ГОЛОСУВАННЯ ЗА ПРОЕКТ РІШЕННЯ: № 764-mr6-2023

БОРИСЛАВСЬКА МІСЬКА РАДА ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

РІШЕННЯ
 
                     2023 року м.Борислав                               №   
 
Про виконання бюджету Бориславської
міської територіальної громади за січень-
вересень 2023 року
 
Відповідно до ч.4.ст.80 Бюджетного кодексу України, п.23 ч.1 ст.26 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”, заслухавши звіт виконавчого комітету міської ради про підсумки виконання бюджету Бориславської міської територіальної громади  за січень-вересень 2023 року, беручи до уваги рішення постійної комісії з питань планування бюджету і фінансів, економіки, здійснення державної регуляторної політики від _________2023 року №___ та листа начальника фінансового управління міської ради від  27 жовтня  2023 року №01-35/761 ,  міська рада
        
ВИРІШИЛА :
 
1.Затвердити звіт начальника фінансового управління  Бориславської міської ради Петріва Юрія про підсумки виконання бюджету Бориславської міської територіальної громади  за січень-вересень 2023  року, в тому числі:
  1. за доходами в сумі 305318,5 тис.грн., за загальним фондом в сумі 288832,1 тис.грн. і спеціальним фондом в сумі 16386,4 тис.грн.;
  2.  за видатками в сумі 267563,5 тис.грн., в тому числі за загальним фондом в сумі 239332,8 тис.грн. та спеціальним фондом в сумі 28230,7 тис.грн., що додається
 
2 Управлінню комунальної власності, земельних відносин та архітектури міської ради (Любомир Бреньо) :
2.1) вжити заходів щодо недопущення зменшення надходжень до бюджету Бориславської міської територіальної громади орендної плати за комунальне майно у порівнянні з минулим роком.
2.2) забезпечити:
  виконання плану надходжень від орендної плати за користування цілісним  майновим комплексом та іншим майном, що перебуває в комунальній власності;
облік за наданням земельних ділянок в оренду чи користування юридичним та фізичним особам;
 контроль за своєчасністю заключення та передачею на облік до головного управління Державної податкової служби у Львівській області договорів оренди земельних ділянок несільськогосподарського призначення;
 виконання плану надходжень від орендної плати за земельні ділянки, що перебувають у комунальній власності, не допускаючи при цьому зменшення надходжень у порівнянні з минулим роком;
належний контроль за збереженням майна, що перебуває у комунальній власності;
формування та наповнення бази власників земельних ділянок, орендарів земельних ділянок на виконання Меморандумів про співпрацю та взаємодію між Головним управлінням Державної податкової служби у Львівській області та територіальними громадами;
формування бази власників земельних паїв .
 
 
3. Комісії з питань   забезпечення  і повноти своєчасності  сплати податків та погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій і стипендій та інших соціальних виплат  (Світлана Солоненко):
3.1) проводити:
роботу із погашення заборгованості із заробітної плати та сплати платежів до бюджетів усіх рівнів;
заслуховування платників акцизного податку, що дупустили зменшення надходжень у порівнянні з аналогічним періодом минулого року;
постійний моніторинг сплати податку на доходи фізичних осіб до бюджету територіальної громади з метою виявлення фактів зміни зарахування даного надходження до інших бюджетів;
3.2) заслуховувати спільно з Дрогобицьким управлінням головного управління Державної податкової служби у Львівській області  керівників підприємств та організацій , які зменшили сплату податків до бюджетів територіальних громади в порівнянні з відповідним періодом минулого року та у яких мінімальна заробітна плата менше визначеного законодавством мінімального рівня;
 
4. Реокмендувати Головному управлінню Державної податкової служби у Львівській області:
4.1) вжити заходів щодо :
погашення наявної на 01.10.2023 року та недопущення виникнення поточної заборгованості з платежів до бюджету територіальної громади;
повноти оподаткування доходів фізичних та юридичних осіб, виявлення фактів уникнення від оподаткування, недопущення збільшення заборгованості перед бюджетом міської територіальної громади та забезпечити виконання планових показників із надходжень до бюджету;
4.2) забезпечити :
виявлення найманих працівників, праця яких використовується роботодавцями без належного їх оформлення;
щомісячний моніторинг нарахування і сплати акцизного податку з кінцевих продаж;
виконання планових показників по податку на нерухоме майно, відмінне від земельних ділянок;
виконання планових показників, затверджених у бюджеті територіальної громади;
виконання вимог доручення голови Львівської облдержадміністрації від 02.04.2021 року №12/0/6-21 в частині обміну інформацією необхідної для розширення бази оподаткування;
 
5. Фінансовому управлінню міської ради (Юрій Петрів) :
5.1) спільно з Головним управлінням Державної податкової служби у Львівській області:
  посилити роботу з легалізації виплати заробітної плати у небюджетній сфері, вжити заходів щодо забезпечення в повному обсязі надходжень податку на доходи фізичних осіб до бюджету;
5.2) запровадити постійний контроль за правильністю зарахування податків та платежів до бюджету міської територіальної громади і забезпечити вчасне виявлення та усунення випадків неправильного зарахування доходів бюджету;
5.3) здійснювати:
аналіз фактичних надходжень податків і зборів (податку на доходи фізичних осіб, податку на майно відмінне від земельної ділянки, податку на майно  в частині плати за землю, єдиного податку) до бюджету міської  територіальної громади у розрізі платників;
аналіз фактичних надходжень акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів;
аналіз власних надходжень бюджетних установ;
проведення роботи з  платниками (юридичні фізичні особи), які допустили заборгованість до бюджету Бориславської міської територіальної громади по сплаті податку на доходи фізичних осіб, єдиного податку, податку на майно відмінного від земельної ділянки;
постійний моніторинг за сплатою податкових надходжень платниками до бюджету Бориславської міської територіальної громади;
постійний контроль за споживанням енергоносіїв в натуральних одиницях по бюджетних установах, що фінансуються за рахунок коштів бюджету Бориславської міської територіальної громади;
щомісячний моніторинг фонду заробітної плати установ, що фінансуються за рахунок бюджету Бориславської міської територіальної громади;
щомісячно моніторинг виконання  Плану заходів щодо погашення дефіциту бюджету міської територіальної громади на оплату праці у 2023 році, затвердженого розпорядженням міського голови від 25 січня 2023 року № 15-р .
5.4) забезпечити :
аналіз отриманої інформації від Головного управління Державної податкової служби у Львівській області на виконання доручення голови Львівської облдержадміністрації від 02.04.2021 року №12/0/6-21 з метою отримання додаткових надходжень до бюджету Бориславської міської територіальної громади;
забезпечення прогнозування дохідної та видаткової частини бюджету Бориславської міської територіальної громади в умовах воєнного стану  у зв’язку з ввнесенням змін до бюджетного законодавства ;
першочергове фінансування заходів територіальної оборони, захисту безпеки населення та функціонування бюджетної сфери (оплати праці працівників бюджетних установ, оплати комунальних послуг і енергоносіїв та інших захищених відатків), комунальних підприємств у період воєнного стану;
подання до 01 грудня 2023 року проекту рішення міської ради «Про бюджет Бориславської міської територіальної громади на 2024 рік» з пояснювальною запискою до нього з урахуванням фінансових можливостей та пріоритетності видатків в умовах воєнної агресії , не допускаючи планування не критично важливих видатків і зростання чисельності працівників бюджетних установ;
планування та фінансування видатків нового будівництва, реконструкції, капітального та поточного ремонтів інфраструктурних об’єктів комунальної власності виключно з високим відсотком готовності та за наявності вільного фінансового ресурсу;
5.5) спільно з старостами сіл, які увійшли до складу Бориславської міської територіальної громади організувати роботу щодо погашення заборгованості по сплаті податку на майно відмінне від земельної ділянки, податку на майно в частині плати за землю юридичними та фізичними особами, які розташовані на території сіл.
 
6. Відділу освіти міської ради (Елла Качмарчик):
6.1) встановити щомісячний контроль за недопущенням понадлімітного споживання установами освіти, що фінансуються за рахунок бюджету міської територіальної громади, енергоносіїв у натуральних одиницях;
6.2) проводити щомісячний аналіз споживання енергоносіїв в натуральних одиницях на виконання протокольного доручення міського голови від 02 січня 2023 року;
6.2) забезпечити:
збільшення обсягу власних надходжень;
погашення дебіторської заборгованості, яка виникла  по власних надходженнях установ освіти, зокрема  платі за послуги, що надаються бюджетними установами станом на 01 жовтня 2023 року;
виконання Плану заходів щодо погашення дефіциту бюджету міської територіальної громади на оплату праці, затвердженого розпорядженням міського голови від 25 січня 2023 року № 15-р;
перегляд кількості педагогічних ставок в закладах загальної середньої освіти та приведення їх у відповідність до вимог  постанови Кабінету Міністрів України від 30 грудня 2022 року № 1472 «Деякі питання розподілу обсягу освітньої субвенції на 2023 рік»;
проведення аналізу відвідуваності дітей дошкільного віку  в гімназії № 6, Попелівському ЗЗСО та Ясенице-Сільнянській гімназії з метою доцільності функціонування дошкільних груп в цих закладах;
з метою ефективного використання бюджетних коштів в термін до 01 грудня 2023 року вивчити питання щодо доцільності функціонування дитячого будинку «Оріана»;
в термін до 01 січня 2024 року:
 вивчити питання щодо пониження ступенів закладів загальної середньої освіти з низькою наповненістю учнів (гімназія № 6 та гімназія № 9)  для забезпечення надання лише початкової освіти;
вивчити питання пониження ступеня Урізького ЗЗСО до рівня гімназії (1-9 класи);
вивчити питання довезення учнів шкільним автобусом для забезпечення навчального процесу в  сільській місцевості;
недопущення нарощування кредиторської заборгованості у зв'язку з обмеженістю фінансового ресурсу.
 
7   Управлінню житлово-комунального господарства та енергозбереження  міської ради (Роман Корпан):
7.1) забезпечити:
контроль за цільовим використанням коштів бюджету територіальної громади, що виділяються на фінансування програми розвитку житлово-комунального господарства та благоустрою територіальної громади  не допускаючи при цьому реєстрації та взяття на облік бюджетних зобов’язань без відповідних бюджетних призначень;
контроль за відображенням в обліку комунальних підприємств обсягу завершеного будівництва, реконструкції, капітального ремонту та збільшення обсягів статутного капіталу;
контроль за використання коштів бюджету Бориславської міської територіальної громади виділених на виконання Програм відшкодування різниці між розміром ціни (тарифу) на житлово-комунальні послуги, що затверджувалися або погоджувалися рішенням місцевого органу виконавчої влади  та органу місцевого самоврядування, та розміром економічно обгрунтованих витрат на їх виробництво (надання);
недопущення нарощування кредиторської заборгованості у зв'язку з обмеженістю фінансового ресурсу;
в термін до 01 січня 2024 року затвердити бюджетні програми видатки по яких будуть фінансуватися у 2024 році.
 
8. Комунальному некомерційному підприємству "Центральна міська лікарня міста Борислава" Бориславської міської ради  (Михайло Горинь):
8.1) встановити щомісячний контроль за недопущенням понадлімітного споживання установами охорони здоров'я, що фінансуються за рахунок бюджету територіальної громади , енергоносіїв у натуральних одиницях;
8.2) не допускати виникненню простроченої заборгованості по оплаті праці з нарахуваннями працівникам комунального некомерційного підприємства "Центральна міська лікарня міста Борислава" Бориславської міської ради;
8.3) забезпечити :
цільове та ефективне використання коштів бюджету Бориславської міської територіальної громади виділених на фінансування Програми  безоплатного та пільгового відпуску лікарських засобів за рецептами лікарів амбулаторного лікування окремих груп населення та за певними категоріями захворювань за рецептами виписаними сімейними лікарями-фізичними особами підприємцями;
внесення електронних медичних записів лікарями комунального некомерційного підприємства "Центральна міська лікарня міста Борислава" Бориславської міської ради ;
виконання вимог постанови Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2023 року № 174 «Деякі питання організації спроможної мережі закладів охорони здоров’я»;
виконання пункту 2 рішення міської ради від 26 січня 2023 року №1201 «Про звіт директора КНП «Центральна міська лікарня міста Борислава»;
виконання середньострокового плану розвитку комунального некомерційного підприємства «Центральна міська лікарня міста Борислава» на 2023 рік;
проводити щомісячний аналіз споживання енергоносіїв в натуральних одиницях на виконання протокольного доручення міського голови від 02 січня 2023 року;
виконання доручення міського голови від 23 червня 2023 року № 26;
в термін до 01 січня 2024 року затвердити бюджетні програми видатки по яких будуть фінансуватися у 2024 році
 
9. Управлінню культури, молоді, фізичної культури та спорту міської ради (Володимир Рахель) :
9.1) забезпечити:
щомісячний контроль за недопущенням понадлімітного споживання установами культури, що фінансуються за рахунок бюджету міської територіальної громади, енергоносіїв у натуральних одиницях;
проведення щомісячного аналізу споживання енергоносіїв в натуральних одиницях на виконання протокольного доручення міського голови від 02 січня 2023 року;
погашення дебіторської заборгованості, яка виникла  по власних надходженнях установ культури, зокрема, платі за послуги, що надаються бюджетними установами станом на 01 жовтня 2023 року;
в термін до 01 січня 2024 року затвердити бюджетні програми видатки по яких будуть фінансуватися у 2024 році;
            9.2) недопущення нарощування кредиторської заборгованості у зв'язку з обмеженістю фінансового ресурсу.
 
10) Управлінню праці та соціального захисту населення міської ради    (Віталій Плоскодняк) :
10.1) здійснювати контроль за ефективним витрачанням бюджетних коштів та вживати заходів щодо недопущення зростання протермінованої дебіторської та кредиторської заборгованості;
10.2) недопущення нарощування кредиторської заборгованості у зв'язку з обмеженістю фінансового ресурсу;
10.3) забезпечити в термін до 01 січня 2024 року затвердити бюджетні програми видатки по яких будуть фінансуватися у 2024 році
 
11. Контроль за виконанням цього рішення покласти на першого заступника міського голови Романа Садлівського,  заступників міського голови Світлану Солоненко, Роксоляну Гарасимів, згідно з розподілом їх функціональних обов'язків     та постійну комісію з питань планування бюджету і фінансів , економіки, здійснення державної регуляторної політики (Руслан Зелінський).
 
 
Міський голова                                                                                   Ігор ЯВОРСЬКИЙ.

                                                                                                                                                                   
                                                                                                       ЗАТВЕРДЖЕНО
                                                                                   рішення міської ради
                                                                                    2023 року №
ЗВІТ
ПРО ПІДСУМКИ  ВИКОНАННЯ  БЮДЖЕТУ БОРИСЛАВСЬКОЇ МІСЬКОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ ЗА СІЧЕНЬ-ВЕРЕСЕНЬ 2023 РІК.
 
ДОХОДИ БЮДЖЕТУ БОРИСЛАВСЬКОЇ МІСЬКОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ.
 
За січень-вересень 2023 року  до загального та спеціального фондів бюджету Борислвської міської територіальної громади надійшло надходжень  в сумі 305318,5  тис. грн. , що складає  98,8 відсотка доплану на січень-вересень 2023 року та 74,5 відсотка  уточненого плану на 2023 рік.
Зокрема :
 до загального фонду надійшло надходжень в сумі   288932,1 тис.грн. , що складає 106,2 відсотка до плану на січень-вересень 2023 року та 79,6 відсотка  до уточненого плану на 2023 рік ;
 до спеціального фонду надійшло надходжень 16386,4  тис.грн., що складає 44,6 відсотка до плану на січень-вересень 2023 року та  35,0 відсотків до уточненого плану на 2023 рік .
 
В порівнянні з аналогічним періодом 2022 року надходження  до  бюджету міської територіальної громади ( за загальним та спеціальним фондом) за  звітний період 2023 року  зросли   на 51673,3   тис. грн. або на 20,4  відсотка , а видатки за загальним та спеціальним фондом зросли   у порівнянні з аналогічним періодом року зросли на 42862,0 тис.грн. або  19,1 відсотка.   
 
Показники Січень-вересень  2020 року Січень-вересень 2021 року Січень-вересень 2022 року Січень-вересень 2023 року
Доходи (загальний та спеціальний фонди)
 
195836,6 264845,2 253645,2 305318,5
Видатки загальний та спеціальний фонди
 
178950,3 234280,1 224701,5 267563,5
 
 

 
+18,8%
Доходи +32%
Видатки +31,3 %
Доходи +14.4%
Видатки +4,3%
 
Видатки - -32877,1 тис.грн
.
Податкових та неподаткових надходжень до бюджету Бориславської міської територіальної громади за звітний період  2023 року  по загальному фонду  надійшло в сумі 179378,8 тис.грн., що складає 110,7 відсотка до уточненого плану на січень-вересень 2023 року та 81,9 відсотка до плану на 2023 рік.
Показники  Січень-вересень 2020 року Січень-вересень 2021 року Січень-вересень 2022 року Січень-вересень 2023 року
Податкові та неподаткові надходження 129152,9 150058,4 156814,3 179378,8
 
В порівнянні з аналогічним періодом 2022 року надходження зросли 22564,4 тис.грн. або 14,4 відсотка, а в порівнянні з 2021 роком на 29320,4 тис.грн., або 19,5 відсотка.
 
+13,0%
+31,7%
 
Тобто план за січень-вересень 2023 року перевиконано бюджет Бориславської міської територіальної громади   на суму 17303,0 тис.грн або на  10,7 відсотка.
 
Очікуване виконання дохідної частини бюджету Бориславської міської територіальної громади за 2023 рік складе 232718,4 тис.грн.
 
Аналізом структури надходжень податкових та неподатковихнадходжень встановлено, що найбільша частка в структурі надходжень припадає на  податок та збір на доходи фізичних осіб 52,4 відсотки (94006,8 тис.грн.), місцеві податки та збори, що сплачуються (перераховуються) згідно з Податковим кодексом України  37,7 відсотка (67706,9 тис.грн.), внутрішні податки на товари та послуги  4,3 відсотка (7696,1 тис.грн.), рентна плата та плата за використання інших природних ресурсів  3,8 відсотка ( 6834,1 тис.грн.).
Код класифікації доходів Назва надходжень Фактичні надходження за січень-вересень 2023 року Відсоток у структурі надходжень
11010000 Податок та збір на доходи фізичних осіб 94006,8 52,4
11020000 Податок на прибуток підприємств   77,8 0,0
13000000 Рентна плата та плата за використання інших природних ресурсів  6834,1 3,8
14000000 Внутрішні податки на товари та послуги   7696,1 4,3
18000000 Місцеві податки та збори, що сплачуються (перераховуються) згідно з Податковим кодексом України 67706,9 37,7
21000000 Доходи від власності та підприємницької діяльності   288,6 0,2
22010000 Плата за надання адміністративних послуг 1576,7 0,9
22080000 Надходження від орендної плати за користування цілісним майновим комплексом та іншим державним майном   774,7 0,4
22090000 Державне мито   37,7 0,0
22130000 Орендна плата за водні об`єкти (їх частини), що надаються в користування на умовах оренди Радою міністрів Автономної Республіки Крим, обласними, районними, Київською та Севастопольською міськими державними адміністраціями, місцевими радами  2,3 0,0
24000000 Інші неподаткові надходження   377,1 0,2
Всього податкових та неподаткових надходжень 179378,8 100,0
 
               
За звітний період 2023 року до бюджету Бориславської міської територіальної громади надійшло з державного бюджету та інших бюджетів офіційних трансфертів за загальним фондом в сумі 109553,3 тис.грн., що складає 99,5 відсотків до уточненого плану на звітний період  2023 року та 77,3 відсотка до уточненого плану на 2023 рік , зокрема :
            базової дотації з державного бюджету надійшло в сумі  36492,3  тис.грн., що складає 100,0 відсотків до плану на січень-вересень 2023 року та 75 відсотків до плану на 2023 рік ;
                додаткової дотації з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення повноважень органів місцевого самоврядування на деокупованих, тимчасово окупованих та інших територіях України, що зазнали негативного впливу у зв`язку з повномасштабною збройною агресії надійшло в сумі  1864,5  тис.грн., що складає 100,0 відсотків до плану на січень-вересень 2023 року та 100,0 відсотків до плану на 2023 рік ;
                субвенції з державного бюджету надійшло в сумі 61903,4 тис.грн. або 100,0 відсотків до плану на січень-вересень 2023 року та 76,7 відсотка до плану на 2023 рік;
                інших дотації з місцевого бюджету надійшло в сумі  72,4  тис.грн., що складає 100,0 відсотків до плану на січень-вересень 2023 року та 100,0 відсотків до уточненого плану на 2023 рік ;
 субвенцій з інших бюджетів надійшло  в сумі 9220,7 тис.грн., що складає  94,2  відсотка до плану на січень-вересень 2023 року та 88,6 відсотка до уточненого плану на 2023 рік.
Зокрема:
Показники  Січень-вересень 2020 року Січень-вересень 2021 року Січень-вересень 2022 року Січень-вересень 2023 року
Офіційні трансферти 59809,1 97752,0 85713,8 109553,3
 
                В порівнянні з аналогічним періодом минулого 2022 року обсяг офіційних трансфертів зріс на суму 23839,5  тис.грн. або на 30,0 відсотків, а в порівнянні з першим квартало  2021 року обсяг офіційних трансфертів зріс на 11801,3 тис.грн. або 10,0 відсотків.
 
--30,8%
 
-
Вигнута догори стрілка: --30,8%
 
 
+36,3%
+12,8%
+20,8%
                Основною причиною збільшення обсягу надходжень офіційних трансфертів до бюджету Бориславської міської територіальної громади  є збільшення обсягів базової дотації.               
                Основним джерелом формування бюджету Бориславської міської територіальної громади є податок на доходи фізичних осіб , якого за звітний період надійшло в сумі 94006,8 тис.грн., що складає 106,2 відсотка до уточненого плану на  січень-вересень 2023 року та 80,0 відсотків до плану на 2023  рік.
 В структурі податкових та неподаткових надходжень частка даного податку складає  52,4 відсотка . Зокрема:
Показники  Січень-вересень 2020 року Січень-вересень 2021 року Січень-вересень 2022 року Січень-вересень 2023 року
 
Податок на доходи фізичних осіб, що сплачується податковими агентами, із доходів платника податку у вигляді заробітної плати
64 365,5  76 571,1  79 929,7  89 063,3 
Податок на доходи фізичних осіб з грошового забезпечення, грошових винагород та інших виплат, одержаних військовослужбовцями та особами рядового і начальницького складу, що сплачується податковими агентами 1 583,9  1 371,5  4 581,0  2 615,7 
Податок на доходи фізичних осіб, що сплачується податковими агентами, із доходів платника податку інших ніж заробітна плата 137,8  247,3  786,1  1 053,7 
Податок на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування 1 040,9  628,8  1 070,7  1 274,1 
Всього 67 128,1  78 818,8  86 367,5  94 006,8 
 
В порівнянні з аналогічним періодом 2022 року  надходження податку на доходи фізичних осіб зросли на суму 7639,3 тис.грн. або 8,9 відсотка, а в порівнянні з звітним періодом  2021 року надходження зросли на 15188,0 тис.грн. або 19,3 відсотка.
 
Очікуване виконання бюджету Бориславської міської територіальної громади за 2023 рік складе за розрахунками фінансового управління 119718,4 тис.грн., що на 2183,0 тис.грн. або 1,8 відсотка більше до уточненого плану на 2023 рік.
 
 
+19,8%
+19,6%
+23,0%
+893,3 тис.грн.
 
31,3%
Вигнута догори стрілка: 31,3%Найбільшу питому вагу в надходженнях податку на доходи фізичних осіб за звітний період  складає податок на доходи фізичних осіб, що сплачується податковими агентами, із доходів платника податку у вигляді заробітної плати – 94,7 відсотка.
+11,1%
Всього за звітний період  2023 року до бюджету Бориславської міської територіальної громади надійшло 89063,3  тис.грн. вищезазначеного податку, що на 9133,6  тис.грн більше ніж за аналогічний період минулого року або на  11,4 відсотки. 
Аналізом  надходжень податку на доходи фізичних осіб в розрізі платників встановлено, що найбільші зменшення сплати податку на доходи фізичних осіб відбулися по наступних платниках:
Нафтогазовидобувному управлінню "Бориславнафтогаз" ПАТ "Укрнафта", Управління нафтопромислового сервісу ПАТ "Укрнафта", Нафтогазовидобувне управління "Охтирканафтогаз" ПАТ "Укрнафта", Управління транспорту ПАТ «Укрнафта»  - реорганізація та припинення виплат премій інженерно-технічним працівникам, оздоровчих та ювілейних в період воєнного часу, в  даний час за працівників даних підприємств податок на доходи фізичних осіб сплачує  ПАТ "Укрнафта" (ЄДРПОУ 135390);
7 Державній пожежно-рятувальному загону Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Львівській – скасування з 01 лютого 2023 року виплат додаткових винагород працівникам ДСНС в розмірі 30 тис.грн при перебуванні поза фронтом;
Комунальному некомерційному підприємству "Центральна міська лікарня м.Борислава" – реорганізація та оптимізація структурних підрозділів, заборгованість по сплаті податку на доходи фізичних осіб до бюджету Бориславської міської територіальної громади станом на 01.10.2023 року становить 2428,7 тис.грн.;
ДП "Дрогобицьке лісове господарство" – з січня 2023 року сплачує Філія "Дрогобицьке лісове господарство" Державного спеціалізованого господарського підприємства "Ліси України" (ЄДРПОУ 45037507);
Західному міжрегіональному управлінню юстиції (м.Львів) (ЄДРПОУ 43317547) – реорганізація, сплачує податок на доходи фізичних Західне міжрегіональне управління Міністерства юстиції (ЄДРПОУ 43316386);
Львівській дирекції Українського ДП поштового зв'язку "Укрпошта" (ЄДРПОУ 22336769) – виплата заробітної плати достроково у грудні 2022 року. З липня 2023 року сплачує АТ "Укрпошта" (ЄДРПОУ 21560045);
Головному управлінню Національної поліції у Л/о – зменшення виплат додаткових винагород працівникам при перебуванні поза фронтом;
Бориславському закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів № 3 Бориславської міської ради, Бориславському закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів № 1 Бориславської міської ради, Бориславському закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів № 8 Бориславської міської ради, Бориславському закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів № 4 Бориславської міської ради, Бориславському закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів № 5 Бориславської міської ради, Бориславському закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів № 9 Бориславської міської ради - зменшення надбавок і доплат до заробітної плати педагогічним працівникам;
ТзОВ "АТБ-маркет" – зменшення норми робочого часу через зміну графіку роботи в коменданські години;
ПАТ "Укртранснафта" – в січні 2022 року була виплачена премія за досягнення КПЕ;
ДП "Національна енергетична компанія "Укренерго" - виплата заробітної плати достроково у грудні 2022 року;
АТ "Дніпрогаз" – помилковий платіж;
ТзОВ "Бориславський експериментальний ливарно-механічний завод Україна", ТзОВ "Вудкрафт Трейдінг" –  призупинили діяльність;
Львiвському обласному центру зайнятостi, Головному управлінню Державної податкової служби у Львівській області - зменшення кількості працівників;
КП "Еко-місто" – виплата заробітної плати достроково у грудні 2022 року.
ПП "Фармацевтична компанія "Здорова родина" – зменшення кількості працівників на 2 людини;
ТзОВ "Джаст Ін" – припинили діяльність в м.Борислав;
Управлінню Державної казначейської служби  у м.Бориславі – зменшення кількості працівників;
ТзОВ "Київ-Торг" - в Бориславській Державній податковій інспекції перебуває як платник податків за не основним місцем обліку. Звітність не подана. Засновник підприємства – громадянин російської федерації;
ТзОВ "Неопалима купина" – призупинили діяльність в м.Бориславі;
Повному товариству "Ломбард-Свищ, Бударова" – з 2023 року припинили діяльність;
ТзОВ "Ремонттехсервіс" - виплата заробітної плати достроково у грудні 2022 року. А також сплата податку на доходи фізичних осіб із лікарняних в лютому 2022 року;
ОСББ "Фортуна" – з листопада 2022 року наймані працівники відсутні;
ТзОВ "Волиньтабак" - виплата заробітної плати достроково у грудні 2022 року та виплата лікарняних у січні 2022 року;
ПП "Бориславське" – зі слів директора підприємства припинили діяльність в м.Бориславі. За даними Головного управління Державної податкової служби у Львівській області кількість найманих працівників  - 12 осіб;
Малому колективному підприємству "Фармако" – з квітня 2023 року припинили діяльність в м.Бориславі по вул.В.Великого;
ТзОВ агрофірма "Беркут" ЛТД – в березні 2022 здійснена виплата розрахункових за лютий 2022 року;
ТзОВ "Бориславська сонячна станція" - виплата заробітної плати достроково у грудні 2022 року;
ТзОВ "Львівагрохолдинг" – у вересні 2022 року сплачено податок на доходи фізичних осіб з оренди землi за 2022 рiк;
ТзОВ «Спар-Борислав» - частина працівників перейшла в ТзОВ «Спар Еліт»;
ТзОВ "Хельтекс" - виплата заробітної плати достроково у грудні 2022 року;
ПП "Рекламно-інформаційне агентство "Карпатська брама" – призупинили діяльність;
Управлінню праці та соцзахисту населення Бориславської міської ради – зменшення чисельності працівників  в зв"язку з реорганізацією;
ТзОВ "Арарта" (ЄДРПОУ 32320160) - з травня 2022 року не платять. За даними Головного управління Державної податкової служби у Львівській області кількість найманих працівників  - 1 особа. Згідно поданої звітності заробітна плата не нараховувалася та не виплачувалася;
ТзОВ "Ніденія", ТзОВ "Хижак" – за даними Головного управління Державної податкової служби у Львівській області дані платники на обліку в Бориславській Державній податковій інспекції не перебувають;
ТзОВ "БПК-Еліт" – у квітні 2022 року була здійснена виплата відпускних;
КП "Спортивно-оздоровчий комплекс "Нафтовик" – в січні та лютому 2022 року працівники отримали відпускні та матеріальні допомоги на оздоровлення;
КП "Аптека № 123" - зменшення кількості працівників на 1 людину;
ТзОВ "Вікторія Плюс"(ЄДРПОУ 32730992) - за даними Головного управління Державної податкової служби у Львівській області кількість найманих працівників  - 2 особи. Згідно поданої звітності, з липня 2023 року по вересень 2023 року заробітна плата не нараховувалася та не виплачувалася;
Повному товариству "Ломбард "Фінанс" за участю ТзОВ "ІТМ Маркет" та ТзОВ "І-Компані" – згідно податкової звітності кількість найманих працівників яким нараховується заробітна плата по 0,9 тис.грн. в місяць – 2 осіб;
ТзОВ "Чумак" - за даними Головного управління Державної податкової служби у Львівській області кількість найманих працівників  - 1 особа;
ТзОВ «Бівервуд» - згідно даних Головного управління Державної податкової служби підприємство січень – березень 2023 року не здійснюло фінансово –господарську діяльність;
ТзОВ "Ера" - за даними Головного управління Державної податкової служби у Львівській області кількість найманих працівників  - 10 осіб. Одній людині нараховується і виплачується мінімальна заробітна плата;
ПП "Гал.Буд" (ЄДРПОУ 35528741) з березня 2022 року призупинили діяльність. За даними Головного управління Державної податкової служби у Львівській області кількість найманих працівників  - 2 особи. Згідно поданої звітності заробітна плата не нараховується і не виплачується;
ОСББ "Блок-6" – наймані працівники відсутні;
ПП "Дрогобич-Автотранс" - за даними Головного управління Державної податкової служби у Львівській області кількість найманих працівників  - 7 осіб. Виплата заробітної плати менше мінімальної зарплати;
ТзОВ "Фокус" – призупинили діяльність в м.Бориславі (знаходилися в міському палаці культури);
ПП "Екологія" – зменшення кількості працівників на 1 людину;
ПП "Перша соціальна медична лабораторія "Ескулаб" – зменшення норми робочого часу;
ОСББ "Галицька Оселя 39" – звіти у 2023 році не подавалися, інформація щодо найманих працівників відсутня;
ОСББ "Трускавецька-69" – з лютого 2022 року по квітень 2023 року наймані працівники були відсутні;
ПрАТ "Бориславський авторемонтний завод" – згідно податкової звітності, наймані працівники відсутні, з березня 2022 року припинили платити.
 
Станом на 01 жовтня 2023 року, згідно даних програми ІАС «Місцеві бюджети» у Львівській області   заборгованість по сплаті податку на доходи фізичних осіб  складає 1311,4 тис.грн. (в частині , що належить бюджету громади 839,3 тис.грн.), в тому числі в розрізі платників , а саме по :
 ТЗДВ «БЕЛМЗ» - 1247,7 тис.грн;
 ДКП ЖЕК№3 – 14,7 тис.гр.;
 Бориславському ШБУ №7 ВАТ-1,4 тис.гр.;
 Госпрозрахунковій архітектурно-планувальній групі – 1,2 тис.грн.;
 КП «Благоустрій» - 40,5 тис.грн.(на даний час перебуває в стані припинення);
 Філія «КОМ-ЕКО-ЛЬВІВ» - 5,8 тис.грн.
 
Резервами збільшення надходжень податку на доходи фізичних осіб є :
проведення постійного моніторингу спати податку на доходи фізичних осіб з метою виявлення випадків здійснення господарської діяльності на території Бориславської міської територіальної громади без сплати податку на доходи фізичних осіб;
робота з потенційними платниками податку на доходи фізичних осіб, які здійснюють господарську діяльність без належним чином оформлених документів та відповідно не сплачують податок на доходи фізичних осіб;
робота з платниками , які виплачують заробітну плату, нижчу законодавством встановленого мінімуму (робота з мінімізаторами);
забезпечення погашення заборгованості зі сплати податку на доходи фізичних осіб;
проведення роботи з залучення нових платників податку – інвестиційна діяльність.  
 
Податку на прибуток підприємств комунальної власності до бюджету Бориславської міської територіальної громади за девять місяців   2023 року надійшло в сумі 77,8 тис.грн., що складає 154,4 відсотків до плану  на січень-вересень  2023 року та 115,8 відсотка до плану на 2023 рік.
В порівнянні з аналогічним періодом 2022 року надходження зросли на 11,8 тис.грн. або 17,9 відсотка.
   Негативно на надходження вищевказаного податку впливає податкова заборгованість  комунальних підприємств міста перед бюджетом в сумі 92,5 тис.грн., в тому числі :
КП «Благоустрій» - 13,1 тис.грн.;
ДКП ЖЕК № 3 -79,4 тис.грн..
З метою збільшення надходжень податку на прибуток підприємств комунальної форми власності до бюджету міської територіальної громади фінансове управління пропонує  зобов’язати керівників комунальних підприємств розробити графіки погашення  податкової заборгованості по вищезазначеному податку.
 
Рентної плати за користування надрами до бюджету міської територіальної громади  за січень-вересень 2023 року надійшло в сумі 6834,0 тис.грн., що складає 108,2 відсотка до плану на дев»ять місяців  2023 року та 67,1 відсотків до уточненого плану на 2023 рік, зокрема:
Показники  Січень-вересень 2020 року Січень-вересень 2021 року Січень-вересень 2022 року Січень-вересень 2023 року
 
Рентна плата за спеціальне використання лісових ресурсів в частині деревини, заготовленої в порядку рубок головного користування 
 
0,0 0,0 15,1 7,5
Рентна плата за спеціальне використання лісових ресурсів (крім рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів в частині деревини, заготовленої в порядку рубок головного користування) 
 
0,0 340,2 1005,1 617,7
Рентна плата за користування надрами для видобування інших корисних копалин загальнодержавного значення
 
42,7 106,0 94,4 79,7
Рентна плата за користування надрами для видобування нафти 
 
1126,4 2248,2 2838,6 3496,3
Рентна плата за користування надрами для видобування природного газу 
 
216,6 595,3 2703,4 2632,8
Всього 1385,7 3289,7 6656,6 6834,1
 
В порівнянні з аналогічним періодом минулого року надходження рентної плати за користування надрами до бюджету міста Борислава зросли на 177,5 тис.грн. або 2,7 відсотка, а в порівнянні з аналогічним періодом 2021 року надходження зросли на 3544,4  тис.грн. або 107,7 відсотка.
 
Динаміка надходжень рентної плати до бюджету громади за 2020-2021 роки
 
Найбільше зростання рентної плати спостерігається по надходженнях рентної плати за користування надрами для видобування нафти  на суму 657,7 тис.грн. або 23,2 відсотка.
Зменшення надходження спостерігається по надходженнях Рентна плата за спеціальне використання лісових ресурсів (крім рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів в частині деревини, заготовленої в порядку рубок головного користування) на суму 387,4 тис.грн. або 38,5 відсотка. 
 

Акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів за січень-вересень  2023 року надійшло до бюджету Бориславської міської територіальної громади   в сумі 7696,1 тис.грн., що складає 136,6 відсотка до  уточненого плану на січень-вересень 2023 року та 96,8 відсотка до уточненого плану на 2023 рік, зокрема :
 
Показники  Січень-вересень 2020 року Січень-вересень 2021 року Січень-вересень 2022 року Січень-вересень 2023 року
Акцизний податок з вироблених в Україні підакцизних товарів (продукції) - пальне 517,5 351,6 107,0 754,3
Акцизний податок з ввезених на митну територію України підакцизних товарів (продукції) - пальне 1811,2 1194,2 373,3 2636,4
Акцизний податок з реалізації виробниками та/або імпортерами, у тому числі в роздрібній торгівлі тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну,рідин, що використовуються в електронних сигаретах, що оподатковується згідно з підпунктом 213.1.14 0,0 0,0 1074,0 2071,2
Акцизний податок з реалізації суб`єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів  2488,8 2850,1 2390,3 2234,1
Всього 4817,4 4396,0 3944,7 7696,1
 
В порівнянні з аналогічним періодом минулого року надходження акцизного податку до бюджету Бориславської міської територіальної громади  зросли  на 3751,4 тис.грн. або 95,1 відсотка та на 3300,1 тис.грн або 75,1 відсотка в порівнянні з аналогічним періодом 2021 року.
         
               
 
+7,1%
-10,2%
В структурі надходжень акцизного податку найбільша частка припадає на  надходження акцизного  податку з ввезених на митну територію України підакцизних товарів (продукції) – пальне,  акцизного податку з ввезених на митну територію України підакцизних товарів (продукції) – пального, акцизного податку з реалізації суб`єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів,  надходження акцизного податку з реалізації суб`єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів та на надходження акцизного податку з реалізації суб`єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів (крім тих, що оподатковуються згідно з підпунктом 213.1.14 пункту 213.1 статті 213 Податкового кодексу України). 
Очікуване виконання акцизного податку за 2023 рік складе 9687,0 тис.грн.
 
Акцизного податку  з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів до бюджету Бориславської міської територіальної громади надійшло 2234,1 тис.грн., що складає 110,3 відсотка до уточненого плану на січень-вересень  2023 року та 71,4 відсотка до плану на 2022 рік.
 В порівнянні з аналогічним періодом минулого року надходження скоротилися на 156,2 тис.грн. або 6,5 відсотка.
Акцизний податок з реалізації виробниками та/або імпортерами, у тому числі в роздрібній торгівлі тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну,рідин, що використовуються в електронних сигаретах, що оподатковується згідно з підпунктом 213.1.14 до бюджету Бориславської міської територіальної громади надійшло 2071,2 тис.грн., що складає 119,8 відсотка до уточненого плану на січень-вересень  2023 року та 89,8 відсотка до плану на 2022 рік.
 В порівнянні з аналогічним періодом минулого року надходження зросли на 997,2 тис.грн. або 92,3 відсотка.
 
+12,6%
 
%
                         Резервами збільшення надходжень акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів є :
проведення роз’яснювальної роботи з платниками податку  щодо недопущення зменшення надходжень акцизного податку;
виявлення пунктів несанкціонованої торгівлі підакцизними товарами;
виявлення випадків торгівлі незаконно виробленої підакцизної продукції.
 
Місцевих податків і зборів до бюджету міської територіальної громади  за січень-вересень  2023 року надійшло в сумі 67706,9 тис.грн., що складає 114,7 відсотка до уточненого плану на дев»ять місяців 2023 року та 82,5 відсотка до уточненого плану на 2023 рік.
Структуру місцевих податків і зборів в бюджеті міста Борислава формує податок на майно відмінне від земельної ділянки, податок на майно в частині плати за землю, туристичний збір, єдиний податок.
тис.грн.
 
Показники  січень-вересень 2020 року січень-вересень 2021 року січень-вересень 2022 року січень-вересень 2023 року
Податок на майно відмінне від земельної ділянки 2969,3 3389,7 2344,8 5278,5
Податок на майно в частині плати за землю 38409,2 38841,0 32906,5 37584,9
Транспортний податок з фізичних осіб 21,0 1,0 0,0 39,6
Туристичний збір 23,9 3,8 -1,3 0,7
Єдиний податок 12953,1 19409,3 21579,1 24803,2
Всього 54376,5 61644,8 56829,0 67706,9
 
 
Надходження місцевих податків до бюджету міської територіальної громади за січень-березень 2020-2021  років
В порівнянні з аналогічним періодом минулого року надходження місцевих податків і зборів зросли на 10877,9 тис.грн. або 19,1  відсотка, а в порівнянні з аналогічним періодом 2021 року надходження зросли на 6062,1 тис.грн. або 9,8 відсотка.
Динаміка надходжень місцевих податків та зборів до бюджету громади за 2020-2021 роки
 
 
+2,5%
                В структурі надходжень місцевих податків та зборів найбільша частка припадає на надходження до бюджету міської територіальної громади  податку на майно в частині плати за землю частка, якого складає 55,5 відсотка, єдиний податок частка, якого складає 36,6 відсотка.                Очікуване виконання місцевих податків та зборів, що сплачуються (перераховуються) згідно з Податковим кодексом України складе 89024,3 тис.грн.
 
   За дев»ять місяців  2023 року до бюджету Бориславської міської територіальної громади  надійшло податку на майно в частині плати за землю в сумі 37584,9 тис.грн, що складає 115,1  відсотка до уточненого плану на січень-вересень 2023 року та 80,9 відсотків до уточненого  плану на 2023 рік.
 
 
+3201,5 тис.грн.
  Зокрема : земельного податку з юридичних осіб 21876,3 тис.грн., що складає 110,3 відсотка до уточненого плану  на січень-вересень   2023 року та 74,5 відсотка до уточненого  плану на 2023 рік;
орендної плати з юридичних осіб 12345,6 тис.грн., що складає 114,7 відсотка до уточненого плану на січень-вересень  2023 року та 86,0 відсотка до уточненого плану на 2023 рік;
земельного податку з фізичних осіб 1374,4 тис.грн., що складає 211,5 відсотка до уточненого плану на січень-вересень  2023 року та 159,6 відсотка до уточненого плану на 2023 рік;
орендної плати з фізичних осіб 1988,5 тис.грн., що складає 141,2 відсотка до уточненого плану на січень-вересень  2023 року та 106,0 відсотка до уточненого  плану на 2023 рік.
 
Порівняно з аналогічним періодом 2022 року надходження  плати за землю у звітному періоді  зросли   на 4678,4 тис.грн. або 14,2 відсотка, зокрема:
надходження земельного податку з юридичних осіб зменшилися на 427,1 тис.грн. або 1,9 відсотка;
надходження орендної плати з юридичних осіб зросли на 3236,6 тис.грн., або на 35,5 відсотка;
надходження земельного податку з фізичних осіб зросли на 1064,1 тис.грн. або 343,0 відсотка;
надходження орендної плати з фізичних осіб зросли на 804,5 тис.грн. або 68,0 відсотка.
 
Очікуване виконання бюджету Бориславської міської територіальної громади по податку на майно в частині плати за землю складе – 48635,9 тис.грн.
 
Земельного податку з юридичних осіб за січень-вересень 2023 року до бюджету Бориславської міської територіальної громади надійшло в сумі 21876,3 тис.грн., що складає 110,3 відсотка до уточненого плану на січень-вересень 2023 року та 74,5 відсотка до уточненого плану на 2023 рік.
 
 Показники Січень-вересень  2020 року Січень-вересень 2021 року Січень-вересень 2022 року Січень-вересень 2023 року
Земельний податок з юридичних осіб 31784,3 30730,2 22303,4 21876,3
 
В порівнянні з аналогічним перодом 2022 року надходження земельного податку з юридичних осіб скоротилися на 427,1 тис.грн., або 1,9 відсотка, а в порівнянні з аналогічним перодом 2021 року скоротилися на 8853,9 тис.грн., або 28,8 відсотка.
 
Орендної плати за земельні ділянки з юридичних осіб за звітний період до бюджету Бориславської міської територіальної громади надійшло 12345,7 тис.грн., що складає 114,8 відсотка до уточненого плану на  січень-вересень  2023 року та 86,0 відсотка до уточненого  плану на 2023 рік.
  Січень-вересень  2020 року Січень-вересень 2021 року Січень-вересень 2022 року Січень-вересень 2023 року
Орендна плата з юридичних осіб  5309,76 6075,67 9109,09 12345,65
 
В порівнянні з аналогічним періодом минулого року надходження орендної плати за земельні ділянки сільськогосподарського призначення  зросли на 3236,6 тис.грн. або 35,5 відсотка
 
, зокрема: 
Резервами збільшення надходжень орендної плати за землю є :
                 проведення інвентаризації землі з метою виявлення землекористувачів, що самовільно займають земельні ділянки комунальної форми власності;
                 забезпечення контролю за виконанням рішень щодо надання в оренду земельних ділянок несільськогосподарського призначення, а саме щодо недопущення протермінування   укладання договорів оренди та їх передачі до Державної податкової інспекції у м.Бориславі;
                 посилення претензійно-позовної роботи щодо стягнення заборгованих сум з плати за землю до бюджету Бориславської міської територіальної громади.
                проведення  роботи по формуванню бази потенційних платників за землю та заключенню відповідних договорів.
 
                  А також повідомляємо, що станом на 01 жовтня 2023 року, згідно даних програми ІАС «Місцеві бюджети» заборгованість по сплаті орендної плати за землю з юридичних осіб складає  2008,4 тис.грн., в тому числі в розрізі платників :
                 ДП БУ-43 ВАТ «Прикарпатбуд» - 223,6 тис.грн.;
 ТзОВ "Прикарпатзахідтранс" – 1,8 тис.грн.;
 Релігійна організація "Релігійна громада помісної церкви християн віри Євангельської м. Борислав – 1,1 тис.грн.;
 Торгово-Виробнича фірма «Збруч» - 10,1 тис.грн.;
 ДП "Темп "ТзОВ "Цеглинка-М" – 818,6 тис.грн.;
 ТзОВ «Пропангазсервіс» - 2,5 тис.грн.;
 ТзОВ «Буковиця» - 10,2 тис.грн.;
 ТзОВ «Юридична фірма «Європейська інвестиційно-правова група» - 444,9 тис.грн.;
 ТзОВ «Еко енергія плюс» - 259,6 тис.грн.;
 ТзОВ «Бориславбуд» - 236,0 тис.грн..
               
                Податку на майно відмінне від земельної ділянки  до бюджету міської територіальної громади надійшло за дев»ять місяців  2023 року  в сумі 5278,5 тис.грн., що складає 152,6 відсотка до уточненого  плану на січень-вересень 2023 року та 104,6 відсотка до уточненого плану на 2023 рік. 
                Зокрема :
 Показники Січень-вересень  2020 року Січень-вересень 2021 року Січень-вересень 2022 року Січень-вересень 2023 року
Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений юридичними особами, які є власниками об`єктів житлової нерухомості  18,7 26,1 39,5 24,2
Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений фізичними особами, які є власниками об`єктів житлової нерухомості  1082,0 935,2 270,8 1448,0
Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений фізичними особами, які є власниками об`єктів нежитлової нерухомості  876,5 1152,6 397,0 1958,9
Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений юридичними особами, які є власниками об`єктів нежитлової нерухомості  992,1 1275,8 1637,5 1847,3
Всього 2969,3 3389,7 2344,8 5278,5
 
                В порівнянні з аналогічним періодом минулого року надходження до бюджету міста Борислава зросли  на 2933,7 тис.грн. або 125,1 відсотка, а в порівнянні з 2021 роком надходження зросли на 1888,8 тис.грн. або 55,7 відсотка.
 
73,8%
Кругова стрілка: 73,8%
  

Резервами збільшення надходжень податку на майно, відмінного від земельної ділянки  є :
забезпечення формування повної бази оподаткування податку на нерухоме майно фізичних та юридичних осіб;
посилити претензійно-позовну роботу щодо стягнення заборгованих сум з плати податку на нерухоме майно фізичних та юридичних осіб до бюджету Бориславської міської територіальної громади;
створення бази оподаткування по податку на майно відмінного від земельної ділянки (юридичні та  фізичні особи).
 
Єдиного податку до бюджету Бориславської міської територіальної громади за січень-вересень 2023 року надійшло в сумі 24803,2 тис.грн., що складає 108,2  відсотка до уточненого плану на січень-вересень 2023 року та 81,1 відсотка до уточненого плану на 2023 рік, зокрема:
 Показники Січень-вересень  2020 року Січень-вересень 2021 року Січень-вересень 2022 року Січень-вересень 2023 року
Єдиний податок з юридичних осіб  1390,6 2185,5 2619,2 2528,0
Єдиний податок з фізичних осіб  11561,8 17202,3 18927,0 22231,4
Єдиний податок з сільськогосподарських товаровиробників, у яких частка сільськогосподарського товаровиробництва за попередній податковий (звітний) рік дорівнює або перевищує 75 відсотків`  0,7 21,5 32,8 43,8
Всього 12953,1 19409,3 21579,1 24803,2
 
В порівнянні з аналогічним періодом минулого року надходження єдиного податку зросли на 3224,2  тис.грн. або 14,9 відсотка, а в порівнянні з 2021 роком надходження зросли на 5393,9 тис.грн., або 27,8 відсотка.
 
 
+34,2%
+41,6%
За даними Бориславського відділення Дрогобицької об’єднаної державної податкової інспекції  станом на 01 жовтня 2023 року фактично здійснюють діяльність 1333 підприємців (фізичних осіб) , які працюють на єдиному податку, в тому числі : першої групи 196 платника;
 другої групи 628 платника;
 третьої групи 509 платника. 
Очікуване виконання бюджету Бориславської міської територіальної громади за 2023 рік по єдиному податку складе 33500,1 тис.грн.
                               
 
+49,0%
Надходжень від орендної плати за користування цілісним майновим  комплексом та іншим майном , що перебуває у комунальній власності, до бюджету Бориславської міської територіальної громади  за січень-вересень  2023  року надійшло в сумі 774,7 тис.грн., що складає  133,3  відсотка до уточненого плану на січень-вересень 2023 року та 99,9 відсотка до плану на 2023 рік.
Показники  Січень-вересень  2020 року Січень-вересень 2021 року Січень-вересень 2022 року Січень-вересень 2023 року
Надходження від орендної плати за користування цілісним майновим комплексом та іншим майном, що перебуває в комунальній власності  471,3 694,0 879,5 774,7
 
В порівнянні з аналогічним періодом минулого року надходження орендної плати скоротилися  на 104,8 тис.грн. або на 11,9 відсотка, а в порівнянні з аналогічним періодом 2021 року надходження зросли на 80,7 тис.грн. або 11,6 відсотка.
 
+28,6%
+46,2%
+47.2%
 
Заборгованість по орендній платі за користування цілісним майновим комплексом та іншим майном, що перебуває у комунальній власності до  бюджету Бориславської міської територіальної громади станом на 01 жовтня 2023 року становить 53,8 тис.грн.
 
 
+46,2%
З метою збільшення надходжень плати за оренду майна , що перебуває у комунальній власності до бюджету Бориславської міської територіальної громади фінансове управління пропонує:                посилити претензійно-позовну роботу щодо боржників за оренду комунального майна;
                провести інвентаризацію комунального майна з метою надання об’єктів комунальної власності в оренду.
 
                      Плати за надання адміністративних послуг за звітний період до бюджету Бориславської міської територіальної громади надійшло в сумі 1576,7 тис.грн., що складає 106,1 відсотків до уточненого плану на січень-вересень 2023 року та 73,8 відсотка до плану на 2023 рік
                В порівнянні з аналогічним періодом минулого року надходження плати за надання адміністративних послуг скоротилися  на 29,3 тис.грн. або 1,8 відсотка.
 
                За січень-червень   2023 року до спеціального фонду бюджету міста Борислава надійшло надходжень в сумі 16386,4  тис.грн., що складає 44,6 відсотка  до уточненого плану на січень-вересень 2023 року та 35,0 відсотків до плану на 2023 рік, в тому числі:
надходження без врахування офіційних трансфертів з інших бюджетів  склали в сумі 13742,4 тис.грн., що склало 40,3 відсотка до уточненого плану на січень-вересень 2023 року та 31,1 відсотка до плану на 2023 рік;
офіційних трансфертів з інших бюджетів надійшло в сумі 2644,0 тис.грн., що склало 100,0 відсотків до уточненого плану на січень-вересень 2023 року та 100,0 відсотків до плану на 2023 рік .
 
В порівнянні з аналогічним періодом 2022 року податкові та неподаткові надходження до спеціального фонду зросли   на 3230,8  тис.грн. або 30,7 відсотка.
 
Надходження до екологічного фонду за дев»ять місяців  2023 року склали в сумі 366,4  тис.грн., що складає 115,9  відсотка до уточненого плану на дев»ять місяців  2023 року та 86,8 відсотка до плану на 2023 рік.
В порівнянні з аналогічним періодом минулого року надходження зросли на 8,2  тис.грн. або 2,2 відсотка.
 
Цільові фонди, утворені Верховною Радою Автономної Республіки Крим, органами місцевого самоврядування та місцевими органами виконавчої влади за січень-вересень  2023 року надходження  склали в сумі 92,7  тис.грн., що складає 9,7  відсотка до уточненого плану на січень-вересень 2023 року та 7,3 відсотка до плану на 2023 рік
В порівнянні з аналогічним періодом минулого року надходження скоротилися на  906,5  тис.грн. або 90,7 відсотка.
 
Коштів  від продажу земельних ділянок несільськогосподарського призначення, що перебувають у державній або комунальній власності, та земельних ділянок, які знаходяться на території Автономної Республіки Криму звітному періоді 2023 року надійшло в сумі 2471,5  тис.грн., що скадає 9,0 відсотків до уточненого  плану на січень-вересень  2023  року та 7,0 відсотків до плану на 2023 рік.
 В порівнянні з аналогічним періодом минулого року надходження зросли    на  989,0 тис.грн. або 66,7 відсотка
Надходження коштів від відчуження майна, що належить Автономній Республіці Крим та майна, що перебуває в комунальній власності у звітному періоді  2023 року склали в сумі 3549,8  тис.грн., що скадає 475,2 відсотка до уточненого плану на січень-вересень   2023 року та 355,0 відсотка до плану на 2023 рік.
 В порівнянні з аналогічним періодом минулого року надходження зросли   на  2817,1 тис.грн. або 384,4 відсотка.
Власних надходжень бюджетних установ  у звітному періоді до бюджету міської територіальної громади  надійшло в сумі 7260,1 тис.грн., що склало 155,5 відсотка до плану на січень-вересень 2023 року та 116,0 відсотків до плану на 2023 рік.
В порівнянні з аналогічним періодом 2022 року надходження зросли  на 420,7  тис.грн., або 6,2 відсотка,  в тому числі:
надходження від плати за послуги, що надаються бюджетними установами згідно із законодавством зросли  на 467,8  тис.грн. або 20,1 відсотка;
 інші джерела власних надходжень бюджетних установ  надходження скоротилися  на 47,1 тис.грн. або 1,0 відсотка.
 
Надходжень від плати за послуги, що надаються бюджетними установами згідно із законодавством  надійшло в сумі 2791,7  тис.грн., що складає 67,5  відсотка до уточненого плану на січень-вересень 2023 року та 50,6 відсотка до плану на 2023 рік..
                                                                                                                                 тис.грн.
 
КПКВ Січень-вересень 2023 року Січень-вересень 2022 року Відхилення 2023 року до 2022 року
25010000 "Надходження від плати за послуги, що надаються бюджетними установами" 25010100 "Плата за послуги що надають-ся бюджетними установами" 25010200 "Надходження бюджетних установ від додаткової (господарської) діяльності 25010300              "Плата за оренду майна бюджетних установ 25010400  "Надходження бюджетних установ від реалізації в установлено порядку майна" 25010000 "Надходження від плати за послуги, що надаються бюджетними установами" 25010100 "Плата за послуги що надаються бюджетними установами" 25010200 "Надходження бюджетних установ від додаткової (господарської) діяльності 25010300              "Плата за оренду майна бюджетних установ 25010400  "Надходження бюджетних установ від реалізації в установлено порядку майна"
у грн. у відсотках
0100 "Органи місцевго самоврядуван-ня" 199,3 0,0 184,7 14,0 0,5 141,4 0,0 130,8 10,6 0,0 57,9 40,9
1000 "Освіта" 2465,6 2458,6 0,5 0,1 6,5 2098,5 2092,5 0,0 2,2 3,8 367,1 17,5
4000 "Культура" 126,8 51,8 0,0 71,8 3,1 83,0 22,9 0,0 60,1 0,0 43,7 52,7
Всього 2791,7 2510,5 185,2 85,9 10,1 2322,9 2115,4 130,8 72,9 3,8 468,7 20,2
 
В порівнянні з аналогічним періодом минулого року надходжень плати за послуг, що надаються бюджетними установами зросли  на 468,7 тис.грн. або 20,2 відсотка.
 
+66,4 тис.грн
 
+32,3%
Інших джерел власних надходжень бюджетних установ надійшло 4468,4 тис.грн.,що складає 840,9 відсотка до уточненого плану на  січень-вересень  2023 року та 630,7  відсотка до плану на 2023 рік тис.грн.
КПКВ Перше півріччя 2023 року Перше півріччя 2022 року Відхилення січня-червня 2023 року до січня-червня 2022 року
25020000 Інші джерела власних надходжень бюджетних установ   25020100  Благодійні внески, гранти та дарунки  25020200 Надходження, що отримують бюджетні установи від підприємств, організацій, фізичних осіб та від інших бюджетних установ для виконання цільових заходів, у тому числі заходів з відчуження для суспільних потреб земельних ділянок та розміщених на них інших об` 25020000 Інші джерела власних надходжень бюджетних установ   25020100  Благодійні внески, гранти та дарунки  25020200 Надходження, що отримують бюджетні установи від підприємств, організацій, фізичних осіб та від інших бюджетних установ для виконання цільових заходів, у тому числі заходів з відчуження для суспільних потреб земельних ділянок та розміщених на них інших об` тис.грн. у %
0100
 Органи місцевого самоврядування
542,5 542,5 0,0 255,5 255,5 0,0 287,0 0,0
1000
 Освіта
 
2859,4 2847,2 12,2 3978,6 3901,4 77,2 -1119,2 -28,1
3000
Соціальний захист
463,3 164,6 298,8 127,8 127,8 0,0 335,6 262,7
4000
Культура
576,1 576,1 0,0 76,0 70,4 5,6 500,2 658,4
5000
Фізична культура
22,8 0,0 22,8 0,0 0,0 0,0 22,8 0,0
7000
Економічна діяльність
4,2 4,2 0,0 77,6 77,6 0,0 -73,4 -94,5
Вього 4468,5 4134,7 333,7 4515,5 4432,7 82,8 -47,1 -1,0
 
В порівнянні з аналогічним періодом минулого року надходження інших джерел власних надходжень бюджетних установ  скоротилися   на 47,1 тис.грн. або 1,0 відсотка.
 
 
На кінець звітного періоду загальна сума  заборгованості  по сплаті податків і зборів юридичних осіб до бюджету Бориславської міської територіальної громади  склала  6370,2 тис.грн..
 
+115,9%
-45,5%
+209,7 тис.грн.
Найбільшими боржниками до бюджету Бориславської міської територіальної громади є наступні платники:ПАТ «Промінвестбанк» - 74,5 тис.грн., ПАТ «Укрнафта» - 384,3 тис.грн., ТЗДВ «БЕЛМЗ» - 2972,7 тис.грн., БУ-43 ВАТ „Прикарпатбуд”  – 499,5 тис.грн., ДКП ЖЕК № 3 – 416,4  тис.грн., Бориславське Шляхо-БУ №7 ВАТ «ЗАХІДШЛЯХБУД» - 11,1 тис.грн., ТзОВ «Бориславське автотранспортне підприємство 24659» - 1,6 тис.грн., Мале іноваційне підприємство «Науково – технічний центр «Рух – Бізнес» - 3,7 тис.грн., ПАТ «Українська іноваційна компанія» - 37,0 тис.грн., ДП "Прикарпатзахідтранс" – 1,8 тис.грн., ТзОВ «Карпати» - 0,9 тис.грн., Комбінат комунальних підприємств – 0,3 тис.грн., Релігійна громада християн віри Євангельської у м.Бориславі – 3,2 тис.грн., МПП "Пролісок" – 1,8 тис.грн., Торгово-виробнича фірма «Збруч» - 26,2 тис.грн., Госпрозрахункова архітектурно-планувальна група – 3,3 тис.грн., ТзОВ «Галич» - 17,6 тис.грн., МПП «Прадобуд» - 3,1 тис.грн., ДП «ТЕМП» ТзОВ «Цеглинка-М» - 818,6 тис.грн., КП «Благоустрій» - 89,0 тис.грн.,  ТЗОВ "ПРОПАНГАЗСЕРВIС" – 9,6 тис.грн., Філія «КОМ-ЕКО-БОРИСЛАВ» - 5,8 тис.грн., ТзОВ «Буковиця» - 10,2 тис.грн., ПП «Сафо-Сервіс» - 0,3 тис.грн, ТЗОВ "БНС СЕРВIС" – 29,8 тис.грн., ТзОВ «Юридична фірма «Європейська інвест.-правова група» - 444,9 тис.грн., ТзОВ «Еко енергія плюс» - 259,6 тис.грн., ТзОВ «Галицька торгівельна компанія «Лемберг» - 2,4 тис. грн., Фермерське господарство «Зелена гора Ком» - 0,6 тис.грн., ТзОВ "БОРИСЛАВБУД" – 240,3 тис.грн.
 
З метою погашення заборгованості по орендній платі за земельні ділянки було направлено доповідні записки №03-13/82 та № 03-13/321  з проханням зобов’язати відділ правового забезпечення та управління комунальної власності, земельних відносин та архітектури вжити заходів  по стягненню податкового боргу з орендної плати за землю з ДП «Темп» ТзОВ «Цеглинка-М» (ЄДРПОУ 30441504).
Щомісячно надаються звіти про сплату земельного податку та орендної плати в розрізі платників, а також податковий борг з цих платежів до управління комунальної власності, земельних відносин та архітектури для вжиття заходів.
Направлено доповідну  записку  №753/01-19 від 04.11.2022 року про зростання податкового боргу з проханням зобов’язати управління комунальної власності, земельних відносин та архітектури вжити заходів  в межах компетенції.
Направлено доповідну  записку  № 03-13/110  від 20.02.2023 року  про зростання податкового боргу з рентної плати за користування надрами для видобування нафти від ПАТ «Укрнафта.
Направлено лист від 04.04.2023 року №3-20/567 на ГУ ДПС у Львівській області щодо інформування про вжиті заходи по погашенню боргу до платників податків, які мають борг до бюджету Бориславської міської територіальної громади.
Направлено лист від 14.04.2023 року №3-20/618 Центральному міжрегіональному управлінню ДПС по роботі з великими платниками податків щодо інформування про вжиті заходи по стягненню боргу до платника ПАТ «Акціонерний комерційний промислово – інвестиційний банк».
Направлено лист від 29.05.2023 року №3-20/129 на ГУ ДПС у Львівській області щодо інформування про вжиті заходи по стягненню боргу до платника ПАТ «Акціонерний комерційний промислово – інвестиційний банк».
Повторно направлено лист від 05.07.2023 року №3-20/297 на ГУ ДПС у Львівській області щодо інформування про вжиті заходи по погашенню боргу до платників податків, які мають борг до бюджету Бориславської міської територіальної громади.
В квітні 2023 року відбулося засідання комісії з питань погашення податкового боргу до бюджету Бориславської міської територіальної громади, за результатами якої було направлено листи на ГУ ДПС у Львівській області щодо інформування про вжиті заходи по погашенню боргу ПРАТ «Галгазотерм» та про залучення до оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки АТ «Прикарпат-Буд».
В липні 2023 року відбулося засідання комісії з питань погашення податкового боргу до бюджету Бориславської міської територіальної громади, за результатами якої було направлено лист від 06.07.2023 року №3-20/30 на Управління забезпечення примусового виконання рішень у Львівській області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Львів) щодо інформування про вжиті заходи по погашенню боргу ТзДВ "Бориславський експериментальний ливарно-механічний завод" в межах виконавчого провадження.
Направлено інформацію по податковому боргу земельного податку фізичних осіб старостам сіл Бориславської міської територіальної громади  для інформування мешканців підпорядкованих їм селам.
На постійній основі проводиться інформаційно – роз’яснювальна робота з боржниками до бюджету Бориславської міської територіальної громади по всіх основних бюджетоутворюючих податках.
Направлено 58 листів – повідомлення боржникам про термінове погашення податкової заборгованості до бюджету Бориславської міської територіальної громади.
В результаті проведених фінансовим управління міської ради  заходів по погашенню податкового боргу за січень - вересень 2023 року  мобілізовано до бюджету Бориславської територіальної  громади коштів в сумі – 979,6 тис.грн
 
За січень – вересень 2023 року робочою групою з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення було обстежено 490 суб’єктів підприємницької діяльності.
 За результатами обстежень в січні – вересні було скеровано на Головне управління державної податкової служби у Львівській області 24 листи щодо залучення до оподаткування суб’єктів підприємницької діяльності.
Під час проведення обстежень за січень – вересень 2023 року було виявлено 56 найманих працівників без оформлення трудових відносин. В результаті проведеної роботи з суб’єктами підприємницької діяльності було оформлено 28 найманих працівників, надходження склали 132,1 тис.грн.
Донараховано податок на нерухоме майно за 2020 та 2021 роки (Куцір, Калинюк, Павлишин) та земельний податок (Пишкович) в сумі 133,0 тис.грн.
Погашено заборгованість по податках обстеженими СПД в сумі 156,1 тис.грн.
За січень – серпень зареєструвалося всього 237  (в т.ч. в вересні 33 ) суб’єктів підприємницької діяльності, зокрема 13, виявлених під час обстежень, додаткові надходження склали 109,5 тис.грн.
Проведено роз’яснювальну роботу з підприємцями с. Уріж, с. Ясениця – Сільна, Винники щодо необхідності оформлення земельних ділянок та зміни їх цільового призначення.
Проведено роз’яснювальну роботу з підприємцями стихійного ринку по вул.Весняній  щодо необхідності державної реєстрації та сплати єдиного податку до бюджету.
В результаті проведеної роботи у 2022 році по залученню до оподаткування додаткові надходження у січні – серпні 2023 року склали 252,0 тис.грн.
Отже, додаткові надходження до бюджету Бориславської міської територіальної громади в результаті роботи комісії склали – 782,7 тис.грн.
 
 
ВИДАТКИ БЮДЖЕТУ БОРИСЛАВСЬКОЇ МІСЬКОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ
 
За січень-вересень  2023 року  по бюджету Бориславської міської територіальної громади проведені видатки всього в сумі 267563,5 тис.грн., в тому числі:
 видатки загального фонду склали -  239332,8  тис. грн.;
 видатки спеціального фонду – 28230,7 тис. грн.
 
В порівнянні з відповідним періодом 2022 року видатки по бюджету територіальної громади   зросли  на 42862,0 тис. грн. або 19,1 відсотка в тому числі:
 видатки загального фонду зросли  на 28213,5  тис.грн.;
 видатки спеціального фонду  зросли  на  14648,5  тис.грн.
 
За економічною ознакою в звітному періоді 2023 року найбільшу частку у загальному обсязі видатків бюджету міської територіальної громади  за загальним фондом становлять кошти , які спрямовуються на заробітну плату з нарахуваннями працівників бюджетних установ 151162,5 тис.грн. (63,1 відсотка),  поточні трансферти 52352,4 тис.грн. (21,9 відсотка), інші видатки 16498,8 тис.грн. ( 6,9 відсотка),  енергоносії та комунальні послуги  15527,9  тис.грн  (6,5 відсотків) , соціальне забезпечення 3791,1 тис.грн. (1,6 відсоток).
 
   Проведеним аналізом штатної чисельності по бюджетних установах міської територіальної громади встановлено, що станом на 01 жовтня  2023 року утримується штатна чисельність в кількості 1361,64  штатних одиниць , а саме:
по органах місцевого самоврядування штатна чисельність складає  147,0 штатних одиниць;
по установах освіти утримується штатна чисельність в кількості 1080,64 штатних одиниць;
по установах соціального забезпечення утримується штатна чисельність в кількості 27,75 штатних одиниць;
по установах культури утримується штатна чисельність в кількості 67 штатних одиниць ;
по установах фізичної культури і спорту утримується штатна чисельність в кількості 39,3 штатних одиниць.
 
 
+29,6%
За рахунок освітньої субвенції проведені видатки в сумі 60383,5 тис.грн., в тому числі на :на оплату праці і нарахування на заробітну плату проведені видатки в сумі 60383,5  тис.грн. ( на оплату праці з нарахуваннями на заробітну плату педагогічним працівникам закладів загальної середньої освіти, Бориславського ліцею, Бориславської гімназії №6 та №9, Ясенице-Сільнянської гімназії,  дитячого будинку «Оріана»).
 
На фінансування оплати праці з нарахуваннями на заробітну плату педагогічним працівникам інклюзивно ресурсного центру за рахунок субвенції з місцевого бюджету на здійснення переданих видатків у сфері освіти за рахунок відповідної субвенції з державного бюджету проведені видатки в сумі 556,2 тис.грн..
 
За рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами проведені видатки в сумі 210,4 тис.грн.
 
За рахунок залишку коштів за субвенцією з державного бюджету місцевим бюджетам на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами на кінець бюджетного періоду проведені видатки в сумі 70,4 тис.грн..
 
За рахунок субвенцій з інших бюджетів бюджету Бориславської міської територіальної громади за загальним фондом  проведені видатки в сумі 981,0 тис.грн., в тому числі:
на виконання Комплексної програми посилення державотворчої й консолідаційної ролі української мови у Львівській області на 2023-2026 роки (Проєкт «Знай своє!»  в музеях обласного підпорядкування) проведені видатки в сумі 4,9 тис.грн.;
на створення інфраструктури з утилізації відходів та охорони довкілля сміттєзвалища проведені видатки в сумі 817,9 тис.грн.;
на виконання Комплексної програми "Безпечна Львівщина" на 2021-2025 роки" проведені видатки в сумі 64,0 тис.грн.;
на виконання окремих заходів з реалізації соціального проекту «Активні парки - локації здорової України» за рахунок відповідної субвенції з державного бюджету проведені видатки в сумі 29,4 тис.грн.;
на реалізацію Програми розвитку освіти Львівської області на відвідування обдарованих учнів музею науки м.Львова проведено видатки в сумі 36,9 тис.грн.;
на реалізацію Програми розвитку освіти Львівської області на придбання колекційного обладнання для інклюзивно-ресурсного центру використано коштів в сумі 27,9 тис.грн.
 
За січень-вересень  2023  року проведені видатки по загальному фонду без врахування субвенцій з державного бюджету в сумі  177201,7  тис.грн., зокрема в розрізі галузей:
по органах місцевого самоврядування – 27116,8 тис.грн.;
по установах освіти – 71677,4 тис.грн.;
по установах охорони здоров’я – 16243,2 тис.грн.;
по установах культури – 9661,1 тис.грн.;
по житлово-комунальному господарству – 28439,6  тис.грн.;
по соціальному захисту населення – 6759,6 тис.грн.;
по фізичній культурі і спорту – 7708,8  тис.грн.;
по економічній діяльності – 7051,9 тис.грн.;
по іншій діяльності – 1138,7 тис.грн.;
по міжбюджетних трансфетах – 1404,5 тис.грн.
 
Структура видаткової частини бюджету територіальної громади за січень-березень 2021 року
 
В структурі видатків бюджету міської територіальної громади найбільша частка видатків припадає на видатки на утримання установ освіти 40,4 відсотка, на  утримання органів місцевого самоврядування 15,3 відсотка,  на утримання житлово-комунального господарства 16,0 відсотка, на утримання комунального некомерційного підприємства «Центральна міська лікарням.Борислава», комунального некомерційного підприємства «Стоматполіклініка», програм по охороні здоров»я , які фінансуються за кошти бюджету громади 9,2 відсотка, на  утримання установ культури та програм у сфері культури 5,4 відсотка, утримання установ фізичної культури та програм у сфері фізичної культури та спорту 4,4 відсотка.
 
За звітний період по загальному фонду з бюджету Бориславської міської територіальної громади проведені видатки на заробітну плату з нарахуваннями в сумі 151162,5 тис.грн.,  в тому числі:
 
Галузь Фонд заробітної плати з нарахуваннями за січень-вересень 2022 року Фонд заробітної плати з нарахуваннями за січень-вересень 2023 року Відхилення січня-вересня 2023 року до січня-вересня 2022 року
В тис.грн. У відсотках
Органи місцевого самоврядування 21994,7 24942,3 2947,5 13,4
Освіта 117994,7 113720,5 -4274,2 -3,6
Соціальний захист та соціальне забезпечення 2459,9 2837,9 378,1 15,4
Культура 5466,5 6130,9 664,3 12,2
Фізична культура та спорт 3662,0 3530,9 -131,0 -3,6
Всього 151577,8 151162,5 -415,3 -0,3
 
 Видатки на виплату заробітної  плати  з нарахуванням  зменшилися у порівнянні  з відповідним періодом минулого року на 415,3  тис. грн. або на 0,3 відсотків
 
Найбільше зростання фонду оплати праці з нарахуваннями за січень-вересень 2023 року відбулося по установах культури , установах соціального захисту та по органах місцевого самоврядування.
 
Частка видатків на заробітну плату з нарахуваннями в структурі видатків складає 63,9 відсотка.
 
Проведеним аналізом фактичних видатків бюджету міської територіальної громади  на заробітну плату за січень-вересень 2023 року в порівнянні з аналогічним періодом 2022 року встановлено, що фактичні видатки на оплату праці скоротилися на 173,2  тис. грн. або 0,1 відсотка і складають  130795,1 тис.грн. , в тому числі в розрізі галузей :
 
Галузь Фонд заробітної плати за січень-вересень 2022 року Фонд заробіт-ної плати за січень-вересень 2023 року Відхилення січня-вересня 2023 року до січня-вересня 2022 року Середня зарплата за січень-вересень 2023 року Середня зарплата за січень-вересень 2022 року Ріст середньої заробітної плати січня-вересня 2023 року до січня-вересня 2022 року у відсотках
У тис.грн. У відсотках
Органи місцевого самоврядування 19168,8 21594,4 2425,6 12,7 16,322 14,489 112,7
Освіта 101892,2 98402,6 -3489,6 -3,4 10,118 10,043 100,7
Соціальний захист та соціальне забезпечення 2152,9 2510,1 357,2 16,6 10,051 8,620 116,6
Культура 4610,2 5186,1 575,9 12,5 8,601 7,424 115,8
Фізична культура та спорт 3144,2 3102,0 -42,2 6,4 8,781 8,901 98,7
Всього 130968,3 130795,1 -173,2 -0,1 10,673 10,582 100,9
 
Середня зарплата по бюджетних установах за звітний період 2023 року склала 10,673 тис.грн. і зросла в порівнянні з аналогічним перодом 2022 року на 0,9 відсотка.
 
На придбання продуктів харчування по загальному фонду бюджету міської територіальної громади  використано 2533,2  тис.грн.
 
На оплату енергоносіїв та комунальних послуг по загальному фонду бюджету міста  у звітному періоді використано коштів в сумі 15527,9  тис.грн., зокрема:
 
Галузь Видатки на оплату комунальних послуг та енергоносіїв за січень-вересень 2023 року Видатки на оплату комунальних послуг та енергоносіїв за січень-вересень 2022 року Відхилення  січня-вересня 2023 року до січня-вересня 2022 року
В тис.грн. У відсотках
Органи місцевого самоврядування 862,4 750,6 111,8 13,0
Освіта 12399,7 12528,9 -129,2 -1,0
Соціальний захист та соціальне забезпечення 67,4 70,4 -3,0 -4,4
Житлово-комунальне господарство 657,4 744,6 -87,3 -13,3
Культура 959,4 918,0 41,4 4,3
Фізична культура та спорт 581,6 675,0 -93,4 0,0
Всього 15527,9 15687,5 -159,6 -1,0
 
В порівнянні з січнем-вереснем  2022 року видатки на оплату енергоносіїв та комунальних послуг скоротилися  на  159,6  тис.грн. або 1,0 відсоток.
 
В загальній структурі видатків частка захищених видатків бюджету складає 174866,1 тис.грн. або 73,1 відсотка.
Код економічної класифікації видатків Структура захищених видатків Касові видатки за вказаний період
2111 Заробітна плата 124 033,71
2120 Нарахування на оплату праці 27 128,79
2230 Продукти харчування 2 533,19
2270 Оплата комунальних послуг та енергоносіїв 15 527,94
2280 Дослідження і розробки, окремі заходи по реалізації державних (регіональних) програм 646,85
2620 Поточні трансферти органам державного управління інших рівнів 1 204,51
2730 Інші виплати населенню 3 791,12
  Усього 174 866,11
 
Станом на 01 жовтня 2023 року по бюджету Бориславської міської територіальної громади  обліковується  дебіторська заборгованість за загальним фондом в сумі   518,4  тис.грн. і зросли проти початку року на 94,7 тис.грн., а саме :
                 по  спожитих енергоносія та комунальних послугах – 518,4 тис.грн..
 
                Найбільшу питому вагу в цій сумі займає заборгованість перед відділом освіти орендарів, що не вчасно або не в повному обсязі відшкодовують спожиті  енергоносії та комунальні послуги.
               
                Станом на 01 жовтня 2023 року кредиторська заборгованість по загальному фонду складає 8879,9 тис.грн., в тому числі протермінована 2,9  тис.грн., а саме:
 
                по оплаті праці з нарахуваннями на заробітну плату – 8304,0 тис.грн.;
                за придбані предмети, матеріали, обладнання та інвентар – 55,1 тис.грн.;
                по оплаті послуг ( крім комунальних) – 216,9 тис.грн.;
                по видатках на відрядження – 0,8 тис.грн.;
                по кремих заходах по реалізації державних (регіональних) програм, не віднесених до заходів розвитку – 3,0 тис.грн.;
                по поточних трансфертах підприємствах – 229,5 тис.грн.;
                по інших виплатах населення – 70,6 тис.грн.
               
На фінансову підтримку комунальних підприємств проведено видатків в сумі 7128,7 тис.грн., в тому числі на:
фінансова підтримка засобів інформації КП «Радіоредакція» Слово» – 916,7 тис.грн.;
фінансова підтримка КП «Бориславський ТІЦ» - 580,8 тис.грн.;
фінансову підтримку КП «Кінотеатр «Каменяр» в сумі -  253,1 тис.грн.;
фінансову підтримку КНП «Міський парк культури та відпочинку» в сумі - 1235,9 тис.грн.;
фінансову підтримку КЗ СОК «Нафтовик» використано коштів в сумі - 1743,5 тис.грн.
                фінансову підтримку спорту вищих досягнень та організацій, які здійснюють фізкультурно-спортивну діяльність в регіоні використано коштів в сумі - 1443,9 тис.грн.;
                фінансова підтримка комунальному некомерційному підприємству «Центр екології, туризму та сталому розвитку»  в сумі  - 954,8 тис.грн..
 
За звітний період з бюджету Бориславської міської територіальної громади надано субвенцію з місцевого бюджету державному бюджету на виконання програм соціально-економічного розвитку регіонів в сумі 1004,5 тис.грн., в тому числі в розрізі програм, а саме:
на виконання Програми попередження надзвичайних ситуацій та забезпечення пожежної безпеки Бориславської міської територіальної громади на 2021-2025 роки проведені видатки в сумі 787,3 тис.грн. для 6-ДПРЧ 7ДПРЗ ГУ ДСНС України у Львівській області;
на виконання Програми організаційного забезпечення діяльності Бориславського міського суду Львівської області на 2023 рік проведені видатки в сумі 50,0 тис.грн..;
на виконання Програми фінансової підтримки Державної міграційної служби на 2023 рік проведені видатки в сумі 50,0 тис.грн. для Бориславського відділу  Головного управління Державної міграційної служби України у Львівській області;
на виконання Прогшрами покращення матеріально-технічного забезпечення відділення поліції №1 Дрогобицького РВП ГУ НП у Львівській області на 2022-2023 роки проведені видатки в сумі 50,0 тис.грн.;
на виконання Програми формування податкової культури Бориславської міської територіальної громади на 2023 рік проведені видатки в сумі 67,2 тис.грн..
 
На виконання Програми з організації військового обліку військовозобов’язаних та призовників, призову громадян на строкову військову службу у Збройні Сили України та підготовку юнаків до військової служби Бориславської міської територіальної громади на 2021-2025 роки надано субвенцію з бюджету Бориславської міської територіальної громади бюджету Дрогобицької міської територіальної громади  в сумі 400,0 тис.грн.
 
По коду програмної класифікації видатків 0217693 «Інші заходи, пов`язані з економічною діяльністю» проведені видатки за загальним фондом в сумі 481,2 тис.грн.,в тому числі в розрізі напрямків використання :
на виконання Програми фінансового забезпечення представницьких витрат та інших видатків, пов’язаних з діяльністю Бориславської міської ради на 2022-2024 роки проведені видатки в сумі 153,4 тис.грн.;
на виконання Програми «Розробка концепції індустріального парку Бориславської міської територіальної громади» проведені видатки в сумі 110,0 тис.грн.(виготовлення концепції);
на виконання Програми проекту PLBU.01.01.00-UA-0974/19-00 «Нафтова колиска Європи: забута історія Польща і України» за Програмою Транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2014-2020 проведені видатки в сумі 25,7 тис.грн.;
на виконання проекту PBU3/1046/20 «Історія, приправлена сіллю» за Програмою Транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2014-2020  проведені видатки в сумі 192,1 тис.грн.
 
Протягом звітного періоду  2023 року проводилися видатки на відшкодування різниці між розміром ціни (тарифу) на житлово-комунальні послуги, що затверджувалися або погоджувалися рішенням місцевого органу виконавчої влади та органу місцевого самоврядування, та розміром економічно обґрунтованих витрат на їх виробницто в сумі 3697,5 тис.грн., в тому числі в розрізі комунальних підприємств міста:
по КП «Вододар» - 3697,5 тис.грн..
 
По Програмі утримання та розвиток автомобільних доріг та дорожньої інфраструктури проведені видатки в сумі 4908,0 тис.грн. за загальним фондом, в тому числі в розрізі напрямків використання:
на відновні роботи асфальтного покриття дороги по вул.Транспортній в м.Бориславі Львівської області – 4000,2 тис.грн.;
на відновні роботи асфальтного покриття по вул.Яворницького в м.Бориславі Львівської області (поточний ремонт) – 907,8 тис.грн..
 
За рахунок субвенції з бюджету Трускавецької міської територіальної громади за січень-вересень 2023 року проведено видатки в сумі 817,9 тис.грн., в тому числі в розрізі напрямків використання:
 на відновні роботи асфальтного покриття по вул.І.Сеник в м.Бориславі Львівської області – 817,9 тис.грн.
 
          По спеціальному фонду бюджету міста та за рахунок власних надходжень бюджетних установ (та за рахунок спеціального фонду бюджету) проведені видатки за січень-вересень  2023 року в сумі 28230,7 тис.грн., в тому числі :
оплата праці  і нарахуванням на заробітну плату в сумі – 1055,0 тис.грн.;
медикаменти та перев’язувальні матеріали – 4,4 тис.грн.;
продукти харчування – 1643,0 тис.грн.;
комунальні послуги та енергоносії – 135,0 тис.грн.;
інші видатки – 2933,8 тис.грн.;
капітальні видатки – 22459,5 тис.грн.
 
За рахунок субвенції з інших бюджетів бюджету Бориславської міської територіальної громади за загальним фондом  проведені видатки в сумі 819,7 тис.грн., в тому числі:
за рахунок субвенції на соціально-економічний розвиток території, отриманої від Львівської міської територіальної громади за вивіз  твердих побутових відходів з Львівської міської територіальної громади проведені видатки в сумі 620,7 тис.грн.;
за рахунок субвенції з  бюджету Східницької ТГ на соціально-економічний розвиток території проведені видатки в сумі 175,0 тис.грн.;
за рахунок залишку коштів за субвенцією з державного бюджету місцевим бюджетам на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами на кінець бюджетного періоду проведені видатки в сумі 24,0 тис.грн.
 
По коду програмної класифікації видатків 0217693 «Інші заходи, пов`язані з економічною діяльністю» проведені видатки за спеціальним фондом в сумі 474,2 тис.грн.,в тому числі в розрізі напрямків використання :
на виконання проекту PBU3/1046/20 «Історія, приправлена сіллю» за Програмою Транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2014-2020  проведені видатки в сумі 474,2 тис.грн..
 
По Програмі утримання та розвиток автомобільних доріг та дорожньої інфраструктури за рахунок коштів бюджету Бориславської міської територіальної громади по спеціальному фонду проведені видатки в сумі 11449,3 тис.грн., в тому числі:
на капітальний ремонт по вулиці Коваліва від будинку №20 до перехрестя з вулицею Зелена в місті Борислав Львівської області - виготовлення проєктно-кошторисної документації використано коштів в сумі 130,8 тис.грн.;
на капітальний ремонт проїзної частини дороги по вулиці Степана Бандери від будинку №116 до гірськолижного курорту «Крутогір 365» у місті Бориславі Львівської області- виготовлення проектно-кошторисної документації  використано коштів в сумі  102,0 тис.грн.;
на капітальний ремонт проїзної частини дороги по вуиці Дорошенка в місті Бориславі Львівської області використано коштів в сумі  1279,5 ти.грн.;
на капітальний ремонт прибудинкових територій в районі будинків №41,43,45,47  по вул. Коваліва у м. Борислав Львівської області використано коштів в сумі 157,7 тис.грн.;
на капітальний ремонт дороги по вулиці Довжанська в селі Попелі Дрогобицького району Львівської області та виготовлення проєктно-кошторисної документації використано коштів в сумі 924,7 тис.грн.;
на капітальний  ремонт дороги по вулиці Полуботка від перехрестя з вулицею Озерна до перехрестя з вулицею Галіберди в місті Бориславі  Львівської області - виготовлення проєктно-кошторисної документації використано коштів в сумі 641,7 тис.грн.;
на капітальний ремонт парної сторони тротуару  дороги на вулиці Грушевського в місті Бориславі  Львівської області використано коштів в сумі 1223,2 тис.грн.;
на капітальний ремонт непарної сторони тротуару  дороги на вулиці Володимира Великого в місті Бориславі  Львівської області використано коштів в сумі 644,1 тис.грн.;
на капітальний ремонт непарної сторони тротуару дороги на вулиці Дорошенка від перехрестя з дорогою на вулиці Володимира Великого до будинку № 19 в місті Бориславі  Львівської області використано коштів в сумі 850,7 тис.грн.;
на капітальний ремонт парної сторони тротуару  дороги на вулиціКоваліва від будинку №16 до автозаправної станції WOG   в місті Бориславі  Львівської області використано коштів в сумі 625,1 тис.грн.;
на капітальний ремонт прибудинкових територій в районі будинків №30-42  по вул. Коваліва у м. Борислав Львівської області використано коштів в сумі 1497,0 тис.грн.;
на капітальний ремонт дороги  по вул.І.Сеник (від перехрестя з вул.Героїв ОУН-УПА до перехрестя з вул.Сосюри) в  м.Борислав Львівської області використано коштів в сумі 1800,0 тис.грн.;
на капітальний ремонт непарної сторони тротуару  дороги на вулиці Грушевського від перехрестя з вул. Яворницького до буд. № 21 в місті Бориславі  Львівської області використано коштів в сумі 189,4 тис.грн.;
на капітальний ремонт внутрішньо будинкового проїзду житлового будинку № 19 по вул. Дорошенка в м.Бориславі Львівської області використано коштів в сумі 36,2 тис.грн.;
на капітальний ремонт парної сторони тротуару дороги по вул. Шкільній від перехрестя з вул. Д.Галицького  до буд.№ 8  в м.Бориславі використано коштів в сумі 914,0 тис.грн.;
на капітальний ремонт проїздної частини дороги по вул. Шкільна в районі буд.17 в м.Бориславі-виготовлення ПКД використано коштів в сумі 50,0 тис.грн.;
на капітальний ремонт парної сторони тротуару  дороги на вулиці Карпатська Брама в місті Бориславі  Львівської області використано коштів в сумі 33,8 тис.грн.;
на капітальний ремонт внутрішньо будинкового проїзду житлового будинку № 45 по вул. Трускавецька в м.Бориславі Львівської області використано коштів в сумі 44,8 тис.грн.;
на капітальний ремонт внутрішньо будинкового проїзду житлового будинку № 171а  по вул. В.Великого в м.Бориславі Львівської області використано коштів в сумі 31,6 тис.грн.;
на капітальний ремонт внутрішньо будинкового проїзду житлового будинку № 173  по вул. В.Великого в м.Бориславі Львівської області використано коштів в сумі 46,8 тис.грн.;
на капітальний ремонт внутрішньо будинкового проїзду між житловими будинками № 171  по вул. В.Великого та по вул.600-річчя Борислава № 14 в м.Бориславі Львівської області використано коштів в сумі 44,5 тис.грн.;
на капітальний ремонт внутрішньо будинкового проїзду між житловими будинками № 177  по вул. В.Великого та по вул.600-річчя Борислава № 26 в м.Бориславі Львівської області використано коштів в сумі 54,6 тис.грн.;
на капітальний ремонт внутрішньо будинкового проїзду житлового будинку № 29  по вул. Коваліва в м.Бориславі Львівської області використано коштів в сумі 40,3 тис.грн.;
на капітальний ремонт внутрішньо будинкового проїзду між житловими будинками № 59-69 по вул. Трускавецька в м.Бориславі Львівської області використано коштів в сумі 47,5 тис.грн.;
на капітальний ремонт внутрішньо будинкового проїзду житлового будинку № 6  по вул. Весняна в м.Бориславі Львівської області використано коштів в сумі 39,1 тис.грн.
 
                За рахунок субвенції з бюджету Трускавецької міської територіальної громади  на створення інфраструктури утилізації відходів та охорони довкілля сміттєзвалища проведені видатки в сумі 565,1 тис.грн., в тому числі в розрізі напрямків:
                на  Капітальний ремонт дороги  по вул.І.Сеник (від перехрестя з вул.Героїв ОУН-УПА до перехрестя з вул.Сосюри) в  м.Борислав Львівської області проведені видатки в сумі 565,1 тис.грн.
 
На виконання Програми фінансової підтримки та збереження майна комунальних підприємств на 2023 рік проведені видатки з бюджету Бориславської міської територіальної громади, як внески до статутного капіталу суб`єктів господарювання в сумі 3222,4 тис.грн., в тому числі в розрізі підприємств:
КП «Вододар» - 2372,4 тис.грн.;
КП «Бориславтеплоенерго» - 850,0 тис.грн..
 
За рахунок субвенції з бюджету Львівської міської територіальної громади та бюджету Східницької селишної територіальної громади на соціально-економічний розвиток,  проведені видатки з бюджету Бориславської міської територіальної громади, як внески до статутного капіталу суб`єктів господарювання в сумі 1682,3 тис.грн., в тому числі в розрізі підприємств:
КП «Вододар» - 250,0 тис.грн.;
КП «Бориславтеплоенерго» - 1432,3 тис.грн..
 
На виконання Комплексної програми охорони навколишнього природного середовища  Бориславської міської територіальної громади на 2021-2025 роки проведені видатки в сумі 199,4 тис.грн., в тому числі в розрізі напрямків використання:
на придбання сміттєвих баків (благоустрій та санітарне очищення територій) використано коштів в сумі 99,9 тис.грн.;
на культуртехнічні роботи (поточний ремонт) в руслі та прибережній захисній смузі р.Тисмениця в межах Бориславської міської територіальної громади ( виготовлення проєктно-кошторисної документації) використано коштів в сумі 50,0 тис.грн.;
на проведення заходів по утилізації відпрацьованих батарейок використано коштів в сумі 49,5 тис.грн..
 
За рахунок цільового фонду Бориславської міської територіальної громади за січень-вересень  2023 року проведені видатки в сумі 157,5 тис.грн., в тому числі в розрізі напрямків використання :
на фінансову підтримку комунального підприємства  «Бориславтеплоенерго» використано коштів  в сумі 157,5 тис.грн..
 
За рахунок коштів обласного бюджету та бюджету Бориславської міської територіальної громади проведені видатки по коду програмної класифікації 0216083 «Проектні, будівельно-ремонтні роботи, придбання житла та приміщень для розвитку сімейних та інших форм виховання, наближених до сімейних, та забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа» в сумі 553,4 тис.грн. по придбанню квартири для дитини-сироти, в тому числі:
 за рахунок коштів обласного бюджету  в сумі 333,8 тис.грн.;
за рахунок коштів бюджету Бориславської міської територіальної громади в сумі 222,6 тис.грн..
 
Станом на 01 жовтня 2023 року відсутня дебіторська заборгованість по спеціальному фонду.
Кредиторська заборгованість по спеціальному фонду складає на 01.10.2023 року складає 6813,7 тис.грн., в тому числі:
по оплаті праці з нарахуваннями на заробітну плату -23,0 тис.грн.;
           за придбані предмети, матеріали, обладнання та інвентар – 11,1 тис.грн.;
           по капітальних трансфертах підприємствах – 269,7 тис.грн.;
                по капітальних трансфертах населенню – 6509,9 тис.грн..
               
Згідно розпорядження міського голови від 25 січня 2023 року № 15-р «Про затвердження плану заходів щодо погашення дефіциту бюджету міської територіальної громади на оплату праці» розроблено і затверджено заходи, спрямовані на погашення дефіциту фонду оплати праці на 2023 рік в повному обсязі в сумі 5759,7 тис. грн., а саме:
раціональна організація навчального процесу (взаємозаміна відсутніх працівників) – 800,0 тис. грн. ;
зменшення надбавок, доплат педагогічним працівникам - 3181,2 тис.грн.:
оптимізація мережі класів та учнів – 842,0 тис.грн.
економія в нарахуванні на заробітну плату працюючим інвалідам – 196,5 тис.грн.;
надання відпусток без збереження заробітної плати -320,0 тис.грн.;
не заповнення вакантних посад- 420,0 грн.
 
Станом на 01.10.2023 р. по установах освіти фактично вжито заходів з економії бюджетних коштів в сумі 3481,9 тис. грн., що складає 60,5 відсотка  до затвердженого  плану  в тому числі:
за рахунок оптимізації мережі класів та учнів – 70,5 тис. грн;
за рахунок зменшення надбавок, доплат – 1591,8 тис. грн.;
за рахунок раціональної організація навчального процесу (зменшення замін) – 484,4 тис. грн.;
за рахунок економії в нарахуванні на заробітну плату працюючим інвалідам – 199,1 тис. грн.;
за рахунок надання відпусток без збереження заробітної плати в сумі – 417,5 тис. грн.;
за рахунок не заповнення вакантних посад – 460,6 тис. грн.;
інші заходи по економії бюджетних коштів – 258,08 тис. грн.
 
Незабезпеченість фондом оплати праці педагогічних працівників установ освіти станом на 01.10.2023 року з врахуванням заходів по економії склала -  2277,7  тис. грн.
 
Проведеним аналізом споживання бюджетними установами енергоносіїв в натуральних одиницях протягом січня-вересня 2023 року встановлено, що теплопостачання спожито на 15,0 відсотків менше у порівнянні з аналогічним періодом минулого року, водопостачання спожито на 14,6 відсотків менше, електроенергії на 10,1 відсотків менше, природного газу  на  17,7 відсотків більше  у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.
 
 
Вид
енергоносіїв
 
Натуральні одиниці за  січень-вересень 2022 року Натуральні одиниці за січень-вересень 2023 року Відхилення 2023 року до 2022 року
У
натуральних
одиницях
 
У відсотках
 
Теплопостачання
( Тис. Гкал)
3,55 3,016 -0,53 - 15,0
Водопостачання та водовідведення
( тис.м.куб.)
11,66 9,958 -1,702 -14,6
Електроенергія
(тис.Квт.год.)
839,68 755,028 -84,65 -10,1
 Природний газ
(тис.Квт.год.)
112,28 132,152 +19,87 + 17,7
 
 
Збільшення споживання природного газу виникло у зв’язку з запровадженням дистанційного навчання в закладах освіти протягом січня-серпня минулого року та через введення воєнного стану 24 лютого 2022 року.
ВИДАТКИ  НА  УТРИМАННЯ  ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО
САМОВРЯДУВАННЯ
             
           На  утримання  органів  місцевого  самоврядування  за січень-вересень   2023 року  проведено видатків  в  сумі 27116,8 тис. грн.,  що  складає   97,8  відсотка  до уточненого плану на звітний період  2023 року.
 
За рахунок бюджету міської територіальної громади   фактично утримується 121 штатні одиниці при штатній чисельності 147  штатних одиниць.
 
За рахунок бюджету міста Борислава утримується апарат виконавчого комітету міської ради, апарат фінансове управління міської ради, апарат управління праці та соціального захисту населення міської ради, апарат управління культури молоді, фізичної культури та спорту міської ради, апарат відділу освіти міської ради, апарат управління житлово-комунального господарства та енергозбереження міської ради,  апарат управління комунальної власності, земельних відносин , архітектури  міської ради. Зокрема:
 
Назва установи Видатки на утримання: Відхилення  січень-вересень 2023 року до січень-вересень  2022 року Штатна чисельність
За  січень-вересень 2022 року За січень-вересень 2023 року
За січень-вересень 2023 року За січень-вересень 2022 року По штатному розписі Фактично зайнято По штатному розписі Фактично зайнято
Виконавчий комітет міської ради 15046,8 12287,1 2759,6 71 65 79 61
Відділ освіти міської ради 729,9 635,4 94,4 5 4 5 3
Управління праці та соціального захисту населення міської ради 4623,6 4651,3 -27,7 32 29 24 19
Управління культури, молоді, фізичної культури та спорту міської ради 802,5 679,3 123,2 6 4 6 4
Управління житлово-комунального господарства та енергозбереження міської ради 1848,7 1694,1 154,6 12 8 12 10
Управління комунальної власності, земельних відносин, архітектури  міської ради 1810,6 1738,7 71,9 10 9 10 9
Фінансове управління міської ради 2254,8 1727,1 527,7 11 10 11 10
Всього по органах місцевого самоврядування 27116,8 23413,0 3703,8 147,0 129,0 147,0 116,0
 
В порівнянні з аналогічним періодом 2022 року видатки на утримання органів місцевого самоврядування зросли на 3703,8 тис.грн., або 15,8 відсотків.
 
В структурі видатків бюджету міста Борислава , видатки на утримання апарату управління складають 11,3  відсотка.
 
+32,8%
 
 Видатки   на  заробітну  плату  з  нарахуваннями   проведені  в  сумі  24942,3  тис.грн.,  що  складає  92,0  відсотка  до  загальних  видатків  на  утримання  органів  місцевого  самоврядування.
 
 Середня заробітна плата по апарату управління за звітний період 2023 року склала 16,322 тис.грн. проти  14,489  тис.грн. у 2022 році тобто зросла на 12,7 відсотків.
 
Видатки на оплату енергоносіїв та комунальних послуг проведені в сумі 862,4 тис.грн. або 3,2 відсотка.
 
Слід відмітити , що практично 95,2 відсотка від всіх видатків на утримання апарату  управління складає заробітна плата з нарахуваннями та енергоносії (25808,2 тис.грн.).
 
Станом на 01 жовтня 2023 року по органах місцевого самоврядування  обліковується кредиторська заборгованість за загальним фондом в сумі 1357,0 тис.грн., в тому числі в розрізі напрямків використання:
по оплаті праці з нарахуваннями на заробітну плату – 1352,2 тис.грн.;
по придбаних предметах, матеріалах , обладнанню – 0,1 тис.грн.;
по оплаті послуг (крім комунальних) – 3,9 тис.грн.;
по видатках на відрядження – 0,8 тис.грн..
 
Дебіторська заборгованість станом на 01 жовтня  2023 року по загальному фонду складає 0,6 тис.грн., в тому числі :
по оплаті комунальних послуг та енергоносіїв – 0,6 тис.грн.
 
За спеціальним фондом за перше півріччя 2023 року по органах місцевого самоврядування проведені видатки в сумі 765,1 тис.грн., в тому числі по:
придбанню предметів, матеріалів обладнання та інвентаря проведені видатки  в сумі  12,2 тис.грн.;
комунальних послугах та енергоносіях проведені видатки в сумі 135,2 тис.грн.;
інших поточних видатках проведені видатки  в сумі 0,5 тис.грн.;
капітальні видатки в сумі 617,2 тис.грн..
 
Станом на 01 жовтня   2023 року по органах місцевого самоврядування відсутня дебіторська та кредиторська заборгованість за спеціальним фондом .
 
На виконання Програми щодо запобігання та ліквідації надзвичайних ситуацій та наслідків стихійного лиха проведені видатки в сумі 286,0 тис.грн..
 
На виконання Комплексної програми "Безпечна Львівщина" на 2021-2025 роки" проведені видатки в сумі 64,0 тис.грн..
 
На фінансову підтримку комунальних підприємств проведено видатків в сумі 1497,5 тис.грн., в тому числі:
фінансова підтримка засобів інформації КП «Радіоредакція «Слово» – 916,7 тис.грн.;
фінансова підтримка КП «Бориславський ТІЦ» - 580,8 тис.грн.
 
За звітний період з бюджету Бориславської міської територіальної громади надано субвенцію з місцевого бюджету державному бюджету на виконання програм соціально-економічного розвитку регіонів в сумі 1004,5 тис.грн., в тому числі в розрізі програм, а саме:
на виконання Програми попередження надзвичайних ситуацій та забезпечення пожежної безпеки Бориславської міської територіальної громади на 2021-2025 роки проведені видатки в сумі 787,3 тис.грн. для 6-ДПРЧ 7ДПРЗ ГУ ДСНС України у Львівській області;
на виконання Програми організаційного забезпечення діяльності Бориславського міського суду Львівської області на 2023 рік проведені видатки в сумі 50,0 тис.грн..;
на виконання Програми фінансової підтримки Державної міграційної служби на 2023 рік проведені видатки в сумі 50,0 тис.грн. для Бориславського відділу  Головного управління Державної міграційної служби України у Львівській області;
на виконання Прогшрами покращення матеріально-технічного забезпечення відділення поліції №1 Дрогобицького РВП ГУ НП у Львівській області на 2022-2023 роки проведені видатки в сумі 50,0 тис.грн.;
на виконання Програми формування податкової культури Бориславської міської територіальної громади на 2023 рік проведені видатки в сумі 67,2 тис.грн..
 
На виконання Програми з організації військового обліку військовозобов’язаних та призовників, призову громадян на строкову військову службу у Збройні Сили України та підготовку юнаків до військової служби Бориславської міської територіальної громади на 2021-2025 роки надано субвенцію з бюджету Бориславської міської територіальної громади бюджету Дрогобицької міської територіальної громади  в сумі 400,0 тис.грн.
По коду програмної класифікації видатків 0217693 «Інші заходи, пов`язані з економічною діяльністю» проведені видатки за загальним фондом в сумі 481,2 тис.грн.,в тому числі в розрізі напрямків використання :
на виконання Програми фінансового забезпечення представницьких витрат та інших видатків, пов’язаних з діяльністю Бориславської міської ради на 2022-2024 роки проведені видатки в сумі 153,4 тис.грн.;
на виконання Програми «Розробка концепції індустріального парку Бориславської міської територіальної громади» проведені видатки в сумі 110,0 тис.грн.(виготовлення концепції);
на виконання Програми проекту PLBU.01.01.00-UA-0974/19-00 «Нафтова колиска Європи: забута історія Польща і України» за Програмою Транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2014-2020 проведені видатки в сумі 25,7 тис.грн.;
на виконання проекту PBU3/1046/20 «Історія, приправлена сіллю» за Програмою Транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2014-2020  проведені видатки в сумі 192,1 тис.грн.
 
По коду програмної класифікації видатків 0217693 «Інші заходи, пов`язані з економічною діяльністю» проведені видатки за спеціальним фондом в сумі 474,2 тис.грн.,в тому числі в розрізі напрямків використання :
на виконання проекту PBU3/1046/20 «Історія, приправлена сіллю» за Програмою Транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2014-2020  проведені видатки в сумі 474,2 тис.грн..
 
ОСВІТА
 
         На  утримання  установ  освіти по загальному фонду за звітний період 2023 року проведено видатків   в  сумі  132897,2  тис. грн., що складає 97,8 відсотка  до уточненого плану на січень-вересень  2023 року
 
                За рахунок бюджету міської територіальної громади  утримуються дванадцять дошкільних закладів освіти, вісім закладів загальної середньої освіти , три гімназії , один ліцей, дитячий будинок „Оріана”, позашкільний заклад освіти, централізована бухгалтерія відділу освіти, група по обслуговуванню, міжшкільний ресурсний центр, інклюзивно-ресурсний центр, центр професійного розвитку педагогічних працівників.
               
Зокрема:
 
Напрямки використання Виконання за січень-вересень 2022 року Виконання за січень-вересень 2023 року Відхилення  січня-вересня 2023 року до січня-вересняя 2022 року
У грн. У відсотках
Дошкільні заклади освіти
 
27993,0 29290,4 1297,3 4,6
Загальноосвітні школи (в т. ч. школа-дитячий садок, інтернат при школі), спеціалізовані школи, ліцеї, гімназії, колегіуми 88431,1 84703,8 -3727,3 -4,2
Дитячі будинки (в т. ч. сімейного типу, прийомні сім`ї)
 
1765,9 1708,1 -57,8 -3,3
Позашкільні заклади освіти, заходи із позашкільної роботи з дітьми 4337,7 4288,0 -49,7 -1,1
Забезпечення діяльності центрів професійного розвитку педагогічних працівників
 
518,2 504,8 -13,4 -2,6
Забезпечення діяльності інших закладів у сфері освіти 3609,4 4194,2 584,9 16,2
Забезпечення діяльності інклюзивно-ресурсного центру 571,8 581,3 9,5 1,7
Надання освіти за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами
 
93,2 280,9 187,7 201,5
Надання спеціалізованої освіти  школи естетичного виховання 5736,5 7345,7 1609,2 28,1
Всього 133056,7 132897,2 -159,5 -0,1
 
 
В порівнянні з аналогічним періодом  2022 року видатки на освіту скоротилися на 159,5  тис.грн. або 0,1 відсотка.
 
+418,5 тис.грн.
 
В структурі видатків бюджету міста Борислава видатки на освіту складають 55,5  відсотка .
 
+40,4%
 
За  рахунок бюджету Бориславської міської територіальної громади  проведені видатки за січень-вересень 2023 року на утримання установ освіти  в сумі 71677,4 тис.грн.
 
 
+29,6%
За рахунок освітньої субвенції проведені видатки в сумі 60383,5 тис.грн., в тому числі на :на оплату праці і нарахування на заробітну плату проведені видатки в сумі 60383,5  тис.грн. ( на оплату праці з нарахуваннями на заробітну плату педагогічним працівникам закладів загальної середньої освіти, гімназій, ліцею та дитячого будинку «Оріана»).
 
На фінансування оплати праці з нарахуваннями на заробітну плату педагогічним працівникам інклюзивно ресурсного центру за рахунок субвенції з місцевого бюджету на здійснення переданих видатків у сфері освіти за рахунок відповідної субвенції з державного бюджету проведені видатки в сумі 556,2  тис.грн..
 
За рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами проведені видатки в сумі 210,4 тис.грн.
 
За рахунок залишку коштів за субвенцією з державного бюджету місцевим бюджетам на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами на кінець бюджетного періоду проведені видатки в сумі 70,4 тис.грн..
 
На виконання Комплексної програми посилення державотворчої й консолідаційної ролі української мови у Львівській області на 2023-2026 роки (Проєкт «Знай своє!»  в музеях обласного підпорядкування) проведені видатки в сумі 4,9 тис.грн.
На реалізацію Програми розвитку освіти Львівської області проведені видатки в сумі 64,8 тис.грн., в тому числі в розрізі напрямків використання :
на придбання колекційного обладнання для інклюзивно-ресурсного центру проведено видатки в сумі 27,9 тис.грн.;
на відвідування обдарованими учнями музею науки м.Львова проведені видатки в сумі 36,9 тис.грн.
 
На  заробітну  плату  і  нарахування   використано  кошти  в  сумі  113720,5 тис.грн.,  що  складає  85,6   відсотка  до  всіх  видатків  на  утримання  установ  освіти.
 
Середня заробітна плата по установах освіти за січень-вересень  2023 року   склала 10,118 тис.грн. і зросла проти відповідного періоду минулого року на 0,7 відсотка.
 
 На продукти харчування  за загальним фондом використано коштів в сумі 2533,2  тис.грн.,  що складає  1,9   відсотка до всіх видатків на освіту .
 
 Видатки на оплату енергоносіїв  проведено в сумі 12399,7 тис.грн., що складає 9,3  відсотка до всіх видатків на освіту.
 
Слід відмітити , що 96,9 відсотка всіх видатків на утримання установ освіти складають захищені статті видатків (128843,2 тис.грн.).
 
Станом на 01 жовтня 2023 року комплектовано 187 класів на 4483 учня. Наповнюваність класів на 01 жовтня  2023 року склала 23,97 учня на клас.
 
Показники 2016/2017 навчаль-ний рік 2017/2018 навчаль-ний рік 2018/2019 навчаль-ний рік 2019/2020 навчаль-ний рік 2020/2021 навчаль-ний рік 2021/2022 навчаль-ний рік 2022/2023 навчаль-ний рік 2023/2024 навчаль-ний рік
Кількість класів 169 169 169 167 194 189 187 187
Кількість учнів 3957 4011 4072 4168 4602 4548 4584 4483
Середня напов-нюваність 23,41 23,73 24,1 24,9 23,72 24,06 24,51 23,97
Кількість педставок 354 356,9 346 346 487,69 488,76 473,74 487,31
Кількість педставок на клас 2,09 2,11 2,05 2,05 2,52 2,59 2,53 2,61
Кількість учнів на одну педставку 11 11 12 12 9,4 10,75 9,67 9,2
 
Навантаженість учнів на одного педпрацівника у звітному періоді 2023 року склала 9,2 одиниці.
Кількість педставок на один клас у звітному періоді склала 2,61 педставки на клас.
 
Проведеним аналізом витрат на одного учня по загальноосвітніх закладах освіти встановлено , що найбільші витрати на одного учня є по гімназії  № 6- 33,6 тис.грн. , Ясенице-Сільнянській гімназії – 36,0 тис.грн. гімназії № 9 – 30,8 тис.грн., Урізькому ЗЗСО – 26,2 тис.грн.
 
назва школи кількість учнів станом на 1 вересня 2023 року кількість класів станом на 1 вересня 2023 року Відсоток наповнюваності до потужності шкіл Наповнюваність Кількість педставок Кількість педставок на клас Витрати на оного учня, тис. грн.
ЗЗСО № 1 535 21 82,3 25,5 51.8 2.47 18.9
ЗЗСО № 3 479 19 77,5 25.2 47.5  
2.50
 
18.8
ЗЗСО № 4 812 30 98,3 27.1 83.3 2.78 17.8
ЗЗСО № 5 356 14 69,6 25.4 34.4 2.46 16.9
ЗЗСО № 7 532 19 84,8 28.0 47.1 2.48 16.3
ЗЗСО № 8 464 19 88,9 24.4 42.3 2.23 16.6
гімназія № 9 142 9 62,5 15.8 21.2 2.36 30.8
ліцей 416 14 100 29.7 43.9 3.13 18.3
гімназія  № 6 127 9 40,0 14.1 18.9 2.10 33.6
Попелівський ЗЗСО 326 13 63,6 25.1 37.8 2.90 21.0
Ясениця-Сільнянська гімназія 130 9 71,9 14.4 21.4 2.37 36.0
Урізький ЗЗСО 164 11 81,5 14.9 25.2 2.29 26.2
Всього 4483 187 X 24.0 474.6 2.54 19.6
 
            Станом на 01 жовтня  2023 року в дошкільних закладах освіти комплектовано 47 груп на 888  дітей, та при закладах загальної середньої освіти – 5 груп на 92 вихованців.
 
Показники
 
 2011
 рік
2012
рік
2013
рік
 
2014
рік
 
2015
рік
2016
рік
2017
 рік
2018
рік
2019
рік
2020
 рік
2021
рік
2022
рік
2023 рік
Кількість груп в дошкільних закладах освіти 58 59 60 60 60 61 60 60 60 60 58 58 52
Кількість дітей 1185 1266 1279 1264 1250 1258 1294 1347 1347 1155 1122 1147  
 
980
 
Середня наповнюваність
 
20,43 21,46 21,32 21,07 20,83 20,62 21,57 22,5 22,5 19,25 19,34 19,78 18,85
Кількість педагогічних працівників 117,5 115 115 115 114,5 117 120 119,0  
119
 
119,12 148,7 148,7 132,1
 
Середня відвідуваність однієї дитини в дошкільних закладах міста за 9 місяців 2023 року складає 8,2 днів (72591 діто-днів/980 дітей/9 = 8,2 в тому числі в розрізі дошкільних закладів освіти:
 
Назва закладу 9 місяців 2023 року
(днів відвідування)
9 місяців 2022 року
(днів відвідування)
Заклад дошкільної освіти № 1 9,0 7,5
Заклад дошкільної освіти № 2 10,8 8,9
Заклад дошкільної освіти № 3 8,2 6,6
Заклад дошкільної освіти № 4 7,1 5,4
Заклад дошкільної освіти № 6 8,3 6,1
Заклад дошкільної освіти № 11 7,0 5,3
Заклад дошкільної освіти № 14 6,6 6,8
Заклад дошкільної освіти № 16 7,7 5,5
Заклад дошкільної освіти №17 9,1 8,6
Заклад дошкільної освіти №18 8,0 7,1
Заклад дошкільної освіти №19 12,9 12,5
Заклад дошкільної освіти №20 7,6 6,0
Гімназія № 6 10,4 3,1
Попелівський ЗЗСО 5,6 2,1
Ясениця-Сільнянська гімназія 6,4 0,5
Урізький ЗЗСО 0,4  
 
Відхилення виникло у зв´язку з запровадженням військового стану  у 2022 році та відсутність відвідування дітьми дошкільних закладів.
По  дитячому  будинку  виконано  2,6 тис. діто –днів, фактична вартість  харчування  однієї  дитини  в  день  складає  45,09 грн.
Станом на 01 жовтня 2023 року в дитячому будинку утримується 1 група на 8 вихованців з штатною чисельністю 11,9 штатних одиниць. Тобто на одного вихованця припадає 1,49 штатних одиниць персоналу.
 Слід відмітити, що протягом останніх років спостерігається тенденція до зменшення кількості вихованців.
 
Показники 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017 2018 2019 2020 2021 2022  
2023
Вихованці 26 26 27 21 21 19 19 13 13 12 12  
17
 
 
8
Штатні одиниці 28,0 28,0 28,5 28,5 28,5 28,0 28,0 16,3 16,3 16,3 13,9 13,9  
11,9
Кількість штатних одиниць на одного вихованця 1,1 1,1 1,1 1,4 1,4 1,5 1,5 1,25 1,25 1,36 1,16 1,22  
 
1,49
 
Всього  по  установах  освіти (не враховуючи дитячу школу мистецтв) у тримується   1021,64  штатних  одиниць.
 
 За  звітний  період  виконано  72,6 тис. діто - днів  по  дитячих  дошкільних  установах  та дошкільних групах закладів загальної середньої освіти , вартість  харчування  однієї  дитини  в  день   складає  49,85 грн.
 
По  загальноосвітніх  закладах  по  харчуванню  виконано 60,4 тис. діто – днів. Станом на 01 жовтня 2023 року здійснюється безкоштовне харчування  дітей сиріт, дітей з малозабезпечених сімей, діти батьків учасників АТО, переміщених з тимчасово окупованих територій ,   вартість харчування цих дітей в день складає 40,0  грн.
 
                Дебіторська заборгованість відділу освіти міської ради станом на 01 жовтня  2023 року склала 516,1  тис.грн. та зросла проти початку року на 93,0 тис.грн., в тому числі в розрізі напрямків використання :
по оплаті комунальних послуг та енергоносіїв – 516,1 тис.грн..
 
Станом на 01 жовтня 2023 року по установах освіти кредиторська заборгованість за загальним фондом склала 6514,0 тис.грн., в тому числі в розрізі напрямків:
по оплаті праці з нарахуваннями на заробітну плату – 6308,1 тис.грн.;
по платі послуг ( крім комунальних) – 202,9 тис.грн.;
по окремих заходах по реалізації державних (регіональних) програм, не віднесені до заходів розвитку – 3,0 тис.грн.
 
За рахунок спеціального фонду проведено видатки в сумі 5242,1 тис.грн., в тому числі:
 видатки на оплата праці нарахування на заробітну плату проведені в сумі 765,6 тис.грн.;
медикаменти та перев’язувальні матеріали- 4,0 тис.грн.;
видатки на продукти харчування проведені в сумі 1513,8 тис.грн.;
інші видатки проведені в сумі 1530,3 тис.грн.;
капітальні видатки проведені в сумі 1428,9 тис.грн.
 
Станом на 01 жовтня 2023 року по установах освіти відсутня дебіторська заборгованість по спеціальному фонду.
 
Кредиторська заборгованість по спеціальному фонду станом на 01 жовтня  2023 року склала 23,0 тис.грн., в тому числі в розрізі напрямків використання:
по оплаті праці з нарахуваннями на заробітну плату – 23,0 тис.грн..
 
За рахунок залишку коштів за субвенцією з державного бюджету місцевим бюджетам на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами на кінець бюджетного періоду проведені видатки в сумі 24,0 тис.грн.
 
За рахунок бюджету Бориславської міської територіальної громади  утримується дитяча школа мистецтв на утримання якої використано коштів за січень-вересень 2023 року за загальним фондом  в сумі 7345,7 тис.грн.
 
По дитячій школі мистецтв утримується 62 штатні одиниці ( в тому числі за рахунок загального фонду 59 штатні одиниці та за рахунок спеціального фонду 3 штатні одиниці) з них : керівники - 3 штатні одиниці, спеціалісти – 4,5  штатних одиниць, інші – 4,5 штатні одиниці, педагогічні працівники - 50 штатних одиниць.
 
За звітний період 2023 року надійшло плати за навчання в школі в сумі  392,3 тис.грн. Середній розмір батьківської плати складає 160 грн.
 
За рахунок батьківської плати в дитячій школі мистецтв утримується 3 штатні одиниці педперсоналу , на утримання  яких використано кошти в сумі 179,4  тис.грн., що складає 62,8  відсотка всіх видатків по спеціальному фонду установи .
 
            Станом на 01 жовтня 2023 року у дитячій школі мистецтв навчається 385 учнів.
 Протягом звітного періоду 2023 року було звільнено 40 учнів від плати за навчання на загальну суму 61,4 тис.грн.
 
Незабезпеченість в асигнування на оплату праці з нарахуваннями на заробітну плату по закладах загальної середньої освіти та дитячому будинку «Оріана» педагогічних працівників, оплата праці яких здійснюється за кошти освітньої субвенції,  з врахуванням виконання Плану заходів щодо погашення дефіциту на заробітну плату бюджету Бориславської міської територіальної громади на 2023 рік складає 2277,7  тис.грн.
 
ОХОРОНА ЗДОРОВ'Я
 
 На  утримання  установ  охорони  здоров'я по загальному фонду за січень-вересень  2023 року  проведено видатків  в  16243,2 тис.грн. , що складає   99,8 відсотка до уточненого плану на звітний період  2023 року.  
 
В тому числі в розрізі напрямків використання бюджетних коштів , а саме :
Напрямки використання Виконання за січень-вересень  2022 року Виконання за січень-вересень  2023 року Відхилення січня-вересня 2023  року до січня-вересня 2022 року
У грн. У відсотках
Багатопрофільна стаціонарна медична допомога населенню 5762,9 11717,4 5954,5 103,3
Стоматологічна допомога населенюю 2798,9 2872,9 74,0 2,6
Забезпечення діяльності інших закладів у сфері охорони здоров"я 1240,3 1652,9 412,6 33,3
Всього 9802,1 16243,2 6441,1 65,7
 
 
В порівнянні з аналогічним періодом 2022 року видатки на охорону здоров'я зросли   на 6441,1 тис.грн. або на 65,7  відсотка .
 
+982,1 тис.грн.
-11,4%
В структурі видатків бюджету міста Борислава видатки на охорону здоров'я складають 6,8 відсотка . 
За рахунок коштів бюджету Бориславської міської територіальної громади за звітний період проведені видатки по комунальному некомерційному підприємству «Центральна міська лікарня м.Борислава»  в сумі 11717,4 тис.грн., в тому числі в розрізі напрямків використання :
на оплату праці з нарахуваннями на заробітну плату – 6309,5 тис.грн.;
на оплату продуктів харчування – 27,4 тис.грн.;
на оплату комунальних послуг та енергоносіїв проведені видатки в сумі 5380,5 тис.грн. (оплату теплопостачання – 3316,0 тис. грн. оплату водопостачання та водовідведення – 375,6 тис.грн., на оплату електроенергії – 1633,8 тис.грн., на оплату природного газу – 1,1 тис.грн., на оплату інших комунальних послуг (дрова)-54,0  тис.грн.);
 
За звітний період 2023 року комунальне некомерційне підприємство «Центральна міська лікарня м.Борислава» отримала власних надходжень в сумі  5691,8 тис.грн., а саме в розрізі надходжень:
від надання платних послуг згідно функціональних повноважень – 2336,2 тис.грн.;
від господарської або виробничої діяльності – 245,3  тис.грн.;
від плати за оренду майна – 192,0 тис.грн.;
від реалізації майна – 0,6 тис.грн.;
від інших джерел надходжень – 2917,7 тис.грн..
  В установах комунального некомерційного підприємства  «Центральна міська лікарня м.Борислава» функціонує 155 ліжок звичайного стаціонару та 38 ліжок денного стаціонару.
 
Штатна чисельність працівників станом на 01.10.2023 року становить  480 штатних одиниць  (вторинна медична допомога – 347,75 штатних одиниць, проти 412,75 штатниходиниць на 01.01.2023 року, первинна медична допомога – 110 штатних одиниць, проти 113,5 штатниходиниць на 01.01.2023 року, спецкошти (кабінет профілактичних медичних оглядів) – 22,25  штатних одиниць) проти 546,25 одиниць станом на початок року 01.01.2023 року.  
 
На виконання програми щодо забезпечення безоплатного та пільгового відпуску лікарських засобів для населення проведено видатки в сумі  1652,9 тис.грн. Фактично виписано 1152 рецептів на загальну суму 1240,0 тис.грн., а саме в розрізі захворювань:
онкологічні захворювання – 162 рецепти на загальну суму 241,2 тис.грн.;
особи з інвалідністю 1-2 групи – 55 рецептів на загальну суму 17,1 тис.грн.;
ревматизм – 27 рецепти на загальну суму 58,0 тис.грн.;
міостепія, міопатія –38 рецептів на загальну суму 30,4 тис.грн.;
діабет – 19 рецептів на загальну суму 12,1 тис.грн.;
пересадка органів – 11 рецептів на загальну суму  8,4 тис.грн.;
шизофренія та епілепсія – 233 рецептів на загальну суму 286,7 тис.грн.;
хвороба Паркінсона – 188 рецептів на загальну суму 328,7 тис.грн.;
ветерани праці – 53  рецепти на загальну суму  28,1 тис.грн.;
діти з інвалідністю до 18 років – 12 рецептів на загальну суму 7,0 тис.грн.;
інвалідність внаслідок війни та прирівняні до них – 75 рецепти на загальну суму  34,0 тис.грн.;
учасники бойових дій АТО –32 рецепти на загальну суму 16,5 тис.грн.;
стан після операції протезування клапанів серця – 9 рецепти на загальну суму 5,2 тис.грн.;
пенсіонери чи особи з інвалідністю, що отримують пенсію – 19 рецептів на загальну суму 13,0 тис.грн.;
психічні захворювання – 174 рецептів на суму 123,3 тис.грн.;
з статусом ліквідаторів аварії на ЧАЕС – 3 рецепти на суму 1,0 тис.грн.;
з інвалідністю ТЗ – 1 цепт на сум 0,9 тис.грн;
бронхіальна астма – 4 рецепти на загальну суму 3,3 тис.грн.;
артрит – 11 рецепти на загальну суму 15,8 тис.грн.;
дитячий церебральний параліч 2 рецепти на загальну суму 0,6 тис.грн.;
сімї загиблих АТО – 8 рецептів на загальну суму 3,0 тис.грн.; 
післяопераційний гіпотиреоз, гіпопаратиреоз – 3 рецепти на загальну суму 0,4 тис.грн.;
учасники війни та прирівняні до них – 11 рецептів на загальну суму 4,8 тис.грн.;
особи з інвалідністю з дитинства  1-2 групи – 2 рецепти на загальну суму 0,5 тис.грн..
 
Харчовий продукт для хворих на фенілкетонурію на загальну суму 322,3 тис.грн..
Загальні витрати на засоби медичного призначення – 277,9  тис.грн.
 
   Протягом січня-вересня 2023 року профінансовано Національною службою здоров’я України первинну медичну допомогу згідно укладеного договору на  2023 рік про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій в розмірі 21832,0 тис.грн.
Дані кошти були спрямовані на наступні видатки:
на оплату праці – 16595,4 тис.грн.;
нарахування на оплату праці – 3364,2 тис.грн.;
на придбання предметів, матеріалів, обладнання та інвентарю – 775,2 тис.грн.;
на придбання медикаментів та перев’язувальних матеріалів – 423,5 тис.грн.;
на оплату послуг (крім комунальних) – 419,3 тис.грн.;
на оплату відрядження – 57,5 тис.грн..
 
     Згідно укладеного договору на 2023 рік та договору між Національною службою здоров’я України та  КНП «ЦМЛ м. Борислава» про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій для вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги було отримано протягом січня-вересень 2023 року коштів на загальну суму 24718,1 тис грн., за наступними пакетами, а саме:
пакет 3 «Хірургічні операції дорослим та дітям у стаціонарних умовах» - 2744,2 тис.грн.;
пакет 4 «Стаціонарна допомога дорослим та дітям без проведення хірургічних операцій» - 15157,0 тис.грн.;
пакет 7 «Медична допомога при пологах» - 2709,2 тис.грн.;
пакет 9 «Профілактика, діагностика, спостереження, лікування та реабілітація пацієнтів в амбулаторних умовах» - 2921,5 тис.грн.;
пакет 12 «Езофагогастродуоденоскопія» - 13,8 тис.грн.;
пакет 13 «Колоноскопія» - 4,1 тис.грн.;
пакет 22 «Лікування осіб із психічними та поведінковими розладами внаслідок вживання опіоїдів із використанням препаратів замісної підтримувальної терапії» - 306,5 тис.грн.;
пакет 35 «Ведення вагітності в амбулаторних умовах» - 598,2 тис.грн.;
пакет 47 «Хірургічні операції дорослим та дітям в умовах стаціонару одного дня» - 263,5 тис.грн.
 
      Дані кошти були спрямовані на наступні видатки:
на оплату праці  – 18939,4 тис.грн.;
на нарахування на оплату праці – 5357,0 тис.грн.;
на придбання предметів, матеріалів, обладнання та інвентарю – 55,8 тис.грн.;
на придбання медикаментів та перев’язувальних матеріалів – 627,2 тис.грн.;
на продукти харчування – 294,7 тис.грн.;
на оплату послуг (крім комунальних) – 474,0 тис.грн.;
на оплату відрядження – 11,2 тис.грн.;
на виплату пільгових пенсій – 238,6 тис.грн.;
інші видатки – 1,4 тис.грн.
 
За січень-вересень 2023 року виконано  33626 ліжко/днів в стаціонарах комунального некомерційного підприємства «Центральна міська лікарня м.Борислава».
 
Амбулаторні відвідування за звітний період склали  122814  відвідувань.
Вартість одного  ліжко/дня становить по медикаментах склала 32,42 грн., по харчуванню 11,53  грн.
Вартість одного амбулаторного відвідування (без первинної ланки) становить 13,31 грн.
 
Середня заробітна плата по комунальному некомерційному підприємству «Центральна міська лікарня м.Борислава» за звітний період  2023 року склала 10,341 тис.грн. (первинна медична допомога – 16,372 тис.грн., вторинна медична допомога – 8,380 тис.грн., за рахунок власних надходжень 10,665 тис.грн.).
 
Кредиторська заборгованість по оплаті праці з нарахуваннями на заробітну плату працівникам вторинної (спеціалізованої) медичної ланки комунального некомерційного підприємства «Центральна міська лікарня м.Борислава» склала 7228,3 тис.грн з них 4049,7  протермінована без єдиного соціального внеску.
 
На утримання комунального підприємства  «Комунальне некомерційне підприємство  «Стоматологічна поліклініка» з бюджету міської територіальної громади проведені видатки в сумі 2872,9  тис.грн., які були спрямовані на :
оплату праці з нарахуваннями на заробітну плату в сумі - 2083,3 тис.грн.;
відщкодування видатків , пов»язаних із наданням стоматологічної допомоги пільговим категорія населення і сумі - 660,8 тис.грн.;
придбання стоматологічних матеріалів – 14,5 тис.грн.;
оплату комунальних послуг – 114,2 тис.грн..
Протягом звітного періоду забезпечено виконання 2834 амбулаторних відвідувань з них :
діти – 2108 відвідувань;
пільгові категорії дорослого населення 726 відвідувань (учасники бойових дій – 86 відвідувань, інваліди І-ІІ групи загального захворювання – 446 відвідувань, громадяни похилого віку (старше 70 років) – 596 відвідувань).
Середня вартість одного відвідування за рахунок коштів бюджету міста складає 313 грн.49 коп.
Дебіторська заборгованість за загальним фондом  станом на 01 жовтня  2023  року по установах охорони здоров»я відсутня.
Кредиторська заборгованість станом на 01 жовтня 2023 року за загальним фондом по установах охорони здоровя складає 223,0 тис.грн. і зросла проти початку року на 223,0 тис.грн..
 
По спеціальному фонду станом на 01 жовтня 2023 року проведені видатки в сумі 331,4 тис.грн., які були спрямовані на:
 капітальний ремонт лікарняного ліфта відділення хірургічних патологій комунального некомерційного підприємства «Центральна міська лікарня міста Борислава» по вулиці Потік,12 у місті Бориславі Львівської області в сумі 144,6 тис.грн.;
для влаштування пандусу для маломобільних груп населення на вулиці Весняна, 26 у місті Бориславі Львівської області – 186,8
 
Дебіторська та кредиторська заборгованість за спеціальним  фондом  станом на 01 жовтня 2023 року по установах охорони здоров»я відсутня.
 
СОЦІАЛЬНИЙ   ЗАХИСТ
На  соціальний захист та соціальне забезпечення мешканців громади за січень- вересень  2023 року за загальним фондом  використано  коштів в сумі 6759,6 тис.грн., що складає 98,1 відсотка до уточненого плану на січень-вересень 2023 року.
Назва установи Виконання за січень-вересень 2022 року Виконання за січень-вересень 2023 року Відхилення січня-вересня   2023 року до січня-вересня  2022 року
тис.грн. відсотках
Видатки , які здійснюються з  бюджету громади 4390,8 6759,6 2368,8 35,0
Всього 4390,8 6759,6 2368,8 35,0
 
Видатки на соціальний захист та соціальне забезпечення в порівнянні з аналогічним періодом 2022 року зросли  на 2368,8 тис.грн. або 35,0 відсотка.
 
+43,3%
Із   загальної суми видатків на виплату оплати праці і нарахування на заробітну плату використано  коштів в сумі 2837,9 тис.грн. – на  утримання 27,75 шт. одиниць працівників Бориславського міського центру надання соціальних послуг , які надали послуг за січень-вересень  2023 року 799 одиноких непрацездатних громадян, в тому числі :відділенням соціальної допомоги вдома надано послуг 160 одиноким непрацездатних  громадян;
відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги надано послуги 317 малозабезпеченим самотнім пенсіонерам  ( засоби реабілітації, одяг бувший у вжитку, продукти харчування та надані перукарські та швацькі послуги);
  відділенням соціальної роботи надано послуги 322  особам.
 Середня заробітна плата по установах соціального захисту за січень-вересень  2023 року склала  10,051 тис.грн. і зросла проти аналогічного періоду минулого року на 16,6 відсотка.
 
За рахунок бюджету Бориславської міської територіальної громади за січень-вересень  2023 року проведено видатків на виплату інших видатків по соціальному захисту населення ( допомог) в сумі 2272,1 тис.грн.,  а саме :
на виплату одноразової допомоги до дня НезалежностіУкраїни проведені видатки в сумі 611,0 тис.грн.;
                 на виплату одноразової грошової допомоги воїнам афганцям проведені видатки в сумі 30,0 тис.грн.;
                 на виплату одноразової допомоги мешканцям міста за розпорядження голови проведені видатки в сумі 217,0 тис.грн.;
                на виплату одноразової грошової допомоги демобілізованим учасникам АТО проведені видатки в сумі  120,0 тис.грн.;
                на виплату доплат до пенсії ветеранам УПА проведені видатки в сумі 57,0 тис.грн.;
                на виплату доплат до пенсіїї почесним громадянам міста проведені видатки в сумі 27,0 тис.грн.;
                на виплату одноразової грошової допомоги сімям загиблих учасників АТО на встановлення пам’ятників проведені в сумі 480,0 тис.грн.;
                на відшкодування витрат на поховання загиблих (померлих) під час проведення АТО проведені видатки в сумі 131,1 тис.грн.;
                на виплату грошової допомоги громадянам, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи  проведені видатки в сумі 27,0 тис.грн.;
                на виплату одноразової грошової допомоги сімям загиблим учасників АТО проведені видатки в сумі 80,0 тис.грн;
                на виплату одноразової допомоги до дня захисника Вітчизни проведені видатки в сумі 432,0 тис.грн..
                на виплату одноразової грошової допомоги мешканцям, які підписали контракт для проходження служби у Збройних силах України – 60,0 тис.грн..
 
                На виконання Програми прийому та створення умов для належного перебування дітей  зі східних областей України на 2023 рік проведено оздоровлення 20 дітей на загальну суму 101,7 тис.грн..
                За рахунок бюджету Бориславської міської територіальної громади за січень-вересень  2023 року  проведено виплат по наданню соціальних гарантій фізичним особам, які надають соціальні послуги громадянам похилого віку, особам з інвалідністю, дітям з інвалідністю, хворим, які не здатні до самообслуговування і потребують сторонньої допомоги в сумі 1043,1 тис.грн.
За рахунок бюджету Бориславської міської територіальної громади за січень-вересень  2023 року  проведено видатків по відшкодуванню муніципальних субсидій , що надаються населенню на житлово-комунальні послуги пільговим категоріям громадян , які визначені рішенням міської ради, на суму 291,2 тис.грн.
За рахунок бюджету Бориславської міської територіальної громади за січень-вересень 2023 року проведено видатків по наданню пільг окремим категоріям громадян з оплати послуг зв`язку в сумі 28,8 тис.грн.
За рахунок бюджетуБориславської  міської територіальної громади за січень-вересень 2023 року проведено видатків по інших заходах та закладах молодіжної політики в сумі  в сумі 99,7 тис.грн.
Дебіторська заборгованість станом на 01.10.2023 року по програмах по соціальному захисту населення за загальним фондом  відсутня.
Кредиторська заборгованість станом на 01.10.2023 року складає по загальному фонду 294,4 тис.грн., в тому числі:
по оплаті праці і нарахуваннях на заробітну плату   – 216,1 тис.грн.;
по придбаних предметах, матеріалах, обладнанню та інвентарю – 1,0 тис.грн.;
по пплаті послуг (крім комунальних) – 6,7 тис.грн.;
по інших виплатах населенню – 70,6 тис.грн..
За рахунок спеціального фонду по установах соціального захисту населення за січень-вересень  2023 року проведені видатки в сумі 453,8 тис.грн., в тому числі:
по оплаті праці і нарахуваннях на заробітну плату   – 289,3 тис.грн.;
 за придбані продукти харчування проведені  в сумі 129,8 тис.грн.;
за придбані предмети, матеріали, обладнання та інвентар в сумі 34,3 тис.грн.;
за придбані медикаменти та перев’язувальні матеріали проведені видатки в сумі 0,4 тис.грн.;
Дебіторська заборгованість станом на 01.10.2023 року по програмах по соціальному захисту населення за спеціальним фондом  відсутня.
Кредиторська заборгованість станом на 01.10.2023 року по програмах по соціальному захисту населення за спеціальним фондом складає 6509,9 тис.грн., в тому числі в розрізі напрямків використання :
по капітальних трансфертах населенню – 6509,9 тис.грн..
КУЛЬТУРА
За рахунок бюджету міської територіальної громади утримується заклад культури «Бориславська публічна бібліотека», міський палац культури,  історико-краєзнавчий музей.
  На утримання установ  культури по загальному фонду  за  звітний  період  проведено видатки   в  сумі  9661,1  тис.грн.  або  98,7   відсотка  до  уточненого  плану на січень-вересень  2023 року, зокрема :
 
Назва установи Виконання за січень-вересень  2022 року Виконання за січень-вересень 2023 року Відхилення першого січень-вересень 2023 року до січня-вересня  2022 року
тис.грн. відсотках
Заклад культури «Бориславська публічна бібліотека» 3326,6 3892,3 565,8 14,5
Історико-краєзнавчий музей 506,1 664,8 158,6 23,9
Міський палац культури 2695,2 3364,0 668,8 19,9
Фінансова підтримка кінематографії 249,9 253,1 3,2 1,3
Інші культурно-освітні заклади та заходи 931,4 1236,0 304,5 24,6
Інші заходи у галузі культури і мистецтва 59,5 251,0 191,5 76,3
Всього 7768,7 9661,1 1892,4 19,6
 
                В порівнянні з звітним періодом 2022 року видатки на утримання установ культури зросли  на 1892,4 тис.грн. або 19,6 відсотка.             
 
+40,6%
 
+25,6%
На  оплату праці  і  нарахування на заробітну плату використано  коштів  в  сумі  6130,9 тис.грн.,  або  63,5  відсотка  до  всіх  видатків  по  культурі.
 
 
-187,9 тис.грн.
Середня заробітна плата по установах культури за січень-вересень 2023 року склала 8,601  тис.грн. і зросла проти минулого року на 15,8 відсотка.  
Видатки на оплату енергоносіїв та комунальних послуг проведені в сумі 959,4 тис.грн., що складає 9,9  відсотка до всіх видатків на утримання установ культури.
 
Станом на 01 жовтня 2023 року утримується штатна чисельність працівників культури в кількості  67 штатні одиниці.
 
За рахунок бюджету міської територіальної громади по загальному фонду по закладу культури «Бориславська публічна бібліотека» утримується 34,25 штатних одиниць.
 За звітний період по закладу культури «Бориславська публічна бібліотека» надійшло платних послуг в сумі 17,2 тис.грн.
За рахунок спонсорів та централізованих поставок надійшло 927 примірників книг на загальну суму 80,4 тис.грн.
Загальна кількість відвідувань за звітний період склала – 13,337  тисяч читачів та здійснено 213,951 тисяч книговидач.
 
За рахунок загального фонду бюджету по міському палацу культури утримується 27 штатних одиниць , а за рахунок спеціального фонду утримується 3 штатні одиниці.
По міському палацу культури було надано платних послуг на загальну суму 66,0 тис.грн., з них за оренду майна надійшло коштів в сумі 57,7 тис.грн., плати за послуги, що надаються палацом культури надійшло коштів в сумі 8,3 тис.грн..
 Загальна кількість відвідувачів за звітний період склала 36,0 тис.осіб . Середня вартість квитка склала 20,0 грн. Проведено за звітний період 356 культурно-масових заходів.
 
 По історико-краєзнавчому музею за рахунок загального фонду утримується 5,75 штатних одиниць.
За звітний період надійшло плати за послуги , що надаються бюджетними установами в сумі 43,5 тис.грн.
 За січень-вересень  2023 року музей відвідало 5385 осіб з них: 1453 пільгові категорії та 3932 відвідувачі по квитках. Середня вартість квитка складає 11,0 грн.
 
        За рахунок бюджету міської територіальної громади в звітному періоді  проведені видатки на фінансову підтримку КНП «Міський парк культури та відпочинку» в сумі 1236,0 тис.грн.
 
За рахунок бюджету міської територіальної громади в звітному періоді проведені видатки на фінансову підтримку КП «Кінотеатр «Каменяр» в сумі 253,1 тис.грн.
 
Станом на 01 жовтня  2023 року по установах культури кредиторська заборгованість по загальному фонду 182,7 тис.грн., в тому числі в розрізі напрямків використання:
по оплаті праці з нарахуваннями на заробітну плату – 170,5 тис.грн.;
за придбані предмети, матеріали, обладнання та інвентар – 4,6 тис.грн..
по оплаті послуг (крім комунальних) – 2,0 тис.грн.;
по субсидіях та поточних трансфертах підприємствам (установам, організаціям) - 5,6 тис.грн..
Дебіторська заборгованість за загальним фондом  на 01 жовтня 2023 року по установах культури складає 1,6 тис.грн., в тому числі в розрізі напрямків використання :
По оплаті комунальних послуг та енергоносіїв - 1,6 тис.грн..
 
За січень-вересень  2023 року за рахунок спеціального фонду по установах культури проведені видатки в сумі 700,9 тис.грн., в тому числів розрізі видатків:
предмети обладнання інвентар – 336,9 тис.грн.;
оплата інших послуг (крім комунальних) – 60,8 тис.грн.;
видатки на відрядження – 1,0 тис.грн.;
інші поточні видатки-1,7 тис.грн.;
капітальні видатки проведені в сумі 300,5 тис.грн.
 
     Дебіторська заборгованість станом на 01 жовтня 2023 року по спеціальному фонду відсутня.
 
Кредиторська  заборгованість станом на 01 жовтня 2023 року по спеціальному фонду по установах культури складає 280,8 тис.грн., в тому числі в розрізі напрямків використання :
за придбані предмети, матеріали, обладнання інвентар – 11,1 тис.грн.;
по капітальних трансфертах підприємствам (установам, організаціям) – 269,7 тис.грн..
На виконання Програми енергозбереження та енергоефективності Бориславської міської територіальної громади на 2023-2025 роки проведені видатки по спеціальному фонду бюджету в сумі 1196,4 тис.грн., в тому числі в розрізі напрямків використання :
заміна вікон в комунальному підприємстві «Кінотеатр «Каменяр» - 1196,4 тис.грн.
 
ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА І СПОРТ
 
На фізичну культуру і спорт по загальному фонду за січень-червень 2023 року використано коштів в сумі 7738,2 тис. грн. , що складає 88,8 відсотка до уточненого плану на січень-вересень 2023 року, з них:
 
Назва установи Виконання за січень-вересень  2022 року Виконання за січень-вересень  2023 року Відхилення січня-вересня  2023 року до січня-вересня  2022 року
тис.грн. відсотках
Утримання та навчально-тренувальна робота комунальних дитячо-юнацьких спортивних шкіл (утримання ДЮСШ) 4395,0 4450,6 55,7 1,3
Проведення навчально-тренувальних зборів та змагань 49,8 70,8 21,0 0,0
Утримання та фінансова підтримка спортивних споруд (КП СОК "Нафтовик") 1438,2 1743,5 305,3 21,2
Виконання окремих заходів з реалізації соціального проекту «Активні парки - локації здорової України» 0,0 29,4 9,8 0,0
Підтримка спорту вищих досягнень та організацій, які здійснюють фізкультурно-спортивну діяльність в регіоні 624,0 1443,9 819,9 131,4
Всього 6507,0 7738,2 1211,6 18,6
 
                В порівнянні з аналогічним періодом минулого року видатки на фізичну культуру і спорт  зросли  на 1211,6 тис.грн. або 18,6 відсотка.
За звітний період на утримання дитячої юнацької школи використано бюджетних коштів в сумі 4450,6  тис.грн.
 
29,3%
На оплату праці та нарахування на заробітну плату використано коштів в сумі 3530,9  тис. грн. або 79,3  відсотка видатків на утримання дитячої юнацької спортивної школи.
+30,7%
Середня заробітна плата по установах фізичної культури складає  8,781 тис.грн. і зменшилася проти аналогічного періоду минулого року на 1,3 відсотка. 
За звітний період з бюджету міста Борислава на фінансову підтримку КЗ СОК «Нафтовик» використано коштів в сумі 1743,5 тис.грн.
                На підтримку спорту вищих досягнень та організацій, які здійснюють фізкультурно-спортивну діяльність в регіоні використано коштів в сумі 1443,9 тис.грн.
                На проведення навчально-тренувальних зборів і змагань проведені видатки у звітному періоді 70,8 тис.грн.
                На виконання окремих заходів з реалізації соціального проекту «Активні парки - локації здорової України» проведені видатки у звітному періоді 29,4 тис.грн.
Станом на 01 жовтня  2023 року по установах фізичної культури та спорту відсутня дебіторська заборгованість по загальному фонду.
 
Кредиторська заборгованість станом на 01 жовтня 2023 року по установах фізичної культури та спорту по загальному фонду складає 307,9 тис.грн., в тому числі в розрізі напрямків використання:
 по оплаті праці з нарахуваннями на заробітну плату – 257,1 тис.грн.;
 за придбані предмети, матеріали, обладнання та інвентар – 49,4 тис.грн.;
 по платі послуг ( крім комунальних) – 1,4 тис.грн..
 
За звітний період 2023 року по спеціальному фонду бюджету Бориславської міської територіальної громади проведені видатки в сумі 126,0 тис.грн., в тому числі в розрізі напрямків використання :
за придбані предмети, матеріали, обладнання та інвентар – 28,0 тис.грн.;
за придбані обладнання і предмети  довгострокового користування – 98,0 тис.грн.
 
За рахунок спеціального фонду бюджету проведені видатки по фізичній культурі і спорту в сумі 145,6 тис.грн.,в тому числі :
на придбання генератора DIESEL потужністю 8,1 KV A для дитячої-юнацької спортивної школи проведені видатки в сумі 98,0 тис.грн.;
на виготовлення проєктно-кошторисноїдокусентації по об"єкту «Нове будівництво футбольного поля зі штучним покриттям» проведені видатки в сумі 47,6 тис.грн..
Станом на 01 жовтня 2023 року по установах фізичної культури та спорту відсутня дебіторська та кредиторська заборгованість по спеціальному  фонду.
 
 
ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНЕ ГОСПОДАРСТВО
    Видатки на житлово-комунальне господарство за звітний період  2023 року склали  29336,5  тис.грн., в тому числі:
по загальному фонду – 28439,6 тис.грн.;
по спеціальному фонду – 896,9 тис.грн..
 
З них:
Назва установи Виконання за січень-вересень 2022 року Виконання за січень-вересень 2023 року Відхилення січня-вересня 2023 року до січня-вересня 2022 року
тис.грн. відсотках
Організація благоустрою населених пунктів 19057,3 24742,1 5684,8 29,8
Відшкодування різниці між розміром ціни (тарифу) на житлово-комунальні послуги, що затверджувалися або погоджувалися рішенням місцевого органу виконавчої влади та органу місцевого самоврядування, та розміром економічно обґрунтованих витрат на їх виробництво 3408,2 3697,5 289,2 8,5
Всього 22465,6 28439,6 5974,0 26,6
 
           В порівнянні з аналогічним періодом минулого року видатки на житлово-комунальне господарство по загальному фонду зросли на 5974,0 тис.грн. або 26,6 відсотка.
 
+73,5%
 
По благоустрою міста проводилось прибирання вулиць міста , вивезення вуличного сміття , зрізка аварійних дерев , озеленення території, експлуатація та ремонт вуличного освітлення.
 
 
+1617,9 тис.грн.
                За звітний період 2023 року було проведено видатки по благоустрою міста на суму 24742,1 тис.грн. в розрізі комунальних служб  :
+287,9 тис.грн.
 по КП «Еко-місто» – 18586,1 тис.грн.; по КП «Зелений світ» - 3805,1 тис.грн.;
 по КП «Бориславсвітло» - 1693,5  тис.грн.;
 по оплаті вуличного освітлення за спожиту електроенергію – 657,4 тис.грн..
 
Протягом звітного періоду  2023 року проводилися видатки на відшкодування різниці між розміром ціни (тарифу) на житлово-комунальні послуги, що затверджувалися або погоджувалися рішенням місцевого органу виконавчої влади та органу місцевого самоврядування, та розміром економічно обґрунтованих витрат на їх виробницто в сумі 3697,5 тис.грн., в тому числі в розрізі комунальних підприємств міста:
по КП «Вододар» - 3697,5 тис.грн..
 
Дебіторська заборгованість по житлово-комунальному господарству зазагальним фондом  станом на 01 жовтня 2023 року за загальним  фондом відсутня.
 
Кредиторська заборгованість по житлово-комунальному господарству за загальним фондом станом на 01 жовтня  2023 року відсутня.
 
За рунок спеціального фонду бюджету за звітний період проведені видатки на житлово-комунальне господарство з бюджету Бориславської міської територіальної громади в сумі  560,1 тис.грн., в тому числі в розрізі напрямків використання :
забезпечення надійної та безперебійної експлуатації ліфтів (капітальний ремонт пасажирського ліфта по вулиці Коваліва, 24 А в місті Бориславі Львівської області) проведено видатки в сумі 140,5 тис.грн.;
по організації благоустрою населених пунктів (проведення робіт по благоустрою території КНП"Бориславський міський парк культури і відпочинку") проведені видатки в сумі 200,0 тис.грн.;
по проектно, будівельно-ремонтних роботах, придбання житла та приміщень для розвитку сімейних та інших форм виховання, наближених до сімейних, та забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа проведені видатки в сумі – 222,6  тис.грн..
 
За рахунок коштів обласного бюджету проведені видатки по коду програмної класифікації 0216083 «Проектні, будівельно-ремонтні роботи, придбання житла та приміщень для розвитку сімейних та інших форм виховання, наближених до сімейних, та забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа» в сумі 333,8 тис.грн. по придбанню квартири для дитини-сироти, в тому числі:
 за рахунок коштів обласного бюджету  в сумі 333,8 тис.грн..
 
Дебіторська та кредиторська заборгованість по житлово-комунальному господарству станом на 01 жовтня  2023 року по спеціальному фонду  відсутня.
 
По Програмі утримання та розвиток автомобільних доріг та дорожньої інфраструктури проведені видатки в сумі 4908,0 тис.грн. за загальним фондом, в тому числі в розрізі напрямків використання:
на відновні роботи асфальтного покриття дороги по вул.Транспортній в м.Бориславі Львівської області – 4000,2 тис.грн.;
на відновні роботи асфальтного покриття по вул.Яворницького в м.Бориславі Львівської області (поточний ремонт) – 907,8 тис.грн..
 
За рахунок субвенції з бюджету Трускавецької міської територіальної громади за січень-вересень 2023 року проведено видатки в сумі 817,9 тис.грн., в тому числі в розрізі напрямків використання:
 на відновні роботи асфальтного покриття по вул.І.Сеник в м.Бориславі Львівської області – 817,9 тис.грн.
Дебіторська та кредиторська заборгованість по Програмі утримання та розвиток автомобільних доріг та дорожньої інфраструктури за загальним фондом станом на 01 жовтня  2023 року відсутня.
 
Протягом звітного періоду з бюджету міста Борислава надавалася фінансова підтримка комунальному некомерційному підприємству «Центр екології, туризму та сталому розвитку»  в сумі  954,8 тис.грн.
 
                За рахунок спеціального фонду бюджету Бориславської міської територіальної громади за січень-вересень  2023 року проведено видатки в сумі 20722,8 тис.грн.
 
По Програмі утримання та розвиток автомобільних доріг та дорожньої інфраструктури за рахунок коштів бюджету Бориславської міської територіальної громади по спеціальному фонду проведені видатки в сумі 11449,3 тис.грн., в тому числі:
на капітальний ремонт по вулиці Коваліва від будинку №20 до перехрестя з вулицею Зелена в місті Борислав Львівської області - виготовлення проєктно-кошторисної документації використано коштів в сумі 130,8 тис.грн.;
на капітальний ремонт проїзної частини дороги по вулиці Степана Бандери від будинку №116 до гірськолижного курорту «Крутогір 365» у місті Бориславі Львівської області- виготовлення проектно-кошторисної документації  використано коштів в сумі  102,0 тис.грн.;
на капітальний ремонт проїзної частини дороги по вуиці Дорошенка в місті Бориславі Львівської області використано коштів в сумі  1279,5 ти.грн.;
на капітальний ремонт прибудинкових територій в районі будинків №41,43,45,47  по вул. Коваліва у м. Борислав Львівської області використано коштів в сумі 157,7 тис.грн.;
на капітальний ремонт дороги по вулиці Довжанська в селі Попелі Дрогобицького району Львівської області та виготовлення проєктно-кошторисної документації використано коштів в сумі 924,7 тис.грн.;
на капітальний  ремонт дороги по вулиці Полуботка від перехрестя з вулицею Озерна до перехрестя з вулицею Галіберди в місті Бориславі  Львівської області - виготовлення проєктно-кошторисної документації використано коштів в сумі 641,7 тис.грн.;
на капітальний ремонт парної сторони тротуару  дороги на вулиці Грушевського в місті Бориславі  Львівської області використано коштів в сумі 1223,2 тис.грн.;
на капітальний ремонт непарної сторони тротуару  дороги на вулиці Володимира Великого в місті Бориславі  Львівської області використано коштів в сумі 644,1 тис.грн.;
на капітальний ремонт непарної сторони тротуару дороги на вулиці Дорошенка від перехрестя з дорогою на вулиці Володимира Великого до будинку № 19 в місті Бориславі  Львівської області використано коштів в сумі 850,7 тис.грн.;
на капітальний ремонт парної сторони тротуару  дороги на вулиціКоваліва від будинку №16 до автозаправної станції WOG   в місті Бориславі  Львівської області використано коштів в сумі 625,1 тис.грн.;
на капітальний ремонт прибудинкових територій в районі будинків №30-42  по вул. Коваліва у м. Борислав Львівської області використано коштів в сумі 1497,0 тис.грн.;
на капітальний ремонт дороги  по вул.І.Сеник (від перехрестя з вул.Героїв ОУН-УПА до перехрестя з вул.Сосюри) в  м.Борислав Львівської області використано коштів в сумі 1800,0 тис.грн.;
на капітальний ремонт непарної сторони тротуару  дороги на вулиці Грушевського від перехрестя з вул. Яворницького до буд. № 21 в місті Бориславі  Львівської області використано коштів в сумі 189,4 тис.грн.;
на капітальний ремонт внутрішньо будинкового проїзду житлового будинку № 19 по вул. Дорошенка в м.Бориславі Львівської області використано коштів в сумі 36,2 тис.грн.;
на капітальний ремонт парної сторони тротуару дороги по вул. Шкільній від перехрестя з вул. Д.Галицького  до буд.№ 8  в м.Бориславі використано коштів в сумі 914,0 тис.грн.;
на капітальний ремонт проїздної частини дороги по вул. Шкільна в районі буд.17 в м.Бориславі-виготовлення ПКД використано коштів в сумі 50,0 тис.грн.;
на капітальний ремонт парної сторони тротуару  дороги на вулиці Карпатська Брама в місті Бориславі  Львівської області використано коштів в сумі 33,8 тис.грн.;
на капітальний ремонт внутрішньо будинкового проїзду житлового будинку № 45 по вул. Трускавецька в м.Бориславі Львівської області використано коштів в сумі 44,8 тис.грн.;
на капітальний ремонт внутрішньо будинкового проїзду житлового будинку № 171а  по вул. В.Великого в м.Бориславі Львівської області використано коштів в сумі 31,6 тис.грн.;
на капітальний ремонт внутрішньо будинкового проїзду житлового будинку № 173  по вул. В.Великого в м.Бориславі Львівської області використано коштів в сумі 46,8 тис.грн.;
на капітальний ремонт внутрішньо будинкового проїзду між житловими будинками № 171  по вул. В.Великого та по вул.600-річчя Борислава № 14 в м.Бориславі Львівської області використано коштів в сумі 44,5 тис.грн.;
на капітальний ремонт внутрішньо будинкового проїзду між житловими будинками № 177  по вул. В.Великого та по вул.600-річчя Борислава № 26 в м.Бориславі Львівської області використано коштів в сумі 54,6 тис.грн.;
на капітальний ремонт внутрішньо будинкового проїзду житлового будинку № 29  по вул. Коваліва в м.Бориславі Львівської області використано коштів в сумі 40,3 тис.грн.;
на капітальний ремонт внутрішньо будинкового проїзду між житловими будинками № 59-69 по вул. Трускавецька в м.Бориславі Львівської області використано коштів в сумі 47,5 тис.грн.;
на капітальний ремонт внутрішньо будинкового проїзду житлового будинку № 6  по вул. Весняна в м.Бориславі Львівської області використано коштів в сумі 39,1 тис.грн.
 
За рахунок субвенції з бюджету Трускавецької міської територіальної громади  на створення інфраструктури утилізації відходів та охорони довкілля сміттєзвалища проведені видатки в сумі 565,1 тис.грн., в тому числі в розрізі напрямків:
                на  Капітальний ремонт дороги  по вул.І.Сеник (від перехрестя з вул.Героїв ОУН-УПА до перехрестя з вул.Сосюри) в  м.Борислав Львівської області проведені видатки в сумі 565,1 тис.грн.
 
На виконання Програми фінансової підтримки та збереження майна комунальних підприємств на 2023 рік проведені видатки з бюджету Бориславської міської територіальної громади, як внески до статутного капіталу суб`єктів господарювання в сумі 3222,4 тис.грн., в тому числі в розрізі підприємств:
КП «Вододар» - 2372,4 тис.грн.;
КП «Бориславтеплоенерго» - 850,0 тис.грн..
 
За рахунок субвенції з бюджету Львівської міської територіальної громади та бюджету Східницької селишної територіальної громади на соціально-економічний розвиток,  проведені видатки з бюджету Бориславської міської територіальної громади, як внески до статутного капіталу суб`єктів господарювання в сумі 1682,3 тис.грн., в тому числі в розрізі підприємств:
КП «Вододар» - 250,0 тис.грн.;
КП «Бориславтеплоенерго» - 1432,3 тис.грн..
 
На виконання Програми сприяння діяльності співласників багатоквартирних житлових будинків у місті Борислав на 2019-2025 роки проведені видатки в сумі  140,5 тис. грн.., в тому числі :
на капітальний ремонт пасажирського ліфта по вулиці Коваліва, 24 А в місті Бориславі Львівської області проведено видатки в сумі 140,5 тис.грн.
 
На виконання Програми енергозбереження Бориславської міської територіальної громади проведені видатки в сумі 1232,3 тис.грн., в тому числі:
на заміна вікон в комунального підприємства «Кінотеатр «Каменяр» проведені видатки в сумі 1196,4 тис.грн.;
на заміну теплового лічильника в закладах загальної середньої освіти проведені видатки в сумі 35,9 тис.грн.
 
На виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку Бориславської міської територіальної громади на 2023 рік проведені видатки в сумі 602,5 тис.грн., в тому числі в розрізі напрямків використання :
на реконструкцію мережі вуличного освітлення по вулиці Дрогобицькій у місті Бориславі Львівської області проведені видатки в сумі 284,5 тис.грн;
на влаштування пандусу для маломобільних груп населення на вулиці Весняна, 26 у місті Бориславі Львівської області проведені видатки в сумі 186,8 тис.грн;
на реконструкцію мережі зовнішнього освітлення в селі Підмонастирок Бориславської міської територіальної громади Львівської області проведені видатки в сумі 32,5 тис.грн;
на виготовлення проєктно-кошторисної документації по об"єкту «Нове будівництво футбольного поля зі штучним покриттям» проведені видатки в сумі 47,6 тис.грн;
на будівництво об"єкту туристичної інфраструктури- відпочинково-інформаційний майданчик) проведено видатки в сумі 51,1 тис.грн.;
 
На виконання Програми фінансової підтримки Комунального некомерційного підприємства "Центральна міська лікарня м. Борислава " Бориславської міської ради на 2021-2023 роки проведені видатки в сумі 144,6 тис.грн., в тому числі в розрізі напрямків використання :
на капітальний ремонт лікарняного ліфта відділення хірургічних патологій комунального некомерційного підприємства «Центральна міська лікарня міста Борислава» по вулиці Потік,12 у місті Бориславі Львівської області проведено видатки в сумі 144,6 тис.грн..
 
На виконання Програми  оновлення та розроблення містобудівної документації на території Бориславської міської територіальної громади на 2022 -2025 роки проведені видатки в сумі 151,9 тис.грн., в тому числі в розрізі напрямків використання:
на виготовлення детального плану території для розміщення культової споруди – церкви на вулиці Гоголя у місті Бориславі Львівської області використано коштів в сумі 18,9 тис.грн.;
на виготовлення детального плану території Індустріального парку «Інпарк Борислав» в провулку Губицькому у місті Бориславі Львівської області використано коштів в сумі 98,0 тис.грн.;
на розробку звіту про стратегічну екологічну оцінку «Детального плану території Індустріального парку «Інпарк Борислав» в провулку Губицькому у місті Бориславі Львівської області використано коштів в сумі 35,0 тис.грн.
 
На виконання Програми розвитку земельних відносин на території Бориславської міської територіальної громади на 2022-2023 роки проведені видатки в сумі 87,6 тис.грн., в тому числі в розрізі напрямків використання:
на проведення експертної грошової оцінки земельної ділянки площею 0,7465 гектара для обслуговування магазину за адресою: Львівська область , місто Борислав, вулиця Трускавецька,125 використано коштів в сумі 17,1 тис.грн.;
на проведення експертної грошової оцінки земельної ділянки з метою продажу у власність для будівництва і обслуговування будівель за адресою: Львівська область, місто Борислав, вулиця Шевченка  використано коштів в сумі 5,3 тис.грн.;
на проведення експертної грошової оцінки земельної ділянки з метою продажу у власність для будівництва і обслуговування будівель ринкової інфраструктури  за адресою: Львівська область , місто Борислав, вулиця Весняна, 4б  використано коштів в сумі 6,4 тис.грн.;
на проведення експертної грошової оцінки земельної ділянки з метою продажу у власність для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд  за адресою: Львівська область , місто Борислав, вулиця Коваліва, 16  використано коштів в сумі 5,4 тис.грн.;
на проведення експертної грошової оцінки земельної ділянки з метою продажу у власність для розміщення та експлуатації будівель і споруд автомобільного транспорту та дорожнього господарства   за адресою: Львівська область , місто Борислав, вулиця Потік, 5  використано коштів в сумі 12,8 тис.грн.;
на проведення експертноїгрошовоїоцінки земельної ділянки з метої її продажу у власність для будівництва і обслуговування інших будівель громадської забудови за адресою: Львівська область, місто Борислав, вулиця Шевченка, 11 використано коштів в сумі 6,4 тис.грн.;
 на проведення експертноїгрошовоїоцінки земельної ділянки з метої її продажу у власність для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємств переробної, машинобудівної та іншої промисловості за адресою: Львівськаобласть,місто Борислав, провулок Губицький,1  використано коштів в сумі 14,9 тис.грн.;
 проведення експертної грошової оцінки земельної  ділянки з метою її продажу у власність, наданої для будівництва та обслуговування будівель торгівлі за адресою: Львівська область, місто Борислав, вулиця Володимира Великого, 171 «В»-1 використано коштів в сумі 2,1 тис.грн.;
   проведення експертної грошової оцінки земельної  ділянки з метою її продажу у власність за адресою : Львівська область, місто Борислав, вулиця Дрогобицька, 7 використано коштів 8,5 тис.грн.;
проведення експертної грошової оцінки земельної  ділянки з метою її продажу у власність за адресою : Львівська область, місто Борислав, вулиця Весняна,24 використано коштів в сумі 8,5 тис.грн.
 
На придбання обладнання використано коштів в сумі 254,2 тис.грн.:
на придбання генератора для закладу загальної середньої освіти №5 використано коштів в сумі 57,5 тис.грн.;
на придбання обладнання для управління комунальної власності,земельних відносин та архітектури Бориславської міської ради використано коштів в сумі 41,7 тис.грн.;
на придбання колекційного обладнання на надання підтримки особам з особливими освітніми потребами використано коштів в сумі 24,0 тис.грн.;
на придбання основних засобів для виконавчого комітету міської ради використано коштів в сумі 33,0 тис.грн.;
на придбання генератора DIESEL потужністю 8,1 KV A для дитячої-юнацької спортивної школи проведені видатки в сумі 98,0 тис.грн
 
На виконання Програми реалізації проєкту "Історія приправлена сіллю" в новій редакції проведено видатки в сумі 51,1 тис.грн., в тому числі в розрізі напрямків використання:
будівництво об"єкту туристичної інфраструктури- відпочинково-інформаційний майданчик) використано коштів в сумі 51,1 тис.грн.
 
На виконання Програма розвитку земельних відносин на території Бориславської міської територіальної громади на 2022-2023 роки проведені видатки в сумі 76,6 тис.грн., в тому числі в розрізі напрямків використання:
на проведення нормативно-грошової оцінки земельних ділянок частини Бориславської міської територіальної громади (село Ясениця-Сільна) проведені видатки в сумі 76,6 тис.грн.
 
На виконання Комплексної програми охорони навколишнього природного середовища  Бориславської міської територіальної громади на 2021-2025 роки проведені видатки в сумі 199,4 тис.грн.,в тому числі в розрізі напрямків використання:
на придбання сміттєвих баків(благоустрій та санітарне очищення територій) використано коштів в сумі 99,9 тис.грн.;
на культуртехнічні роботи (поточний ремонт) в руслі та прибережній захисній смузі р.Тисмениця в межах Бориславської міської територіальної громади ( виготовлення проєктно-кошторисноїдокументації) використано коштів в сумі 50,0 тис.грн.;
на проведення заходів по утилізації відпрацьованих батарейок використано коштів в сумі 49,5 тис.грн..
 
За рахунок цільового фонду Бориславської міської територіальної громади за січень-вересень 2023 року проведені видатки в сумі 157,5 тис.грн., в тому числі в розрізі напрямків використання :
на фінансову підтримку комунального підприємства  «Бориславтеплоенерго» використано коштів  в сумі 157,5 тис.грн..
Станом на 01.10.2023 року кредиторська заборгованість по видатках спеціального фонду бюджету Бориславської міської територіальної громади склала 6779,6 тис.грн.
 
 
 
 
Секретар міської ради                                                                                                 Юрій ХИМИН