РІШЕННЯ № 571

Про розгляд  прогнозу бюджету Бориславської міської територіальної громади на  2022-2024 роки.

БОРИСЛАВСЬКА МІСЬКА РАДА ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

РІШЕННЯ
 
23 вересня  2021 року Борислав                                № 571  
 
Про розгляд  прогнозу бюджету Бориславської міської територіальної громади на  2022-2024 роки.
 13544000000  
 (код бюджету)
Відповідно до статті 75ˡ Бюджетного кодексу України, підпункту 23 частини 1 статті 26 «Про місцеве самоврядування в Україні», на виконання рішення виконавчого комітету від 15.04.2021 року №100 «Про схвалення плану заходів щодо організації роботи із складання прогнозу бюджету Бориславської міської територіальної громади на 2022-2024 роки, складання проєкту бюджету Бориславської міської територіальної громади на 2022 рік, організації виконання бюджету Бориславської міської територіальної громади, підготовки та розгляду звіту про виконання бюджету Бориславської міської територіальної громади », беручи  до уваги рішення постійної комісії з питань планування бюджету і фінансів, економіки, здійснення державної регуляторної політики від  21.09.2021 року №14/1  та листа начальника фінансового управління міської ради Петріва Юрія  від 06 вересня 2021 року  №01-35/415, міська  рада
 
ВИРІШИВ:
 
1. Прогноз бюджету Бориславської міської територіальної громади на 2022-2024 роки взяти до відома, що додається.
 
2 Контроль за виконанням цього рішення покласти на першого заступника міського голови Садлівського Романа,  заступників міського голови Солоненко Світлану, Гарасимів Роксоляну згідно з розподілом їх функціональних обов´язків та постійну комісію з питань планування бюджету і фінансів, економіки, здійснення державної регуляторної політики (Зелінський Руслан)
 
 
Міський голова                                                                           Ігор ЯВОРСЬКИЙ
 
 
 
 
              ЗАТВЕРДЖЕНО
         рішення міської ради
 
    від                       2021 № _____
 
 
Прогноз
бюджету Бориславської міської територіальної громади на 2022-2024 роки
 
(13544000000)
код бюджету
 
  1. Загальна частина
Прогноз бюджету Бориславської міської територіальної громади   на 2022-2024 роки (далі – Прогноз бюджету) розроблено відповідно до статті 75ˡ Бюджетного кодексу України ,  Податкового кодексів України (з урахуванням змін),  постанови Кабінету Міністрів України від 31 травня 2021 р. № 548 «Про схвалення Бюджетної декларації на 2022-2024 роки», наказу Міністерства фінансів України від 23.06.2021 р. № 365 «Про затвердження Методичних рекомендацій щодо здійснення підготовки пропозицій до прогнозу місцевого бюджету», цільових (комплексних) програм, рішення виконавчого комітету від 15.04.2021 року № 100 «Про схвалення плану заходів щодо  організації роботи із складання прогнозу бюджету Бориславської міської територіальної громади на 2022-2024 роки, складання проєкту бюджету Бориславської міської територіальної громади на 2022 рік, організації виконання бюджету Бориславської міської територіальної громади, підготовки та розгляду звіту про виконання бюджету Бориславської міської територіальної громади» та враховує:
очікуване виконання дохідної частини бюджету у поточному році;
динаміку і останні тенденції соціально-економічних показників, їх взаємозв’язки і взаємовплив;
пріоритети використання бюджетних коштів з метою ефективного їх розподілу;
реалізацію інвестиційних проектів тощо.
Метою Прогнозу є створення дієвого механізму управління бюджетним процесом, встановлення зв’язку між стратегічними цілями розвитку та можливостями бюджету, забезпечення прозорості, передбачуваності та послідовності бюджетної політики.
Прогноз є стратегічним документом планування показників бюджету міської територіальної громади на середньостроковий період і основою для складання проєкту бюджету на 2022 рік.
Основними завданнями бюджетної політики територіальної громади є:
забезпечення виконання дохідної частини бюджету відповідно до затверджених показників Бориславською міською радою;
забезпечення ефективного управління об’єктами комунальної власності та земельними ресурсами як засобу збільшення надходжень до бюджету міської територіальної громади;
стимулювання інвестиційно-інноваційної складової бюджету розвитку;
концентрації ресурсів бюджету на виконанні пріоритетних цілей, завдань, спрямованих на соціально-економічний розвиток території;
підвищення ефективності управління бюджетними коштами шляхом застосування дієвих методів економії, здійснення оптимізації витрат шляхом виключення непріоритетних та неефективних видатків;
забезпечення стабільного функціонування бюджетних установ   та виконання заходів, передбачених цільовими (комплексними) програмами, збереження пріоритетності фінансування галузі житлово – комунального господарства;
удосконалення системи результативних показників з метою підвищення якості надання послуг у відповідних сферах;
залучення громадськості в бюджетному процесі (проведення консультацій з громадськістю - громадські слухання), вдосконалення форм доступу до інформації з бюджетних питань;
забезпечення подальшого планомірного зростання основних соціально-економічних показників, які сприятимуть покращенню якості життя населення територіальної громади.
 
Прогноз містить цілі державної політики у відповідній сфері діяльності, формування та/або реалізацію якої забезпечує головний розпорядник коштів бюджету міської територіальної громади, та показники їх досягнення на 2022 – 2024 роки у межах визначених граничних показників видатків та надання кредитів.
 
Виконання прогнозних показників бюджету в середньостроковому періоді дозволить:
реалізувати цілі державної політики та місцевого розвитку, включаючи покращення якості надання публічних послуг та комфортності проживання мешканців громади;
забезпечити передбачуваність та послідовність бюджетної політики.
 
Можливими ризиками невиконання прогнозних показників можуть бути: зростання тарифів на оплату комунальних послуг та енергоносіїв у порівнянні з показниками, врахованими у Прогнозі;
 невиконання прогнозних показників доходів бюджету у зв’язку з запровадженням карантинних заходів.
 
 Заходами з мінімізації впливу фіскальних ризиків на показники бюджету є здійснення заходів з енергоощадження, покращення адміністрування податків і зборів.
 
ІІ. Основні прогнозні показники економічного та соціального розвитку.
 
  Борислав – промислове місто з чисельністю населення до 50 тисяч чоловік і, відповідно, підпадає під категорію населених пунктів, яким надано статус малих міст.
 За площею Борислав займає друге, після обласного центру, місце у Львівській області. Розкиданість Борислава відразу ж ставить його у невигідне становище у порівнянні з іншими містами області.
 Велика протяжність шляхів у місті, протяжність водопровідних мереж, протяжність міської тепломережі, необхідність освітлення значних за протяжністю транспортних комунікацій суттєво впливає на розміри загальноміських видатків.
 Основною галуззю промисловості міста є нафтогазовидобуток. Видобуванням нафти і газу зайняті, в основному, структурні підрозділи ПАТ «Укрнафта». В місті також розвинута переробна промисловість.
 У 2020 році промислові підприємства міста реалізували промислової продукції (товарів, послуг) на 1391,2 млн.грн (1,3% від загальнообласного показника). На нафтогазовидобувну галузь припадає 84 % від загальної реалізації промислової продукції по місту.
 Підприємствам переробної промисловості належало 11,8% усієї реалізованої продукції, з постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря - 2,2%, з водопостачання, каналізації, поводження з відходами – 1,4%.
Обсяг реалізованої промислової продукції у розрахунку на одну особу становив 39,5 тис.грн.
Прогноз бюджету на 2022-2024 роки ґрунтується на розрахункових прогнозних показниках економічного та соціального розвитку, виходячи з аналізу статистичних показників розвитку територіальної громади за попередні та поточний роки з урахуванням показників, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 31 травня 2021 р. № 586 «Про схвалення Прогнозу економічного і соціального розвитку України на 2022 - 2024 роки», зокрема:
 
Розрахункові показники економічного та соціального розвитку
на 2022 - 2024 роки
Показник Одиниця виміру 2020 рік
(факт)
 
2021 рік
(очік.)
2022 рік
(прогноз)
2023 рік
(прогноз)
 
2024 рік
(прогноз)
Обсяг реалізованої промислової продукції (товарів, послуг) млн. грн 1391,2 1400,9 1540 1694 1863
(у% до попереднього року) % 75,4 100,7 110,0 110,0 110,0
Введення в експлуатацію житла загальної площі тис. кв.м 4,1 5,3 5,7 6,2 6,9
(у% до попереднього року) 38,7 129,3 107,5 108,8 111,3
Фінансові показники
Надходження податків і зборів, обов’язкових платежів, що зараховуються до доходної частини міського бюджету (з 2021 року – бюджет СМТГ) млн. грн. 187,7 249,3 266,4 275,9 287,3
Чисельність наявного населення  Бориславської міської ради станом на 1 січня року наступного за звітним, всього тис. осіб 35,5 39,6 39,5 39,5 39,5
в т.ч.: м.Борислав х 33,2 33,1 33,1 33,1
с.Попелі х 2,5 2,5 2,5 2,5
с.Ясениця-Сільна х 1,4 1,4 1,4 1,4
села Уріж,  Винники, Мокряни, Підмонастирок 2,5 2,5 2,5 2,5
Середньооблікова кількість працівників підприємств, установ, організацій (по юридичних особах та відокремлених підрозділах юридичних осіб із кількістю найманих працівників 10 і більше осіб) тис. осіб 5,3 5,5 5,6 5,7 6,0
(у% до попереднього року) 92,9 110,0 101,8 101,8 105,3
Середній розмір заробітної плати працівників підприємств, установ, організацій (по юридичних особах та відокремлених підрозділах юридичних осіб із кількістю найманих працівників 10 і більше осіб) грн. 9466 10252 12305 15430 16450
(у% до попереднього року) 108,4 108,3 120,0 125,4 106,6
Фонд оплати праці працівників підприємств, установ, організацій (по юридичних особах та відокремлених підрозділах юридичних осіб із кількістю найманих працівників 10 і більше осіб) млн. грн. 606,3 676,6 826,9 1055,4 1184,4
(у% до попереднього року)  
100,7
111,6 122,2 127,6 112,2
Кількість зареєстрованих безробітних (на кінець року) осіб 1190 550 530 510 500
(у% до попереднього року) 289,5 46,2 96,3 96,2 98,0
Обсяги роздрібного товарообороту підприємств роздрібної торгівлі (у порівняних цінах) без урахування роздрібного товарообороту фізичних осіб підприємців млн. грн. 411,4 437,7 525,2 630,2 756,2
(у% до попереднього року) % 116,9 106,4 120,0 120,0 120,0
Роздрібний товарооборот підприємств роздрібної торгівлі (юридичних осіб) на 1 особу тис. грн. 11654 12400 14880 17900 21480
 
Окрім цього, враховано:
Підвищення розмірів державних соціальних стандартів, а саме:
Розмір мінімальної заробітної плати:
з 01.01.2022 – 6 500 гривень;
з 01.10.2022 – 6700 гривень; 
з 01.01.23 – 7 176 гривень;
 розмір І тарифного розряду Єдиної тарифної сітки:
з 01.01.22 – 2 893 гривень, темп росту – 7,2 %;
з 01.10.22 року -2982 гривень;
з 01.01.23 – 3 195 гривень, темп росту – 7,1 %;
з 01.01.24 – 3411 гривень , темп росту – 6,7 %;
Розмір прожиткового мінімуму:
в розрахунку на одну особу:
з 01.01.22 р. – 2 393 гривень, з 01.07.22 р. – 2 508 гривень, з 01.12.22 р. –                   2 589 гривень; з 01.01.23 р. – 2 589 гривень,  з 01.07.23 р. – 2 713 гривень,                       з 01.12.23 р. – 2 778 гривень; з 01.01.24 р. – 2 778 гривень, з 01.07.24 р. – 2 911 гривень, з 01.12.24 р. –  2972 гривень;
для дітей віком до 6 років:
з 01.01.22 р. – 2 100 гривень, з 01.07.22 р. – 2 201 гривень, з 01.12.22 р. –                       2 272 гривень; з 01.01.23 р. – 2 272 гривень, з 01.07.23 р. – 2 381 гривень,                          з 01.12.23 р. – 2 438 гривень; з 01.01.24 р. – 2 438 гривень, з 01.07.24 р. – 2 555 гривень, з 01.12.24 р. –  2609 гривень;
для дітей віком від 6 до 18 років:
з 01.01.22 р. – 2 618 гривень, з 01.07.22 р. – 2 744 гривень, з 01.12.22 р. –                      2 833 гривень; з 01.01.23 р. – 2 833 гривень, з 01.07.23 р. – 2 969 гривень,                           з 01.12.23  р.– 3 040 гривень; з 01.01.24 р. – 3040 гривень, з 01.07.24 р. – 3186 гривень, з 01.12.24 р. –  3253 гривень;
працездатних осіб:
з 01.01.22 р. – 2 481 гривень, з 01.07.22 р. – 2 600 гривень, з 01.12.22 р. –                     2 684 гривень; з 01.01.23 р. – 2 684 гривень, з 01.07.23 р.– 2 813 гривень,                            з 01.12.23 р. – 2 880 гривень; з 01.01.24 р. – 2 880 гривень, з 01.07.24 р. – 3018 гривень, з 01.12.24 р. –  3082 гривень;
осіб, які втратили працездатність:
з 01.01.22 р. – 1 934 гривень, з 01.07.22 р. – 2 027 гривень, з 01.12.22 р. –                    2 093 гривень; з 01.01.23 р. – 2 093 гривень, з 01.07.23 р.– 2 193 гривень,                        з 01.12.23 р. – 2 246 гривень, з 01.01.24 р. – 2 246 гривень, з 01.07.24 р. – 2354 гривень, з 01.12.24 р. –  2403 гривень;
Індекс споживчих цін:
грудень до грудня попереднього року на 2022 рік – 106,2;                                         на 2023 рік – 105,3, на 2024 рік 105,0
Індекс цін виробників промислової продукції (грудень до грудня попереднього року) на 2022 рік – 107,8; на 2023 рік – 106,2, на 2024 рік 105,7 .
 
ІІІ. Загальні показники бюджету
 Прогноз бюджету на 2022-2024 роки включає прогнозні показники бюджету громади за основними видами доходів, фінансування, видатків і кредитування, а також прогнозні показники за бюджетними програмами, які забезпечують протягом декількох років виконання інвестиційних проєктів.
 Зазначені показники є основою для складання головними розпорядниками бюджетних коштів планів своєї діяльності, місцевих програм та формування 4 показників проєкту бюджету міської територіальної громади на 2022 рік.
 Формування проєкту бюджету на відповідний рік здійснюватиметься з урахуванням змін основних прогнозних показників економічного і соціального розвитку міста, а також змін у нормативно-правовій базі.
 Обсяг ресурсу бюджету Бориславської  міської територіальної громади на 2022-2024 роки прогнозується в обсягах 396440,610 тис. грн, 420112,334 тис. грн та 444301,649 тис грн відповідно.
У співставних умовах середньорічний темп росту надходжень та витрат складають 5,8 відсотка відповідно.
 Загальні показники надходжень до бюджету та граничні показники видатків бюджету та надання кредитів з бюджету у розрізі років середньострокового періоду наведені у додатку 1 до проєкту.
 
IV. Показники  доходів бюджету
Прогноз дохідної частини бюджету громади розроблено відповідно до норм бюджетно-податкового законодавства, основних прогнозних макропоказників економічного і соціального розвитку України та міста, особливостей податкової політики, передбачених Бюджетною декларацією на 2022-2024 роки, положень нормативно-правових актів міської ради про встановлення місцевих податків і зборів.
 
З метою розширення податкової бази та залучення додаткових надходжень до бюджету громади визначено такі пріоритетні завдання:
сприяння розвитку бюджетоутворюючих підприємств, розширенню діючих виробничих потужностей, збільшенню виробництва продукції;
 поліпшення економічних, правових та організаційних умов для залучення інвестиційних ресурсів;
впровадження заходів, спрямованих на дерегуляцію підприємницької діяльності, поліпшення бізнес-клімату.
 
 Для виконання пріоритетних завдань передбачається здійснити наступні заходи:
створення нових робочих місць,  проведення обстежень співбесід  з  суб’єктів господарювання щодо дотримання норм законодавства в частині оплати праці у розмірі не менше мінімальної заробітної плати - очікуваний результат – підвищення рівня зайнятості та соціального забезпечення населення, зростання надходжень податку на доходи фізичних осіб;
проведення  інвентаризації земельних ділянок, перегляд укладених договорів оренди земельних ділянок на предмет відповідності розміру орендної плати нормам Податкового кодексу України, що забезпечить збільшення надходжень плати за землю.
створення баз оподаткування по податку на майно відмінного від земельної ділянки по юридичних та фізичних особах, що дасть можливість залучення до бюджету громади додаткових надходжень;
 організація реєстрації фізичних осіб-підприємців у доступній формі та у найкоротші терміни, що очікувано розширить сфери діяльності малого бізнесу, збільшить надходження єдиного податку;
 моніторинг податкового боргу платників податків до бюджету та проведення роботи з платниками  щодо його зменшення.
 
 Прогнозні показники доходів бюджету сформовані на основі існуючої податкової бази та реалізації пріоритетних завдань із розширення її потенціалу. Показники доходів бюджету громади наведені в додатку 2 до прогнозу бюджету.
 
У структурі доходів міської територіальної громади на 2022-2024 роки :
перше місце (67,2 %, 65,7% та 64,7 % відповідно) займають податкові та неподаткові надходження –266456,510 тис.грн, 275 880,734 тис. грн та 287 305,549 тис.грн. відповідно, зокрема структура яких враховує:
по загальному фонду (60,2%, 58,4% та 57,2% відповідно ), з них:
податок на доходи фізичних осіб в загальній структурі податкових та неподаткових надходжень за загальним фондом складає  - 54,4 %, 54,5 % та 54,7 % відповідно і є основним джерелом надходжень загального фонду.
За перше півріччя 2021 року податок на доходи фізичних осіб формується за рахунок надходжень: 93,2 % – від юридичних осіб ; 6,8 % – від фізичних осіб;
рентна плата та плата за використання інших природних ресурсів відповідно у загальній структурі податкових та неподаткових надходжень за загальним фондом складає 2,3%, 2,2% та 2,1%
місцеві податки у загальній структурі податкових та неподаткових надходжень за загальним фондом складає відповідно 38,3%, 38,5% та 38,6% - податок на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки, податок на майно в частині плати за землю,  єдиний податок, транспортний податок та туристичний збір;
акцизний податок у загальній структурі податкових та неподаткових надходжень за загальним фондом складає відповідно 3,7%, 3,6% та 3,6%;
надходження від орендної плати за користування майном, що перебуває в комунальній власності у загальній структурі податкових та неподаткових надходжень за загальним фондом складає відповідно 0,4%, 0,3% та 0,3%;
плата за надання адміністративних послуг у загальній структурі податкових та неподаткових надходжень за загальним фондом складає відповідно 0,5 %, 0,5%, 0,5%;
інші податки та збори у загальній структурі податкових та неподаткових надходжень за загальним фондом складає відповідно  0,4 %, 0,4% та 0,2% - інші надходження; адміністративні штрафи; податок на прибуток та частина чистого прибутку.
 
по спеціальному фонду (26,0%, 26,4%, 26,9%), з них:
власні надходження бюджетних установ у загальній структурі надходжень до спеціального фонду  складають  відповідно 10,5%, 10,6% та 10,5%;
природоохоронний фонд у загальній структурі надходжень до спеціального фонду  складає  відповідно 0,1 % , 0,1% та 0,1%;
надходження до бюджету розвитку у загальній структурі надходжень до спеціального фонду  складають відповідно 89,4%, 89,3% та 89,4%
 
друге місце (32,8%, 34,3% та 35,3% відповідно) займають офіційні трансферти – 129 984,1 тис.грн., 144 231,6 тис. грн та 156 996,1 тис. грн.  відповідно.
 
Прогноз на 2022 - 2024 роки в частині податкових і неподаткових надходжень та інших доходів здійснено з урахуванням:
1) зростання основних прогнозних макропоказників та соціальних стандартів;
2) зростання податкових надходжень, зокрема:
податку на доходи фізичних осіб (покращення ділової активності підприємств міста, зростання державних соціальних стандартів, прийняття законопроєктів стосовно вдосконалення процедури зміни місця реєстрації комунальних підприємств, установ та організацій, засновником яких є районні та обласні ради, які, унеможливлюють зміну місця реєстрації в одноосібному порядку);
місцевих податків (покращення ділової активності представників малого та середнього бізнесу, проведення у 2022 році оновлення           нормативно - грошової оцінки землі на території села Ясениця - Сільна Бориславської територіальної громади, яка буде запроваджена з 01.01.2023).
3) зміни в законодавстві, які впливають на дохідну частину бюджету Бориславської міської територіальної громади, а саме застосування індексу споживчих цін у 2020-2024 роках, який використовується для визначення коефіцієнта індексації нормативної грошової оцінки земель населених пунктів та інших земель несільськогосподарського призначення, в розмірі 100 відсотків відповідно до Закону України від 23.11.2018 № 2628-VII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів».
 4) застосування чинних ставок оподаткування.
 5) можливі ризики невиконання прогнозованих показників  по доходній частині бюджету Бориславської міської територіальної громади:
  подальше запровадження карантинних заходів та прийняття в цілому ряду законопроектів щодо пільгового оподаткування;
зміна місцезнаходження платників (переходу до інших адміністративно-територіальних одиниць) податку на доходи фізичних осіб;
прийняття змін до Податкового та Бюджетного кодексів України стосовно сплати податку на доходи фізичних осіб за податковою адресою працівників;
неотримання доходу в запланованому обсязі комунальними підприємствами міста, що призведе до зменшення сплати податку на прибуток та частини чистого прибутку, що вилучається до бюджету (ріст цін на товари, роботи, послуги та енергоносії; в разі неприйняття рішення про збільшення тарифу на послугу; не визначення підприємства переможцем процедури закупівель послуг, вплив конкуренції тощо);
недостатність у потенційних покупців коштів на придбання нерухомого майна комунальної власності; неприйняття (несвоєчасне прийняття) рішень Бориславською міською радою щодо продажу земельних ділянок;
підвищення мінімальної зарплати посередині року, що призведе до вчинення суб’єктами господарювання (насамперед малого і середнього бізнесу) дій із податкової мінімізації (ухилення від сплати податків) за рахунок збільшення «конвертів» при оплаті праці за виконану роботу, звільнення найманих працівників чи переводу їх на неповний робочий графік;
знецінення грошових доходів та заощаджень громадян внаслідок високої цінової інфляції, що призведе до зниження купівельної спроможності населення, тощо;
надання Бориславською міською радою пільг по земельному податку
Значних змін у податковому та бюджетному законодавстві стосовно джерел формування дохідної частини бюджету не планується.
Незважаючи на непрості умови для розвитку економіки як громади, так і країни в цілому, планується забезпечити подальше планомірне зростання основних соціально-економічних показників, що сприятиме стабільній роботі економіки міста, покращенню якості життя населення, підвищенню ефективності та адресності соціального захисту мешканців громади.
 
З метою розширення бази оподаткування та збільшення надходжень до бюджету міської територіальної громади планується вжиття наступних заходів:
забезпечення всіма учасниками бюджетного процесу (виконавчими органами Бориславської міської ради та іншими контролюючими органами) виконання запланованих показників надходжень доходів до бюджету Бориславської міської територіальної громади, врахування основних положень бюджетно-податкової політики, дотримання жорсткої фінансової дисципліни, підвищення рівня прозорості бюджетного процесу;
здійснення моніторингу щодо розміру місцевих податків по бюджетах інших міст, які за чисельністю населення прирівняні до Бориславської міської територіальної громади, та приведення їх до рівня усереднених значень;
щодо організації своєчасного затвердження та перегляду ставок місцевих податків згідно з чинним законодавством;
продаж комунального майна через електронні аукціони в електронній  торговій системі з метою залучення більш широкого кола потенційних покупців;
створення бази оподаткування по податку на майно відмінне від земельної ділянки;
створення бази оподаткування по податку на майно в частині плати за землю;
налагодження роботи між управлінням комунальної власності, земельних відносин та архітектури міської ради з ГУ ДПС у Львівській області в частині обміну інформації щодо наповнення бази оподаткування податком на майно в частині плати за землю та податку на майно відмінного від земельної ділянки;
спільна робота між з ГУ ДПС у Львівській області фінансовим управлінням та управлінням комунальної власності, земельних відносин та архітектури міської ради щодо погашення податкової заборгованості по місцевих податках і зборах;
проведення грошової оцінки земель територій, які увійшли до Бориславської міської територіальної громади.
 
V. Показники фінансування бюджету, показники місцевого боргу, гарантованого територіальною громадою міста боргу та надання місцевих гарантій
Показники фінансування, місцевого боргу, гарантованого міською територіальною громадою боргу та надання місцевих гарантій на 2022-2024 роки наведено у додатках 3, 4, 5 до Прогнозу.
Прогнозом залучення джерел фінансування у 2022,2023,2024 роках не передбачається, оскільки доходи та видатки збалансовані між собою.
Видатки на обслуговування місцевого боргу та місцевих гарантій не прогнозуються, оскільки запозичення до бюджету міської територіальної громади та надання гарантій не плануються і на початок 2022 року боргові зобов’язання відсутні.
 
VI . Показники видатків бюджету та надання кредитів з бюджету.
Під час формування видаткової частини бюджету Бориславської міської територіальної громади у середньостроковому періоді основним прагненням є досягнення цілей державної політики в межах ресурсних можливостей бюджету територіальної громади, спрямовування коштів на заходи відповідно до їх пріоритетності та актуальності, а також з урахуванням економного використання коштів за діючими бюджетними програмами.
Прогнозні показники видатків та кредитування бюджету Бориславської міської територіальної громади на 2022 – 2023 роки відображені на підставі поданих головними розпорядниками коштів пропозицій до Прогнозу, а саме:
 граничні показники видатків бюджету та надання кредитів з бюджету головним розпорядникам коштів – додаток 6;
граничні показники видатків бюджету за Типовою програмною класифікацією видатків та кредитування місцевого бюджету – додаток 7;
граничні показники кредитування бюджету за Типовою програмною класифікацією видатків та кредитування місцевого бюджету – додаток 8.
 
 В процесі формування видаткової частини бюджету враховані прогнозні розміри мінімальної заробітної плати та посадового окладу працівника першого тарифного розряду Єдиної тарифної сітки на 2022-2024 роки відповідно до Бюджетної декларації, прийнятої Верховною Радою України 15 липня 2021 року.
Показники 2021 рік 2022 рік 2023 рік 2024 рік
Мінімальна заробітна плата
З 1 січня року (гривні) 6 000 х 7 176 7 665
З 1 жовтня року (гривні) х 6 700 х х
З 1 грудня року (гривні) 6 500 х х х
Середній темп приросту за рік (відсоток) +8,3 +3,1 +7,1 +6,8
Посадовий оклад працівника І тарифного розряду Єдиної тарифної сітки
З 1 січня року (гривні) 2 670 2 982 3 193 3 411
З 1 грудня року (гривні) 2 893 х х х
Розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб
Станом на 01 січня поточного року (гривні) 2 270 2 481 2 684 2880
Темп приросту (відсоток) +8,0 +9,3 +8,2 +7,3
Індекс споживчих цін
Грудень до грудня попереднього року(відсоток) 108,9 106,2 105,3 105,0
 
В першу чергу в них враховані вимоги частини 4 статті 77 Бюджетного кодексу України щодо забезпечення в першочерговому порядку потреби в коштах на оплату праці працівників бюджетних установ відповідно до встановлених законодавством України умов оплати праці та розміру мінімальної заробітної плати, на проведення розрахунків за електричну та теплову енергію, водопостачання, водовідведення, природний газ та послуги зв'язку, які споживаються бюджетними установами.
Прогнозні показники видатків та кредитування бюджету територіальної громади на 2022-2024 роки розраховані на основі прогнозних показників дохідної частини бюджету Бориславської міської територіальної громади та макроекономічних показників.
Також враховані обсяги видатків, необхідні для забезпечення стабільної роботи установ та закладів соціально-культурної сфери, органів місцевого самоврядування, надання встановлених власних соціальних гарантій для малозахищених категорій громадян, підтримку в належному стані об’єктів житлово – комунального господарства, інших об’єктів інфраструктури міста, впровадження заходів з енергозбереження, а також виконання в межах фінансових можливостей цільових (комплексних) програм.
Напрями розвитку в основних сферах (галузях) діяльності та їх фінансове забезпечення, характеризується наступними показниками:
 
Органи місцевого самоврядування
До складу виконавчих органів Бориславської міської ради входить  7 самостійних управлінь та відділів.
 Штатна чисельність працівників органів місцевого самоврядування станом на 01.01.2021 року складає 147 штатних одиниць.
Пріоритетним завданням виконавчих органів Бориславської міської ради є :повноцінне забезпечення функціонування апарату міської ради, її самостійних управлінь та відділів;
 якісне виконання повноважень, визначених Конституцією України та іншими законодавчими актами;
 забезпечення якісного контролю за використанням коштів у реалізації заходів програми соціально-економічного розвитку;
 забезпечення доступності та якості управлінських та адміністративних послуг;
 підвищення іміджу Бориславської міської ради.
 
У 2022 та 2024 роках передбачається здійснити такі заходи:
організація та забезпечення ефективної роботи органів місцевого самоврядування;
забезпечення принципу прозорості у діяльності міської ради;
забезпечення повноцінного виконання повноважень виконавчих органів міської ради згідно чинного законодавства;
підвищення професійного рівня посадових осіб органів місцевого самоврядування та депутатів міської ради.
 
Основними результатами, які планується досягти є:
 
забезпечення якісного та повноцінного виконання функцій і повноважень виконавчих органів міської ради згідно з чинним законодавством;
створення прозорої системи прийняття управлінських рішень виконавчими органами міської ради;
підвищення рівня довіри до виконавчих органів міської ради.
 
Освіта
Мережа закладів галузі «Освіта» налічує 33 бюджетні установи, з них:
12 закладів дошкільної освіти;
14 закладів загальної середньої освіти ;
1 дитячий будинок ;
1 заклад позашкільної освіти;
1 дитяча школа мистецтв;
1 централізована бухгалтерія відділу освіти Бориславської міської ради;
1 міжшкільний навчально-виробничий комбінат;
1 інклюзивно – ресурсний центр;
1 центр професійного розвитку педагогічних працівників.
 
Метою дошкільної, повної загальної середньої освіти, позашкільної освіти є різнобічний розвиток, виховання і соціалізація особистості, яка усвідомлює себе громадянином України, здатна до життя в суспільстві та цивілізованої взаємодії з природою, має прагнення до самовдосконалення і навчання впродовж життя, готова до свідомого життєвого вибору та самореалізації, трудової діяльності та громадянської активності.
Пріоритетами розвитку галузі є:
реалізація Концепції державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа» на період до 2029 року, затвердженої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 14 грудня 2016 року № 988-р;
створення умов для забезпечення потреб населення у якісній освіті дітей та стабільного функціонування закладів освіти, задоволення освітніх потреб Бориславської міської територіальної громади;
створення безпечних та нешкідливих умов навчання, виховання і розвитку дітей та учнівської молоді;
забезпечення рівного доступу до якісної освіти всіх мешканців територіальної громади, оптимізація управління та організаційної структури системи освіти;
забезпечення підтримки розвитку інтелектуального та творчого потенціалу дітей та учнівської молоді;
забезпечення права дитини на здобуття освіти, розвиток мережі закладів позашкільної освіти;
удосконалення механізмів управління і фінансування закладів освіти, залучення коштів з бюджетів різних рівнів на розвиток освіти;
інформатизація навчально-виховного процесу та управлінської діяльності освітньої галузі;
розвиток творчого потенціалу та підвищення престижності праці працівників галузі «Освіта».
                 З метою підтримки розвитку системи безперервного, комплексного патріотичного виховання, освіти та просвітницької діяльності учнівської молоді на основі збереження та примноження культурної спадщини фінансування за рахунок коштів бюджету Бориславської територіальної громади Програми національно-патріотичного виховання учнівської молоді .
Основні заходи для досягнення визначених завдань:
поглиблення реформи освіти і забезпечення кращих можливостей для дітей, що є передумовою для розвитку дитини та її успішної реалізації в суспільстві;
підвищення якості, розгортання, розвитку та оновлення дошкільної освіти;
своєчасність та успішність розвитку дітей дошкільного віку, доступність форм здобуття дошкільної освіти;
забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти «Нова українська школа» шляхом:
професійної підготовки педагогічних працівників початкової школи до впровадження нового Державного стандарту початкової освіти;
запровадження концептуальних засад нової системи підготовки та професійного зростання вчителя, створення нової структури школи та формування мережі профільних шкіл;
забезпечення закладів загальної середньої освіти сучасним навчальним обладнанням;
12-річна система навчання у закладах загальної середньої освіти: початкова освіта – 4 роки (з 1-го до 4-го класу), базова середня освіта – 5 років (з 5-го до 9-го класу), профільна середня освіта – 3 роки (10-й, 11-й, 12-й класи);
приведення наповнюваності класів до рівня, не менше ніж  25 учнів на клас;
модернізація матеріально-технічної бази закладів освіти, оснащення сучасним обладнанням та навчальним приладдям;
проведення робіт з благоустрою територій закладів освіти;
проведення протипожежних заходів у закладах освіти (встановлення систем автоматичної пожежної сигналізації, обробка дерев`яних конструкцій протипожежною сумішшю, придбання засобів пожежогасіння, проведення ремонтів систем тощо);
модернізація харчоблоків закладів дошкільної та загальної середньої освіти;
забезпечення закладів та установ освіти комп’ютерною технікою, мультимедійною та інтерактивною технікою, оновлення комп’ютерного обладнання, придбання комплектуючих;
створення в закладах та установах освіти WI-FI-зон (безпровідний Інтернет), оплата за надання послуг з користування мережею Інтернет, придбання та впровадження ліцензійних пакетів програм та програмного забезпечення;
проведення міських олімпіад, інтелектуальних конкурсів, турнірів з навчальних предметів (Інтернет-олімпіад, турнірів тощо), нагородження переможців;
організація міських семінарів (майстер-класів тощо) із залученням відповідних фахівців, забезпечення участі працівників освітньої галузі міста у виїзних науково-методичних заходах, проведення міських етапів конкурсів педагогічної майстерності та матеріальне заохочення переможців;
удосконалення механізмів управління і фінансування закладів освіти, залучення коштів з бюджетів різних рівнів на розвиток освіти;
оздоровлення дітей у пришкільних таборах і таборах відпочинку;
наскрізне застосування інформаційно-комунікаційних технологій в освітньому процесі та управлінні закладами освіти і системою освіти.
Результати, яких планується досягти від реалізації заходів:
 
забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти;
забезпечення стійкого розвитку системи освіти, всебічного розвитку особистості, стабільного функціонування закладів та установ освіти територіальної громади для задоволення освітніх потреб населення;
інтеграція освіти до європейського і світового освітніх процесів;
підвищення якості навчання, виховання, кваліфікації педагогічних працівників та їх компетентності;
налагодження енергоефективності будівель та приміщень, покращення матеріально-технічної та навчально-методичної бази навчальних закладів, благоустрій територій;
розробка і запровадження нових педагогічних технологій, інформатизація освіти, забезпеченість навчальних закладів та установ комп’ютерною та мультимедійною технікою, ліцензійним програмним забезпеченням тощо для вирішення актуальних завдань навчання, виховання, розвитку та управління;
участь обдарованих дітей в інтелектуальних, творчих та спортивних заходах, що проводяться за межами міста, обмін досвідом;
достатня соціально-психологічна готовність всіх учасників навчально-виховного процесу до інклюзивного та інтегрованого навчання та виховання дітей з особливими освітніми потребами;
інформаційно-комунікаційні технології суттєво розширять можливості педагога, оптимізують управлінські процеси, формуючи таким чином в учня важливі для нашого сторіччя технологічні компетентності;
виявлення талановитих та обдарованих дітей, підтримка їх культурно-освітніх потреб, творчої ініціативи їх викладачів, створення умов для творчого, інтелектуального та духовного розвитку особистості;
покращення та удосконалення рівня виконавської майстерності учнів та викладачів шкіл естетичного виховання дітей Покращення якості освітніх послуг з початкової мистецької освіти.
 
Охорона здоров’я
Мережа закладів галузі «Охорона здоров’я» налічує 2 установи, з них:
 КНП «Центральна міська лікарня м.Борислава»;
КП КНП «Стоматологічна поліклініка.
 
Метою діяльності галузі є:
 збереження та зміцнення здоров’я мешканців територіальної громади;
 підвищення ефективності заходів, спрямованих на профілактику захворювань, зниження рівнів захворюваності, інвалідності і смертності населення;
 підвищення якості та ефективності надання медичної допомоги;
 підвищення якості життя, забезпечення захисту прав мешканців  на охорону здоров’я.
 
Пріоритетами розвитку галузі є:
підвищення якості та доступності медичних послуг;
поліпшення здоров’я громадян шляхом створення умов для забезпечення високоякісної медичної допомоги кожному мешканцю міста як на амбулаторному етапі, так і при наданні стаціонарної допомоги;
запровадження сучасних медичних технологій у практику надання медичної допомоги, профілактика та раннє виявлення захворювань, сприяння зміцненню стану здоров’я та збільшенню тривалості життя населення;
втілення приватно-державного партнерства у сфері надання кваліфікованих медичних послуг, а також реалізація державних реформ у сфері охорони здоров’я, створення умов до повної автономізації закладів охорони здоров’я, перехід від фінансування медичних закладів згідно з кошторисом до оплати державою фактично наданої медичної допомоги конкретній людині;
фінансування програми безоплатного та пільгового відпуску лікарських засобів за рецептами лікарів амбулаторного лікування окремих груп населення та за певними категоріями захворювань;
          забезпечення інвалідів технічними та іншими виробами медичного призначення для використання в амбулаторних та побутових умовах.
Основні заходи для досягнення визначених завдань:
продовження оновлення матеріально-технічної бази лікувально-профілактичних закладів;
впровадження новітніх технологій в галузі з метою надання якісної медичної допомоги населенню.
 
Результати, яких планується досягти від реалізації заходів:
оптимізація ліжкового фонду відповідно до потреб населення та чинних нормативних актів;
придбання медичного обладнання та інструментарію, проведення капремонтів приміщень, забезпечення санітарним автотранспортом для підвищення якості надання медичних послуг;
проведення заходів (лекції, круглі столи, зустрічі) та поширення інформації (через ЗМІ) щодо активної пропаганди здорового способу життя як основного чинника збереження та покращення здоров’я;
вжиття комплексних заходів, направлених на забезпечення населення якісними медичними послугами;
медичне забезпечення пільгових категорії населення, зокрема учасників АТО;
впровадження у лікувально-профілактичних закладах заходів з енергозбереження;
продовження впровадження медичної реформи за такими напрямками:
оновлення матеріально-технічної бази лікувально-профілактичних закладів;
зниження рівнів загальної захворюваності населення;
впровадження новітніх технологій в галузі з метою надання якісної медичної допомоги населенню.
 
Соціальний захист та соціальне забезпечення
Мережа закладів галузі «Соціальний захист та соціальне забезпечення» налічує 1 бюджетну установу – Бориславський міський центр надання соціальних послуг з штатною чисельністю 27,75 штатних одиниць.
На виконання програм соціальної направленості з метою підвищення соціальної захищеності найбільш вразливих верств населення, спрямовуються кошти бюджету територіальної громади, зокрема:
програма соціальної підтримки окремих категорій мешканців Бориславської міської територіальної громади ;
програма соціальної підтримки осіб з інвалідністю та інших вразливих категорій мешканців Бориславської міської територіальної громади;
комплексна програма соціальної підтримки учасників АТО(ООС) та членів їх сімей – мешканців Бориславської територіальної громади, громадян тимчасово переселених із зони проведення АТО (ООС) та АР Крим ;
програма соціальної підтримки мешканців Бориславської міської територіальної громади, які підписали контракт для проходження військової служби у Збройних Силах України або в Національній Гвардії України;
програма надання допомоги для закупівлі обладнання на влаштування індивідуального опалення в квартирах соціально незахищених верств населення, які зареєстровані та проживають у будинках, що від´єднані від системи централізованого опалення м.Борислава ;
програма компенсації за пільговий проїзд та пільг з оплати послуг за користування телефоном окремим пільговим категоріям мешканців Бориславської міської територіальної громади;
програма надання одноразової грошової допомоги мешканцям Бориславської міської територіальної громади. 
Пріоритетами розвитку галузі є:
реалізація конституційних гарантій та прав громадян на соціальний захист, забезпечення адресності та матеріальної підтримки найбільш вразливих верств населення: ветеранів війни та праці, осіб з інвалідністю, одиноких пенсіонерів, непрацездатних осіб, громадян похилого віку, сімей з дітьми, дітей з інвалідністю, захисників України та членів їх сімей, та інших осіб, які опинилися в складних життєвих обставинах;
забезпечення соціальної підтримки та надання соціальних послуг дітям, молоді та сім’ям, які опинились у складних життєвих обставинах;          
проведення соціально – просвітницької роботи, спрямованої на запобігання потраплянню в складні життєві обставини сімей, дітей та молоді;
своєчасне виявлення сімей, дітей та молоді, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги;
соціальна адаптація дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа;
організація здійснення патронату та наставництва;
соціальне супроводження прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу, а також соціальний супровід сімей опікунів/піклувальників;
соціальний патронаж молодих осіб, які відбули покарання у вигляді обмеження або позбавлення волі на певний строк, а також звільнених від подальшого відбування зазначених видів покарань на підставах, передбачених законом;
профілактика раннього соціального сирітства, здійснення соціальної роботи з сім’ями, діти з яких перебувають в інтернатних закладах за заявою батьків;
профілактика соціального сирітства, надання соціальних послуг жінкам, які опинились в складних життєвих обставинах та мають намір відмовитись від дитини.
Основні заходи для досягнення визначених завдань:
реалізація заходів програм Бориславської міської територіальної громади, спрямованих на задоволення соціальних потреб сімей, дітей та молоді, які опинились у складних життєвих обставинах;
пропагування сімейних цінностей, відповідального батьківства, гендерної рівності серед сімей з низьким батьківським потенціалом;
вчасне нарахування та виплата усіх видів допомог, компенсацій, надання пільг;
проведення моніторингу потреби населення в соціальних послугах та допомогах, визначення та сприяння наданню додаткових пільг та соціальних  гарантій за рахунок коштів бюджету найнужденнішим мешканцям територіальної громади;
надання матеріальної допомоги окремим категоріям громадян та різних видів матеріальної допомоги захисникам України, членам їх сімей, а також сім’ям загиблих (померлих) захисників України;
надання соціальних гарантій, встановлених Бориславською міською радою;
проведення поховання загиблих (померлих) захисників України;
проведення заходів та надання матеріальної допомоги до святкових та визначних дат ветеранам війни та праці, особам з інвалідністю та дітям з інвалідністю, громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи;
забезпечення заходів з реалізації сімейної політики, запобігання домашньому насильству та торгівлі людьми;
надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг окремим категоріям громадян – мешканцям громади;
надання соціальних пільг та гарантій громадянам, які мають особливі заслуги, та сім’ям загиблих;
компенсаційні виплати на пільговий проїзд міським транспортом окремих категорій громадян;
надання пільг, встановлених чинним законодавством, зокрема  надання пільг окремим категоріям громадян з оплати послуг зв’язку та інше.
Результати, яких планується досягти від реалізації заходів:
підвищення престижу багатодітних сімей, охоплення їх заходами соціального захисту;
зменшення рівня домашнього насильства та створення дієвих механізмів надання допомоги жертвам насильства;
підвищення рівня психолого-педагогічної культури молоді у сфері сімейних стосунків шляхом проведення тренінгів, семінарів, лекторіїв, виховних годин та практичних занять;
поліпшення соціального становища сімей, які опинились в складних життєвих обставинах і не змозі подолати їх самостійно, підвищення батьківського потенціалу, профілактики сімейного неблагополуччя;
індивідуальний підхід до кожного отримувача послуг, надання їм комплексу соціальних послуг та інтеграції в суспільство;
виявлення та облік сімей, які опинились в складних життєвих обставинах, та потребують сторонньої допомоги, створення умов для вибору позитивних життєвих орієнтирів та подолання кризових явищ; 
підтримка гідного рівня життя населення, шляхом виконання програм в частині надання усіх видів соціальної допомоги та пільг, охоплення соціальним захистом максимальної кількості сімей, які потребують підтримки місцевої влади;
створення умов для творчого розвитку особистості, інтелектуального самовдосконалення та лідерських якостей молоді, залучення потенціалу територіальної громади до реалізації молодіжної політики, сприяння розвитку змістовного дозвілля молоді тощо.
 
Культура і мистецтво
Мережа закладів галузі «Культура і мистецтво» налічує 3 бюджетні установи та 2 комунальних підприємства,  з них:
Заклад культури «Бориславська публічна бібліотека» (у тому числі 9 філій);
міський Палац культури (у тому числі 7 філій) ;
історико-краєзнавчий музей;
КНП «Бориславський міський парк культури і відпочинку»;
КП «Кінотеатр «Каменяр»
забезпечення фінансування Програми розвитку культури в Бориславській територіальній громаді.
 
Пріоритетами розвитку галузі є:
вдосконалення реалізації державної політики у сфері культури;
збереження та подальший розвиток культурного потенціалу територіальної громади;
розвиток культурних традицій, збереження історичних цінностей, забезпечення доступності закладів культури для всіх верств населення;
створення максимально сприятливих умов для творчого  формування особистості, розкриття її здібностей, задоволення духовних і естетичних проблем, відродження народної творчості та популяризації національних звичаїв та обрядів, організацію змістовного дозвілля, масового відпочинку та культурного обслуговування населення.
Основні заходи для досягнення визначених завдань:
проведення заходів, фестивалів, конкурсів, оглядів самодіяльної народної творчості, виставок творів образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва, забезпечення здійснення культурно-промоційної діяльності;
організація та проведення заходів патріотичного виховання та громадянської освіти шляхом проведення патріотично спрямованих акцій, навчально-виховних таборів, походів, інформаційних кампаній;
організація та проведення інформаційних заходів шляхом участі молоді у навальних тренінгових програмах, акціях, семінарах, конкурсах;
організація заходів з використанням методики неформальної освіти для молоді, спрямованої на набуття молодими людьми знань та навичок шляхом участі в громадській суспільно значущій діяльності;
підтримка та розвиток творчої, інтелектуально обдарованої молоді, забезпечення змістовного дозвілля молоді;
підвищення якості бібліотечно-інформаційного обслуговування користувачів, формування фондів бібліотек новими документами на різних носіях, створення максимально комфортних умов з метою ефективного обслуговування користувачів бібліотек, забезпечення умов для якісного обслуговування людей з обмеженими можливостями.
Результати, яких планується досягти від реалізації заходів:
популяризація кращих досягнень, обмін досвідом, розвиток творчої  майстерності;
підвищення рівня виконавської майстерності, обмін досвідом, піднесення іміджу міста Борислава на українській та світовій культурній ниві;
покращення якості бібліотечного обслуговування, охоплення ним населення територіальної громади різних вікових і соціальних груп;
підвищення ролі бібліотек в сучасному суспільстві;
збереження українських національних традицій, виховання патріотизму, організація змістовного дозвілля для підвищення культурного рівня та естетичних смаків населення територіальної громади, підтримка обдарованої молоді та урізноманітнення проведення культурно-масових заходів;
посилення ролі культури жителів територіальної громади, підвищення її значення у розвитку демократичного, громадського, духовного суспільства, задоволення інтелектуальних та духовних потреб населення
 
Фізична культура і спорт
Мережа закладів галузі «Фізична культура і спорт» налічує 1 бюджетну установу а саме: дитячо-юнацька спортивна школа Бориславської міської ради .
Окрім цього 3-м закладам передбачається надання фінансової підтримки
 ГО « Бориславська Сніжинка»;
 ГО « СК «Нафтовик»;
КНП «Спортивно-оздоровчий комплекс « Нафтовик»                          
 
Метою діяльності галузі «Фізична культура і спорт» є створення умов для залучення широких верств населення до масового спорту, популяризації здорового способу життя, максимальної реалізації здібностей обдарованої молоді у дитячо-юнацькому, резервному спорті та спорті вищих досягнень.
Пріоритетами розвитку галузі є:
формування у населення традицій щодо занять фізичною культурою і спортом, як важливих складових забезпечення здорового способу життя;
удосконалення системи дитячо-юнацького спорту, створення умов для розвитку індивідуальних здібностей спортсменів на етапах багаторічної підготовки;
створення сучасних спортивних об’єктів для занять фізичною культурою та спортом за місцем проживання і в зонах масового відпочинку населення;
забезпечення охоплення школярів заняттями в спортивних школах та секціях;
підтримка та розвиток олімпійських та неолімпійських видів спорту.
Основні заходи для досягнення визначених завдань:
збереження та розвиток мережі фізкультурно-спортивних установ;
проведення навчально-тренувальних зборів та змагань для вихованців ДЮСШ;
організація фізкультурно-спортивних заходів з олімпійських та неолімпійських видів спорту з метою пропаганди здорового способу життя;
організація та проведення загальноміських фізкультурно-оздоровчих та спортивно-масових заходів;
забезпечення участі провідних спортсменів міста у змаганнях різних рівнів з олімпійських та неолімпійських видів спорту;
створення умов для занять фізичною культурою і спортом шляхом зміцнення матеріально-технічної бази закладів фізкультури  реконструкція спортивних споруд міста;
забезпечення фінансування Програми розвитку фізичної культури і спорту «Борислав спортивний».
Результати, яких планується досягти від реалізації заходів:
збільшення кількості населення, яке займається фізичною культурою і спортом під час проведення загальноміських спортивно-оздоровчих заходів;
залучення дітей та молоді до занять у дитячо-юнацькій спортивній школі, створити умови для розвитку резервного спорту та ефективного поповнення складу збірних команд міста, області та України;
розвиток та популяризація нових олімпійських та неолімпійських видів спорту, загальне збільшення кількості молодих людей, які систематично займаються спортом;
збільшення відсотка дітей, які систематично займаються спортом, від загальної кількості мешканців територіальної громади, покращення рівня пропаганди здорового способу життя, покращення спортивних результатів сумчан на міжнародних та всеукраїнських змаганнях;
забезпечення належної підготовки та успішної участі спортсменів у змаганнях різних рівнів для збереження передових позиції та підвищення авторитету міста у всеукраїнському та світовому спортивному співтоваристві;
поступове оновлення спортивної матеріально-технічної бази закладів фізичної культури і спорту, зокрема дитячо-юнацької спортивної школи.
 
Житлово-комунальне господарство
Реалізація цілей державної політики, власних повноважень органів місцевого самоврядування в сфері утримання, благоустрою та розвитку житлово-комунального господарства міста, а також у сфері забезпечення ефективного функціонування та розвитку вулично-дорожньої мережі визначені Програмою  розвитку житлово-комунального господарства Бориславської міської територіальної громади , Програмою соціально-економічного та культурного розвитку Бориславської міської територіальної громади, Програмою фінансування робіт , пов'язаниз з капітальним та поточним ремонтом доріг Бориславської міської територіальної громади, Програма фінансової підтримки та збереження майна комунальних підприємств, Програмою з відшкодування різниці в тарифах за послуги з водопостачання та водовідведення між затвердженими тарифами та фактичними витратами для населення для КП "Вододар",  Програмою з відшкодування різниці в тарифах на теплову енергію та послуги централізованого опалення між затвердженими тарифами та фактичними витратами для КП «Бориславтеплоенерго» .
Пріоритетними напрямками розвитку житлово-комунального господарства є:
задоволення потреб мешканців в усіх видах житлово-комунальних послуг;
           створення комфортних умов для проживання та надання їм якісних житлово-комунальних послуг;
 належне утримання об’єктів комунальної власності;
 реконструкція системи теплопостачання міста;
 збільшення обсягів робіт капітального ремонту житлового фонду, ліфтів та об’єктів благоустрою;
реконструкція мережі водопровідно-каналізаційної мережі;
 поступова переорієнтація житлово-комунального господарства міста на енергоефективний шлях, зменшення енергомісткості при наданні житлово-комунальних послуг.
 У сфері дорожнього господарства у прогнозному періоді передбачається здійснити заходи із поліпшення транспортно-експлуатаційного стану існуючих автомобільних доріг, проведення робіт з реконструкції і ремонту доріг міста, капітального ремонту тротуарів; підвищення безпеки дорожнього руху.
Основними завданнями та напрямами, за якими буде продовжено роботу в галузі житлово-комунального та дорожнього господарства, є:
покращення стану будинків та умов проживання у них;
освітлення території міста із застосуванням енергоощадних світильників;
модернізація системи теплопостачання з проведенням часткової децентралізації та оптимізації потужностей джерел теплової енергії;
 покращення стану вулиць, автомобільних доріг та мостів комунальної власності ;
покращення технічного стану водопровідно-каналізаційної мережі, систем центрального теплопостачання.
 
VII Бюджет розвитку
Обсяги капітальних вкладень у розрізі інвестиційних проєктів та показники бюджету розвитку за основними видами надходжень та орієнтовними обсягами витрат у середньостроковому періоді наведені у додатках 9, 10.
 Упродовж середньострокового періоду планується продовжити комплекс робіт, спрямованих на розв’язання актуальних проблем соціально-економічного розвитку Бориславської міської територіальної громади  у галузях освіти, охорони здоров’я, житлово-комунального господарства та регіонального розвитку.
Основним фінансовим джерелом реалізації інвестиційних проєктів у 2022 – 2024 роках залишається надходження коштів від продажу земельних ділянок несільськогосподарського призначення, що перебувають у державній або комунальній власності, та земельних ділянок, які знаходяться на території Автономної Республіки Крим , коштів від відчуження майна, що належить Автономній Республіці Крим та майна, що перебуває в комунальній власності.
 
VIII . Взаємовідносини бюджету з іншими бюджетами
 
Обсяги міжбюджетних трансфертів з державного бюджету для бюджету Бориславської міської територіальної громади на 2022-2024 роки (базова дотація, освітня субвенція) передбачаються на підставі Бюджетної декларації, прийнятої Верховною Радою України 15 липня 2021 року (додаток 11).
 Міжбюджетні трансферти мають цільове спрямування і використовуються відповідно до порядків їх використання.
 Найбільшу питому вагу у обсязі міжбюджетних трансфертів займає освітня субвенція з державного бюджету.
Темпи зростання обсягів освітньої субвенції з державного бюджету становлять на 2022 рік до плану 2021 року – 109,1%, на 2023 рік до проєкту 2022 року – 109,5 %, на 2024 рік до проєкту 2023 року – 106,8 %.
Темпи зростання базової дотації з державного бюджету становлять на 2022 рік до плану 2021 року – 127,9%, на 2023 рік до проєкту 2022 року – 118,0 %, на 2024 рік до проєкту 2023 року – 118,1 %.
 
Прогнозні показники міжбюджетних трансфертів по бюджету Бориславської міської територіальної громади на 2022-2024 роки
(грн)
 
Прогнозні показники 2022 рік 2023 рік 2024 рік
Міжбюджетні трансферти, які надходять з державного бюджету
Базова дотація 22044000,0 26010800,0 30708000,0
Освітня субвенція державного бюджету місцевим бюджетам  107940100,0 118220800,0 126288100,0
 
ІX. Інші положення та показники прогнозу бюджету.
У прогнозі бюджету Бориславської міської територіальної громади на 2022-2024 роки відсутня інформація для заповнення додатків 5 «Показники гарантованого територіальною громадою міста боргу і надання місцевих гарантій» та 8 «Граничні показники кредитування бюджету за Типовою програмною класифікацією видатків та кредитування місцевого бюджету».
 Конкретні показники обсягів бюджету Бориславської міської територіальної громади на 2022-2024 роки будуть уточнюватися залежно від законодавчих змін у податковій політиці, показників соціального та економічного розвитку території та реальних можливостей бюджету на відповідні роки.
Додатки 1-12 до Прогнозу є його невідємною частиною.
 
Секретар міської ради                                                                                                     Юрій ХИМИН
 
 
 
Додаток 1
до Прогнозу бюджету Бориславської міської територіальної громади  на 2022-2024 роки
Загальні показники бюджету Бориславської міської  територіальної громади на 2022-2024 роки
13544000000
(код бюджету)
(грн)
№ з/п Найменування показника 2020 рік                  (звіт) 2021 рік (затверджено ) 2022 рік          (план) 2023 рік     (план) 2024 рік     (план)
І. Загальні граничні показники надходжень
1. Доходи (з міжбюджетними  трансфертами), у тому числі: 306841897,60 374339836,00 396440610,00 420112334,00 444301649,00
X загальний фонд 296504691,39 308090970,00 327051538,00 347328733,00 367126471,00
X спеціальний фонд 10337206,21 66248866,00 69389072,00 72783601,00 77175178,00
2. Фінансування , у тому числі : -2044619,45 4555426,72 0,00 0,00 0,00
X загальний фонд -23850282,06 195088,72 0,00 0,00 0,00
X спеціальний фонд 21805662,61 4360338,00 0,00 0,00 0,00
3. Повернення кредитів, у тому числі : 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00
X загальний фонд 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00
X спеціальний фонд 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00
УСЬОГО за розділом І, у тому числі : 304797278,15 378895262,72 396440610,00 420112334,00 444301649,00
X загальний фонд 272654409,33 308286058,72 327051538,00 347328733,00 367126471,00
X спеціальний фонд 32142868,82 70609204,00 69389072,00 72783601,00 77175178,00
ІІ. Загальні граничні показники видатків та надання кредитів
1. Видатки (з  міжбюджетними трансфертами), у тому числі: 304797278,15 378895262,72 396440610,00 420112334,00 444301649,00
X загальний фонд 272654409,33 308286058,72 327051538,00 347328733,00 367126471,00
X спеціальний фонд 32142868,82 70609204,00 69389072,00 72783601,00 77175178,00
2. Надання кредитів у тому числі: 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00
X загальний фонд 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00
X спеціальний фонд 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00
X УСЬОГО за розділом ІІ, у тому числі : 304797278,15 378895262,72 396440610,00 420112334,00 444301649,00
X загальний фонд 272654409,33 308286058,72 327051538,00 347328733,00 367126471,00
X спеціальний фонд 32142868,82 70609204,00 69389072,00 72783601,00 77175178,00
 
Секретар міської ради                                                                                                     Юрій ХИМИН
Додаток 2
до Прогнозу бюджету Бориславської міської територіальної громади на 2022-2024 роки
Показники доходів бюджету Бориславської міської  територіальної громади на 2022 - 2024 роки 
13544000000
(код бюджету)
Код Найменування показника 2020 рік            (звіт) 2021 рік            (затверджено) 2022 рік        (план) 2023 рік        (план) 2024 рік        (план)
1 2 3 6 9
І. Доходи (без врахування міжбюджетних трансфертів)
Х Загальний фонд, у тому числі : 179300640,56 183107361,00 197067438,00 203097133,00 210130371,00
10000000 Податкові надходження, у тому числі: 177403299,19 181251391,00 194975338,00 201005033,00 208038271,00
11000000 Податки на доходи, податки на прибуток, податки на збільшення ринкової вартості   93924752,01 98271702,00 107407565,00 110660586,00 114976171,00
11010000 Податок та збір на доходи фізичних осіб 93818097,76 98165497,00 107357565,00 110604586,00 114908171,00
11010100 Податок на доходи фізичних осіб, що сплачується податковими агентами, із доходів платника податку у вигляді заробітної плати 90215906,30 94396555,00 103770457,00 106873994,00 111065662,00
11010200 Податок на доходи фізичних осіб з грошового забезпечення, грошових винагород та інших виплат, одержаних військовослужбовцями та особами рядового і начальницького складу, що сплачується податковими агентами 2249583,51 2370715,00 2076033,00 2159074,00 2223846,00
11010400 Податок на доходи фізичних осіб, що сплачується податковими агентами, із доходів платника податку інших ніж заробітна плата 155931,43 226390,00 383862,00 399216,00 411192,00
11010500 Податок на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування 1196676,52 1171837,00 1127213,00 1172302,00 1207471,00
11020000 Податок на прибуток підприємств   106654,25 106205,00 50000,00 56000,00 68000,00
11020200 Податок на прибуток підприємств та фінансових установ комунальної власності  106654,25 106205,00 50000,00 56000,00 68000,00
13000000 Рентна плата та плата за використання інших природних ресурсів  1885081,51 2857813,00 4524352,00 4524352,00 4524352,00
13010000 Рентна плата за спеціальне використання лісових ресурсів  0,00 0,00 547663,00 547663,00 547663,00
13010200 Рентна плата за спеціальне використання лісових ресурсів (крім рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів в частині деревини, заготовленої в порядку рубок головного користування)  0,00 0,00 547663,00 547663,00 547663,00
13030000 Рентна плата за користування надрами загальнодержавного значення 1885081,51 2857813,00 3976689,00 3976689,00 3976689,00
13030100 Рентна плата за користування надрами для видобування інших корисних копалин загальнодержавного значення 59643,96 115763,00 184528,00 184528,00 184528,00
13030700 Рентна плата за користування надрами для видобування нафти  1512573,43 2321749,00 2877428,00 2877428,00 2877428,00
13030800 Рентна плата за користування надрами для видобування природного газу  312864,12 420301,00 914733,00 914733,00 914733,00
14000000 Внутрішні податки на товари та послуги   6678545,66 6807034,00 7367097,00 7440767,00 7515175,00
14020000 Акцизний податок з вироблених в Україні підакцизних товарів (продукції)  740777,38 667000,00 788202,00 796084,00 804045,00
14021900 Пальне 740777,38 667000,00 788202,00 796084,00 804045,00
14030000 Акцизний податок з ввезених на митну територію України підакцизних товарів (продукції)  2589310,77 2336100,00 2999150,00 3029141,00 3059432,00
14031900 Пальне 2589310,77 2336100,00 2999150,00 3029141,00 3059432,00
14040000 Акцизний податок з реалізації суб`єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів  3348457,51 3803934,00 3579745,00 3615542,00 3651698,00
18000000 Місцеві податки та збори, що сплачуються (перераховуються) згідно з Податковим кодексом України 74914920,01 73314842,00 75676324,00 78379328,00 81022573,00
18010000 Податок на майно  56317250,85 52815581,00 44672535,00 44864256,00 45060914,00
18010100 Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений юридичними особами, які є власниками об`єктів житлової нерухомості  24837,14 32476,00 28006,00 29994,00 32034,00
18010200 Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений фізичними особами, які є власниками об`єктів житлової нерухомості  1352058,97 1604041,00 313052,00 335278,00 358078,00
18010300 Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений фізичними особами, які є власниками об`єктів нежитлової нерухомості  1079253,24 1373278,00 543684,00 582286,00 621881,00
18010400 Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений юридичними особами, які є власниками об`єктів нежитлової нерухомості  1390941,76 1828833,00 1815556,00 1944461,00 2076684,00
18010500 Земельний податок з юридичних осіб  43217978,23 39142912,00 32174640,00 32174640,00 32174640,00
18010600 Орендна плата з юридичних осіб  7377451,85 7322913,00 8094230,00 8094230,00 8094230,00
18010700 Земельний податок з фізичних осіб  575207,10 510797,00 267736,00 267736,00 267736,00
18010900 Орендна плата з фізичних осіб  1278541,24 979350,00 1435631,00 1435631,00 1435631,00
18011000 Транспортний податок з фізичних осіб  8481,32 8481,00 0,00 0,00 0,00
18011100 Транспортний податок з юридичних осіб  12500,00 12500,00 0,00 0,00 0,00
18030000 Туристичний збір  1151,91 1062,00 2493,00 2670,00 2852,00
18030200 Туристичний збір, сплачений фізичними особами  1151,91 1062,00 2493,00 2670,00 2852,00
18050000 Єдиний податок   18596517,25 20498199,00 31001296,00 33512402,00 35958807,00
18050300 Єдиний податок з юридичних осіб  2127027,50 2133385,00 3843216,00 4154517,00 4457796,00
18050400 Єдиний податок з фізичних осіб  16468789,75 18364814,00 27158080,00 29357885,00 31501011,00
18050500 Єдиний податок з сільськогосподарських товаровиробників, у яких частка сільськогосподарського товаровиробництва за попередній податковий (звітний) рік дорівнює або перевищує 75 відсотків`  700,00 0,00 0,00 0,00 0,00
20000000 Неподаткові надходження, у тому числі:     1897341,37 1855970,00 2092100,00 2092100,00 2092100,00
21000000 Доходи від власності та підприємницької діяльності   130950,58 92553,00 56400,00 56400,00 56400,00
21010000 Частина чистого прибутку (доходу) державних або комунальних унітарних підприємств та їх об`єднань, що вилучається до відповідного бюджету, та дивіденди (дохід), нараховані на акції (частки) господарських товариств, у статутних капіталах яких є державна аб 14119,00 15948,00 7700,00 7700,00 7700,00
21010300 Частина чистого прибутку (доходу) комунальних унітарних підприємств та їх об`єднань, що вилучається до відповідного місцевого бюджету 14119,00 12648,00 7700,00 7700,00 7700,00
21010500 Дивіденди (дохід), нараховані на акції (частки) господарських товариств, у статутних капіталах яких є державна власність  0,00 3300,00 0,00 0,00 0,00
21080000 Інші надходження   116831,58 76605,00 48700,00 48700,00 48700,00
21080500 Інші надходження  3300,00 0,00 0,00 0,00 0,00
21080900 Штрафні санкції за порушення законодавства про патентування, за порушення норм регулювання обігу готівки та про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг  0,00 873,00 0,00 0,00 0,00
21081100 Адміністративні штрафи та інші санкції  86531,58 48732,00 48700,00 48700,00 48700,00
21081500 Адміністративні штрафи та штрафні санкції за порушення законодавства у сфері виробництва та обігу алкогольних напоїв та тютюнових виробів  27000,00 27000,00 0,00 0,00 0,00
22000000 Адміністративні збори та платежі, доходи від некомерційної господарської діяльності  1545498,53 1602617,00 1827077,00 1827077,00 1827077,00
22010000 Плата за надання адміністративних послуг 879241,36 894481,00 1039214,00 1039214,00 1039214,00
22010300 Адміністративний збір за проведення державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань 50,00 0,00 0,00 0,00 0,00
22012500 Плата за надання інших адміністративних послуг 751610,56 775390,00 881784,00 881784,00 881784,00
22012600 Адміністративний збір за державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень  127580,80 119091,00 157430,00 157430,00 157430,00
22080000 Надходження від орендної плати за користування цілісним майновим комплексом та іншим державним майном   664472,51 700000,00 776026,00 776026,00 776026,00
22080400 Надходження від орендної плати за користування майновим комплексом та іншим майном, що перебуває в комунальній власності 664472,51 700000,00 776026,00 776026,00 776026,00
22090000 Державне мито   1784,66 8136,00 11837,00 11837,00 11837,00
22090100 Державне мито, що сплачується за місцем розгляду та оформлення документів, у тому числі за оформлення документів на спадщину і дарування   -4344,69 2100,00 3537,00 3537,00 3537,00
22090300 Державне мито за дії повязані з одержанням патентів на обєкти права інтелектуальної власності підтримання їх чинності та передавання прав їхніми власниками 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00
22090400 Державне мито, пов`язане з видачею та оформленням закордонних паспортів (посвідок) та паспортів громадян України   6129,35 6036,00 8300,00 8300,00 8300,00
24000000 Інші неподаткові надходження   220892,26 160800,00 208623,00 208623,00 208623,00
24060000 Інші надходження   220892,26 160800,00 208623,00 208623,00 208623,00
24060300 Інші надходження   220827,26 160800,00 208623,00 208623,00 208623,00
24060600 Надходження коштів з рахунків виборчих фондів   65,00 0,00 0,00 0,00 0,00
24062200 Кошти за шкоду, що заподіяна на земельних ділянках державної та комунальної власності, які не надані у користування та не передані у власність, внаслідок їх самовільного зайняття, використання не за цільовим призначенням, зняття ґрунтового покриву (родючо 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00
Х Спеціальний фонд, у тому числі : 8389697,99 66238866,00 69389072,00 72783601,00 77175178,00
10000000 Податкові надходження, у тому числі: 96778,32 96619,00 96700,00 98668,00 101355,00
19000000 Інші податки та збори  96778,32 96619,00 96700,00 98668,00 101355,00
19010000 Екологічний податок  96778,32 96619,00 96700,00 98668,00 101355,00
19010100 Екологічний податок, який справляється за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення (за винятком викидів в атмосферне повітря двоокису вуглецю) 73510,25 73353,00 73400,00 74868,00 77114,00
19010200 Надходження від скидів забруднюючих речовин безпосередньо у водні об`єкти  14,81 0,00 0,00 0,00 0,00
19010300 Надходження від розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об`єктах, крім розміщення окремих видів відходів як вторинної сировини  23253,26 23266,00 23300,00 23800,00 24241,00
20000000 Неподаткові надходження   5474804,72 6196933,00 7292372,00 7684933,00 8073823,00
21000000 Доходи від власності та підприємницької діяльності   18249,15 0,00 0,00 0,00 0,00
21110000 Надходження коштів від відшкодування втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва   18249,15 0,00 0,00 0,00 0,00
24000000 Інші неподаткові надходження   40048,10 0,00 0,00 0,00 0,00
24060000 Інші надходження   40048,10 0,00 0,00 0,00 0,00
24062100 Грошові стягнення за шкоду, заподіяну порушенням законодавства про охорону навколишнього природного середовища внаслідок господарської та іншої діяльності  6017,40 0,00 0,00 0,00 0,00
24170000 Надходження коштів пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту 34030,70 0,00 0,00 0,00 0,00
25000000 Власні надходження бюджетних установ   5416507,47 6196933,00 7292372,00 7684933,00 8073823,00
25010000 Надходження від плати за послуги, що надаються бюджетними установами згідно із законодавством  2756461,32 5046461,00 5024372,00 5381933,00 5744823,00
25010100 Плата за послуги, що надаються бюджетними установами згідно з їх основною діяльністю  2445977,79 4714798,00 4711640,00 5047484,00 5393583,00
25010200 Надходження бюджетних установ від додаткової (господарської) діяльності  201790,68 208116,00 244745,00 259914,00 274765,00
25010300 Плата за оренду майна бюджетних установ, що здійснюється відповідно до Закону України `Про оренду державного та комунального майна` 94889,95 122047,00 66487,00 73035,00 74975,00
25010400 Надходження бюджетних установ від реалізації в установленому порядку майна (крім нерухомого майна)  13802,90 1500,00 1500,00 1500,00 1500,00
25020000 Інші джерела власних надходжень бюджетних установ   2660046,15 1150472,00 2268000,00 2303000,00 2329000,00
25020100 Благодійні внески, гранти та дарунки  2370278,75 135972,00 378000,00 413000,00 439000,00
25020200 Надходження, що отримують бюджетні установи від підприємств, організацій, фізичних осіб та від інших бюджетних установ для виконання цільових заходів, у тому числі заходів з відчуження для суспільних потреб земельних ділянок та розміщених на них інших об` 289767,40 1014500,00 1890000,00 1890000,00 1890000,00
30000000 Доходи від операцій з капіталом, у тому числі:   2818114,95 59945314,00 62000000,00 65000000,00 69000000,00
31000000 Надходження від продажу основного капіталу   1076647,68 3333664,00 35000000,00 36000000,00 38000000,00
31030000 Кошти від відчуження майна, що належить Автономній Республіці Крим та майна, що перебуває в комунальній власності   1076647,68 3333664,00 35000000,00 36000000,00 38000000,00
33000000 Кошти від продажу землі і нематеріальних активів  1741467,27 56611650,00 27000000,00 29000000,00 31000000,00
33010000 Кошти від продажу землі   1741467,27 56611650,00 27000000,00 29000000,00 31000000,00
33010100 Кошти від продажу земельних ділянок несільськогосподарського призначення, що перебувають у державній або комунальній власності, та земельних ділянок, які знаходяться на території Автономної Республіки Крим 1741467,27 56611650,00 27000000,00 29000000,00 31000000,00
Х УСЬОГО за розділом І, у тому числі: 187690338,55 249346227,00 266456510,00 275880734,00 287305549,00
Х загальний фонд 179300640,56 183107361,00 197067438,00 203097133,00 210130371,00
Х спеціальний фонд 8389697,99 66238866,00 69389072,00 72783601,00 77175178,00
ІІ. Трансферти з державного бюджету
Х Загальний фонд, у тому числі : 73532299,01 120030400,00 129984100,00 144231600,00 156996100,00
40000000 Офіційні трансферти   73532299,01 120030400,00 129984100,00 144231600,00 156996100,00
41000000 Від органів державного управління   73532299,01 120030400,00 129984100,00 144231600,00 156996100,00
41020000 Дотації з державного бюджету місцевим бюджетам 6122700,00 17227100,00 22044000,00 26010800,00 30708000,00
41020100 Базова дотація  6122700,00 17227100,00 22044000,00 26010800,00 30708000,00
41030000 Субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам 67409599,01 102803300,00 107940100,00 118220800,00 126288100,00
41033900 Освітня субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам  59986000,00 98903300,00 107940100,00 118220800,00 126288100,00
41034200 Медична субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам  7068599,01 0,00 0,00 0,00 0,00
41034500 Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій 355000,00 3900000,00 0,00 0,00 0,00
Х Спеціальний фонд, у тому числі : 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00
40000000 Офіційні трансферти   0,00 0,00 0,00 0,00 0,00
41000000 Від органів державного управління   0,00 0,00 0,00 0,00 0,00
41020000 Дотації з державного бюджету місцевим бюджетам 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00
41030000 Субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00
Х Усього за розділом ІІ, у тому числі: 73532299,01 120030400,00 129984100,00 144231600,00 156996100,00
Х загальний фонд 73532299,01 120030400,00 129984100,00 144231600,00 156996100,00
Х спеціальний фонд 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00
ІІІ. Трансферти з інших місцевих бюджетів
Х Загальний фонд, у тому числі : 43671751,82 4953209,00 0,00 0,00 0,00
40000000 Офіційні трансферти   43671751,82 4953209,00 0,00 0,00 0,00
41000000 Від органів державного управління   43671751,82 4953209,00 0,00 0,00 0,00
41040000 Дотації з місцевих бюджетів іншим місцевим бюджетам 0,00 2153900,00 0,00 0,00 0,00
41040200 Дотація з місцевого бюджету на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров`я за рахунок відповідної додаткової дотації з державного бюджету 0,00 2153900,00 0,00 0,00 0,00
41050000 Субвенції з місцевих бюджетів іншим місцевим бюджетам 43671751,82 2799309,00 0,00 0,00 0,00
41050400 Субвенція з місцевого бюджету на виплату грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення для сімей осіб, визначених абзацами 5-8 пункту 1 статті 10 Закону України `Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту`, для осіб з інва 629885,43 0,00 0,00 0,00 0,00
41051000 Субвенція з місцевого бюджету на здійснення переданих видатків у сфері освіти за рахунок коштів освітньої субвенції 635087,35 825500,00 0,00 0,00 0,00
41051100 Субвенція з місцевого бюджету за рахунок залишку коштів освітньої субвенції, що утворився на початок бюджетного періоду 785250,00 890054,00 0,00 0,00 0,00
41051200 Субвенція з місцевого бюджету на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами за рахунок відповідної субвенції з державного бюджету 715404,00 0,00 0,00 0,00 0,00
41051400 Субвенція з місцевого бюджету на забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти `Нова українська школа` за рахунок відповідної субвенції з державного бюджету 1262452,00 0,00 0,00 0,00 0,00
41051500 Субвенція з місцевого бюджету на здійснення переданих видатків у сфері охорони здоров`я за рахунок коштів медичної субвенції, 136959,22 0,00 0,00 0,00 0,00
41053000 Субвенція з місцевого бюджету на проведення виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів, за рахунок відповідної субвенції з державного бюджету 1516047,00 0,00 0,00 0,00 0,00
41053800 Субвенція з місцевого бюджету на реалізацію проектів співробітництва між територіальними громадами 724971,00 0,00 0,00 0,00 0,00
41053900 Інші субвенції з місцевого бюджету 1774203,46 381155,00 0,00 0,00 0,00
41055000 Субвенція з місцевого бюджету на здійснення підтримки окремих закладів та заходів у системі охорони здоров`я за рахунок відповідної субвенції з державного бюджету 933492,36 702600,00 0,00 0,00 0,00
41055500 Субвенція з місцевого бюджету на нове будівництво моста через річку Східничанка з підходами по вул. Кропивницькій в смт. Східниця м. Борислава Львівської області за рахунок відповідної субвенції з державного бюджету 30558000,00 0,00 0,00 0,00 0,00
41055600 Субвенція з місцевого бюджету на проведення капітального та поточного середнього ремонту автомобільних доріг за рахунок відповідної субвенції з державного бюджету 4000000,00 0,00 0,00 0,00 0,00
Х Спеціальний фонд, у тому числі : 1947508,22 10000,00 0,00 0,00 0,00
40000000 Офіційні трансферти   1947508,22 10000,00 0,00 0,00 0,00
41000000 Від органів державного управління   1947508,22 10000,00 0,00 0,00 0,00
41040000 Дотації з місцевих бюджетів іншим місцевим бюджетам 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00
41050000 Субвенції з місцевих бюджетів іншим місцевим бюджетам 1947508,22 10000,00 0,00 0,00 0,00
41053400 Субвенція з місцевого бюджету на виконання інвестиційних проектів, 1263117,08 10000,00 0,00 0,00 0,00
41053900 Інші субвенції з місцевого бюджету 684391,14 0,00 0,00 0,00
х Усього за розділом ІІІ, у тому числі: 45619260,04 4963209,00 0,00 0,00 0,00
х загальний фонд 43671751,82 4953209,00 0,00 0,00 0,00
х спеціальний фонд 1947508,22 10000,00 0,00 0,00 0,00
х РАЗОМ за розділами І, ІІ та ІІІ, у тому числі: 306841897,60 374339836,00 396440610,00 420112334,00 444301649,00
х загальний фонд 296504691,39 308090970,00 327051538,00 347328733,00 367126471,00
х спеціальний фонд 10337206,21 66248866,00 69389072,00 72783601,00 77175178,00
Секретар міської ради                                                                                                     Юрій ХИМИН