минулим роком.
2.2) забезпечити:
  виконання плану надходжень від орендної плати за користування цілісним  майновим комплексом та іншим майном, що перебуває в комунальній власності;
облік за наданням земельних ділянок в оренду чи користування юридичним та фізичним особам;
 контроль за своєчасністю заключення та передачею на облік в Дрогобицьке управління головного управління Державної податкової служби у Львівській області договорів оренди земельних ділянок несільськогосподарського призначення;
 виконання плану надходжень від орендної плати за земельні ділянки, що перебувають у комунальній власності, не допускаючи при цьому зменшення надходжень у порівнянні з минулим роком;
належний контроль за збереженням майна, що перебуває у комунальній власності;
формування та наповнення бази власників земельних ділянок, орендарів земельних ділянок на виконання Меморандумів про співпрацю та взаємодію між Головним управлінням Державної податкової служби у Львівській області та територіальними громадами;
формування бази власників земельних паїв ;
проведення роз'яснювальної роботи серед бюджетних установ, що фінансуються з бюджету Бориславської міської територіальної громади,  щодо дотримання вимог нормативних документів з питань оренди майна, що перебуває у комунальній власності;
            контроль за своєчасністю  сплати орендної плати за майно, що перебуває у комунальній власності.
 
3. Комісії з питань   забезпечення  і повноти своєчасності  сплати податків та погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій і стипендій та інших соціальних виплат  (Світлана Солоненко):
3.1) проводити:
роботу із погашення заборгованості із заробітної плати та сплати платежів до бюджетів усіх рівнів;
заслуховування платників акцизного податку, що дупустили зменшення надходжень у порівнянні з аналогічним періодом минулого року;
постійний моніторинг сплати податку на доходи фізичних осіб до бюджету територіальної громади з метою виявлення фактів зміни зарахування даного надходження до інших бюджетів;
3.2) заслуховувати спільно з Дрогобицьким управлінням головного управління Державної податкової служби у Львівській області  керівників підприємств та організацій , які зменшили сплату податків до бюджетів територіальних громади в порівнянні з відповідним періодом минулого року та у яких мінімальна заробітна плата менше визначеного законодавством мінімального рівня;
 
4.  Рекомендувати Головному управлінню Державної податкової служби у Львівській області:
4.1) вжити заходів щодо :
погашення наявної на 01.01.2023 року та недопущення виникнення поточної заборгованості з платежів до бюджету Бориславської міської територіальної громади;
повноти оподаткування доходів фізичних та юридичних осіб, виявлення фактів уникнення від оподаткування, недопущення збільшення заборгованості перед бюджетом міської територіальної громади та забезпечити виконання планових показників із надходжень до бюджету;
4.2) забезпечити :
виявлення найманих працівників, праця яких використовується роботодавцями без належного їх оформлення;
щомісячний моніторинг нарахування і сплати акцизного податку з кінцевих продаж;
виконання планових показників по податку на нерухоме майно, відмінне від земельних ділянок;
виконання планових показників, затверджених у бюджеті територіальної громади;
виконання вимог доручення голови Львівської облдержадміністрації від 02.04.2021 року №12/0/6-21 в частині обміну інформацією необхідної для розширення бази оподаткування;
 
5. Фінансовому управлінню міської ради (Юрій Петрів) :
5.1) спільно з Дрогобицьким управлінням головного управління Державної податкової служби у Львівській області:
  посилити роботу з легалізації виплати заробітної плати у небюджетній сфері, вжити заходів щодо забезпечення в повному обсязі надходжень податку на доходи фізичних осіб до бюджету;
5.2) запровадити постійний контроль за правильністю зарахування податків та платежів до бюджету міської територіальної громади і забезпечити вчасне виявлення та усунення випадків неправильного зарахування доходів бюджету;
5.3) здійснювати:
аналіз фактичних надходжень податків і зборів (податку на доходи фізичних осіб, податку на майно відмінне від земельної ділянки, податку на майно  в частині плати за землю, єдиного податку) до бюджету Бориславської міської  територіальної громади у розрізі платників;
аналіз фактичних надходжень акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів;
аналіз власних надходжень бюджетних установ;
проведення роботи з  платниками (юридичні та фізичні особи), які допустили заборгованість до бюджету Бориславської міської територіальної громади по сплаті податку на доходи фізичних осіб, єдиного податку, податку на майно відмінного від земельної ділянки;
постійний моніторинг за сплатою податкових надходжень платниками до бюджету Бориславської міської територіальної громади;
постійний контроль за споживанням енергоносіїв в натуральних одиницях по бюджетних установах, що фінансуються за рахунок коштів бюджету Бориславської міської територіальної громади;
моніторинг фонду оплати праці з нарахуваннями на заробітну плату установ, що фінансуються за рахунок бюджету Бориславської міської територіальної громади;
моніторинг виконання  Плану заходів щодо погашення дефіциту бюджету Бориславської міської територіальної громади у 2023 році на оплату праці з нарахуваннями на заробітну плату педагогічним працівникам, оплата праці яких здійснюється за кошти освітньої субвенції, затвердженого розпорядженням міського голови від 25 січня 2023 року № 15-р;
5.4) забезпечити :
забезпечення аналіз та прогноз дохідної та видаткової частини бюджету Бориславської міської територіальної громади в умовах воєнного стану  у зв’язку з ввнесенням змін до бюджетного законодавства ;
першочергове фінансування заходів територіальної оборони, захисту безпеки населення та функціонування бюджетної сфери (оплати праці працівників бюджетних установ, оплати комунальних послуг і енергоносіїв та інших захищених видатків), комунальних підприємств у період воєнного стану;
5.5) спільно з старостами сіл, які увійшли до складу Бориславської міської територіальної громади організувати роботу щодо погашення заборгованості по сплаті податку на майно відмінне від земельної ділянки, податку на майно в частині плати за землю юридичними та фізичними особами, які розташовані на території сіл.
 
6. Відділу освіти міської ради (Елла Качмарчик):
6.1) встановити щомісячний контроль за недопущенням понадлімітного споживання установами освіти, що фінансуються за рахунок бюджету Бориславської міської територіальної громади, енергоносіїв у натуральних одиницях.
6.2) забезпечити:
збільшення обсягу власних надходжень;
погашення дебіторської заборгованості, яка виникла  по власних надходженнях установ освіти, зокрема  платі за послуги, що надаються бюджетними установами станом на 01 січня 2023 року;
виконання Плану заходів щодо погашення дефіциту бюджету Бориславської міської територіальної громади у 2023 році на оплату праці з нарахуваннями на заробітну плату педагогічним працівникам, оплата праці яких здійснюється за кошти освітньої субвенції, затвердженого розпорядженням міського голови від 25 січня 2023 року № 15-р;
публічне представлення інформації про виконання бюджетних програм, у тому числі досягнення цілей у сфері освіти  до 15 березня 2023 року;
6.3) у зв’язку з обмеженістю фінансового ресурсу та з метою ефективного витрачання коштів бюджету Бориславської міської громади та коштів освітньої субвенції, вивчити питання:
щодо доведення середнього рівня наповненості класів закадів загальної середньої освіти по кожному навчальному закаду до розрахункової наповненості класів та раціональної організації шкільної мережі відповідно до рекомендацій Міністерства освіти і науки України від 10 січня 2023 року №1/385-23;
щодо врахування розрахункової наповненості виховних груп дитячого будинку відповідно до рекомендацій Міністерства освіти і науки України від 10 січня 2023 року №1/385-23;
дотримання  вимог постанови Кабінету Міністрів України від 09 червня 2021 року №590 «Про затвердження Порядку виконання повноважень Державною казначейською службою в особливому режимі в умовах воєнного стану» за змінами та доповненнями.
 
7   Управлінню житлово-комунального господарства та енергозбереження  міської ради (Роман Корпан):
7.1) забезпечити:
контроль за цільовим використанням коштів бюджету територіальної громади, що виділяються на фінансування програми розвитку житлово-комунального господарства та благоустрою територіальної громади  не допускаючи при цьому реєстрації та взяття на облік бюджетних зобов’язань без відповідних бюджетних призначень;
контроль за відображенням в обліку комунальних підприємств обсягу збільшення обсягів статутного капіталу;
контроль за використання коштів бюджету Бориславської міської територіальної громади виділених на виконання Програм відшкодування різниці між розміром ціни (тарифу) на житлово-комунальні послуги, що затверджувалися або погоджувалися рішенням місцевого органу виконавчої влади  та органу місцевого самоврядування, та розміром економічно обгрунтованих витрат на їх виробництво (надання);
недопущення нарощування кредиторської заборгованості у зв'язку з недостатністю фінансового ресурсу та з урахуванням вимог постанови Кабінету Міністрів України від 09 червня 2021 року №590 «Про затвердження Порядку виконання повноважень Державною казначейською службою в особливому режимі в умовах воєнного стану» за змінами та доповненнями;;
публічне представлення інформації про виконання бюджетних програм, у тому числі досягнення цілей у сфері житлово-комунаьного господарства  до 15 березня 2023 року.
 
8. Комунальному некомерційному підприємству "Центральна міська лікарня міста Борислава" Бориславської міської ради  (Віталій Головчак):
8.1) встановити щомісячний контроль за недопущенням понадлімітного споживання установами охорони здоров'я, що фінансуються за рахунок бюджету територіальної громади , енергоносіїв у натуральних одиницях;
8.2) не допускати виникненню простроченої заборгованості по оплаті праці з нарахуваннями працівникам комунального некомерційного підприємства "Центральна міська лікарня міста Борислава" Бориславської міської ради;
8.3) забезпечити :
цільове та ефективне використання коштів бюджету Бориславської міської територіальної громади виділених на фінансування Програми  безоплатного та пільгового відпуску лікарських засобів за рецептами лікарів амбулаторного лікування окремих груп населення та за певними категоріями захворювань за рецептами виписаними сімейними лікарями-фізичними особами підприємцями;
виконання вимог постанови Кабінету Міністрів України від 13 січня 2023 року №28 «Деякі питання оплати праці медичних, фармацевтичних працівників та фахівців з реабілітації державних та комунальних закладів охорни здоров»я»;
публічне представлення інформації про виконання бюджетних програм, у тому числі досягнення цілей у сфері охорони здоров»я   до 15 березня 2023 року;
виконання пункту 2 рішення міської ради від 26 січня 2023 року №1201 «Про звіт директора КНП «Центральна міська лікарня міста Борислава».
 
9. Управлінню культури, молоді, фізичної культури та спорту міської ради (Володимир Рахель) :
9.1) забезпечити:
щомісячний контроль за недопущенням понадлімітного споживання установами культури, що фінансуються за рахунок бюджету міської територіальної громади, енергоносіїв у натуральних одиницях;
погашення дебіторської заборгованості, яка виникла  по власних надходженнях установ культури, зокрема, платі за послуги, що надаються бюджетними установами станом на 01 січня 2023 року;
виконання вимог постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2022 року №261 «Про затвердження Порядку та умов надання компенсації центральним органам виконавчої влади та місцевим бюджетам на оплату комунальних послуг, що надаються під час розміщення в умовах воєнного стану тимчасово переміщених осіб».
контроль за своєчасністю відшкодування орендної плати орендо наймачами та дотриманням вимог нормативних документів з питань оренди майна Бориславської міської територіальної громади;
публічне представлення інформації про виконання бюджетних програм, у тому числі досягнення цілей у сфері культури, фізичної культури та спорту, молоді  до 15 березня 2023 року
 
            9.2) недопущення нарощування кредиторської заборгованості у зв'язку з недостатністю фінансового ресурсу та з урахуванням вимог постанови Кабінету Міністрів України від 09 червня 2021 року №590 «Про затвердження Порядку виконання повноважень Державною казначейською службою в особливому режимі в умовах воєнного стану» за змінами та доповненнями.
           
10) Управлінню праці та соціального захисту населення міської ради    (Віталій Плоскодняк) :
10.1) здійснювати контроль за ефективним витрачанням бюджетних коштів та вживати заходів щодо недопущення зростання протермінованої дебіторської та кредиторської заборгованості;
10.2) недопущення нарощування кредиторської заборгованості у зв'язку з обмеженістю фінансового ресурсу та з урахуванням вимог постанови Кабінету Міністрів України від 09 червня 2021 року №590 «Про затвердження Порядку виконання повноважень Державною казначейською службою в особливому режимі в умовах воєнного стану» за змінами та доповненнями;
10.3) забезпечити :
            щомісячний контроль за недопущенням понадлімітного споживання установами соціального захисту, що фінансуються за рахунок бюджету міської територіальної громади, енергоносіїв у натуральних одиницях;
            публічне представлення інформації про виконання бюджетних програм, у тому числі досягнення цілей у сфері соціального захисту населення  до 15 березня 2023 року
 
11. Контроль за виконанням цього рішення покласти на секретаря міської ради Юрія Химина,  першого заступника міського голови Романа Садлівського,  заступників міського голови Світану Солоненко, Роксоляну Гарасимів, згідно з розподілом їх функціональних обов'язків     та постійну комісію з питань планування бюджету і фінансів , економіки, здійснення державної регуляторної політики (Руслан Зелінський).
 
Міський голова                                                                                   Ігор ЯВОРСЬКИЙ
 
                                                                                                  ЗАТВЕРДЖЕНО
                                                                                   рішення міської ради
                                                                                   2023 року №
ЗВІТ
ПРО ПІДСУМКИ  ВИКОНАННЯ  БЮДЖЕТУ БОРИСЛАВСЬКОЇ МІСЬКОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ ЗА 2022 РІК
 
ДОХОДИ БЮДЖЕТУ БОРИСЛАВСЬКОЇ МІСЬКОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ.
 
За 2022 рік  до загального та спеціального фондів бюджету Борислвської міської територіальної громади надійшло надходжень  в сумі 355085,2  тис. грн., що складає  104,1 відсотка до уточненого плану на 2022 рік.
Зокрема :
 до загального фонду надійшло надходжень в сумі   330169,0 тис.грн., що складає 103,8 відсотка до уточненого плану на 2022 рік ;
 до спеціального фонду надійшло надходжень 24916,2  тис.грн., що складає 108,5 відсотків до  уточненого плану на 2022 рік .
 
В порівнянні з аналогічним періодом 2021 року надходження  до  бюджету  Бориславської міської територіальної громади ( за загальним та спеціальним фондом) за  2022 рік  скоротилися    на 39401,1   тис. грн. або на 9,9  відсотка, а видатки за загальним та спеціальним фондом зросли   у порівнянні з аналогічним періодом року зменшилися  на 45148,5 тис.грн. або  11,7 відсотка.   
 
+15,7%
 
 

 
+18,8%
Доходи +32%
Видатки +31,3 %
Доходи +14.4%
Видатки +4,3%
 
Видатки - -32877,1 тис.грн
.
Податкових та неподаткових надходжень до бюджету Бориславської міської територіальної громади за 2022 рік  по загальному фонду  надійшло в сумі 217631,8 тис.грн., що складає 105,8 відсотка до уточненого плану на 2022 рік.
 Надходження Виконання за 2020 рік Виконання за 2021 рік Виконання за 2022 рік
Податкові та неподаткові надходження 181177,5 204489,2 217631,8
 
В порівнянні з аналогічним періодом 2021 року надходження зросли 13142,6 тис.грн. або 6,4 відсотка, а в порівнянні з 2020 роком на 36454,3 тис.грн., або 20,1 відсотка.

 
За 2022 рік перевиконано бюджет Бориславської міської територіальної громади  на суму 12059,3 тис.грн або на  5,9 відсотка.
 
 
+31,7%
+13,0%
Проведеним аналізом надходжень до Державного бюджету України  встановлено, що за 2022 рік  мобілізовано надходжень в сумі 281729,8 тис.грн.
+16,2%
В порівнянні з аналогічним періодом минулого року надходження зросли   на 50608,6 тис.грн. або 21,9 відсотка.            
За 2022 рік до бюджету Бориславської міської територіальної громади надійшло з державного бюджету та інших бюджетів офіційних трансфертів за загальним фондом в сумі 112537,2 тис.грн., що складає 99,9 відсотка до уточненого плану на 2022 рік , зокрема :
            базової дотації з державного бюджету надійшло в сумі  22144,7  тис.грн., що складає 100,0 відсотків до плану на 2022 рік ;
            дотації  з місцевого бюджету на проведення розрахунків протягом опалювального періоду за комунальні послуги та енергоносії, які споживаються установами, організаціями, підприємствами, що утримуються за рахунок відповідних місцевих бюджетів за рахунок відповідної дотації з державного бюджету в сумі 2830,0 тис.грн. або 100 відсотків до плану на 2022 рік;
            іншої дотації з місцевого бюджету надійшло в сумі 1019,9 тис.грн. або 100 відсотків до уточненого  плану на 2022 рік;
            субвенції з державного бюджету (освітня субвенція) надійшло в сумі 83840,0 тис.грн. або 100,0  відсотків до уточненого плану на 2022 рік;
 субвенцій з інших бюджетів надійшло  в сумі 2702,7  тис.грн., що складає  96,3  відсотка до  уточненого плану на 2022 рік.
 
По спеціальному фонду за 2022 рік надійшло офіційних трансфертів до бюджету Бориславської міської територіальної громади в сумі 1823,6 тис.грн., о склало 25,3 відсотка до уточненого плану на 2022 рік.
 
Зокрема:
Надходження  Виконання за 2020 рік Виконання за 2021 рік Виконання за 2022 рік
Офіційні трансферти по загальному та спеціальному фонду 117204,1 146655,6 114360,8
 
            В порівнянні з аналогічним періодом минулого року обсяг офіційних трансфертів скоротився на суму 32294,8  тис.грн. або на 22,0 відсотка, а в порівнянні з аналогічним періодом 2020 року обсяг офіційних трансфертів зменшився на 2843,2 тис.грн. або 2,4 відсотка.
 

 
--30,8%
 
-
Вигнута догори стрілка: --30,8%
 
 
+36,3%
+12,8%
+20,8%
            Основною причиною зменшення обсягу офіційних трансфертів є зменшення обсягу освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам та відсутності субвенції на соціально-економічний розвиток територій та інших субвенцій.           
            Основним джерелом формування бюджету Бориславської міської територіальної громади є податок на доходи фізичних осіб , якого за звітний період надійшло в сумі 120864,9 тис.грн., що складає 104,3 відсотка до уточненого плану на  на 2022  рік.
 В структурі податкових та неподаткових надходжень частка даного податку складає  55,5 відсотка .
 Зокрема:
 
Податок на доходи фізичних осіб Виконання за 2020 рік Виконання за 2021 рік Виконання за 2022 рік
Податок на доходи фізичних осіб, що сплачується податковими агентами, із доходів платника податку у вигляді заробітної плати 90215,9 107132,3 112544,9
Податок на доходи фізичних осіб з грошового забезпечення, грошових винагород та інших виплат, одержаних військовослужбовцями та особами рядового і начальницького складу, що сплачується податковими агентами 2249,6 1940,5 5737,0
Податок на доходи фізичних осіб, що сплачується податковими агентами, із доходів платника податку інших ніж заробітна плата 155,9 547,7 1250,7
Податок на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування 1196,7 896,0 1332,3
Всього 93818,1 110516,5 120864,9
 
В порівнянні з аналогічним періодом 2021 року  надходження податку на доходи фізичних осіб зросли на суму 10348,4 тис.грн. або 9,4 відсотка, а ворівнянні з 2020 роком  надходження зросли на 27046,8 тис.грн. або 28,8 відсотка.

 
 
+19,8%
+19,6%
+23,0%
+893,3 тис.грн.
 
31,3%
Вигнута догори стрілка: 31,3%Найбільшу питому вагу в надходженнях податку на доходи фізичних осіб за звітний період  складає податок на доходи фізичних осіб, що сплачується податковими агентами, із доходів платника податку у вигляді заробітної плати – 93,1 відсотка.
+11,1%
Всього за 2022 рік  до бюджету Бориславської міської територіальної громади надійшло 112544,9  тис.грн. вищезазначеного податку, що на 5412,6  тис.грн більше ніж за аналогічний період минулого року або на  5,1 відсотка.Аналізом  надходжень податку на доходи фізичних осіб в розрізі платників встановлено, що найбільші зменшення сплати податку на доходи фізичних осіб відбулися по наступних платниках:
Нафтогазовидобувне управління "Бориславнафтогаз" ПАТ "Укрнафта" -  реорганізація та припиненням виплат премій інженерно-технічним працівникам, оздоровчих та ювілейних в період воєнного часу;
6 Державна пожежно-рятувальна частина Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Львівській області – з серпня 2021 року сплачує 7 Державний пожежно-рятувальний загін Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Львівській області;
ПрАТ "Львівобленерго"- реорганізація та скорочення працівників;
ТзДВ "Бориславський завод "РЕМА" – переведення працівників на неповний робочий тиждень;
Навчально-виховному комплексу "Бориславський заклад загальної середньої освіти І-ІІ ступенів № 6 - заклад дошкільної освіти" Бориславської МР – з 01.01.2022 року згідно рішення №692 від 25.11.2021 року переведено на централізоване ведення бухгалтерського обліку та фінансової звітності;
КЗ ЛОР "Львівський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф" – у 2021 році працівники отримували  доплати за Covid-19;
ТзОВ "Поділлянафтозбут" – заправка на вул.Петлюри 23А. З жовтня 2021 року працюють і сплачують ПДФО "Вест ойл трейдінг" ТОВ. Земля і нерухоме майно АТ «Концерн Галнафтогаз»(податки сплачують);
ДЮСШ "Атлант" – з вересня 2021 року підприємство ліквідоване, працівники переведені в дитячо-юнацьку спортивну школу;
Комунальному некомерційному підприємстві "Дрогобицька районна лікарня" Дрогобицької райради – в зв»язку з створенням територіальної громади амбулаторії сіл перейшли в Комунальне некомерційне підприємство "Центральна міська лікарня м.Борислава" Бориславської міської ради;
КНП "ЕКОЦЕНТР БОРИСЛАВА" - переведення працівників на неповний робочий тиждень;
МОТТО РЕНТАЛ ТОВ - з вересня 2021 року зупинили діяльність в м.Бориславі по вул.Дрогобицькій;
ТзОВ "Телерадіокомпанія "БТБ"  – діяльність припинена, процес ліквідації розпочато з 16.02.2022 року;
ТзОВ "Крутогір" – підприємство не здійснювало діяльність, не сприятливі погодні умови  для роботи;
ТзОВ "Неопалима купина" – березень-квітень 2022 року не працювали і не сплачували податок на доходи фізичних осіб;
ТзОВ "Київ-Торг" - в Бориславській ДПС перебуває як платник податків за не основним місцем обліку. Звітність не подана. Засновник підприємства – громадянин Російської федерації.
Бориславський міський центр соцслужб для сім'ї, дітей та молодi – діяльність припинена, процес ліквідації розпочато з 01.06.2021 року, об"єднано з Бориславським міським терцентром соцобслуговування;
Комунальному некомерційному підприємстві "Стоматологічна поліклініка" Бориславської міської ради - у 2021 році працівники отримували  доплати за Covid-19, зменшення штатних працівників на 2 людини;
Повне товариство "Ломбард "Фінанс" за участю ТзОВ "ІТМ Маркет" та ТзОВ "І-Компані" – березень – квітень 2022 року не працювали;
ТзОВ "Торгова мережа "Гудок" – закриття одного магазину;
МПП "Бескид" – скорочення чисельності працівників;
ПП "Борислав Комфорт" - скорочення чисельності працівників;
ТзОВ "Ніденія", ТзОВ "Хижак" – за даними ГУ ДПС у Львівській області дані платники на обліку в Бориславській ДПС не перебувають;
Бориславська міська організація інвалідів "Оберіг" Львівської області асоціації інвалідів Всеукраїнської організації інвалідів "Союз організацій інвалідів України" – з січня 2022 року перестали платити, заборгованості немає;
ТзОВ "БПК-Еліт"- у березні 2022 року не працювали;
ТзОВ "Стельмах ВГ" – підприємство не працювало у березні 2022 року;
Кредитна спілка "Бойківщина" – на роботу прийнята жінка з пятьма дітьми, тому ПДФО з неї не платять;
ТзОВ "Бордрук" – працює один чоловік на 0,25 ставки;
Дочірнє п-во "Бориславозокерит" ТзОВ "Сплавмаст" – у квітні 2022 року підприємство не працювало;
Відділ освіти Дрогобицької РДА – помилковий платіж в січні 2021 року;
ПрАТ "Бориславський авторемонтний завод" – згідно податкової звітності, наймані працівники відсутні, з березня 2022 року припинили платити;
ТзОВ "Бориславське АТП-24659" – з березня 2022 року призупинили діяльність;
ТзОВ "Юридична та інжинірингова компанія "Роксал" – кількість найманих працівників – 6 осіб. Згідно податкової звітності, з початку 2022 року заробітна плата  нараховується але не виплачується в повному обсязі;
Головне управління Державної податкової служби у Львівській області (ЄДРПОУ 43143039) перереєстроване на Головне управління Державної податкової служби у Львівській області ( ЄДРПОУ 43968090);
Дочірнє  підприємство "Бориславський міськвідділ профдезінфекції" - виявлено не сплату ПДФО з березня 2022 року. Кількість найманих працівників – 6 осіб. При з"ясуванні причин не сплати виявилося, що сплачували даний податок на рахунок військового збору. З листопада 2022 року сплата відбувається на правильний рахунок. При документальній перевірці  ГУ ДПС у Львівській області здійснить коригуючі проводки на не правильно зараховані суми.
ОСББ "Галицька Оселя 39" – звіти в 2022 році не подавалися, інформація щодо найманих працівників відсутня;
ОСББ "Трускавецька-69" – з лютого 2022 року наймані працівники відсутні;
ТзОВ "Роксолана" – кількість найманих працівників – 1 особа. Згідно податкової звітності, з березня по червень 2022 року заробітна плата не нараховувалася та не виплачувалася, з липня почали платити.
 
Резервами збільшення надходжень податку на доходи фізичних осіб є :
проведення постійного моніторингу спати податку на доходи фізичних осіб з метою виявлення випадків здійснення господарської діяльності на території Бориславської міської територіальної громади без сплати податку на доходи фізичних осіб;
робота з потенційними платниками податку на доходи фізичних осіб, які здійснюють господарську діяльність без належним чином оформлених документів та відповідно не сплачують податок на доходи фізичних осіб;
робота з платниками , які виплачують заробітну плату, нижчу законодавством встановленого мінімуму (робота з мінімізаторами);
забезпечення погашення заборгованості зі сплати податку на доходи фізичних осіб;
проведення роботи з залучення нових платників податку – інвестиційна діяльність.  
 
Податку на прибуток підприємств комунальної власності до бюджету Бориславської міської територіальної громади за 2022 рік надійшло в сумі 67,9 тис.грн., що складає 102,5 відсотка до плану  на 2022 рік.
В порівнянні з аналогічним періодом 2021 року надходження скоротилися на 10,7 тис.грн. або 13,6 відсотка.
Негативно на надходження вищевказаного податку впливає податкова заборгованість  комунальних підприємств міста перед бюджетом в сумі 92,5 тис.грн., в тому числі :
по КП «Благоустрій» - 13,1 тис.грн.;
по ДКП ЖЕК № 3 -79,4 тис.грн..
З метою збільшення надходжень податку на прибуток підприємств комунальної форми власності до бюджету міської територіальної громади фінансове управління пропонує  зобов’язати керівників розробити графіки погашення  податкової заборгованості по вищезазначеному податку.
 
Рентної плати за користування надрами до бюджету Бориславської міської територіальної громади  за 2022 рік надійшло в сумі 8529,3 тис.грн., що складає 103,2 відсотка до уточненого плану на 2022 рік.
 Зокрема:
Надходження  Виконання за 2020 рік Виконання за 2021 рік Виконання за 2022 рік
Рентна плата за спеціальне використання лісових ресурсів в частині деревини, заготовленої в порядку рубок головного користування  0,0 0,0 22,6
Рентна плата за спеціальне використання лісових ресурсів (крім рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів в частині деревини, заготовленої в порядку рубок головного користування)  0,0 492,3 1006,5
Рентна плата за користування надрами для видобування інших корисних копалин загальнодержавного значення 59,6 141,9 122,5
Рентна плата за користування надрами для видобування нафти  1512,6 3090,4 3579,4
Рентна плата за користування надрами для видобування природного газу  312,9 1040,1 3798,4
Всього 1885,1 4764,6 8529,3
 
В порівнянні з аналогічним періодом минулого року надходження рентної плати за користування надрами до бюджету міста Борислава зросли на 3764,7  тис.грн. або 79,0 відсотка, а в порівнянні з аналогічним періодом 2020 року надходження зросли на 6644,3 тис.грн. або 352,5 відсотка.
 
Динаміка надходжень рентної плати до бюджету громади за 2020-2021 роки
 

 
Найбільше зростання рентної плати спостерігається по надходженнях рентної плати за користування надрами для видобування природного газу на суму 2758,3 тис.грн. або 265,2 відсотка, рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів (крім рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів в частині деревини, заготовленої в порядку рубок головного користування)  на суму 514,2 тис.грн. або 104,4  відсотка, рентної плати за користування надрами для видобування нафти  на суму 489,0 тис.грн. або 15,8 відсотка.
 

Акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів за 2022 рік надійшло до бюджету Бориславської міської територіальної громади   в сумі 6224,4 тис.грн., що складає 113,7 відсотка до  уточненого плану на 2022 рік.
Зокрема :
 Показники надходжень Виконання за 2020 рік Виконання за 2021 рік Виконання за 2022 рік
Акцизний податок з вироблених в Україні підакцизних товарів (продукції) - пальне 740,8 812,3 178,0
Акцизний податок з ввезених на митну територію України підакцизних товарів (продукції) - пальне 2589,3 2759,8 1139,4
Акцизний податок з реалізації виробниками та/або імпортерами, у тому числі в роздрібній торгівлі тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну,рідин, що використовуються в електронних сигаретах, що оподатковується згідно з підпунктом 213.1.14 0,0 0,0 1844,4
Акцизний податок з реалізації суб`єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів (крім тих, що оподатковуються згідно з підпунктом 213.1.14 пункту 213.1 статті 213 Податкового кодексу України) 3348,5 3696,3 3062,6
Всього 6678,5 7268,3 6224,4
 
В порівнянні з аналогічним періодом минулого року надходження акцизного податку до бюджету Бориславської міської територіальної громади  скоротилися на 1043,9 тис.грн. або 14,4 відсотка та на 454,1 тис.грн або 6,8 відсотка в порівнянні з аналогічним періодом 2020 року.
         

           
 
+7,1%
-10,2%
В структурі надходжень акцизного податку найбільша частка припадає на надходження акцизного податку з реалізації суб`єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів . Відповідно до змін до Бюджетного кодексу України, з 1 травня 2022 року здійснюється зарахування акцизного податку з роздрібного продажу тютюнових виробів до бюджету Бориславської міської територіальної громади, який схожий на механізм зарахування акцизу з пального.
Станом на 01 січня 2023  року до бюджету Бориславської міської територіальної громади надійшло акцизного податку з реалізації виробниками та/або імпортерами, у тому числі в роздрібній торгівлі тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну,рідин, що використовуються в електронних сигаретах, що оподатковується згідно з підпунктом 213.1.14 в сумі 1844,4 тис.грн.
 
            Акцизного податку з реалізації суб`єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів (крім тих, що оподатковуються згідно з підпунктом 213.1.14 пункту 213.1 статті 213 Податкового кодексу України)
+12,6%
 
%
 надійшло до бюджету Бориславської міської територіальної громади в сумі 3062,6 тис.грн. 
             Основна причина спаду сплати акцизного податку з реалізації суб`єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів (крім тих, що оподатковуються згідно з підпунктом 213.1.14 пункту 213.1 статті 213 Податкового кодексу України) до бюджету Бориславської міської територіальної громади відбулося по наступних причинах, а саме
 за рахунок заборони з 25 лютого 2022 року торгівлю алкогольних напоів на час дії правового режиму воєнного стану згідно розпорядження Дрогобицької районної державної адміністрації від 24.02.2022 року №42 та продаж алкогольних та слабоалкогольних напоїв з 11-00 до 16-00 год з 23 квітня 2022 року субєктам господарювання усіх форм власності на території Бориславської міської територіальної громади і заборона вживання алкогольних напоїв, вин столових та пива у громадських місцях, на літніх майданчиках та терасах згідно рішення  Бориславської міської ради №946 від 16.04.2022 року;
з 01.05.2022 р. набули чинності норми Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень» від 30.11.2021 р. № 1914-IX  стосовно перенесення на виробників та імпортерів обов’язку сплачувати (у розмірі 5%) акцизний податок з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну, рідин, що використовуються в електронних сигаретах;
           по ТзОВ "Поділлянафтозбут" – сплачує "Вест ойл трейдінг" ТОВ;
по ТОВ "Волиньтабак" – закрилася одна точка продажу вул.Коваліва;
по Сафонова М.О. ФОП – закрили магазин на вул.Коваліва;
по МОТТО РЕНТАЛ ТОВ - з вересня 2021 року зупинили діяльність в м.Бориславі по вул.Дрогобицькій;   
по Фещенко О.О.-припинена діяльність, дата зняття з обліку 24.12.2021 року, зараз там знаходиться аптека «Пульс»;
по Михаць Р.Ю. – з червня 2022 року перестали платити;
по Хромик В.С. - припинена діяльність, дата зняття з обліку 21.01.2022 року;
по Торський М. Л. – зареєстрований, з червня 2022 року перестав платити;
по Явір Ж.Б.- з грудня не здійснюють діяльність і не сплачують акцизний податок (в центрі будка з сигаретами). Працює на тій точці і сплачує акцизний податок  Мішин С.Ю.;
по Кекіс Г.І. – закінчився термін дії ліцензії, з листопада 2021 року не здійснюють торгівлю підакцизними товарами;
по Хомик I.М. – з листопада 2021 року не платять. Припинена діяльність, дата зняття з обліку 22.09.2021 року;
по Цебак А.П. – припинена діяльність, дата зняття з обліку 18.01.2022 року;
           по ТЗОВ "ОККО-Рітейл" – сплачує ТзОВ "ОККО-ДРАЙВ";
по Савчин О.Р. - припинена діяльність, дата зняття з обліку 30.04.2021 року;
по Кугель Л. М. - припинена діяльність, дата зняття з обліку 01.10.2021 року;
по Тусин Н. С. - припинена діяльність, дата зняття з обліку 23.10.2021 року;
по Свистун М.В.- припинена діяльність, дата зняття з обліку 28.07.2021 року;
по Терлецька Л.Є. – припинена діяльність (закрили магазин на вул. Дрогобицькій);
           по  Хорошилову  I.М. – була припинена діяльність, дата зняття з обліку 24.12.2021 року. Відновили роботу, зареєстровані 01.06.2022 року. З серпня 2022 року почали сплачувати акцизний податок. 
 
            Резервами збільшення надходжень акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів є :
проведення роз’яснювальної роботи з платниками податку  щодо недопущення зменшення надходжень акцизного податку;
виявлення пунктів несанкціонованої торгівлі підакцизними товарами;
виявлення випадків торгівлі незаконно виробленої підакцизної продукції.
      
Місцевих податків і зборів до бюджету міської територіальної громади  за 2022 рік надійшло в сумі 78281,3 тис.грн., що складає 107,8 відсотка до уточненого плану на 2022 рік.
Структуру місцевих податків і зборів в бюджеті міста Борислава формує податок на майно відмінне від земельної ділянки, податок на майно в частині плати за землю, туристичний збір, єдиний податок.
 Показники Надходження за 2020 рік Надходження за 2021 рік Надходження за 2022 рік
Податок на майно відмінне від земельної ділянки 3847,1 4289,6 4444,6
Податок на майно в частині плати за землю 52449,2 48153,9 44052,8
Транспортний податок з фізичних осіб 21,0 1,0 0,0
Туристичний збір 1,2 6,7 -0,8
Єдиний податок 18596,5 26886,7 29784,8
Всього 74914,9 79337,9 78281,3
 
 
 
Надходження місцевих податків до бюджету міської територіальної громади за січень-березень 2020-2021  років
В порівнянні з аналогічним періодом минулого року надходження місцевих податків і зборів скоротилися на 1056,6 тис.грн. або 1,3  відсотка, а в порівнянні з аналогічним періодом 2020 року надходження зросли на 3366,4 тис.грн. або 4,5 відсотка. 
Динаміка надходжень місцевих податків та зборів до бюджету громади за 2020-2021 роки
 
 
+2,5%
            В структурі надходжень місцевих податків та зборів найбільша частка припадає на надходження до бюджету Бориславської  міської територіальної громади  податку на майно в частині плати за землю частка, якого складає 56,3 відсотка, єдиний податок частка, якого складає 38,0 відсотка. 
   За 2022 рік  до бюджету Бориславської міської територіальної громади  надійшло податку на майно в частині плати за землю в сумі 44052,7 тис.грн, що складає 107,7  відсотка до уточненого плану на 2022 рік.
 
 
+3201,5 тис.грн.
  Зокрема : земельного податку з юридичних осіб 29316,8 тис.грн., що складає 108,8 відсотка до уточненого плану  на 2022 рік;
орендної плати з юридичних осіб 12332,4 тис.грн., що складає 109,7 відсотка до уточненого плану на 2022 рік;
земельного податку з фізичних осіб 929,4 тис.грн., що складає 109,1 відсотка до уточненого плану на 2022 рік;
орендної плати з фізичних осіб 1474,2 тис.грн., що складає 78,8 відсотка до уточненого плану на 2022 рік.
 Показники Виконання за 2020 рік Виконання за 2021 рік Виконання за 2022 рік
Земельний податок з юридичних осіб  43218,0 37468,0 29316,8
Орендна плата з юридичних осіб  7377,5 7995,6 12332,4
Земельний податок з фізичних осіб  575,2 852,9 929,4
Орендна плата з фізичних осіб  1278,5 1837,5 1474,2
Всього 52449,2 48153,9 44052,8
 
Порівняно з аналогічним періодом 2021 року надходження  плати за землю у звітному періоді  зменшилися  на 4101,2 тис.грн. або 8,5 відсотка, зокрема:
надходження земельного податку з юридичних осіб скоротилися на 8151,2 тис.грн. або 21,7 відсотка;
надходження орендної плати з юридичних осіб зросли на 4336,8 тис.грн., або на 54,2 відсотка;
надходження земельного податку з фізичних осіб скоротилися на 76,5 тис.грн. або 9,0 відсотка;
надходження орендної плати з фізичних осіб зменшилися на 363,3 тис.грн. або 19,8 відсотка.
 

 
 
+9,6%
-0,35%
Основною причиною зменшення надходжень до бюджету Бориславської міської територіальної громади податку на майно в частині плати за землю є приведення структурними підрозділами ПАТ «Укрнафта» правовстановлюючих документів на земельні ділянки до вимог затвердженого  класифікатора видів цільового призначення земель відповідно до вимог наказу Державного комітету України із земельних ресурсів від 23.07.2010 року №548 «Про затвердження Класифікації видів цільового призначення земель».Як наслідок,  бюджет Бориславської міської територіальної громади  у  2022 році отримав на 8151,2 тис.грн. менше надходжень в порівнянні з аналогічним періодом 2021 року від  Бориславнафтогаз НГВУ ПАТ «Укрнафта».
 
Земельного податку з юридичних осіб за 2022 рік до бюджету Бориславської міської територіальної громади надійшло в сумі 29316,8 тис.грн., що слало 108,8 відсотка до уточненого  плану на 2022 рік.
Зокрема:
 Показники Виконання за 2020 рік Виконання за 2021 рік Виконання за 2022 рік
Земельний податок з юридичних осіб 43217,98 37468,0 29316,8
 
 
В порівнянні з аналогічним перодом 2021 року надходження земельного податку з юридичних осіб скоротилися на 8151,2 тис.грн., або 21,8 відсотка, а в порівнянні з аналогічним перодом 2020 року скоротилися на 13901,2  тис.грн., або 32,2 відсотка.
 

 
Зменшення надходження  податку на майно в частині плати за землю по платниках , а саме
 
по НГВУ «Бориславнафтогаз» ПАТ Укрнафта – приведення структурними підрозділами ПАТ «Укрнафта» правовстановлюючих документів на земельні ділянки до вимог затвердженого  класифікатора видів цільового призначення земель відповідно до вимог наказу Державного комітету України із земельних ресурсів від 23.07.2010 року №548 «Про затвердження Класифікації видів цільового призначення земель»;
            по ПАТ Промінвестбанк - податковий борг станом на 01.12.2022 року становить 33,6 тис.грн.;
            по ПАТ "Львівобленерго" - переплата станом на 01.12.2022 року 0,9 тис.грн.;
            по ОСББ  "На Шкільній 31" - переплата станом на 01.12.2022 року 6,0 тис.грн.;
по ПП Інтра-Львів - податковий борг станом на 01.12.2022 року становить 14,9 тис.грн.;
по КП "Бориславтеплоенерго"-переплата станом на 01.12.2022 року 0,2 тис. грн.;
по Приватній науково-виробничій фірмі Iнконт - заборгованості станом на 01.12.2022 року відсутня, а в 2021 році була сплачена заборгованість;
по селянському фермерському господарству «Прикарпаття» - переплата станом на 01.12.2022 року 0,4 тис.грн.;
по ПрАТ"Галгазотерм"- податковий борг станом на 01.12.2022 року становить 2,1 тис.грн.;
по ТЗОВ "Інтекс" – магазин знаходиться в багатоповерховому будинку, будинок належить до ПП "Борислав Комфорт", немає ніяких документів на землю, що недає можливості відділити частину земельної ділянки. Переплата станом на 01.12.2022 року 0,1 тис.грн.;
по ОСББ "Добробут" - переплата станом на 01.12.2022 року 0,1 тис.грн.;
по Бориславському ЗЗСО I-III ст. №4 - переплата станом на 01.12.2022 року 0,3 тис.грн.;
по ТзОВ "Хельтекс" - переплата станом на 01.12.2022 року 0,9 тис.грн.;
по ТОВ "ГП Базис" - переплата станом на 01.12.2022 року ;
по Бориславському ЗЗСО І-ІІІ ст. №7 - переплата станом на 01.12.2022 року 0,1 тис.грн.;
по ТзОВ "БПК-Еліт" - переплата станом на 01.12.2022 року 0,1 тис.грн.;
по Бориславському ЗЗСО І-ІІІ ст. №1 - податковий борг станом на 01.12.2022 року 0,1 тис.грн.;
по ТзОВ "Роксолана" – заборгованості станом на 01.12.2022 року відсутня ;
по ОСББ"Мальви-1" - переплата станом на 01.12.2022 року 0, тис.грн.;
по НВК Бориславський ЗЗСО І-ІІ ст.№8 - переплата станом на 01.12.2022 року 0,1 тис.грн.;
по ТОВ "КІМАК" - переплата станом на 01.12.2022 року 0,1 тис.грн.;
по ОСББ "ВЕСНЯНА 1" – переплата станом на 01.12.2022 року 0,1 тис.грн.;
по ТзОВ "Юрсанна" - переплата станом на 01.12.2022 року  0,1 тис.грн.;
по ПП" Боровик" - переплата станом на 01.12.2022 року 0,1 тис.грн..
           
Орендної плати за земельні ділянки з юридичних осіб за звітний період до бюджету Бориславської міської територіальної громади надійшло 12332,4 тис.грн., що складає 109,7 відсотка до уточненого плану на  2022 рік.
Зокрема
Показники  Виконання за 2020 рік Виконання за 2021 рік Виконання за 2022 рік
Орендна плата з юридичних осіб  7377,45 7995,59 12332,40
 
В порівнянні з аналогічним періодом минулого року надходження орендної плати за земельні ділянки сільськогосподарського призначення  зросли на 4336,8 тис.грн. або 54,2 відсотка
 
.
 
Зменшення орендної плати за землю з юридичних осіб спостерігається по наступних платниках, а саме
по платнику ТзОВ "Буковиця" – в січні 2021 року сплатили заборгованість, податковий борг станом на 01.12.2022 року становить 8,6 тис.грн.;
по платнику ТзОВ "Аквілон фінанс" – вилучення земельної ділянки на дорогу;
по платнику ТзОВ "ІнтерСинтез" – в червні 2021 року була здійснена сплата грошових зобовязань за актом перевірки №10773/13-01-07-01/25548331 від 14.05.2021 року в сумі 58,5 тис.грн.;
по платнику НАДРАГIДРОБУРМАШ ТОВ – договір оренди земельної ділянки закінчився;
по платнику ТзОВ"Борисл.автотранспортне під-во2465 – податковий борг станом на 01.12.2022 року становить 54,6 тис.грн., підготовлено лист про термінову сплату заборгованості по сплаті орендної плати;
по платнику ПП "ІГД-Ресурс" – договір оренди землі, укладений між Львівською облдержадміністрацією та ПП "ІГД-Ресурс" припинений в звя”зку із  закінчення терміну дії ліцензії на користування надрами. Платник НАДРАГIДРОБУРМАШ ТОВ сплачував за оренду земельної ділянки ПП "ІГД-Ресурс";
по платнику ПАТ "Бориславський авторемонтний завод" – договір оренди землі припинений, в звя”зку  з продажем нерухомого майна;
по платнику ТЗОВ"Авторемкомплект" – договір права оренди землі припинений по рішенню сесії від 11.02.2021 №121;
по платнику  ТзОВ "Бордрук - переплата станом на 01.12.2022 року 161,05 грн.;
по платнику ТОВ Фенiкс – викуп земельної ділянки, знаходяться в приватній власності. В стані припинення;
по платнику ТзОВ "Агро ЛВ Лімітед", ТзОВ "Енерджі Гідро Компані" - заборгованості станом на 01.12.2022 року немає;
по платниках ТОВ "САФЛОР" , ТОВ "БС", УКСП ПОГАР-ІНТЕРНЕШНЛ ПрАТ – помилкові платежі, платники Східницької територіальної громади;
по платнику ТОВ "КОМПАНІЯ МАШСЕРВІС" - податковий борг станом на 01.12.2022 року становить 1,9 тис.грн.;
по платнику ТОВ "Прикарпатзахідтранс" - податковий борг станом на 01.12.2022 року становить 1,5 тис.грн.;
по платнику ТОВ"Княже селище" - переплата станом на 01.12.2022 року становить 1,2 тис.грн.;
по платнику РЦ Актив ТОВ – викуп земельної ділянки, є у власності, платять земельний податок;
по платнику ФГ Щедра Долина" - переплата станом на 01.12.2022 року становить 2,1 тис.грн..
 
                Резервами збільшення надходжень орендної плати за землю є :              
             проведення інвентаризації землі з метою виявлення землекористувачів, що самовільно займають земельні ділянки комунальної форми власності;
             забезпечення контролю за виконанням рішень щодо надання в оренду земельних ділянок несільськогосподарського призначення, а саме щодо недопущення протермінування   укладання договорів оренди та їх передачі до Державної податкової інспекції у м.Бориславі;
             посилення претензійно-позовної роботи щодо стягнення заборгованих сум з плати за землю до бюджету Бориславської міської територіальної громади.
            проведення  роботи по формуванню бази потенційних платників за землю та заключенню відповідних договорів.
 
            Станом на 01 грудня 2022 року, згідно даних програми ІАС «Місцеві бюджети» заборгованість по сплаті орендної плати за землю з юридичних осіб складає  2112,1 тис.грн., в тому числі в розрізі платників :
             ДП БУ-43 ВАТ «ПРИКАРПАТБУД» - 223,6 тис.грн., ТзОВ «Бориславське автотранспортне підприємство 24659» - 54,6 тис.грн., ТзОВ "Прикарпатзахідтранс" – 1,6 тис.грн., МПП "КРІС" – 0,9 тис.грн., Церква "Нове життя" м.Борислав – 1,9 тис.грн.; Торгово-Виробнича фірма «Збруч» - 10,1 тис.грн., Сільськогосподарське ТЗОВ "СВІТАНОК – 8,3 тис.грн., ДП "Темп"ТзОВ"Цеглинка-М" – 818,6 тис.грн., ТзОВ «ПРОПАНГАЗСЕРВІС» - 2,5 тис.грн., ТзОВ «Княже селище» - 1,2 тис.грн., ТзОВ «Крутогір» - 1,9 тис.грн.; ТзОВ «Буковиця» - 84,6 тис.грн., ТзОВ «Компанія Машсервіс» - 2,0 тис.грн., ТзОВ «Юридична фірма «Європейська інвестиційно-правова група» - 444,9 тис.грн., ТзОВ «Еко енергія плюс» - 259,6 тис.грн., ТзОВ «Бориславбуд» - 195,8 тис.грн..
 
            Податку на майно відмінне від земельної ділянки  до бюджету Бориславської міської територіальної громади надійшло за 2022 рік  в сумі 4444,6 тис.грн., що складає 120,8 відсотка до уточненого  плану на 2022 рік. 
            Зокрема :
 Показники Виконання за 2020 рік Виконання за 2021 рік Виконання за 2022 рік
Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений юридичними особами, які є власниками об`єктів житлової нерухомості  24,8 30,1 48,2
Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений фізичними особами, які є власниками об`єктів житлової нерухомості  1352,1 1051,5 749,2
Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений фізичними особами, які є власниками об`єктів нежитлової нерухомості  1079,3 1474,4 1332,2
Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений юридичними особами, які є власниками об`єктів нежитлової нерухомості  1390,9 1733,5 2315,0
Всього 3847,1 4289,6 4444,6
 
            В порівнянні з аналогічним періодом минулого року надходження до бюджету міста Борислава зросли   на 155,0 тис.грн. або 3,6 відсотка, а в порівнянні з 2020 роком надходження зросли на 597,5 тис.грн. або 15,5 відсотка.
 

 
Резервами збільшення надходжень податку на майно, відмінного від земельної ділянки  є :
забезпечення формування повної бази оподаткування податку на нерухоме майно фізичних та юридичних осіб;
посилити претензійно-позовну роботу щодо стягнення заборгованих сум з плати податку на нерухоме майно фізичних та юридичних осіб до бюджету Бориславської міської територіальної громади;
створення бази оподаткування по податку на майно відмінного від земельної ділянки (юридичні фізичні особи).
 
Єдиного податку до бюджету міської територіальної громади за 2022 рік надійшло в сумі 29784,8 тис.грн., що складає 106,4 відсотка до уточненого плану на 2022 рік, зокрема:
Показники  Виконання за 2020 рік Виконання за 2021 рік Виконання за 2022 рік
Єдиний податок з юридичних осіб  2127,0 3110,7 3402,2
Єдиний податок з фізичних осіб  16468,8 23707,7 26302,4
Єдиний податок з сільськогосподарських товаровиробників, у яких частка сільськогосподарського товаровиробництва за попередній податковий (звітний) рік дорівнює або перевищує 75 відсотків`  0,7 68,3 80,3
Всього 18596,5 26886,7 29784,8
 
В порівнянні з аналогічним періодом минулого року надходження єдиного податку зросли на 2898,1  тис.грн. або 10,8 відсотка, а в порівнянні з 2020 роком надходження зросли на 11188,3 тис.грн., або 60,2 відсотка.
 

 
+34,2%
 
 
+41,6%
За даними Бориславського відділення Дрогобицької об’єднаної державної податкової інспекції  станом на 01 січня  2023 року фактично здійснюють діяльність 1370 суб»єктів господарювання , які працюють на єдиному податку, в тому числі : першої групи 197 платників, другої групи 568 платників, третьої групи 605 платника (фізичні особи - 475 платників , юридичні особи – 130 платників).  
Зменшення надходження єдиного податку спостерігається по наступних платниках: ТзОВ "АБСолют МЕД", ТОВ" Вест сервіс груп", МПП "Бескид", ПП Бориславкомфорт, КМНВП "Оріон-2", ТОВ МРТ Абсолют,  ТзОВ "Борисл. автотранспортне під-во2465, ТОВ ЮІК "РОКСАЛ",  ТЗОВ "ТД ХЛIБ ПРИКАРПАТТЯ", Мале колективне підприємство "Ринок", ТзОВ "КІМ", Приватне підприємство "Дукач", ТзОВ Крутогір, ПП "Гарант-Сервіс ", ТзОВ "Фокус", ВАТ "Бориславська взуттєва фабрика", МКП "Соломія", ТзОВ "Роксолана", ТЗОВ"Авторемкомплект", ЗЕЛЕНА ГОРА КОМ ФГ, ТзОВ Карпати, ТзОВ Вектор, МПП "Житло", МПП Аліса відбулося в зв’язку із зменшенням виручки від реалізації продукції чи наданих послуг;
ТзОВ "Телерадіокомпанія "БТБ", ТзОВ "Фенiкс"  – в стані припинення;
Линів Анатолій Iванович, Федишин Л.М., Львівська дирекція  АТ  "Укрпошта"   – помилкові платежі.
 
 
+49,0%
Надходжень від орендної плати за користування цілісним майновим  комплексом та іншим майном , що перебуває у комунальній власності, до бюджету Бориславської міської територіальної громади  за 2022  рік  надійшло в сумі 1039,0 тис.грн., що складає  117,4  відсотка до уточненого плану на 2022 рік.
 Показники Виконання за 2020 рік Виконання за 2021 рік Виконання за 2022 рік
Надходження від орендної плати за користування цілісним майновим комплексом та іншим майном, що перебуває в комунальній власності  664,5 971,8 1039,0
 
В порівнянні з аналогічним періодом минулого року надходження орендної плати збільшилися  на 67,3 тис.грн. або на 6,9  відсотка, а в порівнянні з аналогічним періодом 2020 року надходження зросли на 374,5 тис.грн. або 56,4 відсотка.

 
+46,2%
+47.2%
+28,6%
            
Заборгованість по орендній платі за користування цілісним майновим комплексом та іншим майном, що перебуває у комунальній власності до  бюджету Бориславської міської територіальної громади станом на 01 січня 2023 року становить 71,7 тис.грн.
 
+46,2%
З метою збільшення надходжень плати за оренду майна , що перебуває у комунальній власності до бюджету м.Борислава фінансове управління пропонує:            посилити претензійно-позовну роботу щодо боржників за оренду комунального майна;
            провести інвентаризацію комунального майна з метою надання об’єктів комунальної власності в оренду.
 
            Плати за надання адміністративних послуг за звітний період до бюджету міської територіальної громади надійшло в сумі 2039,8 тис.грн., що складає 107,1 відсотків до уточненого плану на 2022 рік.
            В порівнянні з аналогічним періодом минулого року надходження плати за надання адміністративних послуг зросли на 794,6 тис.грн. або 63,8 відсотка.
           
За 2022 року до спеціального фонду бюджету міста Борислава надійшло надходжень в сумі 24916,2  тис.грн., що складає 108,5 відсотка  до уточненого плану на 2022 рік , в тому числі:
надходження без врахування офіційних трансфертів з інших бюджетів  склали в сумі 23092,6 тис.грн., що склало 146,5 відсотка до уточненого плану 2022 рік;
офіційних трансфертів з інших бюджетів надійшло в сумі 1823,6 тис.грн., що склало 25,3 відсотка до уточненого плану 2022 рік.
 
В порівнянні з аналогічним періодом 2021 року податкові та неподаткові надходження до спеціального фонду зросли  на 1991,8  тис.грн. або 9,4 відсотка.
 
Надходження до екологічного фонду за 2022 рік склали в сумі 480,4  тис.грн., що складає 123,5  відсотка до уточненого плану на 2022 рік.
В порівнянні з аналогічним періодом минулого року надходження зросли на 236,7  тис.грн. або 97,1 відсотка.
 
Цільові фонди, утворені Верховною Радою Автономної Республіки Крим, органами місцевого самоврядування та місцевими органами виконавчої влади за 2022 рік  склали в сумі 1206,9  тис.грн., що складає 111,7  відсотка до уточненого плану на 2022 рік
В порівнянні з аналогічним періодом минулого року надходження скоротилися на 1178,6  тис.грн. або 49,4 відсотка.
 
Коштів  від продажу земельних ділянок несільськогосподарського призначення, що перебувають у державній або комунальній власності, та земельних ділянок, які знаходяться на території Автономної Республіки Криму звітному періоді 2022 року надійшло в сумі 3071,1  тис.грн., що скадає 69,6 відсотка до уточненого  плану на 2022 рік.
 В порівнянні з аналогічним періодом минулого року надходження скоротилися   на  1432,8 тис.грн. або 31,8 відсотка.
 
Надходження коштів від відчуження майна, що належить Автономній Республіці Крим та майна, що перебуває в комунальній власності у звітному періоді  2022 року склали в сумі 973,6  тис.грн., що скадає 100,0 відсотків до уточненого плану на 2022 рік.
 В порівнянні з аналогічним періодом минулого року надходження скоротилися   на  3376,2 тис.грн. або 77,6  відсотка.
 
Власних надходжень бюджетних установ  у звітному періоді до бюджету міської територіальної громади  надійшло в сумі 17243,0 тис.грн., що склало 195,4 відсотка до уточненого плану  на 2022 рік.
В порівнянні з аналогічним періодом 2021 року надходження зросли  на 7790,4 тис.грн., або 81,7 відсотка,  в тому числі:
надходження від плати за послуги, що надаються бюджетними установами згідно із законодавством зменшилися на 160,8 тис.грн. або 4,4 відсотка;
 інші джерела власних надходжень бюджетних установ  надходження зросли  на 7951,2 тис.грн. або 136,2 відсотка.
 
Надходжень від плати за послуги, що надаються бюджетними установами згідно із законодавством  надійшло в сумі 3452,4  тис.грн., що складає 59,9  відсотка до уточненого плану на 2022 рік.
                                                                                                                               
 
КПКВ Виконання за 2021 рік Виконання за 2022 рік Відхилення 2022 року до 2021 року
25010000 "Надходження від плати за послуги, що надаються бюджетними установами" 25010100 "Плата за послуги що надають-ся бюджетними установами" 25010200 "Надходження бюджетних установ від додаткової (господарської) діяльності 25010300              "Плата за оренду майна бюджетних установ 25010400  "Надходження бюджетних установ від реалізації в установлено порядку майна" 25010000 "Надходження від плати за послуги, що надаються бюджетними установами" 25010100 "Плата за послуги що надаються бюджетними установами" 25010200 "Надходження бюджетних установ від додаткової (господарської) діяльності 25010300              "Плата за оренду майна бюджетних установ 25010400  "Надходження бюджетних установ від реалізації в установлено порядку майна"
у грн. у відсотках
0100 "Органи місцевго самовряду
вання"
214,7 0,0 214,7 0,0 0,0 226,0 0,0 212,3 13,8 0,0 11,3 5,3
1000 "Освіта" 3260,9 3255,6 0,0 5,3 0,0 3080,5 3071,7 0,0 2,2 6,6 -180,4 -5,5
4000 "Культура" 137,5 56,4 0,0 74,6 6,5 145,1 41,5 0,0 101,7 1,9 7,6 5,6
5000 «Фізична культура і спорт» 0,0 0,0 0,0 0,0 0,0 0,6 0,0 0,0 0,0 0,6 0,6 0,0
Всього 3613,1 3312,0 214,7 79,9 6,5 3452,3 3113,2 212,3 117,7 9,1 -160,8 4,4
 
В порівнянні з аналогічним періодом минулого року надходжень плати за послуг, що надаються бюджетними установами скоротилися  на 160,8 тис.грн. або 4,4 відсотка.
 

 
+66,4 тис.грн
 
+32,3%
Інших джерел власних надходжень бюджетних установ надійшло 13790,6 тис.грн., що складає 450,5 відсотка до уточненого плану на  2022 рік тис.грн.
КПКВ Виконання за 2021 рік Виконання за 2022 рік Відхилення виконання 2022 року до виконання 2021 року
25020000 Інші джерела власних надходжень бюджетних установ   25020100  Благодійні внески, гранти та дарунки  25020200 Надходження, що отримують бюджетні установи від підприємств, організацій, фізичних осіб та від інших бюджетних установ для виконання цільових заходів, у тому числі заходів з відчуження для суспільних потреб земельних ділянок та розміщених на них інших об` 25020000 Інші джерела власних надходжень бюджетних установ   25020100  Благодійні внески, гранти та дарунки  25020200 Надходження, що отримують бюджетні установи від підприємств, організацій, фізичних осіб та від інших бюджетних установ для виконання цільових заходів, у тому числі заходів з відчуження для суспільних потреб земельних ділянок та розміщених на них інших об` тис.грн. у %
0100
Органи місцевого самоврядування
178,2 178,2 0,0 652,5 652,5 0,0 474,3 72,7
 
1000
Освіта
 
4599,6 4437,1 162,5 12533,0 12455,7 77,4 7933,4 63,3
 
3000
Соціальний захист
 
96,9 96,9 0,0 353,6 353,6 0,0 256,7 72,6
 
4000
Культура
 
136,8 86,7 50,1 133,9 128,3 5,6 -2,9 -2,2
 
5000
Фізична культура
 
22,4 0,0 22,4 4,8 0,0 4,8 -17,6 0,0
 
7000
Економічна діяльність
 
805,5 481,4 324,1 112,9 112,9 0,0 -692,6 -613,4
Вього 5839,4 5280,3 559,1 13790,6 13702,9 87,7 7951,2 57,7
 
В порівнянні з аналогічним періодом минулого року надходження інших джерел власних надходжень бюджетних установ  зросли   на 7951,2 тис.грн. або 57,7 відсотка.

 
ВИДАТКИ БЮДЖЕТУ БОРИСЛАВСЬКОЇ МІСЬКОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ
 
За 2022 рік  по бюджету Бориславської міської територіальної громади проведені видатки всього в сумі 339444,0 тис.грн., в тому числі:
 видатки загального фонду склали -  310120,7  тис. грн.;
 видатки спеціального фонду – 29323,3 тис. грн.
 
В порівнянні з відповідним періодом 2021 року видатки по бюджету територіальної громади   скоротилися  на 45148,5 тис. грн. або 11,7 відсотка в тому числі:
 видатки загального фонду скоротилися на 9841,9  тис.грн.;
 видатки спеціального фонду  скоротилися  на  35306,6  тис.грн.
 
За економічною ознакою в звітному періоді 2022 року найбільшу частку у загальному обсязі видатків бюджету міської територіальної громади  за загальним фондом становлять кошти , які спрямовуються на заробітну плату з нарахуваннями працівників бюджетних установ 217769,9 тис.грн. (69,6 відсотка),  поточні трансферти 57211,4 тис.грн. (18,4 відсотків),  енергоносії та комунальні послуги  22188,6  тис.грн  (7,2 відсотків) , інші видатки 11880,0 тис.грн. ( 3,8 відсотка), соціальне забезпечення 3070,7 тис.грн. (1,0 відсоток).
 
   Проведеним аналізом штатної чисельності по бюджетних установах міської територіальної громади встановлено, що станом на 01 січня  2023 року утримується штатна чисельність в кількості 1376,0 штатних одиниць , а саме:
по органах місцевого самоврядування штатна чисельність складає – 147,0 штатних одиниць;
по установах освіти утримується штатна чисельність в кількості 1093,0 штатних одиниць;
по установах культури утримується штатна чисельність в кількості 69 штатних одиниць ;
по установах фізичної культури і спорту утримується штатна чисельність в кількості 39,3 штатних одиниць ;
по установах соціального забезпечення утримується штатна чисельність в кількості 27,7 штатних одиниць.
 
 
+29,6%
За рахунок освітньої субвенції проведені видатки в сумі 83829,0 тис.грн., в тому числі на :на оплату праці і нарахування на заробітну плату проведені видатки в сумі 83829,0  тис.грн. ( на оплату праці з нарахуваннями на заробітну плату педагогічним працівникам загальноосвітніх шкіл, Державної гімназії, дитячого будинку «Оріана»).
 
За рахунок залишку освітньої субвенції, який склався на 01 січня 2022 року у бюджеті Бориславської міської територіальної громади проведені видатки в сумі 5477,6 тис.грн. на оплату праці з нарахуваннями на заробітну плату педагогічним працівникам загальноосвітніх шкіл, Державної гімназії, дитячого будинку «Оріана».
 
На фінансування оплати праці з нарахуваннями на заробітну плату педагогічним працівникам інклюзивно-ресурсного центру за рахунок субвенції з місцевого бюджету на здійснення переданих видатків у сфері освіти за рахунок відповідної субвенції з державного бюджету проведені видатки в сумі 818,1 тис.грн..
 
За рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами проведені видатки в сумі 392,3 тис.грн.
 
За 2022  рік  проведені видатки по загальному фонду без врахування субвенцій з державного бюджету в сумі  217604,5  тис.грн., зокрема в розрізі галузей:
по органах місцевого самоврядування – 34450,9 тис.грн.;
по установах освіти – 99371,2 тис.грн.;
по установах охорони здоров’я – 13917,1 тис.грн.;
по установах культури – 12353,6 тис.грн.;
по житлово-комунальному господарству –35097,2  тис.грн.;
по соціальному захисту населення – 7205,7 тис.грн.;
по фізичній культурі і спорту – 9347,5  тис.грн.;
по економічній діяльності – 3639,1 тис.грн.;
по іншій діяльності – 1482,4 тис.грн.;
по міжбюджетних трансфетах – 1739,8 тис.грн.
 
В структурі видатків бюджету міської територіальної громади найбільша частка видатків припадає на видатки на утримання установ освіти 61,1 відсотоків, на утримання житлово-комунального господарства 11,3 відсотків, на  утримання органів місцевого самоврядування 11,0 відсотків,    на утримання комунального некомерційного підприємства «Центральна міська лікарням.Борислава», комунального некомерційного підприємства «Стоматполіклініка», програм по охороні здоров»я , які фінансуються за кошти бюджету громади   4,5 відсотків, на  утримання установ культури 4,0 відсотка, на утримання установ фізичної культури 3,0 відсотка, на фінансування програм соціального захисту 2,3 відсотка.
 

 
Структура видаткової частини бюджету територіальної громади за січень-березень 2021 року
 
За звітний період по загальному фонду з бюджету Бориславської міської територіальної громади проведені видатки на заробітну плату з нарахуваннями в сумі 215769,9 тис.грн.,  в тому числі:
 
Видатки на виплату заробітної  плати  з нарахуванням  зменшилися у порівнянні  з відповідним періодом минулого року на 3275,4  тис. грн. або на 2,2 відсотка.
Галузь Фонд заробітної плати з нарахуваннями за 2022 рік Фонд заробітної плати з нарахуваннями за 2021 рік Відхилення виконання 2022 року до 2021 року
В тис.грн. У відсотках
Органи місцевого самоврядування 32277,3 34273,5 -1996,2 -6,2
Освіта 166273,2 170477,1 -4203,9 -2,5
Соціальний захист та соціальне забезпечення 3713,5 3961,0 -247,5 -6,7
Культура 8472,0 7842,2 629,8 7,4
Фізична культура та спорт 5033,9 3931,0 1102,9 21,9
Всього 215769,9 220484,7 -4714,8 -2,2
 

 
В порівнянні з аналогічним періодом 2021 року фонд оплати праці з нарахуваннями зменшився на 4714,8 тис. грн.. або 2,2 відсотка.
 
Найбільше зростання фонду оплати праці з нарахуваннями за 2022 рік відбулося по фізичній культурі та спорту, установах культури,  а по органах місцевого самоврядування, установах освіти, установах соціального захисту спостерігається зменшення фонду оплати праці.  
 
Частка видатків на заробітну плату з нарахуваннями в структурі видатків складає 69,6 відсотка.
 
Аналізом фактичних видатків бюджету Бориславської міської територіальної громади  на заробітну плату за 2022 рік в порівнянні з аналогічним періодом 2021 року встановлено, що фонд заробітної плати скоротився на 3920,2  тис. грн. або 2,2 відсотка . Зокрема  в розрізі галузей :
 
 
Галузь Фонд заробітної плати за 2022 рік Фонд заробітної плати за 2021 рік Відхилення 2022 року до 2021 року Середня зарплата за 2021 рік Середня зарплата за 2022 рік Ріст/
спад серед-ньої заробіт=ної плати 2022 року до 2021 року
У тис.грн. У відсотках
Органи місцевого самоврядування 26552,8 28184,2 -1631,3 -5,8 15,977 15,053 -5,8
Освіта 136111,0 139610,2 -3499,2 -2,5 10,319 10,378 0,6
Соціальний захист та соціальне забезпечення 3045,0 3227,1 -182,2 -5,6 9,691 9,144 -5,6
Культура 6963,5 6458,3 505,3 7,8 7,800 8,410 7,8
Фізична культура та спорт 4107,5 3220,2 887,3 27,6 6,837 8,721 27,6
Всього 176779,9 180700,1 -3920,2 -2,2 10,677 10,707 0,3
 
Середня зарплата по бюджетних установах за за звітний період 2022 року склала 10,707  тис.грн. і зросла в порівнянні з аналогічним перодом 2021 року на 0,3 відсотка. А по органах місцевого самоврядування та установах соціального захисту зменшилася відповілно на 5,8 та 5,6 відсотка.

 
На придбання продуктів харчування по загальному фонду бюджету міської територіальної громади  використано 2140,2  тис.грн..
 
На оплату енергоносіїв та комунальних послуг по загальному фонду бюджету міста  у звітному періоді використано коштів в сумі 22188,6  тис.грн., зокрема:
 
Галузь Видатки на оплату комунальних послуг та енергоносіїв за 2022 рік Видатки на оплату комунальних послуг та енергоносіїв за 2021 рік Відхилення  виконання 2022 року до 2021 року
В тис.грн. У відсотках
Органи місцевого самоврядування 1004,9 769,4 235,5 30,6
Освіта 17563,8 13697,0 3866,8 28,2
Соціальний захист та соціальне забезпечення 109,1 98,2 10,9 11,1
Житлово-комунальне господарство 1026,4 1724,4 -698,0 -40,5
Культура 1596,9 1456,9 140,0 9,6
Фізична культура та спорт 887,5 610,3 277,1 45,4
Всього 22188,6 18356,3 3832,4 20,9
 
В порівнянні з аналогічним періодом  2021 року видатки на оплату енергоносіїв та комунальних послуг зросли  на  3832,4  тис.грн. або 20,9 відсотка.

В загальній структурі видатків частка захищених видатків бюджету складає 244781,7 тис.грн. або 78,9 відсотка, в тому числі:
Код економічної класифікації видатків Назва захищених видатків Сума, тис.грн.
2111 Заробітна плата 176 779,87
2120 Нарахування на оплату праці 38 990,01
2230 Продукти харчування 2 140,21
2270 Оплата комунальних послуг та енергоносіїв 22 188,64
2281 Дослідження і розробки, окремі заходи розвитку по реалізації державних (регіональних) програм 31,86
2282 Окремі заходи по реалізації державних (регіональних) програм, не віднесені до заходів розвитку 172,46
2620 Поточні трансферти органам державного управління інших рівнів 1 439,76
2730 Інші виплати населенню 3 070,76
  Усього 244 781,70
 
 

 
 
Станом на 01 січня 2023 року по бюджету Бориславської міської територіальної громади  обліковується  дебіторська заборгованість за загальним фондом в сумі   423,7  тис.грн. і зросли проти початку року на 89,8 тис.грн., а саме :
             по  спожитих енергоносія та комунальних послугах – 423,7 тис.грн..
 
            Найбільшу питому вагу в цій сумі займає заборгованість перед відділом освіти орендарів, що не вчасно або не в повному обсязі відшкодовують спожиті  енергоносії та комунальні послуги.
 
            Станом на 01 січня 2023 року  кредиторська заборгованість по загальному фонду складає 349,4 тис.грн., в тому числі протермінована 1,5 тис.грн., а саме:
            за придбані предмети, матеріали, обладнання та інвентар – 67,5 тис.грн.;
            по оплаті послуг ( крім комунальних) – 137,2 тис.грн.;
            по дослідженнях і розробках, окремих заходах по реалізації державних програм (регіональних) програмах – 143,7 тис.грн.;
            по інших поточних видатках – 1,0 тис.грн.
 
По спеціальному фонду бюджету міста та за рахунок власних надходжень бюджетних установ (та за рахунок спеціального фонду бюджету) проведені видатки за 2022 рік в сумі 29323,3 тис.грн., в тому числі :
оплата праці  і нарахуванням на заробітну плату в сумі – 941,4 тис.грн.;
медикаменти та перев`язувальні матеріали в сумі – 0,4 тис.грн.;
продукти харчування – 2487,9 тис.грн.;
оплата комунальних послуг та енергоносіїв – 284,3 тис.грн.;
інші видатки – 14074,0 тис.грн.;
капітальні видатки – 11535,3 тис.грн.
 
За рахунок залишку субвенції з державного бюджету на соціально-економічний розвиток окремих територій, який склався на 01.01.2022 року проведені видатки в сумі 2322,5 тис.грн, в тому числі на :
проведення робіт по реконструкції мереж вуличного освітлення по вул. Дрогобицькій в м.Бориславі проведені видатки в сумі 2322,5 тис.грн..
 
На виконання Програми фінансування добровольчого формування Бориславської міської територіальної громади на 2022-2026 року за рахунок бюджету Бориславської міської територіальної громади проведені видатки в сумі 199,3 тис.грн..
 
За рахунок бюджету Бориславської міської територіальної громади надано субвенції державному бюджету на виконання програм соціального-економічного розвитку в сумі 699,9 тис грн., в тому числі в розрізі напрямків використання та програм:
Програма покращення матеріально-технічного забезпечення відділення поліції №1 Дрогобицького РВП ГУ НП у Львівській області на 2022-2023 роки в сумі 50,0 тис.грн.;
Програма організаційного забезпечення діяльності Бориславського міського суду Львівської області на 2022 рік в сумі 50,0 тис.грн.;
Програма попередження надзвичайних ситуацій та забезпечення пожежної безпеки Бориславської міської територіальної громади на 2021-2025 роки для 6-ДПРЧ 7 ДПРЗ ГУ ДСНС України у Львівській області в сумі 599,9 тис.грн.
 
            За рахунок бюджету Бориславської міської територіальної громади за загальним фондом надано субвенцію бюджету Дрогобицького районному на підвищення рівня технічного оснащення підтримки батальйону територіальної оборони ( придбання пального, обладнання ) в сумі 499,3 тис.грн.
 
            На виконання Програми з організації військового обліку військовозобов’язаних та призовників, призову громадян на строкову військову службу у Збройні Сили України та підготовку юнаків до військової служби Бориславської міської територіальної громади на 2021-2025 роки надано субвенцію бюджету Дрогобицької міської територіальної громади в сумі 600,0 тис.грн.
 
На виконання рішення Львівської обласної ради від 16 лютого 2022 року №350 «Про внесення змін до комплексної програми «Безпечна Львівщина» на 2021-2025 роки» за рахунок коштів за рахунок коштів обласного бюджету та коштів бюджету Бориславської міської територіальної громади проведені видатки на придбання та встановлення програмно-апаратних комплексів, кінцевого обладнання та сучасних сигнально-гучномовних пристроїв для сповіщення проведені видатки в сумі 105,0 тис.грн., в тому числі:
за кошти обласного бюджету проведені видатки в сумі  68,8 тис.грн.;
за кошти бюджету Бориславської міської територіальної громади проведені видатки в сумі 36,2 тис.грн.
 
Протягом звітного періоду  2022 року проводилися видатки на відшкодування різниці між розміром ціни (тарифу) на житлово-комунальні послуги, що затверджувалися або погоджувалися рішенням місцевого органу виконавчої влади та органу місцевого самоврядування, та розміром економічно обґрунтованих витрат на їх виробницто в сумі 5390,8  тис.грн., в тому числі в розрізі комунальних підприємств міста:
по КП «Вододар» - 4990,8 тис.грн..
по КП «Бориславтеплоенерго» - 400,0 тис.грн.
 
За рахунок надходжень до цільового фонду проведено видатки в сумі 1396,2 тис.грн., в тому числі в розрізі напрямків використання:
на відновлювальні роботи асфальтного покриття дороги на вулиці Степана Бандери в місті Бориславі Львівської області (поточний ремонт) – 668,3 тис.грн.;
відновлювальні роботи та експлуатаційне утримання вулиці Степана Бандери в місті Бориславі Львівської області ( поточний ремонт пневноструменним методом) – 409,7 тис.грн.;
на проведення поточного ремонту вулиць міста Борислава Львівської області для комунального підприємства «Еко місто» - 271,1 тис.грн.;
на придбання обладнання для комунального некомерційного підприємства «Екоцентр Борислава» 47,2 тис.грн..
 
На виконання Програми фінансової підтримки та збереження майна комунальних підприємств на 2022 рік проведені видатки з бюджету Бориславської міської територіальної громади, як внески до статутного капіталу суб`єктів господарювання в сумі 5176,4 тис.грн., в тому числі в розрізі підприємств:
КП «Вододар» - 2218,6 тис.грн.;
КП «Бориславтеплоенерго» - 2902,6 тис.грн.;
КП «Зелений світ» - 30,0 тис.грн.;
КП «Бориславсвітло» - 25,2 тис.грн..
 
Станом на 01 січня  2023 року відсутня дебіторська заборгованість по спеціальному фонду.
Кредиторська заборгованість по спеціальному фонду складає на 01.01.2023 року складає 506,1 тис.грн., в тому числі:
           за придбані предмети, матеріали, обладнання та інвентар – 7,0 тис.грн.;
            по дослідженнях і розробках , окремих заходах по реалізації державних (регіональних) програмах – 112,6 тис.грн.;
            по капітальних видатках – 386,5 тис.грн.
 
Відповідно до  розпорядження міського голови від від 27 січня 2022 року № 15-р «Про затвердження плану заходів щодо погашення дефіциту бюджету міської територіальної громади на оплату праці» проведено узагальнення даних щодо економії бюджетних коштів за  2022 рік.
Незабезпеченість фондом оплати праці на 01.01.2022 року згідно експертизи департаменту фінансів складала 26129,1 тис. грн., а саме :
по установах освіти – 23231,0 тис. грн. (місцевий бюджет установи освіти – 12223,1 тис. грн., дитяча школа мистецтв – 1493,1 тис. грн., субвенція установи освіти – 9514,8 тис. грн.);
по установах соціального захисту – 672,3 тис. грн.,
по установах культури – 1363,1 тис. грн.
по установах фізичної культури та спорту – 862,7 тис. грн.                 
Згідно постанови Кабінету Міністрів України від 01.04.2022 року № 401 «Про спрямування коштів до резервного фонду державного бюджету» зменшено обсяг освітньої субвенції на суму 9315,6 тис. грн. Загальна незабезпеченість фондом оплати праці бюджетних установ міста на 2022 рік складає 35444,7 тис. грн.
 
Станом на 31.12.2022 року проведено заходів з економії бюджетних коштів на погашення дефіциту фонду оплати праці в сумі 35444,7 тис. грн. або 100,0 відсотки до річного плану заходів, в тому числі:
за рахунок залишку освітньої субвенції який виник на 01.01.2022 р в сумі - 5477,6 тис. грн.;
за рахунок вільного залишку, який виник на 01.01.2022 р. спрямовано на оплату праці в сумі 925 тис. грн.;
за рахунок перерозподілу видатків в сумі – 3873,6 тис. грн.;
за рахунок скорочення штатної чисельності працівників установ в сумі 3172,4 тис. грн.;
за рахунок забезпечення жорсткої економії використання енергоносіїв – 1077,7 тис. грн.;
за рахунок оптимізації мережі – 1183,1тис. грн.;
за рахунок зменшення надбавок  - 7854,8 тис. грн.;
за рахунок не заповнення вакантних посад – 1556,3 тис. грн.;
за рахунок надання відпусток без збереження заробітної плати в сумі 4730,1 тис. грн.;
за рахунок економії в нарахуванні на заробітну плату працюючим інвалідам – 726,8 тис. грн.;
за рахунок раціональна організація замін – 1693,8 тис. грн.;
інші заходи по економії бюджетних коштів – 3173,5 тис. грн.
 
По установах освіти фактично вжито заходів з економії бюджетних коштів в сумі 32546,6 тис. грн. або 100 відсотки до річного плану заходів щодо погашення дефіциту, в тому числі :
за рахунок залишку освітньої субвенції який виник на 01.01.2022 р. в сумі - 5477,6 тис. грн.;
за рахунок вільного залишку, який виник на 01.01.2022 р. спрямовано на оплату праці в сумі 875,0 тис. грн.,
за рахунок перерозподілу видатків в сумі – 3117,1 тис. грн.;
за рахунок скорочення штатної чисельності працівників установ в сумі 3172,4 тис. грн.;
за рахунок забезпечення жорсткої економії використання енергоносіїв – 795,4 тис. грн.;
за рахунок оптимізації мережі – 1183,1тис. грн.;
за рахунок зменшення надбавок  - 7624,3 тис. грн.;
за рахунок не заповнення вакантних посад – 970,3 тис. грн.;
за рахунок надання відпусток без збереження заробітної плати в сумі 4248,5 тис. грн.;
економії в нарахуванні на заробітну плату працюючим інвалідам – 548,0 тис. грн.;
раціональна організація замін – 1693,8 тис. грн;
інші заходи по економії бюджетних коштів – 2841,1 тис. грн;
 
По установах культури досягнуто економії коштів в сумі 1363,1 тис. грн. або 100 відсотків до річного плану заходів щодо погашення дефіциту, в тому числі:
за рахунок перерозподілу видатків в сумі – 286,5 тис. грн.;
за рахунок забезпечення жорсткої економії використання енергоносіїв – 230,7 тис. грн.;
за рахунок зменшення надбавок – 16,1 тис. грн.;
за рахунок не заповнення вакантних посад – 298,5 тис. грн.;
за рахунок надання відпусток без збереження заробітної плати в сумі 238,8 тис. грн.;
економії в нарахуванні на заробітну плату працюючим інвалідам – 138,5 тис. грн.;
інші заходи по економії бюджетних коштів – 154,0 тис. грн;
 
По установах фізкультури та спорту фактично вжито заходів з економії бюджетних коштів в сумі 862,7 тис. грн. або 100 відсотків до річного плану заходів щодо погашення дефіциту, а саме:
за рахунок перерозподілу видатків в сумі – 279,0 тис. грн.;
за рахунок вільного залишку, який виник на 01.01.2022 р. спрямовано на оплату праці в сумі 50,0 тис. грн.,
за рахунок забезпечення жорсткої економії використання енергоносіїв – 51,6 тис. грн.;
за рахунок не заповнення вакантних посад – 182,4 тис. грн.;
за рахунок надання відпусток без збереження заробітної плати в сумі 131,8 тис. грн.;
економії в нарахуванні на заробітну плату працюючим інвалідам – 24,7 тис. грн.;
інші заходи по економії бюджетних коштів – 143,2 тис. грн.
 
По установах соціального захисту населення вжито заходів по економії бюджетних коштів в сумі 672,3 тис. грн. або 100 відсотків до річного плану заходів щодо погашення дефіциту, в тому числі:
за рахунок перерозподілу видатків в сумі – 191,0 тис. грн.;
за рахунок зменшення надбавок  - 214,4 тис. грн.;
за рахунок не заповнення вакантних посад – 105,1 тис. грн.;
за рахунок надання відпусток без збереження заробітної плати в сумі – 111,0 тис. грн.;
економії в нарахуванні на заробітну плату працюючим інвалідам – 15,6 тис. грн.;
інші заходи по економії бюджетних коштів – 35,2 тис. грн.
 
Станом на 31.12.2022 року бюджетні установи забезпечені фондом оплати праці в повному обсязі.
 
Проведеним аналізом споживання бюджетними установами енергоносіїв в натуральних одиницях протягом 2022 року встановлено, що теплопостачання спожито на 9,6 відсотки менше ніж за аналогічний період 2021 року, водопостачання на 12,2 відсотки більше ніж за аналогічний період  2021 року, електроенергії на 1,4 відсотків менше, природного газу – 2,6 відсотки менше.
Вид
енергоносіїв
 
 
 
Натуральні одиниці за 2021 рік Натуральні одиниці за 2022 рік Відхилення 2022 року до 2021 року
У
натураль-них
одиницях
У відсотках
Теплопостачання
( Тис.Гкал)
5,2 4,7 -0,5 -9,6
Водопостачання та водовідведення
( тис.м.куб.)
14,7 16,5 +1,8 +12,2
Електроенергія
(тис.Квт.год.)
1200,8 1183,6 -17,2 -1,4
Природний газ
(тис.м.куб.)
199,8 194,7 -5,1 -2,6
 
ВИДАТКИ  НА  УТРИМАННЯ  ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО
САМОВРЯДУВАННЯ
             
           На  утримання  органів  місцевого  самоврядування  за 2022  рік  проведено видатків  в  сумі 34450,9 тис. грн.,  що  складає   94,4  відсотка  до уточненого плану на звітний період  2022 року.
 
За рахунок бюджету міської територіальної громади   фактично утримується 128 штатні одиниці при штатній чисельності 147  штатних одиниць.
 
За рахунок бюджету міста Борислава утримується апарат виконавчого комітету міської ради, апарат фінансове управління міської ради, апарат управління праці та соціального захисту населення міської ради, апарат управління культури молоді, фізичної культури та спорту міської ради, апарат відділу освіти міської ради, апарат управління житлово-комунального господарства та енергозбереження міської ради,  апарат управління комунальної власності, земельних відносин , архітектури  міської ради.
 Зокрема:
Назва установи Видатки на утримання: Відхилення  2022 року до 2021 року Штатна чисельність
за 2021 рік за 2022 рік
За 2022 рік За 2021 рік По штатному розписі Фактично зайнято По штатному розписі Фактич-но зайнято
Виконавчий комітет міської ради 18082,6 19703,9 -1621,3 70 63 71 65
Відділ освіти міської ради 948,2 989,8 -41,5 5 4 5 4
Управління праці та соціального захисту населення міської ради 7070,3 7110,2 -39,9 32 31 32 29
Управління культури, молоді, фізичної культури та спорту міської ради 1015,7 1107,8 -92,1 6 4 6 4
Управління житлово-комунального господарства та енергозбереження міської ради 2374,1 2603,4 -229,3 12 12 12 8
Управління комунальної власності, земельних відносин, архітектури  міської ради 2499,7 2733,0 -233,3 11 11 10 9
Фінансове управління міської ради 2448,2 2822,3 -374,1 11 10 11 9
Всього по органах місцевого самоврядування 34438,7 37070,3 -2631,6 147,0 135,0 147,0 128,0
 
 
В порівнянні з аналогічним періодом 2021 року видатки на утримання органів місцевого самоврядування скоротилися на 2631,6 тис.грн., або 7,1 відсотка.

 
 
В структурі видатків бюджету міста Борислава , видатки на утримання апарату управління складають 11,1  відсотка.
 
+32,8%
 
 Видатки   на  заробітну  плату  з  нарахуваннями   проведені  в  сумі  32277,3  тис.грн.,  що  складає  93,9  відсотка  до  загальних  видатків  на  утримання  органів  місцевого  самоврядування.
 
 Середня заробітна плата по апарату управління за звітний період 2022 року склала 15,053 тис.грн. проти  15,977  тис.грн. у 2021 році тобто зменшилася на 5,8 відсотка.
 
Видатки на оплату енергоносіїв та комунальних послуг проведені в сумі 1004,9 тис.грн. або 2,9 відсотка.
 
Слід відмітити , що практично 96,6 відсотка від всіх видатків на утримання органів місцевого самоврядування займають заробітна плата з нарахуваннями та енергоносії (33282,2 тис.грн.).
 
Станом на 01 січня 2023 року по органах місцевого самоврядування  обліковується кредиторська заборгованість за загальним фондом в сумі 41,5 тис.грн., в тому числі протермінована  1,5 тис.грн., в тому числі в розрізі напрямків використання:
за придбані предмети, матеріали, обладнання та інвентар – 39,0 тис.грн.;
по оплаті послуг (крім комунальних) – 1,5 тис.грн.;
по інших поточних видатках – 1,0 тис.грн.
 
Дебіторська заборгованість станом на 01 січня  2023  року складає 0,4 тис.грн. ( втому числі прострочена 0,4 тис.грн.), в тому числі :
по оплаті комунальних послуг та енергоносіїв – 0,4 тис.грн.
 
За спеціальним фондом за 2023 рік по органах місцевого самоврядування проведені видатки в сумі 1866,9 тис.грн., в тому числі по:
придбанню предметів, матеріалів обладнання та інвентаря проведені в сумі  349,5 тис.грн.;
оплаті комунальних послуг та енергоносіїв проведені видатки в сумі 278,9 тис.грн.;
інших поточних видатках проведені видатки  в сумі 75,7 тис.грн.;
капітальні видатки в сумі 1162,8 тис.грн..
 
Станом на 01 січня  2023 року по органах місцевого самоврядування відсутня дебіторська та кредиторська заборгованість  за спеціальним фондом .
 
На виконання Програми щодо запобігання та ліквідації надзвичайних ситуацій та наслідків стихійного лиха проведені видатки в сумі 161,5 тис.грн.
 
На фінансову підтримку комунальних підприємств проведено видатків в сумі 1731,4 тис.грн., в тому числі:
фінансова підтримка засобів інформації – 1121,7 тис.грн.;
фінансова підтримка КП «Бориславський ТІЦ» - 609,7 тис.грн.
 
На виконання Програми фінансування добровольчого формування Бориславської міської територіальної громади на 2022-2026 року за рахунок бюджету Бориславської міської територіальної громади проведені видатки в сумі 199,3 тис.грн..
 
За рахунок бюджету Бориславської міської територіальної громади надано субвенції державному бюджету на виконання програм соціального-економічного розвитку в сумі 699,9 тис грн., в тому числі в розрізі напрямків використання та програм:
Програма покращення матеріально-технічного забезпечення відділення поліції №1 Дрогобицького РВП ГУ НП у Львівській області на 2022-2023 роки в сумі 50,0 тис.грн.;
Програма організаційного забезпечення діяльності Бориславського міського суду Львівської області на 2022 рік в сумі 50,0 тис.грн.;
Програма попередження надзвичайних ситуацій та забезпечення пожежної безпеки Бориславської міської територіальної громади на 2021-2025 роки для 6-ДПРЧ 7 ДПРЗ ГУ ДСНС України у Львівській області в сумі 599,9 тис.грн.
 
            За рахунок бюджету Бориславської міської територіальної громади за загальним фондом надано субвенцію бюджету Дрогобицького районному на підвищення рівня технічного оснащення підтримки батальйону територіальної оборони ( придбання пального, обладнання ) в сумі 499,3 тис.грн.
 
            На виконання Програми з організації військового обліку військовозобов’язаних та призовників, призову громадян на строкову військову службу у Збройні Сили України та підготовку юнаків до військової служби Бориславської міської територіальної громади на 2021-2025 роки надано субвенцію бюджету Дрогобицької міської територіальної громади в сумі 600,0 тис.грн.
 
На виконання рішення Львівської обласної ради від 16 лютого 2022 року №350 «Про внесення змін до комплексної програми «Безпечна Львівщина» на 2021-2025 роки» за рахунок коштів за рахунок коштів обласного бюджету та коштів бюджету Бориславської міської територіальної громади проведені видатки на придбання та встановлення програмно-апаратних комплексів, кінцевого обладнання та сучасних сигнально-гучномовних пристроїв для сповіщення проведені видатки в сумі 105,0 тис.грн., в тому числі:
за кошти обласного бюджету проведені видатки в сумі  68,8 тис.грн.;
за кошти бюджету Бориславської міської територіальної громади проведені видатки в сумі 36,2 тис.грн.
 

По проекту «Нафтова колиска Європи: забута історія Польщі та України  PBU2/0974/18» проведені видатки - 106,1тис.грн.. 
 

По проекту «Історія, приправлена сіллю PBU3/1046/20 « - проведені видатки в сумі 78,8 тис.грн.
 
ОСВІТА
За рахунок бюджету міської територіальної громади  утримуються дванадцять дошкільних закладів освіти, вісім закладів загальної середньої освіти, дві гімназії та ліцей , дитячий будинок „Оріана”, позашкільний заклад освіти, централізована бухгалтерія відділу освіти, група по обслуговуванню, міжшкільний ресурсний центр, інклюзивно-ресурсний центр, центр професійного розвитку педагогічних працівників.
         На  утримання  установ  освіти по загальному фонду за 2022 рік проведено видатків   в  сумі  189888,2  тис. грн., що складає 97,6 відсотка  до уточненого плану на 2022 рік.  
            Зокрема:
 
Напрямки використання Виконання за 2022 рік Виконання за 2021 рік Відхилення виконання2022 року до виконання 2021 року
У грн. У відсотках
Дошкільні заклади освіти 40638,3 43180,1 -2541,8 -5,9
Загальноосвітні школи (в т. ч. школа-дитячий садок, інтернат при школі), спеціалізовані школи, ліцеї, гімназії, колегіуми 124743,5 122866,8 1876,7 1,5
Дитячі будинки (в т. ч. сімейного типу, прийомні сім`ї) 2554,8 2524,6 30,2 1,2
Позашкільні заклади освіти, заходи із позашкільної роботи з дітьми 5988,5 5766,7 221,8 3,8
Забезпечення діяльності центрів професійного розвитку педагогічних працівників
 
734,3 648,6 85,7 13,2
Забезпечення діяльності інших закладів у сфері освіти
 
5077,3 5240,7 -163,4 -3,1
Забезпечення діяльності інклюзивно-ресурсного центру 854,9 774,9 79,9 10,3
Надання освіти за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами
 
392,3 630,8 -238,5 0,0
Виконання заходів, спрямованих на забезпечення якісної,сучасної та доступної загальної середньої освіти "Нова українська школа"
 
0,0 917,9 -917,9 0,0
Надання спеціалізованої освіти  школи естетичного виховання 8904,4 8665,9 238,5 2,8
Всього 189888,2 191217,1 -1328,9 -0,7
 
В порівнянні з аналогічним періодом  2021 року видатки на освіту скоротилися на 1328,9  тис.грн. або 0,7 відсотка.
 
+418,5 тис.грн.
 

В структурі видатків бюджету міста Борислава видатки на освіту складають 61,2  відсотка .
 
+40,4%
 
За  рахунок бюджету міської територіальної громади  проведені видатки на утримання установ освіти  в сумі 99371,2 тис.грн.
 
 
+29,6%
За рахунок освітньої субвенції проведені видатки в сумі 83829,0 тис.грн., в тому числі на :на оплату праці і нарахування на заробітну плату проведені видатки в сумі 83829,0  тис.грн. ( на оплату праці з нарахуваннями на заробітну плату педагогічним працівникам загальноосвітніх шкіл, Державної гімназії, дитячого будинку «Оріана»).
 
За рахунок залишку освітньої субвенції, який склався на 01 січня 2022 року у бюджеті Бориславської міської територіальної громади проведені видатки в сумі 5477,6 тис.грн. на оплату праці з нарахуваннями на заробітну плату педагогічним працівникам загальноосвітніх шкіл, Державної гімназії, дитячого будинку «Оріана».
 
На фінансування оплати праці з нарахуваннями на заробітну плату педагогічним працівникам інклюзивно-ресурсного центру за рахунок субвенції з місцевого бюджету на здійснення переданих видатків у сфері освіти за рахунок відповідної субвенції з державного бюджету проведені видатки в сумі 818,1 тис.грн..
 
За рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами проведені видатки в сумі 392,3 тис.грн.
 
На  заробітну  плату  і  нарахування   використано  кошти  в  сумі  166273,2 тис.грн.,  що  складає  87,6   відсотка  до  всіх  видатків  на  утримання  установ  освіти.
 
Середня заробітна плата по установах освіти за 2022 рік   склала 10,378 тис.грн. і зросла проти відповідного періоду минулого року на 0,6 відсотка.
 
 На продукти харчування  за загальним фондом використано коштів в сумі 2101,6  тис.грн.,  що складає 1,1   відсотка до всіх видатків на освіту .
 
 Видатки на оплату енергоносіїв  проведено в сумі 17563,8  тис.грн., що складає 9,2  відсотка до всіх видатків на освіту.
 
Слід відмітити , що 97,9 відсотка всіх видатків на утримання установ освіти складають захищені статті видатків (185965,9 тис.грн.).
 
Станом на 01 січня 2023 року комплектовано 187 класів на 4579 учнів. Наповнюваність класів на 01 жовтня 2022 року склала 24,5 учня на клас.
 
  2015/2016 навчаль-ний рік 2016/2017 навчаль-ний рік 2017/2018 навчальний рік 2018/2019 навчаль-ний рік 2019/2020 навчаль-ний рік 2020/2021 навчаль-ний рік 2021/2022 навчальний рік 2022/2023 навчальний рік
Кількість класів 168 169 169 169 167 194 189 187
Кількість учнів 3911 3957 4011 4072 4168 4602 4548 4584
Середня напов-нюваність 23,3 23,41 23,73 24,1 24,9 23,72 24,06 24,5
Кількість педставок 359 354 356,9 346 346 487,69 488,76 473,2
Кількість педставок на клас 2,14 2,09 2,11 2,05 2,05 2,52 2,59 2,53
Кількість учнів на одну педставку 11 11 11 12 12 9,4 10,75 9,69
 
Навантаженість учнів на одного педпрацівника у звітному періоді 2022 року склала 9,6 одиниці.
Кількість педставок на один клас у звітному періоді склала 2,53 педставки на клас.
 

 
Проведеним аналізом витрат на одного учня по загальноосвітніх закладах освіти встановлено , що найбільші витрати на одного учня є по закладах з найменшою наповненістю в класі. А саме : гімназія № 6 – 49,2 тис.грн., Ясенице-Сільнянській гімназії - 48,4 тис.грн., Урізькому ЗЗСО   - 37,7 тис.грн.
назва школи кількість учнів станом на 1 січня 2023 року кількість класів станом на 1 січня 2023 року Відсоток наповнюваності до потужності шкіл Наповнюваність Кількість педставок Кількість педставок на клас Витрати на оного учня, тис. грн.
ЗЗСО № 1 560 22 82,3 25,5 55,2 2,51 25,8
ЗЗСО № 3 504 19 77,5 26,5 47,7 2,51 26,2
ЗЗСО № 4 826 29 98,3 28,5 81,0 2,79 24,7
ЗЗСО № 5 376 15 69,6 25,1 34,9 2,33 22,4
ЗЗСО № 7 509 18 84,8 28,3 46,1 2,56 23,4
ЗЗСО № 8 494 19 88,9 26,0 42,3 2,23 22,6
гімназія № 9 150 9 62,5 16,7 20,8 2,31 36,3
ліцей 430 14 100 30,7 36,6 3,18 25,5
Гімназія  № 6 120 9 40,0 13,3 18,5 2,06 49,2
Попелівський ЗЗСО 311 14 63,6 22,2 36,6 2,62 31,9
 Ясенице-Сільнянська гімназія 141 9 71,9 15,7 21,9 2,44 48,4
Урізький ЗЗСО 163 10 81,5 16,3 23,6 2,36 37,7
Всього 4584 187 X 24,5 473,2 2,53 27,3
 
 
            Станом на 01 січня   2023 року в дошкільних закладах освіти комплектовано 51 груп на 955  дітей, та при ЗЗСО – 5 груп на 94 вихованця.
 
  2010 рік 2011 рік 2012 рік 2013 рік 2014 рік 2015 рік 2016 рік 2017 рік 2018 рік 2019 рік 2020 рік 2021 рік 2022 рік
Кількість груп в дошкільних закладах освіти
 
56 58 59 60 60 60 61 60 60 60 60 58 56
Кількість дітей
 
1147 1185 1266 1279 1264 1250 1258 1294 1347 1347 1155 1122 1049
Середня наповнюва-ність 20,48 20,43 21,46 21,32 21,07 20,83 20,62 21,57 22,5 22,5 19,25 19,34 18,73
Кількість педагогічних працівників 121 117,5 115 115 115 114,5 117 120 119 119 119,12 148,7 134,8
 

 
Середня відвідуваність однієї дитини в дошкільних закладах та групах при ЗЗСО громади за 2022 рік складає 6,38 днів (80267 діто-днів/1049 дітей/12 = 6,38 в тому числі в розрізі дошкільних закладів освіти:
Назва закладу За 2021 рік
(днів відвідування)
За  2022 рік
(днів відвідування)
Дошкільний навчальний заклад № 1 8,2 7,6
Дошкільний навчальний заклад № 2 8,6 8,4
Дошкільний навчальний заклад № 3 7,6 6,7
Дошкільний навчальний заклад № 4 8,4 6,0
Дошкільний навчальний заклад № 6 7,6 6,7
Дошкільний навчальний заклад № 11 8,0 6,0
Дошкільний навчальний заклад № 14 7,5 6,4
Дошкільний навчальний заклад № 16 8,4 5,8
Дошкільний навчальний заклад №17 10,9 9,4
Дошкільний навчальний заклад №18 8,4 7,0
Дошкільний навчальний заклад №19 12,7 12,5
Дошкільний навчальний заклад №20 8,1 5,8
Бориславська гімназія № 6 6,9 5,6
Попелівський ЗЗСО 6,7 3,3
Ясенице-Сільнянська гімназія 4,4 1,2
     
 
Відхилення виникло у зв´язку з запровадженням військового стану  у 2022 році та відсутність відвідування дітьми дошкільних закладів.
 
По  дитячому  будинку  виконано  4,3 тис. діто –днів, фактична вартість  харчування  однієї  дитини  в  день  складає  54,59 грн.
 
Станом на 01 січня  2023 року в дитячому будинку утримується 1 група на 10 вихованців з штатною чисельністю 13,9 штатних одиниць. Тобто на одного вихованця припадає 1,39 штатних одиниць персоналу.
Слід відмітити, що протягом останніх років спостерігається тенденція до зменшення кількості вихованців.
  2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017 2018 2019 2020 2021 2022
Вихованці 26 26 26 27 21 21 19 19 13 13 12 12 10
Штатні одиниці 28 28 28 28,5 28,5 28,5 28 28 16,3 16,3 16,3 13,9 13,9
Кількість штатних одиниць на одного вихованця 1,08 1,08 1,08 1,06 1,36 1,36 1,47 1,47 1,25 1,25 1,36 1,16 1,39
 
 

 
Всього  по  установах  освіти (не враховуючи дитячу школу мистецтв) у тримується   1034,0  штатних  одиниць.
 
 За  звітний  період  виконано  80,3 тис. діто - днів  по  дитячих  дошкільних  установах  вартість  харчування  однієї  дитини  в  день   складає  26,68 грн.
По  загальноосвітніх  школах  по  харчуванню  виконано 48,2 тис. діто – днів. Станом на 01 січня 2023 року здійснюється безкоштовне харчування  дітей сиріт, дітей з малозабезпечених сімей, діти батьків учасників АТО, переміщених з тимчасово окупованих територій ,   вартість харчування цих дітей в день складає 25,0  грн.
 
За рахунок спеціального фонду проведено видатки в сумі 15142,7 тис.грн., в тому числі:
 видатки на оплата праці з нарахуваннями на заробітну плату проведені в сумі 941,4 тис.грн.;
видатки на продукти харчування проведені в сумі 2368,4 тис.грн.;
оплату комунальних послуг та енергоносіїв 5,5 тис.грн.;
інші видатки проведені в сумі 11670,5 тис.грн.;
капітальні видатки проведені в сумі 156,9 тис.грн.
 
Станом на 01 січня  2023 року по установах освіти кредиторська заборгованість за загальним фондом склала 45,3 тис.грн., в тому числі в розрізі напрямків:
за придбані предмети, матеріали, обладнання та інвентар – 3,1 тис.грн.;
по платі послуг ( крім комунальних) – 25,6 тис.грн.;
дослідження і розробки, окремі заходи по реалізації державних (регіональних)  програм   – 16,6 тис.грн.
 
            Дебіторська заборгованість відділу освіти міської ради станом на 01 січня 2023 року склала 423,1  тис.грн. та зросла проти початку року на 75,5 тис.грн., в тому числі в розрізі напрямків використання :
по оплаті комунальних послуг та енергоносіїв – 423,1 тис.грн..
 
Станом на 01 січня 2023 року по установах освіти відсутня дебіторська заборгованість по спеціальному фонду.
 
Кредиторська заборгованість по спеціальному фонду станом на 01 січня  2023 року склала 7,0 тис.грн., в тому числі в розрізі напрямків використання:
за придбані предмети, матеріали, обладнання та інвентар – 7,0 тис.грн.;
 
За рахунок бюджету міської територіальної громади  утримується дитяча школа мистецтв на утримання якої використано коштів за 2022 рік за загальним фондом  в сумі 8904,4 тис.грн.
 
По дитячій школі мистецтв утримується 62 штатні одиниці ( в тому числі за рахунок загального фонду 59 штатні одиниці та за рахунок спеціального фонду 3 штатні одиниці) з них : керівники - 2 штатні одиниці, спеціалісти – 4,5 штатні одиниці, інші – 4,5 штатні одиниці, педагогічні працівники - 51 штатна одиниця.
 
За звітний період 2022 року надійшло плати за навчання в школі в сумі  557,5 тис.грн. Середній розмір батьківської плати складає 144 грн.
 
За рахунок батьківської плати в дитячій школі мистецтв утримується 3 штатні одиниці педперсоналу , на утримання  яких використано кошти в сумі 263,6 тис.грн., що складає 90,5 відсотка всіх видатків по спеціальному фонду установи .
 
            Станом на 01 жовтня 2022 року у дитячій школі мистецтв навчається 376 учнів.
 Протягом звітного періоду 2022 року було звільнено 54 учнів від плати за навчання (100 відсотків)  на загальну суму 119,8 тис.грн.
 
 
ОХОРОНА ЗДОРОВ'Я
 
 На  утримання  установ  охорони  здоров'я по загальному фонду за 2022 рік  проведено видатків  в  13917,1 тис.грн. , що складає   72,5 відсотка до уточненого плану на 2022 рік.  
 
В тому числі в розрізі напрямків використання бюджетних коштів , а саме :
 
Напрямки використання Виконання за 2022 рік Виконання за 2021  рік Відхилення виконання 2022 року до виконання 2021 року
У грн. У відсотках
Багатопрофільна стаціонарна медична допомога населенню 8281,7 13715,4 -5433,7 -39,6
Стоматологічна допомога населенюю 3874,3 3990,8 -116,5 -2,9
Центалізовані заходи з лікування хворих на цукровий та нецукровий діабет 0,0 1393,2 -1393,2 -100,0
Забезпечення діяльності інших закладів у сфері охорони здоров"я 1761,1 1460,2 300,8 20,6
Всього 13917,1 20559,7 -6642,6 -32,3
 
В порівнянні з аналогічним періодом 2021 року видатки на охорону здоров'я скоротилися   на 6642,6 тис.грн. або на 32,3  відсотка .
 
 
+982,1 тис.грн.
  
 
-11,4%
В структурі видатків бюджету міста Борислава видатки на охорону здоров'я складають 4,5 відсотка . 
За рахунок коштів бюджету Бориславської міської територіальної громади за звітний період проведені видатки по комунальному некомерційному підприємству «Центральна міська лікарня м.Борислава»  в сумі 8281,7 тис.грн., в тому числі в розрізі напрямків використання :
на оплату комунальних послуг та енергоносіїв проведені видатки в сумі 7952,0 тис.грн. (оплату теплопостачання – 5000,8 тис. грн., оплату водопостачання та водовідведення – 341,9 тис.грн., на оплату електроенергії – 2521,5 тис.грн., на оплату природного газу – 30,0 тис.грн., на оплату інших комунальних послуг (дрова)-57,8  тис.грн.);
на придбання паливно-мастильних матеріалів – 79,8 тис.грн.;
на придбання медичного стерилізатора – 17,5 тис.грн.;
на придбання медикаментів – 182,4 тис.грн.;
на придбання продуктів харчування – 50,0 тис.грн.
 
За 2022 рік комунальне некомерційне підприємство «Центральна міська лікарня м.Борислава» отримала власних надходжень в сумі  5462,1 тис.грн., а саме в розрізі надходжень:
надходження грошових коштів від надання платних послуг згідно функціональних повноважень – 1799,2 тис.грн.;
надходження від господарської або виробничої діяльності – 277,6 тис.грн.;
плата за оренду майна – 192,5 тис.грн.;
інші джерела надходжень – 3192,8 тис.грн..
  В установах комунального некомерційного підприємства  «Центральна міська лікарня м.Борислава» функціонує 160 ліжок звичайного стаціонару та 33 ліжок денного стаціонару.
 
Штатна чисельність працівників станом на 01.01.2023 року становить  546,25 штатних одиниць  (вторинна медична допомога- 412,75 штатних одиниць, первинна медична допомога – 113,5 штатних одиниць, спецкошти- 20,0 штатних одиниць) проти 586,5 одиниць станом на 01.01.2022 року ( скоротилася на 40,25 штатних одиниць).  
На забезпечення безоплатного та пільгового відпуску лікарських засобів для населення отримано реєстрів на загальну суму 1403,3 тис.грн. ( виписано 1612 рецептів), а саме:
 
онкологічні захворювання – 164 рецепти на загальну суму – 222,1 тис.грн.;
особам з інвалідністю 1-2 групи – 46 рецепти на загальну суму – 20,3 тис.грн.;
особам з інвалідністю з дитинства 1-2 групи – 7 рецептів на загальну суму 1,6 тис.грн.;
артрит – 23 рецептів на загальну суму – 26,7 тис.грн;
ревматизм – 27 рецептів на загальну суму – 36,9 тис.грн.;
дитячий церебральний параліч – 14 рецептів на загальну суму – 15,9 тис.грн.;
міостепія, міопатія –47 рецепти на загальну суму – 31,8 тис.грн.;
діабет – 17 рецептів на загальну суму – 10,7 тис.грн.;
пересадка органів – 21 рецепт на загальну суму – 18,0 тис.грн.;
шизофренія та епілепсія – 472 рецепти на загальну суму – 446,8 тис.грн.;
хвороба Паркінсона – 391 рецепт на загальну суму – 376,0 тис.грн.;
ветеранам праці – 79 рецепти на загальну суму – 39,8 тис.грн.;
гіпопаратиреоз – 2 рецепти на загальну суму – 0,4 тис.грн.;
гематологія – 2 рецепти на загальну суму – 3,2 тис.грн.;
дітям з інвалідністю до 18 років – 18 рецептів на загальну суму – 11,2 тис.грн.;
інвалідність внаслідок війни та прирівняні до них – 112 рецепти на загальну суму – 36,9 тис.грн.;
учасникам бойових дій АТО – 57 рецепти на загальну суму – 24,0 тис.грн.;
стан після операції протезування клапанів серця – 4 рецепти на загальну суму – 0,7 тис.грн.;
пенсіонерам чи особам з інвалідністю, що отримують пенсію – 25 рецептів на загальну суму 19,2 тис.грн.;
бронхіальна астма – 9 рецептів на загальну суму – 7,3 тис.грн.;
фенілкетонурія – 1 рецепт на загальну суму – 1,7 тис.грн.;
учасникам війни та прирівняні до них 17 рецептів на загальну суму – 8,1 тис.грн.;
Аддісонова хвороба 1 рецепт на загальну суму – 0,8 тис.грн.;
психічні захворювання 56 рецептів на загальну суму  - 43,0 тис.грн.;
харчовий продукт хворих на фенілкетонурію 74 шт. на загальну суму - 254,5 тис.грн.
Загальні витрати на засоби медичного призначення для використання у амбулаторних та побутових умовах склала у звітному періоді   53,9 тис.грн.
   Протягом 2022 року профінансовано Національною службою здоров’я України первинну медичну допомогу згідно укладеного договору на  2022 рік про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій в розмірі 29950,2 тис.грн..
Дані кошти (28023,2 тис.грн.) були спрямовані на наступні видатки:
на оплату праці – 21634,7 тис.грн.;
на нарахування на заробітну плату – 4526,2 тис.грн.;
на придбання предметів, матеріалів, обладнання та інвентарю – 499,9 тис.грн.;
на придбання медикаментів та перев’язувальних матеріалів – 501,4 тис.грн.;
на оплату послуг (крім комунальних) – 793,5 тис.грн.;
на оплату відрядження – 67,6 тис.грн.;
     Згідно укладеного договору на 2022 рік та договору між Національною службою здоров’я України та  КНП «ЦМЛ м. Борислава» про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій для вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги було отримано протягом 2022 року коштів на загальну суму 65353,2 тис грн., за наступними пакетами, а саме:
пакет 3 «Хірургічні операції дорослим та дітям у стаціонарних умовах» - 4317,8 тис.грн.;
пакет 4 «Стаціонарна допомога дорослим та дітям без проведення хірургічних операцій» - 22490,9 тис.грн.;
пакет 7 «Медична допомога при пологах» - 5276,5 тис.грн.;
пакет 9 «Профілактика, діагностика, спостереження, лікування та реабілітація пацієнтів в амбулаторних умовах» - 7635,5 тис.грн.;
пакет 12 «Езофагогастродуоденоскопія» - 188,4 тис.грн.;
пакет 13 «Колоноскопія» - 153,8 тис.грн.;
пакет 22 «Лікування осіб із психічними та поведінковими розладами внаслідок вживання опіоїдів із використанням препаратів замісної підтримувальної терапії» - 235,4 тис.грн.;
пакет 35 «Ведення вагітності в амбулаторних умовах» - 1158,2 тис.грн.;
пакет 36 «Вакцинація від гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої корона вірусом SARS-CoV-2» - 808,7 тис.грн.;
пакет 47 «Хірургічні операції дорослим та дітям в умовах стаціонару одного дня» - 469,4 тис.грн.;
пакет 49 «Забезпечення збереження кадрового потенціалу для надання медичної допомоги» - 22618,5 тис.грн.
 
      Дані кошти були спрямовані на наступні видатки:
на оплату праці  – 52145,7 тис.грн.;
на нарахування на оплату праці – 11480,5 тис.грн.;
на придбання предметів, матеріалів, обладнання та інвентарю – 150,7 тис.грн.;
на придбання медикаментів та перев’язувальних матеріалів – 400,0 тис.грн.;
на продукти харчування – 342,9 тис.грн.;
на оплату послуг (крім комунальних) – 310,4 тис.грн.;
на оплату інших видатків – 73,1 тис.грн.;
на виплату пільгових пенсій – 330,6 тис.грн..
 
За 2022 рік виконано  48512 ліжко/днів в стаціонарах комунального некомерційного підприємства «Центральна міська лікарня м.Борислава»
Амбулаторні відвідування за звітний період склали  189638  відвідувань.
Вартість одного  ліжко/дня становить по медикаментах склала 5,91 грн., по харчуванню 8,28  грн.
Вартість одного амбулаторного відвідування (без первинної ланки) становить 2,27 грн.
Середня нарахована заробітна плата за  2022  рік  склала 12,430  тис.грн., в тому числі :
по первинній медичній допомозі – 16,234  тис.грн.;
по вторинній (спеціалізованій) медичній допомозі – 11,352 тис.грн.;
по власних надходженнях (кабінет профілактичних медичних оглядів)- 16,268 тис.грн..
На утримання комунального підприємства  «Комунальне некомерційне підприємство  «Стоматологічна поліклініка» з бюджету міської територіальної громади проведені видатки в сумі 3874,3  тис.грн., які були спрямовані на :
оплату праці з нарахуваннями на заробітну плату в сумі 3047,8 тис.грн.;
відщкодування видатків , пов»язаних із наданням стоматологічної допомоги пільговим категорія населення і сумі 825,9 тис.грн.;
оплату комунальних послуг та енергоносіїв в сумі 0,6 тис.грн..
Протягом звітного періоду забезпечено виконання 14490 амбулаторних відвідувань з них :
діти – 9634 відвідувань;
пільгові категорії дорослого населення 4856 відвідувань (учасники бойових дій – 645 відвідування, інваліди І-ІІ групи загального захворювання – 107 відвідувань, громадяни похилого віку (старше 70 років) – 4104 відвідувань).
Середня вартість одного відвідування за рахунок коштів бюджету міста складає 267 грн. 40 коп.
Дебіторська та кредиторська заборгованість за загальним фондом  станом на 01 січня  2023  року по установах охорони здоров»я відсутня.
По спеціальному фонду станом на 01 січня 2023  року проведені видатки в сумі 69,9 тис.грн., які були спрямовані на :
придбання основних засобів в сумі 69,9 тис.грн. ( придбання редуктора та електрокардіографа).
 
Дебіторська та кредиторська заборгованість за спеціальним  фондом  станом на 01 січня 2023 року по установах охорони здоров»я відсутня.
 
СОЦІАЛЬНИЙ   ЗАХИСТ
На  соціальний захист та соціальне забезпечення мешканців громади за   2022 рік за загальним фондом  використано  коштів в сумі 7205,7  тис.грн., що складає 99,2 відсотка до уточненого плану на 2022 рік.
Назва установи Виконання за 2022 рік Виконання за 2021 рік Відхилення виконання 2022 року до виконання 2021 року
тис.грн. відсотках
Видатки , які здійснюються з  бюджету громади 7205,7 7570,4 -364,7 -4,8
Всього 7205,7 7570,4 -364,7 -4,8
 
Видатки на соціальний захист та соціальне забезпечення в порівнянні з аналогічним періодом 2021 року зменшилися   на  364,7 тис.грн. або 4,8 відсотка.
 

 
 
+43,3%
Із   загальної суми видатків на виплату оплати праці і нарахування на заробітну плату використано  коштів в сумі 3713,5 тис.грн. – на  утримання 27,75 шт. одиниць працівників Бориславського міського центру надання соціальних послуг , які надали послуг за 2022 рік  847 одиноких непрацездатних громадян, в тому числі :відділенням соціальної допомоги вдома надано послуг 168 одиноким непрацездатних  громадян;
відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги надано послуги 326 малозабезпеченим самотнім пенсіонерам  ( засоби реабілітації, одяг бувший у вжитку, продукти харчування та надані перукарські та швацькі послуги);
  відділенням соціальної роботи надано послуги 353 особам.
 
 Середня заробітна плата по установах соціального захисту за 2022 рік склала  9,144 тис.грн. і зменшилася  проти аналогічного періоду минулого року на 5,6 відсотка.
За рахунок бюджету Бориславської міської територіальної громади за  2022 рік проведено видатків на виплату інших видатків по соціальному захисту населення ( допомог) в сумі 1164,7 тис.грн.,  а саме :
             на виплату одноразової грошової допомоги воїнам афганцям проведені видатки в сумі 31,5 тис.грн.;
             на виплату одноразової допомоги мешканцям міста за розпорядження голови проведені видатки в сумі 131,8 тис.грн.;
            на виплату одноразової грошової допомоги демобілізованих одному учаснику АТО – 4,0 тис.грн.;
            на виплату доплат до пенсії ветеранам УПА проведені видатки в сумі 84,0 тис.грн.;
            на виплату доплат до пенсіїї почесним громадянам міста проведені видатки в сумі 42,0 тис.грн.;
            на відшкодування витрат на поховання загиблих (померлих) під час проведення АТО – 94,1 тис.грн.;
            на виплату одноразової грошової допомоги мешканцям міста прийнятим на військову службу за контрактом проведені видатки в сумі 50,0 тис.грн.;
            на виплату одноразової допомоги для закупівлі обладнання на влаштування індивідуального опалення – 288,0 тис.грн.;
            на виплату грошової допомоги громадянам, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи – 54,2 тис.грн.;
            на відшкодування витрат на медичні препарати для ургентно хворих – 1,2 тис.грн;
            одноразова допомога сімям загиблих учасників АТО на встановлення пам’ятників – 60,0 тис.грн.;
            одноразова допомога сімям загиблих учасників АТО -85,0 тис.грн.;
            одноразова грошова допомога до Дня захисники Вітчизни – 139,5 тис.грн.;
            одноразова грошова допомога реабілітованим та потерпілим від політичних репресій – 47,0 тис.грн.;
            грошова допомога особам з інвалідністю – 45,0 тис.грн.;
            щорічна грошова допомога на житлово-комунальні послуги бійцям-добовольцям – 7,0 тис.грн.
 
            За рахунок бюджету міської територіальної громади за 2022 рік  проведено виплат грошової компенсації фізичним особам , які надають соціальні послуги громадянам похилого віку , інвалідам, дітям-інвалідам , хворим, які не здатні до обслуговування і потребують сторонньої допомоги в сумі 753,9 тис.грн.
           
За рахунок бюджету міської територіальної громади за 2022 рік  проведено видатків по відшкодуванню муніципальних субсидій , що надаються населенню на житлово-комунальні послуги пільговим категоріям громадян , які визначені рішенням міської ради, на суму 1040,6 тис.грн.
 
За рахунок бюджету міської територіальної громади за 2022 рік проведено видатків по наданню пільг окремим категоріям громадян з оплати послуг зв`язку в сумі 40,3 тис.грн..
 
За звітний період 2022 року за рахунок бюджету Бориславської міської територіальної громади проведені видатки, пов`язані з наданням підтримки внутрішньо перемішеним та/або евакуйованим особам у зв`язку із введенням воєнного стану в сумі 38,6 тис.грн.
 
За рахунок бюджету Бориславської міської територіальної громади за 2022 рік проведено видатків по компенсаційних виплатах на пільговий проїзд автомобільним транспортом окремим категоріям громадянв сумі 313,8 тис.грн..
 
Дебіторська та кредиторська заборгованість станом на 01.01.2023 року по програмах по соціальному захисту населення за загальним фондом  відсутня.
 
За рахунок спеціального фонду по установах соціального захисту населення за 2022 рік  проведені видатки в сумі 353,6 тис.грн., в тому числі:
 видатки за придбані продукти харчування проведені  в сумі 119,6 тис.грн.;
видатки за придбані медикаменти та перев’язувальні матеріали проведені в сумі 0,4 тис.грн.;
видатки на придбання предметів, матеріалів, обладнання та інвентарю проведені в сумі 233,6 тис.грн.
 
Дебіторська та кредиторська заборгованість станом на 01.01.2023 року по програмах по соціальному захисту населення за спеціальним фондом  відсутня.
 
КУЛЬТУРА
 
 За рахунок бюджету міської територіальної громади утримується заклад культури «Бориславська публічна бібліотека», міський палац культури,  історико-краєзнавчий музей.
  На утримання установ  культури по загальному фонду  за  звітний  період  використано  асигнування  в  сумі  12353,6  тис.грн.  або  95,6   відсотка  до  уточненого  плану 2022 рік, зокрема :
Назва установи Виконання 2022 рік Виконання 2021 рік Відхилення виконання 2022 року до виконання 2021 року
тис.грн. відсотках
Заклад культури Бориславська публічна бібліотека 5297,9 4827,3 470,6 9,7
Історико-краєзнавчий музей 844,0 782,3 61,6 7,9
Міський палац культури 4343,7 3979,4 364,3 9,2
Фінансова підтримка кінематографії 370,7 221,5 149,2 67,4
Інші культурно-освітні заклади та заходи 1397,2 1595,8 -198,6 -12,4
Інші заходи у галузі культури і мистецтва 100,0 674,6 -574,5 0,0
Всього 12353,6 12081,0 272,6 2,3
 
            В порівнянні з звітним періодом 2021 року видатки на утримання установ культури зросли  на 272,6 тис.грн. або 2,3 відсотка. 
 
+40,6%
 
+25,6%
 На  оплату праці  і  нарахування на заробітну плату використано  коштів  в  сумі  8472,0 тис.грн.,  або  68,6  відсотка  до  всіх  видатків  по  культурі.
 
 
-187,9 тис.грн.
Середня заробітна плата по установах культури за 2022 рік склала 8,410  тис.грн. і зросла проти минулого року на 7,8 відсотка.  
Видатки на оплату енергоносіїв та комунальних послуг проведені в сумі 1596,9 тис.грн., що складає 12,9  відсотка до всіх видатків на утримання установ культури.
 
Станом на 01 січня 2023 року утримується штатна чисельність працівників культури в кількості  69 штатні одиниці.
 
За рахунок бюджету міської територіальної громади по загальному фонду по закладу культури «Бориславська публічна бібліотека» утримується 36,25 штатних одиниць.
 За звітний період по закладу культури «Бориславська публічна бібліотека» надійшло платних послуг в сумі 19,6 тис.грн.
За рахунок спонсорів та централізованих поставок надійшло 2239 примірників книг на загальну суму 160,953 тис.грн.
Загальна кількість відвідувань за звітний період склала – 15,885  тисяч читачів та здійснено 275,907 тисяч книговидач.
 
За рахунок загального фонду бюджету по міському палацу культури утримується 27 штатних одиниць , а за рахунок спеціального фонду утримується 3 штатні одиниці.
По міському палацу культури було надано платних послуг на загальну суму 109,6 тис.грн., з них за оренду майна надійшло коштів в сумі 84,1 тис.грн., плати за послуги, що надаються палацом культури надійшло коштів в сумі 25,0 тис.грн.
 Загальна кількість відвідувачів за звітний період склала 35,844 тис.осіб . Середня вартість квитка склала 20,0 грн. Проведено за звітний період 294 культ-масових заходів.
 
 По історико-краєзнавчому музею за рахунок загального фонду утримується 5,75 штатних одиниць.
За звітний період надійшло плати за послуги , що надаються бюджетними установами в сумі 16,0 тис.грн.
 За 2022 рік музей відвідало 3050 відвідувачів з них: 1298 пільгові категорії та 1752 відвідувача по квитках. Середня вартість квитка складає 9,14 грн.
 
За 2022 рік за рахунок спеціального фонду по установах культури проведені видатки в сумі 230,8 тис.грн., в тому числів розрізі видатків:
 поточні видатки проведені в сумі 137,7 тис.грн. ( предмети обладнання інвентар – 101,0 тис.грн., оплата інших послуг (крім комунальних) – 34,4 тис.грн., видатки на відрядження – 0,5 тис.грн., інші поточні 1,8 тис.грн.);
капітальні видатки – 93,1 тис.грн.
 
Станом на 01 січня 2023 року по установах культури кредиторська заборгованість по загальному фонду 25,5 тис.грн., в тому числі в розрізі напрямків використання:
за придбані предмети, матеріали, обладнання та інвентар – 25,5 тис.грн.;
 
Дебіторська заборгованість за загальним фондом  на 01 січня 2023 року по установах культури складає 0,1 тис.грн.
 
     Дебіторська та кредиторська  заборгованість станом на 01 січня 2023 року по спеціальному фонду відсутня.
     
За рахунок бюджету Бориславської міської територіальної громади в звітному періоді  проведені видатки на фінансову підтримку КНП «Міський парк культури та відпочинку» в сумі 1397,2 тис.грн.
 
За рахунок бюджету Бориславської міської територіальної громади в звітному періоді проведені видатки на фінансову підтримку КП «Кінотеатр «Каменяр» в сумі 370,7 тис.грн.
 
 
ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА І СПОРТ
 
На фізичну культуру і спорт по загальному фонду за 2022 рік використано коштів в сумі 9347,5 тис. грн. , що складає 99,7 відсотка до уточненого плану на 2022 рік.
Зокрема:
Назва установи Виконання за 2022 рік Виконання за 2021 рік Відхилення виконання 2022 року до виконання 2021 року
тис.грн. відсотках
Утримання та навчально-тренувальна робота комунальних дитячо-юнацьких спортивних шкіл (утримання ДЮСШ) 6120,8 4657,1 1463,7 31,4
Проведення навчально-тренувальних зборів та змагань 89,7 249,6 -159,9 -64,1
Фінансова підтримка дитячо-юнацьких спортивних шкіл фізкультурно-спортивних товариств ( ДЮСШ "Атлант") 0,0 1013,8 -1013,8 -100,0
Утримання та фінансова підтримка спортивних споруд (КП СОК "Нафтовик") 2039,3 1421,2 618,1 43,5
Підтримка спорту вищих досягнень та організацій, які здійснюють фізкультурно-спортивну діяльність в регіоні 1097,7 1021,5 76,2 7,5
Всього 9347,5 8363,3 984,2 11,8
 
            В порівнянні з аналогічним періодом минулого року видатки на фізичну культуру і спорт  зросли на 984,2 тис.грн. або 11,8 відсотка.

За звітний період на утримання дитячої юнацької школи використано бюджетних коштів в сумі 6120,8 тис.грн.
 
29,3%
На оплату праці та нарахування на заробітну плату використано коштів в сумі 5033,9  тис. грн. або 82,2  відсотка видатків на утримання дитячої юнацької спортивної школи.
+30,7%
Середня заробітна плата по установах фізичної культури складає  8,721  тис.грн. і зросла проти аналогічного періоду минулого року на 27,6 відсотка.На оплату енергоносіїв та комунальних послуг проведені видатки в сумі 887,5 тис.грн., що складає 14,5 відсотка усіх видатків на утримання дитячої юнацької спортивної школи.
 
За звітний період з бюджету міста Борислава на фінансову підтримку КЗ СОК «Нафтовик» використано коштів в сумі 2039,3 тис.грн.
 
            На підтримку спорту вищих досягнень та організацій, які здійснюють фізкультурно-спортивну діяльність в регіоні використано коштів в сумі 1097,7 тис.грн.
 
Станом на 01 січня 2023 року по установах фізичної культури та спорту відсутня дебіторська та кредиторська заборгованість по загальному фонду.
 
Станом на 01 січня 2023 року по установах фізичної культури та спорту відсутня дебіторська та кредиторська заборгованість по спеціальному  фонду.
 
 
ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНЕ ГОСПОДАРСТВО
 
    Видатки на житлово-комунальне господарство за звітний період  2022 року склали 35097,2  тис.грн., в тому числі:
по загальному фонду – 35097,2 тис.грн..
З них:
Назва установи Виконання за 2022 рік Виконання за 2021 рік Відхилення за 2022 року до виконання за 2021 року
тис.грн. відсотках
Організація благоустрою населених пунктів 29706,4 27901,4 1805,0 6,5
Відшкодування різниці між розміром ціни (тарифу) на житлово-комунальні послуги, що затверджувалися або погоджувалися рішенням місцевого органу виконавчої влади та органу місцевого самоврядування, та розміром економічно обґрунтованих витрат на їх виробницт 5390,8 6592,0 -1201,2 -18,2
Інша діяльність у сфері житлово-комунального господарства 0,0 0,0 0,0 0,0
Всього 35097,2 34493,4 603,8 1,8
 
           В порівнянні з аналогічним періодом минулого року видатки на житлово-комунальне господарство скоротилися на 603,8 тис.грн. або 1,8 відсотка.
 
 
 
+73,5%
  

По благоустрою міста проводилось прибирання вулиць міста , вивезення вуличного сміття , зрізка аварійних дерев , озеленення території, експлуатація та ремонт вуличного освітлення.
 
 
+1617,9 тис.грн.
            За звітний період 2022 року було проведено видатки по благоустрою міста на суму 29706,4 тис.грн. в розрізі комунальних служб  :
+287,9 тис.грн.
 по КП «Еко-місто» – 21961,2 тис.грн.; по КП «Зелений світ» - 4526,3 тис.грн.;
 по КП «Бориславсвітло» - 1892,7  тис.грн.;
по благоустрою території біля адміністративного преміщення міської ради – 299,7 тис.грн.;
 по оплаті вуличного освітлення за спожиту електроенергію – 1026,5 тис.грн..
 
Протягом звітного періоду  2022 року проводилися видатки на відшкодування різниці між розміром ціни (тарифу) на житлово-комунальні послуги, що затверджувалися або погоджувалися рішенням місцевого органу виконавчої влади та органу місцевого самоврядування, та розміром економічно обґрунтованих витрат на їх виробницто в сумі 5390,8 тис.грн., в тому числі в розрізі комунальних підприємств міста:
по КП «Вододар» - 4990,8 тис.грн.;
по КП «Бориславтеплоенерго» - 400,0 тис.грн.
 
Дебіторська та кредиторська заборгованість по житлово-комунальному господарству станом на 01 січня  2023 року за загальним  фондом відсутня.
 
Протягом звітного періоду з бюджету міста Борислава надавалася фінансова підтримка комунальному некомерційному підприємству «Центр екології, туризму та сталому розвитку»  в сумі  1182,8 тис.грн.
 
По програмі утримання та розвиток автомобільних доріг та дорожньої інфраструктури за рахунок коштів бюджету Бориславської міської територіальної громади  проведені видатки в сумі 1583,8 тис.грн. за загальним фондом, в тому числі в розрізі напрямків використання:
відновлювальні роботи асфальтного покриття дороги на вулиці Коваліва в місті Бориславі Львівської області – 395,6 тис.грн.;
відновлювальні роботи та експлуатаційне утримання дороги по вулиці Коваліва у місті Бориславі Львівської області ( поточний ремонт дороги пневмноструменевим методом) – 150,0 тис.грн.;
відновлювальні роботи та експлуатація  утримання дороги по вулиці С.Бандери в місті Бориславі Львівської області ( поточний ремонт дороги пневмноструменевим методом) – 112,7 тис.грн.;
відновлювальні роботи та експлуатація  утримання дороги по вулиці Трускавецькій  в місті Бориславі Львівської області ( поточний ремонт дороги пневмноструменевим методом) – 126,0 тис.грн.:
виготовлення проектно-кошторисної документації на відновні роботи асфальтного покриття дороги по вулиці Коновальця у місті Бориславі Львівської області – 53,8 тис.грн.;
виготовлення проектно-кошторисної документації на відновні роботи асфальтного покриття дороги по вулиці Транспортній у місті Бориславі Львівської області – 50,3 тис.грн.;
відновні роботи асфальтного покриття дороги по вулиці Ірини Сеник у місті Бориславі Львівської області – 670,0 тис.грн.;
виготовлення проектно-кошторисної документації на відновні роботи асфальтного покриття дороги по вулиці Яворницького у місті Бориславі Львівської області – 25,4 тис.грн..
 
 
По програмі утримання та розвиток автомобільних доріг та дорожньої інфраструктури за рахунок трансфертів з інших місцевих бюджетів  проведені видатки в сумі 999,2 тис.грн. за загальним фондом, в тому числі в розрізі напрямків використання:
відновні роботи асфальтного покриття дороги по вулиці Ірини Сеник у місті Бориславі Львівської області – 999,2 тис.грн.
 
            За рахунок спеціального фонду бюджету Бориславської міської територіальної громади за 2022 рік проведено видатки в сумі 12490,9 тис.грн.
           
За рахунок залишку субвенції з державного бюджету на соціально-економічний розвиток окремих територій, який склався на 01.01.2022 року проведені видатки в сумі 2322,5 тис.грн, в тому числі на :
проведення робіт по реконструкції мереж вуличного освітлення по вул. Дрогобицькій в м.Бориславі проведені видатки в сумі 2322,5 тис.грн..
 
По програмі утримання та розвиток автомобільних доріг та дорожньої інфраструктури за рахунок коштів бюджету Бориславської міської територіальної громади по спеціальному фонду проведені видатки в сумі 2032,7 тис.грн., в тому числі:
на капітальний ремонт проїзної частини дороги по вуиці Дорошенка в місті Бориславі Львівської області- 1598,7 ти.грн.;
на капітальний ремонт проїзної частини дороги по вуиці Коваліва в районі магазину АТБ та будинків №14а, №41-31 в місті Бориславі Львівської області- 434,0 ти.грн.
 
За рахунок надходжень до цільового фонду проведено видатки в сумі 1396,2 тис.грн., в тому числі в розрізі напрямків використання:
на відновлювальні роботи асфальтного покриття дороги на вулиці Степана Бандери в місті Бориславі Львівської області (поточний ремонт) – 668,2 тис.грн.;
відновлювальні роботи та експлуатаційне утримання вулиці Степана Бандери в місті Бориславі Львівської області ( поточний ремонт пневноструменним методом) – 409,7 тис.грн.;
на проведення поточного ремонту вулиць міста Борислава Львівської області для комунального підприємства «Еко місто» - 271,1 тис.грн.;
на придбання обладнання для комунального некомерційного підприємства «Екоцентр Борислава» 47,2 тис.грн..
 
На виконання Програми фінансової підтримки та збереження майна комунальних підприємств на 2022 рік проведені видатки з бюджету Бориславської міської територіальної громади, як внески до статутного капіталу суб`єктів господарювання в сумі 5176,4 тис.грн., в тому числі в розрізі підприємств:
КП «Вододар» - 2218,6 тис.грн.;
КП «Бориславтеплоенерго» - 2902,6 тис.грн.;
КП «Бориславсвітло» - 25,2 тис.грн.;
КП «Зелений світ» - 30,0 тис.грн.
 
За рахунок коштів екологічного фонду Бориславської міської територіальної громади проведені видатки в сумі 93,4 тис.грн., в тому числі в розрізі напрямків використання :
співфінансування проєкту "Моніторинг атмосферного повітря в  м.Бориславі" – 31,1 тис.грн.;
поточний ремонт берегоукріплення лівого берегу річки Понерла в районі вулиці Симоненка ( виготовлення проєктно-кошторисної документації) – 12,4 тис.грн.;
придбання сміттєвих баків ( благоустрій та санітарна очистка міста) – 49,9 тис.грн..
 
Станом на 01.01.2023 року кредиторська заборгованість по видатках спеціального фонду бюджету Бориславської міської територіальної громади склала 499,2 тис.грн..
 
 
Секретар міської ради                                                                                   Юрій ХИМИН